Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Szép munka skacok, csak így tovább!

(#2) R a y


R a y
senior tag

Megérdemelték.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#3) Ghard


Ghard
őstag

(#4) anulu


anulu
félisten

<self censored, nem akarom a rendőrségen tölteni az éjszakát> :O ;] :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) steele80


steele80
senior tag

A bkk tökéletes lenyomata annak a bűzős fekáliának, ami belepte Magyarországot!

(#6) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Bárki(k) is csinálta/csinálták Respect nekik!
Ez a minimum az elmúlt napot történései miatt.

(#7) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A BKK vezer tipikus alakja a korrupt, komMutyista kadereknek/komisszaroknak. Vicc ez az egesz tortenet, a rendorseggel eggyutt.

[ Szerkesztve ]

(#8) laskr99


laskr99
addikt

Grat skacok! Ne hagyjátok ,hogy újra elindítsák!

Van esély rá ,hogy újra tudják indítani?

[ Szerkesztve ]

(#9) ciao


ciao
senior tag

Ez egész T-re jellemző arrogáns, nagy arcú, erőből politizáló köcsög hozzáállás. És még büszke is a féreg, hogy személyesen jelentette fel. És még elő fogják léptetni meg fizetés emelést is kap.

Igazából a t-systemset kéne támadni! de gondolom az kicsit keményebb dió.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#10) razorbenke92

Én is azon gondolkodtam, hogyha az Anonymusban van még ember aki kiáll a szólásszabadságért, és a kis emberekért, akkor kettő perc alatt a porig lehet törni azt a foshalmazt amit a BKK internetes szolgáltatásnak nevez.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#11) Def26


Def26
félisten

Én lemaradtam mi történt? BKK -t tudom de a t-system hogy jön ide?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12) crey válasza Def26 (#11) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ők tették a feljelentést (mint a rendszer üzemeltetői és fejlesztői), amire a készenléti rendőrség kiszállt az éjszaka, és bevitte a srácot kihallgatni.

Látom nem én vagyok az egyetlen aki kiakadt.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Helyes :C :R

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#14) szpali


szpali
addikt

Érdemes megnézni a BKK facebook oldalára érkezett értékeléseket is :U
(katt a képre)

2017-07-21 18:38-as állapot

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#15) crey válasza szpali (#14) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Két órája néztem, akkor még 6,3k volt az 1 csillagos komment :o :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#16) Def26 válasza crey (#12) üzenetére


Def26
félisten

Ahh, bkk -t nem utálom, mert nincs hozzá közöm, de a telekomot igen. Akkor már én is érintett vagyok. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#17) Matada2.3 válasza szpali (#14) üzenetére


Matada2.3
veterán

Kétélű ez a penge amit most látunk. Pozitív, hogy a néppel nem lehet packázni és ha kell tízezrek mozgósítják magukat a neten, ezt az erőt nem tudja kontrollálni (demokratikus keretek között). Másrészről viszont kicsit elhamarkodott ez a bkk lerohanás, mert ki tudja, hogy etikus hekker/ vagy csak egy gyerek aki kipróbálta magát (noreply mailre küldeni bármit eléggé amatőr, vagy nem is tudom, elbizonytalanít) próbálta ki ezt az 50 forintos "trükköt", ennek tisztázódnia kéne. Persze a rendőrség, vagy akármilyen állami szervezet ami bevitte az emberünket az rohadt nagyot hibázott. Sok ember most ezt a történetet inkább uszításra használja föl, mintsem arra, hogy tanuljunk és fejlődjünk ebből az egészből.

Finn the human

(#18) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Barmok. Ezzel nem a BKK-nak ártanak, hanem épp az ő verziójukat igazolják, miszerint a BKK rendszerét "rosszindulatú támadás" érte. A srácot sajnálom, de ez a hekkerakció több, mint bűn. Ez hiba.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#19) EmberXY


EmberXY
addikt

Nem szokásom törvénytelen dolgoknak szurkolni, de most tényleg megérdemlik, ennyire töketlen bunkónak nem kellene lenniük...
Ha pozitívan kommunikálták volna a dolgot, esetleg jutalmat is kapott volna a srác, az hatalmas reklám is lehetett volna, ehelyett most magukra szabadítottak mindent.

Up the Irons!

(#20) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Remélem a belső rendszerük is összeomlott, csak a teljesség kedvéért. Bárkik is csinálták, csak így tovább... :D

A TÖEK-nek: ha a fentiek miatt el akarnátok vinni, lehetőleg ma hajnalban "találkozzunk" már, vasárnap programom van. Mivel Telekomos vagyok, az IP-címem alapján könnyűszerrel megtaláltok.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#21) notika77 válasza Matada2.3 (#17) üzenetére


notika77
senior tag

Ha jól tudom nem hozták nyilvánosságra, melyik e-mail címre küldte. Jó eséllyel nem a noreply@bkk.hu-ra vagy valami olyanra, ami egyértelműen nem olvasott! Az hogy a BKK egyes elemei noreply-ként tartják nyilván sokat nem jelent.

(#22) Hunmugli válasza szpali (#14) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Érdemes megnézni a T-systems facebook oldalára érkezett értékeléseket is :U
(katt a képre)
A helyes értékelés
2017-07-21 18:54-es állapot

Szerk.: bocsi, hogy másollak, így egyszerűbb :DDD

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#23) crey válasza Matada2.3 (#17) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Az a helyzet, hogy három választás állt volna a BKK, T-Systems előtt:
1. Köszönjük az észrevételt, valóban súlyos hiba, azonnal javítjuk. -> néhány epés megjegyzésen kívül semmi nem történt volna.
2. Elkussolnak, csendben kijavítják, kiadnak egy közleményt, hogy a felmerült problémákat javították. -> egy hétig kapják az ívet, aztán jön az újabb gumicsont amin rágódni lehet.

3. Kiállnak ország-világ elé, hacker támadásokról beszélnek, meg bűnözőkről, majd feljelentést tesznek, és bevitetnek egy 18 éves gyereket, akit tényleg a jó szándék vezérelt. A saját felelősségüket el nem merik ismerni. -> konkrétan a fél net felrobban, és bolhából saját maguk fújtak egy elefánt méretű lufit.

Valahogy nekem kísértetiesen hasonlít ez a sztori anno az M1 indulására (amiről tudok eleget, meg azt hogy miért volt annyira nyögvenyelős amennyire).

Ki lett adva ukászba, hogy 2015. március 15-tel az M1 kompletten megújulva el kell hogy induljon. Ha tetszik, ha nem. Ha lesz rá ember, ha nem. Úgy indították el a hírcsatornát, hogy kivágták előtte a régi technikus gárdát, meg berendezést, oda tettek egy fél milliárdos Quantel rendszert, csak a beszerzés a tenderezés miatt csúszott nem is kicsit, így az új technikusok betanítására megvásárolt gyártó által biztosított tréning egy hónapjából lett három egész nap. Ezek után indult el az M1 úgy ahogy, és le a kalappal az előtt a technikus gárda előtt, aki ott és akkor összekapta a TV-t annyira hogy műszakilag működött (abba most ne menjünk bele hogy hogy csinálták). Semmilyen feltétel nem volt meg hozzá.

Valahol ez az érzésem itt is. Persze az online jegyértékesítés nem a vizes VB miatt készült el rohamtempóban. Muhahaaha. Nem.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#24) snake1977


snake1977
őstag

Ritkán értek egyet az ilyen támadásokkal, most sem, de amit a sráccal műveltek az disznóság, igazán jó fényt vet a BKK-ra hogy ekkora sötétség honol az ottani fejekben. Egy fejlett országban megköszönték volna hogy felhívja a figyelmet a hibára, nálunk a sötét középkor még erőteljesen tart, le kéne cserélni az ottani vezetést...

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#25) Csóró™ válasza Matada2.3 (#17) üzenetére


Csóró™
senior tag

Szerintem nincs mit tisztázni az 50 forintos sztorin... Egy (maga állítása szerint) tök átlagos gyerek észrevett egy amatőr hibát, nevezetesen, hogy mikor veszed a bérletet ott a POST-ban az összeg, amit át lehet írni. Ezt jelezte az érintett cégnek (Tré-system), azok meg a "kösz, hogy szóltál, így legalább mások nem húznak le minket", helyett feljelentették csórót.

Az meg, hogy bizonyítani is akarta az állítását és vett egy bérletet 50 FT-ért ne legyen már olyan nagy probléma, hogy "hacker támadásról" beszéljenek..

[ Szerkesztve ]

(#26) .tnm válasza crey (#23) üzenetére


.tnm
addikt

Politikától tartózkodva, azért megjegyezném, hogy nem csak a technikusokat küldték el, hanem az újságírókat is, szerkesztőket is, tipikusan olyan szaktudást, amit nem lehet egy 3 napos, vagy akár egy hónapos tanfolyam alatt felszedni*. De ugye az volt az igazán fontos ebben a megújulásban, hogy kik ne legyenek ott, illetve kihez hűségesek kerüljenek a helyükre.

"Persze az online jegyértékesítés nem a vizes VB miatt készült el rohamtempóban."

Pontosan ezért remélem, hogy a VB végéig kitart a (D)DOS attack.

Egyébként meg leginkább a BKK vezér ellen kéne tüntetni, tökéletesen bizonyította, hogy inkompetens. Mind egy új termék bevezetésének menedzselésében, mind a BKK PR-jának javításában. Egy piaci cégnél, ennek az embernek ma sajtózárásig már nem lett volna állása.

*Mielőtt félreérteni valaki, a technikusok helyére gondolom/remélem technikusokat vettek, akiknek csak az adott eszközök voltak idegenek. De az újságírók helyére olyan kellett, akit nem "köt" etikai kódex, meg ilyenek. Olyan emberek, akiket rendes sajtóorgánum nem engedne a sajtóterméke közelébe."

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#27) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végighallgatva a nyilatkozatokat a BKK részéről, már csak azt nem értem, hogy miért nem a TEK-et küldték rá egyből arra a gyerekre. Lehetne vele példát statuálni. Miféle beteg világ az, ahol egy kispolgár, egy vidéki srác meg meri nézni egy nagy cég alkotását, mikor megmondták neki, hogy minden szép és jó?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) .tnm válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


.tnm
addikt

Egyébként valahol itt csúszott el a dolog:
https://www.isaca.hu/index.php/hirek/magyarorszagi-hirek/item/251-adatszivargas-a-szabadalmi-hivatalnal

Itt ha még emlékeztek az volt a rés, hogy ha átírtad az url-ben a dokumentum számát, akkor nem publikus file-okhoz is hozzáfértél. (És azt hiszem a dokumentumok listája viszont publikus volt.)
Ekkor született az az álláspont, hogy az URL átírása is illetéktelen behatolásnak számít(hat).

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#29) crey válasza .tnm (#28) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ami komplett nonszensz, amúgy. Vannak akik nem értik és nem is akarják érteni a digitális világot.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#30)



őstag

Akkor ezek szerint egy rendszer már össze omlott :R

[ Szerkesztve ]

(#32) Samott válasza fordfairlane (#18) üzenetére


Samott
addikt

A bkk honlap leallast nem tudjuk mi okozza, siman lehet hogy alulmeretezett a rendszer es most sokan "keresik" oket. Vagy egyszeruen csak lekapcsoltak hogy azzal az ervelessel allhassanak elo amit irtal. Ezeknek mar akkor se hisz senki ha kerdeznek...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#33) junkpod válasza crey (#23) üzenetére


junkpod
nagyúr

Eleve fölösleges volt a vizesvb külföldiek miatt erőltetni. Le kellett volna másolni a nyugati mintát, a vb-jegyekkel lehessen bkv-n utazni további díjak nélkül.

Box's don't touch!

(#34) hemaka


hemaka
nagyúr

Csak ismetelni tudom magam. :D

(#35) fordfairlane válasza Samott (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Lehetséges. Nem a BKK nyilatkozta, hogy leDOSolták a honlapjukat, hanem az IT Café szerzője állítja ezt, hogy ezért elérhetetlen a honlapjuk. A BKK kihúzta a gyufát – kiütötték a honlapjukat Persze a "kiütötték" szót többféleképpen lehet értelmezni, de én úgy vettem ki az alcímből Az internetadó elleni összefogás óta nem tapasztalhattunk ilyen egységes civil és szakmai fellépést., hogy hekkerek szándékosan tették elérhetetlenné a bkk honlapját. Ami persze a szerző lelkének nyilván kellemes érzés, aki épp menetrendet nézne a honlapon, az talán kevésbé örül ennek a civil összefogásnak.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#36) bindike01


bindike01
aktív tag

:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#37) tomazin válasza fordfairlane (#35) üzenetére


tomazin
veterán

Aki menetrendet akar nezni az mar reg letoltotte maganak a pdftet ugye...

(#38) fordfairlane válasza tomazin (#37) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem akarom letörni az ifjú forradalmárok lelkesedését. Vezesse őket Dajkó Pál a barikádokra, mit bánom én.

x gon' give it to ya

(#39) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Örülök, hogy a közpénzemből ilyen remek rendszert hoztak össze

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40) 0xmilan


0xmilan
addikt

Amúgy ez titokban szerintem ilyen humble bundle mintára épülő, "pay what you want" karitatív akció volt.

(#41) Csóró™ válasza fordfairlane (#38) üzenetére


Csóró™
senior tag

Amúgy tök mind1 miért áll a BKK honlapja, a lényeg, hogy áll :K

Mondjuk, ha ők kapcsolták le, legalább egy maintenance feliratot oda bökhettek volna (bár az ottani emberek skilljeit ismerve ez nem megvalósítható)

(#42) Fred23


Fred23
nagyúr

Miért kell a srácnak ugrani erőből egy "bocsesz, ezt tényleg nagyon elqrtuk!" helyett? Annyi előrelátás nem volt bennük, hogy ebből így nem fognak jól kijönni?!

(#43) fordfairlane válasza Csóró™ (#41) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem meg hiba volt pont most lenyomni az oldalukat, amikor a BKK épp áldozati szerepben próbál mutatkozni, ezzel akarják elkendőzni, hogy egy rakás szar a rendszerük, ezzel akarják igazolni, hogy a feljelentés a srác ellen jogos volt, hogy a rendőri fellépés jogos volt satöbbi satöbbi.

Illetve az is gyengíti ezt az egészet, hogy állítólag nem is a BKK tett feljelentést, hanem a T-Systems.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#44) enginev3.0 válasza Fred23 (#42) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem az a baj, hogy tényleg azt hiszik, hogy teljesen hülyék az emberek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#45) junkpod válasza fordfairlane (#35) üzenetére


junkpod
nagyúr

A menetrendet a Google térkép is ismeri...
És a BKV.hu is elérhető...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#46) Csóró™ válasza fordfairlane (#43) üzenetére


Csóró™
senior tag

Igen a Tré-system jelentette fel, de a BKK fejese meg nagyon helyeselte ezt...

Amúgy, ha tényleg valaki külső személy döglesztette meg a bkk oldalát az 2 dolgot jelent:

1, Nem jó basz***kodni a néppel, mert előbb utóbb visszavág
2, Tényleg egy rakás fos az egész rendszer, mert elég hamar megdöntötték

Ja, amúgy, ha nem írnék többet, akkor elvitek a TEK-esek ;]

[ Szerkesztve ]

(#47) sanzi89 válasza enginev3.0 (#44) üzenetére


sanzi89
addikt

Sajnos az átlag ember tényleg teljesen hülye, mert ha nem lenne az nem jutottunk volna idáig. Ezt az élet ezer területére értem.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#48) laskr99 válasza Csóró™ (#46) üzenetére


laskr99
addikt

Elsőnek add meg a címed :D Az oldalukról az egyik kommentelő :
" Kérjük a kedves kommentelő utasokat, hogy a hozzászólás végére írják be a lakcímüket, hogy még a mai éjszaka folyamán megkeressük es beszállítsuk őket az őrszobára! köszönettel, BKK"

[ Szerkesztve ]

(#49) crey válasza fordfairlane (#43) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Elég szörnyű hogy egy önkormányzati vállalat már mártírkodik. Marhára nem ez a feladatuk. Komolyan vissza sírom a Vitézyt.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#50) DS39 válasza Csóró™ (#46) üzenetére


DS39
nagyúr

A BKK fejese teljesen hülye, képes volt azt nyilatkozni a rádióban hogy az alacsony padlós buszok 96%-a klimatizált. Hát hogyne, azért döglök meg rajtuk nap mint nap. Csak a nyitott ablak és a menetszél segít valamennyit.

Ami tényleg klimatizált az a 2/4-es metró, CAF villamos. Na ezeken megy klíma, a többi lepkefing.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.