Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RudY


RudY
addikt

A bevezető javításra szorul:
"A héten a kereskedeleA héten mindenki a nagy ünnepi eladásokra készült, újdonságok alig jelentek meg. De botrányok azért akadtak."

(#2) dajkopali válasza RudY (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Továbbra sem értem, mi a pudvás f*sz olyan kifizethetetlen évi rongyos 5 kilóban.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) AxBattler válasza anaqer (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazság szerint eddig én is elkummantottam, pedig havi 390 semmi.
De ha valakinek mégis számít, akkor egy fejléces / hátteres hirdetés miért elviselhetetlen?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#5) sultansmith válasza AxBattler (#4) üzenetére


sultansmith
senior tag

Én bizonyos oldalakon engedélyezem az adblockert, azt is megmondom, hogy miért.

Baromi kellemelten, amikor a cikk olvasása közben felvillan, hogy vegyek autót, de nem szolidan, beágyazva, hanem bele az arcomba, ahogyan azt kell...
Hát ehhez nem vagyok partner, nem hiszem, hogy az a helyes felosztás, ha van egy reklámoldal, ami elvétve cikkeket tartalmaz, hanem fordítva.

A jól targetált reklám amúgy sem ilyen...

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#7) anaqer válasza AxBattler (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem ez nagyrészt lustaság. Nálam is megy az ABP, mert sok oldal amire időnként ránézek elviselhetetlen fostenger nélküle... de a PH még teljesen kibírható, szóval ha valaki annyira csóró, akkor is legalább whitelistelhetné.

Alap udvariassági gesztus lenne - csak hát ha defaultból blokkolva van, akkor külön erőfeszítés lenne az a pár kattintás, aztán az már sokaknak derogál.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) persil


persil
nagyúr

En is blokkolok mindent, mintha tuz meg sav jonne a reklamokbol, de a ph-n megis megy az osszes hirdetes zavartalanul.

Nem azert, mert sok a 390 forint, szimplan felfogtam miert van ra szukseg, mennyiseguk es milyenseguk boven belefer a tureshataromba es amig a ph ugy dont, hogy ad valasztasi lehetoseget, addig en sem szopatom oket. Mindenki boldog.

Nem orulnek, ha megszunne, esetleg teljesen fizetosse valna es annak sem, ha csak a reklam megtekintese utan nezhetnem a valos tartalmat.
Nem tudom mas miert nem kepes ilyen lofasznyi "aldozatra", hiszen itt nekunk a ph-n kivul nincs mas, ilyen minosegben.
Ez 99%-ban ilyen vaskalapossag, hogy "en mar csak azert sem engedem".
-.-

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#9) dSERiES


dSERiES
senior tag

Nekem is megy a uBlock (sajnos vagy nem sajnos) de bizonyos oldalakon tiltom és azt megjegyzi.
De default az ON. Egyes gátlástalanul az arcodba reklámozó köcsög oldalak miatt az szívja meg nagy átlagban aki kultúráltan csinálja.

⊿sff⊿

(#10) szabolcs77


szabolcs77
tag

nálam is ki van kapcsolva az adblock, ennyit bárki megtehet, sőt ha ráérek akkor egy hirdetésre is rákattintok. Amúgy egy fizetős tartalom szolgáltatás sem biztos hogy életképtelen, csak jól kell megoldani és reálisnak kell lennie az árnak és tartalomnak/szolgáltatásnak.

(#11) CsabyB válasza anaqer (#3) üzenetére


CsabyB
csendes tag

szerintem nem havi 390ft a probléma :(
hanem az, hogy nem kapsz érte "lényegében" semmi pluszt ahhoz képest ha nem fizetsz.
mármint
- beállítható reklámmentesség a PROHARDVER! lapcsalád oldalain -> ok, de most is blokkol a böngészdém
- ha egy felhasználó zavar, elrejtheted a hozzászólásait (ignorálás) -> :F használja ezt valaki? - ok. de ezért sem hiszem, hogy fizetnék
- kikapcsolható aláírások a fórumban -> ok. de ezért sem hiszem, hogy fizetnék
- 5 perc helyett 15 percig szerkesztheted a hozzászólásaid -> ok. de ezért sem hiszem, hogy fizetnék
- privát üzeneteid addig szerkesztheted, amíg a másik fél el nem olvassa -> ok. de ezért sem hiszem, hogy fizetnék
- korlátlan mennyiségű privát üzenetet írhatsz -> ok. bár még nem értem el korlátot :)
- a kitiltás ideje alatt is hozzáférhetsz a privát üzeneteidhez -> ok. remélem soha nem fognak kitiltani, akit meg kitiltanak az meg legyen máár kitiltva na.
- akár 50 elemes "itt szóltam hozzá" lista -> ok. de ezért sem hiszem, hogy fizetnék, mint átlag felhasználó, ez inkább a félistenek része már szerintem,
- nagyobb képfeltöltési korlát -> ok. de ezért sem hiszem, hogy fizetnék.

Amivel rá lehetne venni az embereket a fizetésre szerintem:

- nagyobb képfeltöltési korlát helyett -> a képek Megtekintése nagyobb képformátumban.
tehát feltölteni bárki feltölthessen nagy és jó minőségű képet, de csak az láthassa teljes minőségében aki előfizető, a többiek pedig csökkentett minőség és méret mellett nézhessék meg.
ez már inspiráció, hogy előfizessek, de mégsem kényszer ami inkább a lap elhagyására sarkall.
- linkek használata -> pl. minden írásban vannak linkek amik nagyon jók, és ha a linkeket csak az előfizetők használhatnák az szerintem inspiráló lenne, hisz az sem lenne kötelező, de aki szereti olvasni a lapcsaládot, az ilyen linkeket nagyon szívessen használja és szerintem ha másért nem is emiatt is már önmagában megérné az embernek az előfizetés, hogy használhassa továbbra is.

stb...stb..stb...

szerintem rengeteg lehetőség van, hogy mindenkinek megérje.
nem mutogatni kéne, hogy más is ezt csinálja, inkább csak jobban kéne csinálni mint mások :K
:R

[ Szerkesztve ]

(#12) AxBattler válasza anaqer (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

...de a PH még teljesen kibírható, szóval ha valaki annyira csóró, akkor is legalább whitelistelhetné.

+(#8) persil
Nem azert, mert sok a 390 forint, szimplan felfogtam miert van ra szukseg, mennyiseguk es milyenseguk boven belefer a tureshataromba es amig a ph ugy dont, hogy ad valasztasi lehetoseget, addig en sem szopatom oket. Mindenki boldog.

Ennyi a lényeg. :R

(#11) CsabyB
- beállítható reklámmentesség a PROHARDVER! lapcsalád oldalain -> ok, de most is blokkol a böngészdém
Ha nem akarod érteni, mi ezzel a gond, akkor ne is figyelj oda a vonatkozó cikkekre, nem neked szólnak. :U :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#13) CsabyB válasza AxBattler (#12) üzenetére


CsabyB
csendes tag

szerintem te nem érted.
nem a reklám ráerőltetésére kellen koncentrálni, hanem inkább az előfizetés növelésére!
a kultúrált reklámokkal szerintem sincs semmi gond amik az oldalon blokkokban megjelennek.
de a felugró reklámok... meg, hogy kötelezően meg kell néznem csak utána láthatoma tartalmat...na nem.
és szerintem nem az ilyen hozzáállás a megoldás.
hanem kultúrált reklámblokkok és 35k+ előfizető

nem?

(#14) skathy


skathy
csendes tag

Egyébként az segít ha naponta végig kattintgatok minden hirdetést vagy felesleges és nem lesz jobb tőle a PH!-nak.

(#15) AxBattler válasza CsabyB (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

de a felugró reklámok... meg, hogy kötelezően meg kell néznem csak utána láthatoma tartalmat...na nem.
De hát ilyenek most sincsenek a PH-n... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#16) tibor72


tibor72
tag

..." akkor egyértelműen és egyedüliként a Mozilla dobott nagyot a héten: megjelent a közkedvelt nyílt forrású böngésző, a Firefox új verziója, az 57-es. Ám ez, a Quantum névre hallgató változat nem egyszerű frissítés: a fejlesztői közösség szintet ugrott, a szoftver mind dizájnban, mind sebességben, mind megbízhatóságban nagyot lépett előre. " ... ahham ... ennyire "lassú" és "nehézkes" már régen nem volt, a dizájn ok, a maradék meg majd kiderül....

(#17) flashpointer


flashpointer
őstag

Amugy en igazan segitokeszen elkezdtem irni a blogbejegyzes ala egy csomo jo tippet csak mire odaert mart le voltak tiltva a hozzaszolasok... de azert szerencsere elmentettem mert olyan jok hogyha en valositanam meg akkor csak annyi dolgom lenne utana hogy vasvillaval forgassam a sok penzt amit hoz hogy be ne peneszedjen:

Amugy a fo gondolat az hogy ha nem megy a reklam akkor nem kell eroltetni, amúgy kb 5 perc alatt eszembejutott egy csomo lehetoseg a reklamokon kivul, valamivel mar talalkoztam:

-Premiumtagsaggal az 1 hetnel (tetszoleges ido behelyettesitheto) regebbi cikkek is lathatoak, anelkul nem.
-Premiumtagsaggal az 1 hetnel (tetszoleges ido behelyettesitheto) frisebb cikkek is lathatoak, anelkul nem.
-Premiumtagsag nelkul a hardwaretesztek nem lathatoak
-Tamogatoi tartalom/ bemutatas, persze nem az oazisos erolkodesre gondolok ahol sokszor ugy kell ajanlgatni a szart
-A premiumtagsagert jarjon is valami beleszolasi lehetoseg, pl lehetne ertekelni a cikkeket 10-es skalan, aki sok szinvonaltalan/megteveszto cikket ir annak viszlat. tok jo kis szavazasokat lehetne tartani pl alkalmazottfelvetelnel is, pl a cikkei alapjan megszavazni a felvenni kivant irot.
-sajat webshop, habar ezt mar sok forumban olvastam, valoszinuleg ez a megoldas all legtavolabb a problematol : )
-megis a reklamnal maradva: tobb olvasohoz eljutni valtozatosabb temakkal. pl Ipon, ott is tok jo cikkek vannak aminek sokszor semmi koze az informatikahoz, csak siman erdekes, oke hogy elsosorban informatikai oldal de engem pl nem zavarna , sot.
-mikrotranzakcios kozmetikazos forum, persze tobb funkcioval. Sokan fizetnek az ertelmetlen szarsagokert : )
-alap fiokkal forum funkcio korlatozas, pl privat uzenet 1 ora kesleltetessel erkezik meg.
- a legjobbat hagytam utoljara: tarsulni egy szinvonalas nemzetkozi oldallal es csak le kell forditani a cikkeket, 5-bol minimum 3 ember fizuja maris meg lett sporolva, es a szinvonal/cikkek szama/bevetel csak no. kevesebb munka tobb produktivitas! Nem is ertem ha megjelenik egy uj hardwaret miert kell mindenkinek kulon letesztelni, csavart sem tervezunk hanem ahol lehet off-the-shelf oldjuk meg.

ui: amugy tuti van egy csomo dolog amit meg lehet csinalni zavarora, es premiumtagsaggal normal felhasznalasi elmenyt nyujt, sot biztos vagyok benne hogy ennek mar van szakirodalma is, tessek utanaolvasni es alkalmazni vagy keresni egy szakembert akinek ez a dolga, nem panaszkodni hogy nincspéééééz.

(#18) anaqer válasza CsabyB (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Megmagyarázhatnám pontról pontra, hogy nekem miért kényelmesebb így... de mivel azt érzem, hogy te is inkább business modelben gondolkodsz, inkább egyetértenék. Lenne még mit csiszolni a rendszeren, hogy tényleg vonzóbb legyen az előfizetéses módi.

Ez tisztán személyes adalék - én azóta olvasom az oldalt, amikor még nem is így hívták. Tehát nekem inkább csak bónusz, hogy azért az évi ötösért nincs reklám, meg kicsit hosszabb a szerkesztési idő, stb. - de nyilván látom, hogy a nagy többség igenis "mit kapok a pénzemért?" alapon áll a témához.

Ahol nem értek egyet, az két pont:

1) A matek. Én sem vagyok valami dollárpapa, de baszki, az előfizetés az napi tizenpár forint. Nekem azt senki be ne magyarázza, hogy ezt nem lehet kigazdálkodni. Hardverre, szélessávra, mobilnetre, stb.re telik, de baszki erre már nem? Na ne röhögtessük egymást, légyszi.

2) "ok, de most is blokkol a böngészdém"... ok, de egyszer majd nem lesz mit blokkolni. :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19) anaqer válasza tibor72 (#16) üzenetére


anaqer
veterán

Nekem meg pont a dizájn nem jön be... :\ De sebaj, lesz rá "classic" theme, aztán szevasz.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#20) #34576640


#34576640
törölt tag

Tényleg mit érdemes venni a Black Friday alatt?

(#21) anaqer válasza #34576640 (#20) üzenetére


anaqer
veterán

A Black Sabbath, duh.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) chess001 válasza anaqer (#18) üzenetére


chess001
aktív tag

Én is több, mint 1x éve olvasom a lapot, de a topicok moderátorai miatt jópárszor felkaptam már a vizet. Mostanában már inkább csak nosztalgia, mert gyakorlatilag reklám az egész, nagy-nagy ritkán van valami saját, értékelhető tartalom.
A külföldi oldalak gyorsabbak, a youtube-on alaposabbak, magyar szinten is csak kullog a profi prohardver brigád az ipon mögött szvsz.

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#23) Torry válasza chess001 (#22) üzenetére


Torry
addikt

10+ eve vagyok itt, gyakorlatilag innen vettem fel mindent amit tudok a gepekrol. Ment az eves elofizu.

(#24) tibor72 válasza anaqer (#19) üzenetére


tibor72
tag

Csak nyugtáztam, hogy a kinézete a legkevésbé sem mérvadó a számomra, tehát bármilyen lehet, ezért ok. :)

flashpointer# "-Premiumtagsag nelkul a hardwaretesztek nem lathatoak" ...ezt különösen gondold át még egyszer, a többivel együtt szvsz. Ez a "támogatósdi" vagy működik önkéntes alapon vagy kötelező jelleggel máshogy sülhet el. Nem hiszem, hogy a PH lapcsalád olvasótábora, ami jelentős, és igen kritikus, csak úgy "benyelné". Ha nem tud üzletileg megújulni a vezetőség, akkor megy a levesbe, és megcsinálja majd valaki más vagy mások, máshogy. Én bízom abban hogy lesz megoldás. Az általad felvázolt ötletek közt azért lehet jó is, amit kellő körültekintéssel talán meg lehet oldani. Részemről, mellőzöm az ötleteket. :R

(#25) dSERiES


dSERiES
senior tag

Amúgy állítom hogy a háttérben futó bitcoin mining script lenne a megoldás, csak valami felhasználói beleegyzéssel, ha nem fogadod el akkor nem fut. De mit zavarna engem ha egy cikk olvasása közben nem 5-10% hanem 20-30% lenne a proci kihasználtságom a laptopon. Nem? :F

⊿sff⊿

(#26) anaqer válasza chess001 (#22) üzenetére


anaqer
veterán

Legalább nem miattam, én azt a köntöst ledobtam már '05-'06 körül. :D

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#27) anaqer válasza dSERiES (#25) üzenetére


anaqer
veterán

Nem.

1) a bitcoin, meg egyáltalán a kriptovaluták úgy be fognak dőlni, mint a huzat - vagy mint az amcsi subprime piac. (tényleg ennyire régen volt, hogy ezt már mindenki elfelejtette?) lehet, hogy csak 1-2 év múlva... de kurvára nem kötném hozzá a szekeremet ilyen spekuláns hülyeségekhez.

2) az én cpu/gpu időmmel senki ne matasson. punkt, slussz-passz, end of story. adok pénzt arra, amire akarok, de ide mindenféle bizbasz botnet be ne jöjjön. SETI-t se toltam anno, ezt sem fogom. felejtős, hagyjatok ki.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28) #82729984 válasza tibor72 (#24) üzenetére


#82729984
törölt tag

Az a baj, hogy az ilyen "máshogy" megcsinálások általában pont ugyanolyan lesznek, mint a nálunk "máshogy" black friday, lásd az első 15 komment...
Persze lesz majd egy másik oldal 10x ennyi reklámmal tized ennyi tartalommal. Ha az sem megy, akkor majd 100x ennyi reklám, század ennyi tartalom. Aztán meg megy a sírás hogy nincs minőségi magyar tartalom sőt előbb utóbb semmilyen...

Az a baj, hogy ezek annyira magyaros történetek, ugyanezért nem lehet itthon szinte semmiből minőségit venni (pl. élelmiszer), mert mindenki a 100 forintos parizert szeretné lehetőleg ingyen, ugyanezért nem találsz már itthon szakembert sem (lásd építőipar), akkor sem ha nyugati pénzt adnál neki. Nem, nincs, elment bezárt stb, igy jártál.

[ Szerkesztve ]

(#29) nullpoint


nullpoint
senior tag

"Nyugodtan mondhatjuk – az azóta érkezett negatív vélemények ellenére is –, hogy minőségi lépést láthattunk"

Lefordítom.:
Nekem tetszik ezért akik bizonyítani tudják hogy sz@r ,azoknak a véleményét letojom. :D :D

Amúgy pocsék az új firefox.....

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#30) Lacok


Lacok
őstag

A mai Black Friday nekem nem jött be de a jövő héten is lesz úgyhogy remélem akkor több szerencsém lesz.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) Reggie0


Reggie0
félisten

A reklamblokkolo csak azert tud mukodni, mert a reklam mas szerveren/utvonalon van. Tehat csak az ellenorzes es elszamolas modjat kene megvaltoztatni.

(UI: mondjuk a vodafone-os reklam miatt nekem is eszembe jutott, hogy felrakjak blokkolot.)

(UI2: azert egy bitpay sem artana a premum fizetesi modok koze egy erosen IT oldalon a XXI. szazadban...)

[ Szerkesztve ]

(#32) Joci10


Joci10
őstag

"A Black Friday mindent vitt" - most komolyan: az itteni újságírók sem tudják, mikor van BF? Vagy miért írnak egy jövő heti eseményről múlt időben? Hiszen nem kell egyes boltok 'saját hülyeségei' miatt egy adott napot korábbra hozni. (Sajnos már a híradóban is máról beszélnek úgy, mint BF, holott....)

(#33) tibor72 válasza #82729984 (#28) üzenetére


tibor72
tag

"Az a baj.." ,nem, nincs baj, egy folyamat zajlik, aminek pozitív eredményét várom, úgy mint felhasználói és üzemeltetői részről is, egyaránt. Amit leírtál, csak megerősíteni tudom, viszont csak "Mi" akik itt élünk tudunk ezen, vagy bármi máson változtatni. (nem feltétlen az a jó, ha mindenki támogatóvá válik, ahogy az sem, ha befeszülünk és úgy próbálunk megoldást kieszközölni, ez utóbbi vice versa ) :R

(#34) Dr. Romano válasza #34576640 (#20) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Csak horgászdamilt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35) zsolabacsi válasza sultansmith (#5) üzenetére


zsolabacsi
tag

Egyáltalán nem használok reklámblokkolót...
Ahol nagyon zavar azt az oldalt nem nyitogatom vagy csak nagyon ritkán.

(#36) #68216320


#68216320
törölt tag

Rám hatással volt a ReklámBlokkolás probléma. Szeretem annyira ezt a lapcsaládot, hogy megérje ennyit fizetnem érte. Bár most csak fél évre jött össze. Őszintén remélem, hogy másnak is marad legalább ennyi a karácsonyi bevásárlás mellett.

(#37) Vistaboy


Vistaboy
veterán

A reklámblokkolóval kapcsolatban szeretném leszögezni, hogy - annak ellenére, miszerint tényleg sok bevételtől esnek el így azok az oldalak, ahol tiltják őket -, de az igazság az, hogy azért fajult eddig ez a helyzet, mert egyre erőszakosabbá válik ez az egész hirdetési rendszer.

Konkrétan arról van szó, hogy az emberek nem szeretik, ha egy oldal böngészése közben fél képernyőt kitakaró, animált, villogó, néhol még hangot, zenét is tartalmazó hirdetések ugranak fel eléjük. Arról nem is szólva, hogy mekkora sávszélt foglalnak el, akinek korlátozott elérése van, nem túlzottan boldog attól, ha az adatforgalma felét a reklámok viszik el.

Különösen, ha azok az oldal tartalmától teljesen független témáról szólnak. Magyarán egy informatikával foglalkozó oldalon az olyan reklámok még elviselhetőek, melyek pl. egy számítástechnikai bolt kínálatát reklámozzák. Még beleférnek olyanok is, melyek a testvéroldalakkal függenek össze (pl. mobiltelefon, játék, hardver), viszont azok már zavaróak, aminek semmi közük az oldal témájához (pl. különféle bankok hitelkínálatai).

Személy szerint én úgy vagyok vele, hogy a diszkrét reklámok, amik nem takarnak ki fél képernyőt, valamint nem hivalkodóak, részemről nem zavaróak. Azokon az oldalakon, melyek érdekelnek és sokat megfordulok, valamint nem találom zavarónak az ott lévő reklámokat, ott kikapcsolom az AdBlock-ot, ezzel segítve az oldal fenntartását.

A Prohardver! család oldalain jelenleg is ki van kapcsolva az AdBlock, és ez egészen addig így is marad, amíg nem kezdenek el zavaróan nagyok és irritálóan villogók lenni a reklámok. Valamint amíg azoknak közük lesz az oldal tartalmához. Ha viszont ez változik, én is bekapcsolom a szűrést, mert egyik banknak sem vagyok kíváncsi a különféle, "kedvező" hitelajánlataira.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#38) BiP válasza anaqer (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem se jön be a kinézet, én is várom a classic theme-t. A quick launch is fura. Eddig volt kb. 20 oldal, nagy részét használtam is, erre most van 6db TOP sites, tehát a 2/3-át elvesztettem.
A sebesség viszont jobb lett, az tetszik.

(#20) flyercreator: Ez idén eddig egy üres lufi. kb. semmit.

(#22) chess001: ezzel sajnos egyet kell értenem.
A legszörnyűbb, hogy hírekben még az ipon is elhúzott a ph mellett.

(#25) dSERiES: ha egy oldal bepróbál egy ilyet, engem akkor látott utoljára.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Valószínűleg vegyes modellek jönnek majd létre – nemrég egy magyar sajtóoldal bevezette azt, hogy anyagait nemcsak előfizetés alapján, hanem a játékokból ismert módszer szerint reklámok megtekintése után lehet megnézni, "

Előbb-utóbb erre is lesznek blockerek. Amint elég elterjedté válik ahhoz hogy idegesítsen olyan arcokat akik meg is tudják írni a blockert hozzá. Ha már Denuvót tudnak hekkelni, egy ilyen egyszerű(bb) dolgot is.

(#37) Vistaboy:
"Arról nem is szólva, hogy mekkora sávszélt foglalnak el, akinek korlátozott elérése van, nem túlzottan boldog attól, ha az adatforgalma felét a reklámok viszik el."

Na igen, tipikusan a mobilnetesek, akik egyre többen vannak. Főleg ha a szolgáltatónál akkor se tudsz nagyobb sávszélt venni ha akarsz, mert nekik az úgy jó. Akkor az ember elkezdi lefaragni a felesleges dolgokat hogy a hónap 2. hetére is maradjon sávszél.

[ Szerkesztve ]

(#40) Kövi


Kövi
csendes tag

Minden blackfriday-on rájövök, hogy amit megvennék azt már reggel 8-kor meg kell venni, mert olyan kevés van raktáron, hogy pillanatok alatt elviszik. A többi meg nem feltétlenül jó ár. 2 perc alatt ellenőrizhető. Az viszont tök undorító, hogy még este 8kor is jön az email, hogy ne maradjak le semmiről, mégis miről? Valószínűleg látják ők is, hogy nem mindenki vette be a jó ár szlogent és valamit még próbálkoztak. Ennyit erről.

(#41) Pete55555 válasza Reggie0 (#31) üzenetére


Pete55555
addikt

A Vodafone-os reklám tényleg idegesítő volt...

Én azért fizettem elő, mert utálom a reklámokat. És sajnos itt PH-n is van/volt olyan ami bosszantó. Persze szerencsére a pcworld szinttől még messze van.

Más:
Ez érdekes felfogás, hogy prémiummal reklámmentesség, de minek ha van blokkoló.
Ugyanígy minek fizetni a programért,ha van torrent...

Azért gondolkozzunk már.

...Szeretem leracsniztatni...

(#42) Dr. Akula válasza Kövi (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én már immunis vagyok az ilyesmire. Nálam az ilyen "akciók" automatikusan lefordítódnak reklámról magyar nyelvre, azaz "feleannyiba kerül mintha 2x olyan drágán adnánk", tehát nincs itt semmi látnivaló. Ingyenkaja nincsen, a fantasztikus %-ok csak a marketingesek agyában léteznek, nem a valóságban. Outletben is van mindig 90% akció, de csak plakáton, nem az üzletekben. Ott konkrétan 0% van. Aki ezek után még bedől az ilyesminek, az meg is érdemli.

(#43) Reggie0 válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos ez magyar sajatossag. USA-ban megengedett, hogy az akcios termek keszlete igen alacsony legyen, igy pl. mondhatjak azt, hogy x termekre az elso 20 vevo kap 90% kedvezmenyt. Igy ott ez a black friday lenyege es ezert olik egymast az emberek rohanva. Azzal, hogy nalunk relative nagy keszletet kell az akcioba bevinni, megolik a nagy kedvezmenyeket, mert egy ceg sem hajt a csodre.

[ Szerkesztve ]

(#44) simonzé


simonzé
addikt

A black friday USA-ban mukodik igazan. Most vettem Samsung chromebookot 99 usd-ert... Az megeri.

I don't fit in. I fit out.

(#45) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"a kormány jelentős, kétmilliárdos támogatást ad egy e-sport rendezvényre. Szó se róla, az e-sport trendi, sőt. De épp azért, mert ez a szegmens üzletileg sikeres, kérdéses, hogy valóban szükség van-e állami támogatásra, és ha igen: muszáj-e ennyi pénzt beleölni egy V4-es regionális bajnokságba."

Persze hogy érdemes, hiszen Pénztáros Lőrinc fogja rendezni. :D

(#46) carl18


carl18
addikt

Ez a fekete péntek igen gyenge volt, tegnap körülnéztem és nem találtam semmit ami ki emelkedő akció volt és azonal vásárlásra ösztönözne. Év közbe is voltak hasonló akciók, inkább csak ilyen be etetés, gtx 1050 se volt akciósan.
Akció előtt vissza emelték az árakat, utána fekete pénteken magasabbnak tűnt az akció :D Gogyi van nekik.
Sajnos az a baj idehaza semmi akció nem jut el, van nem túl nagy mértékbe mert egyből valaki hasznot akar csinálni.
Például ott volt tavaly az Xbox one ami ha jól tudom 50E/darab áron ment el akciósan. Valaki csak azért vette hogy felrakja jofogásra és eladja drágábban.
De videójátékoknál is csináltak ilyet, egy játékot leakcioztak felvásárolták és ment jofogásra. (Biznisz man)
Itt már az a baj hogy mindenki nyerészkedni akar mindenen, normális bérek kellenének és nem volna ilyen probléma.

Kis hazánkba is szépen emelkedik a korrupció, és hol van még a tetőpont? :D De a témától nem térek el.
Ps4 slim pár hónapja 65E-ért ment eddigitalon, most megint 95E? WTF? Hogy? :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#47) Chrys_ válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


Chrys_
addikt

Megnéztem 3 véletlenszerűen kiválasztott "akciós" árut német oldalakon is, itt a rendes ár is jóval olcsóbb volt, nem egy kereskedőnél.

Reklám meg sehogy sem kell, blokkoló megy mindenhol, olyan nincs, hogy whitelist. Szarok a reklámra, nem érdekel. Csakhogy legyen itt egy ilyen vélemény is. Úgyis emiatt megy ez a téma itt. Ha meg fizetni kell a tartalomért, akkor majd egy másik weboldal fog idővel úgy befutni, mint amilyen most a PH. E ltudom képzelni, hogy a problémát az is okozza nekik, hogy túl nagyra nőttek, több dolgozó, nagyobb infrastruktúra, így több a kiadás is. Meg lehetett volna maradni kisebbnek, és kevesebb a probléma.

(#48) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nem igazán vágom, hogy hogy vannak ezek a reklámozós szerződések, de nekem úgy az egész bűzlik. Az alapja ugye az, hogy több pénzt kapna a PH, ha azoknak is megjelenne a kéretlen reklám, akiknek blokkolva van.
Nézzük, hogy ki mit kapna ebben az esetben: Van ugye az olvasó, a PH és a szemetet reklámozó cég:
Az olvasók: kapnák a kéretlen reklámot, tovább is görgetnék, az erre a dologra érzékenyebbek esetleg elvesztenék a monitorjukat, mert a 50. reklám láttán 2 másodperc alatt b.nák is ki az ablakon.
A PH: dőlne be a sok lé.
A szemetet reklámozó cég: többet kellene fizetnie a PH-nak, de abból a sz*rból, amit árul 1db-al nem tudna többet eladni, mert olyanoknak jelenne meg pluszba a reklámja, akik nem kíváncsiak rá. Már eleve ezért blokkolják.
Egy eset van még, hogy olyanoknak is blokkolva a reklám, akik fogékonyak arra, hogy minden reklámozott sz*rt megvennének, ha látnák, de ez a legdurvább dolog, mert még én érzem magam szarul, hogy átverik csórikámat. Ez lenne a legnagyobb g..ség, ezt a továbbiakban fel sem hozom.

Na most látható, hogy ez a dolog a 3 félből csak a PH-nak jó.

Szerintem a probléma ott van, hogy lehetőleg a PH az olvasókat akarja lehúzni a probléma megoldásához. Szerintem a legigazságosabb megoldás az lenne, ha a sz*rt reklámozó céggel másmilyen konstrukcióba szerződne a PH.
El kellene magyarázni a reklámozó cégnek, hogy figyelj, van 1000 olvasó, de 800 blokkolja a reklámodat, mert nem kíváncsi a sz*rjaidra. Fizess az 1000 olvasó után, ha itt akarsz reklámozni, nyeld le te, hogy az olvasók nem kíváncsiak a sz*rjaidra.

Szóval szerintem azt az üzenetet a reklámozó céghez kellene eljuttatni, hogy "hoppácska, több pénz kell". Ha szeretnéd, hogy fennmaradjon az oldal, akkor több pénz kell.

Ha több pénzt adnak, akkor elvileg a PH azt rá tudja költeni a lapra, a jobb lap pedig több olvasó, és 2000 olvasóból már lehet, hogy nem 200, hanem 400 akad, akit érdekel a reklám.

Amit leírtatok, az egy másik spirál, hogy megoldani, hogy a 800-nak sz*r legyen, esetleg a 800 fizessen pénzzel a PH-nak, hogy ne nyomják le a torkán a reklámokat. Szerintem az csökkenő olvasószámhoz vezet, amiért valszeg növelni fogja a PH az árat, akkor a megmaradó olvasók dobják össze ugyanazt a pénzmennyiséget, stb. stb.

Ha bejönne egy kéretlen bezárhatatlan reklám a megnyitott hír előtt, én tuti, hogy azzal a lendülettel venném is ki a könyvjelzők közül a PH-t.

Szóval ja, tényleg át kéne még gondolni a kül. konstrukciókat...

A fekete péntekhez ugyanazt tudom mondani, mint mások: corsair vengeance lpx 8GB DDR4-2400-at minden nap néztem, 25.000-volt, 26.900 körül ment csütörtökön, majd
emag BF: 39.990 helyett 28.900!
Én csak ezért a 3 memóriáért 20.000.000 Ft-ra büntetném őket, az összes árazás miatt pedig már tegnap bezárt volna a bolt.

Valamit kezdeni kellene ezzel a dologgal is, hogy ne lehessen ezt megcsinálni. Hogy 25-ről max 27-re emelhesse, de, ha akcióba akarja rakni, akkor min. 24-re kelljen levinni, tehát egyszerűen törvénytelen legyen még csak 27-ről 26-ra berakni is.

[ Szerkesztve ]

(#49) Dr. Akula válasza [CS]Blade2 (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"olyanoknak jelenne meg pluszba a reklámja, akik nem kíváncsiak rá. Már eleve ezért blokkolják."

Ez így igaz, de az üzleti modell jelenleg úgy működik hogy a reklámok lefutott darabszáma után ad lóvét a hirdető, tökmindegy hogy nézi-e valaki a szarját, vagy sem. Az más kérdés hogy neki 1 fillérrel nem lesz attól több pénze (vevője) hogy többet fizet reklámozásra. Majd egyszer ez is feltűnik valami mánágernek és akkor már nem csak az észnélküli reklámanyag kiszórásra fognak fizetni, hanem megtérülésre. De ez a jövő zenéje.

"A fekete péntekhez ugyanazt tudom mondani, mint mások: corsair vengeance lpx 8GB DDR4-2400-at minden nap néztem, 25.000-volt, 26.900 körül ment csütörtökön, majd
emag BF: 39.990 helyett 28.900!
"

Tipikus magyarosch megoldásch. Na ezért nem is követem az ilyesmit. Fel se tűnt hogy most volt egy BF, pedig visszagondolva emlékszem arra hogy tele volt vele a sajtó. De ahogy a karácsonyi alumínium-réz-bitumen-ezüst-arany-stb. hétvégék is lassan már januárban kezdődnek, egy BF-et is simán lehet (felőlem) hogy hónapokkal előtte elkezdenek reklámozni. Ahhoz képest tök hamar lement. :) De persze nem sajnálom, úgyse hittem volna el hogy bármi is olcsóbb most mint akármikor máskor.

[ Szerkesztve ]

(#50) carl18 válasza [CS]Blade2 (#48) üzenetére


carl18
addikt

Hát igen vicces vissza olvasni hogy játszanak az árakkal. A legnagyobb poffátlanság hogy 40,000 árcédulát állítanak be az amúgy 25,000 Ft-os memóriának.
De rengeteg ilyen van, én hangszórókat néztem ott is hasonló a helyzet.
Egy hangszoró aminek 25E az ára alapból, 30,000 ft-os ár lehúzva és 27,000 ft ki írva :D
Tegyük hozzá ez amazonon is ebay 50 dollár :Y
Jelenleg semmit se tervezek venni mert minden olyan áron megy, hogy meg se éri megvenni :D
Fekete péntek is inkább kezd Mo-n egy trükkös esemény lenni mint sem nagy akció.
És ezzel csak azokat verik át akik nincsenek tisztában egy adott termék árával, és elhiszik amit a webáruház állít például.
Igaz még jövőhéten lesz egy fekete péntek ott lehet nagyobb akciók lesznek :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.