Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) ukornel válasza Tian66 (#13) üzenetére


ukornel
aktív tag

Bocs, de amit írsz, az nem "elméleti probléma", hanem a fogalmak helytelen használata és hibás méréstechnika.
Úgy mérsz helyesen, hogy egy sötét szobában (nincs a kijelzőn kívül más fényforrás) fekete "szín" kijelzésére állítod a TV-t, és elé teszel egy detektort. Az IPS monitorom fényénél még fekete képernyőkímélő mellett is dereng valami fény a szobában, amit látok is, és mérhető is. Ezzel szemben az OLED-nél a detektor nem fog mérni semmit, és ez itt a lényeg. A kijelző biztosítja a "tökéletes" feketét, az pedig már a végfelhasználón múlik, hogyan rendezi be a TV környezetét, és ezáltal az ő felhasználói élményében mennyi marad meg a "végtelen" kontrasztból.

#15, Chaser
"a a qledet veszik alapul, akkor feltételezetően lcd az alap itt is, a"
Tehát nincs kontrét infó, csak feltételezed. Szerintem alaptalanul és tévesen... :N

"mért nem amolednek hívják? mert nyilván semmi köze az oledhez"
Beszúrták az "O" helyébe a jó marketing értékű "Q" betűt, mert a kvantum szócska nagyon menő és tudományos, szerintem ennyi történt. :P

"két technológiából ötölték ki a pontonként világító szűrőt"
#17
"és ha a szűrő világít, akkor sem lehet oled, kizárásos alapon marad az lcd "aktív" szűrővel"

Hol olvasod a cikkben azt, hogy a szűrő világít?
Én rákerestem a cikkben a "szűr" szóra, és csak egyetlen egy helyen szerepel: "nincs szükség színszűrőkre sem". :K
A pontonként világító szűrő nekem egyébként is fából vaskarika. Most akkor világít, vagy szűr (=árnyékol)? A kettőt egyszerre? Az még Besenyő Pista bácsi szerint is hülyeség... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.