Hirdetés

2019. szeptember 19., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Carlos Padre

Carlos Padre
(addikt)

"Az Intel a kínai partnereivel együtt minimalizálná meg a szerverek támadhatóságát." :F

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#2) Lacika112

Lacika112
(aktív tag)

Tehát ha jól értem, annyira bugos és rosszul tervezett biztonsági szempontból a cpu mag, hogy még 2 lapka kell mellé ami felügyeli és minden memória modulra még egy + lapka kell így aránylag biztonságossá tehető az amit a cpu magokon elhanyagoltak egy kis sebesség nyereség miatt? (gondolom minden dimmre kell a plusz lapka)

3 lapka kell hogy ne tiltsák le a HT-t ? Ezek mennyi memória használatát támogatják 1TB? 1.5TB ?

205 watt? 24 mag? Ezen az órajelen a 32-64 es konkurencia 170wattot kér. Persze tudom nem adhatnak el nekik de elég siralmasnak hangzik. 2 évvel ezelőtt is gyorsabb kevesebbet fogyasztó, több pci-e-t támogató cpuk léteztek.

Eléggé vergődés szagú :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#3) Tigerclaw

Tigerclaw
(veterán)

Ebből én azt veszem ki, hogy beépítenek saját felügyeleti lehetőségeket, amivel minimalizálni akarják a mások és maximalizálni a saját beavatkozási lehetőségeiket. Másnak nehéz legyen kémkedni/beavatkozni, nekik meg könnyű.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) morgyi

morgyi
(veterán)

Gyerekek ezt is megértük. Az Intel, Kína és a biztonság egy mondatban. Nap vicce kb...

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#5) GypsFulvus2 válasza morgyi (#4) üzenetére

GypsFulvus2
(őstag)

Miért, mi a gond? Ha ilyet veszel, biztos lehetsz benne, hogy céged ügyeibe nem láthat bele sem az NSA, sem az FSZB, sem a ördög többi helytartója. Csak és kizárólag a Párt és annak Megbízható Szövetségesei. ;]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#6) Carlos Padre válasza GypsFulvus2 (#5) üzenetére

Carlos Padre
(addikt)

Kínai piacra készül.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#7) Akula válasza morgyi (#4) üzenetére

Akula
(senior tag)

+1
De ez mekkora már! Kína aggódik az intel procik hardveres sebezhetősége miatt. Na erre ki mert volna fogadni hat hónappal ezelőtt? :DDD

az erő legyen veled!

(#8) Alchemist válasza morgyi (#4) üzenetére

Alchemist
(őstag)

Pont ezt akartam írni! :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#9) TeeBee73

TeeBee73
(őstag)

Az első megrendelés a Huawei-nek megy? ;]

"Szépnek, szép vagy." - mondta a Kisherceg. "Ringdingding-digingigerining" - mondta a róka.

(#10) Solten

Solten
(őstag)

"...de ez kiegészülne a Kína által megbízhatónak tartott biztonsági eljárásokkal."

Khm...

Saor Alba

(#11) xeon forever

xeon forever
(senior tag)

Életképes megoldás az lenne, 2 cpu-s alaplapot csinálnak és az egyik csak Security a másik meg maga a processing. De ehhezz mar esz is kéne.

MAIN QUEST LINE: DELL WORKSTATIONS T5810 2xT3600 T1600 RouterBOARD 750G r3 RouterBOARD RB260GS 3Com Switch 4800G RETRO Cuccok:GIGA P45UD3R+Xeon e5430@3.73GHZ ://www.passmark.com/baselines/V9/images/126668301354.png

(#12) Akula válasza xeon forever (#11) üzenetére

Akula
(senior tag)

bocs, de szerintem ez pocsékolás. a dual lapok nem véletlenül méretesebbek is, minden négyzetmilliméterért megy a harc. a legjobb megoldás az lenne, ha az architektúra okosan lenne felépítve vagy pl. embedded rendszer lenne amiben a hardver-driver-OS trió szigorúbban lenne összeválogatva. az ipari alkalmazások ilyenek. mondjuk azokkal nem is lehet streamingelni, vagy fészbúkozni. szerencsére.

az erő legyen veled!

(#13) nexplo

nexplo
(aktív tag)

Azt hittem hogy április elseje van... Nagyon furin hangzik, mondhatni bizarrul az egész cikk. Az intel eleve elmehet a pibe a pricik miatt a kínaiak (bocsánat nem akarok megsérteni senkit) pedig szintén nem a biztonságról híresek. Ennél már csak az lett volna jobb ha az oroszokkal szövetkeznek. Na az is kb ilyen megnyugtató lenne.. :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#14) xeon forever válasza Akula (#12) üzenetére

xeon forever
(senior tag)

:C Mirol tetszik beszelni? Dollar csilliardokat koltenek a securityra...Akar softwaresen is nezhetjuk a temat, persze humbuk az egesz... Mondom relative regota atlatom a temat, de KAMM az egesz. Kit erdekelnek a negyzetmilimeterek, ha egy jol ossze rakott hardver atlephetetlen.
Kb mint a vicc: Mi a kozos a spenotben es az analis sexben>? Egy eletre megutalod, ha eroltetik az oviban....
En max egyszer koltenek a biztonsagra h a lehetne, rohadtul nem erdekel a masodik Processing Unit, es nem fizetek minden fosert.

MAIN QUEST LINE: DELL WORKSTATIONS T5810 2xT3600 T1600 RouterBOARD 750G r3 RouterBOARD RB260GS 3Com Switch 4800G RETRO Cuccok:GIGA P45UD3R+Xeon e5430@3.73GHZ ://www.passmark.com/baselines/V9/images/126668301354.png

(#15) FlashLed

FlashLed
(aktív tag)

Kínaiakkal? Minimalizalni? Vicces fiuk vannak az intelnél.

The Mechanic

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.