Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemlehet


nemlehet
őstag

Jaaj de jó, most megnyugodtam, hogy megvédtek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) Romvr


Romvr
őstag

A HP megvédett engem is... attól hogy valaha HP terméket vegyek bármiből ;]

Pedig szemeztem egy nyomtatóval nemrégiben... :U

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Ilyenkor hol van az EU versenyjogi főfőakárkije? Nem kellene gyorsan csilliódolláros bírság a HP-nak (meg bárakármelyik másiknak is, ha ilyen...)?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Dr. Akula válasza pilóta (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mint a cikkből kiderül, nem ők az egyetlenek akik szívóznak ezzel, tehát ugyanott van az ellenőr ahol a konkurrenciánál...

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

Csak a szokásos HP akció, nincs itt semmi látnivaló.

'99-ben vettem egy HP 2000C-t bontatlan, gyári csomagolásban.
Kibontva a saját, mellécsomagolt fejeit és patronjait sem fogadta el, mondván lejártak.

Boltba visszavíve jobb híján adtak 2 alighasznált fejet, meg egy patront a bemutató darabjukból, azokkal működött egy darabig, de aztán megint letiltott valamelyik másik fej+patron lejárta miatt.

Szervízben elszórakoztak egy darabig, végül kiütötték belőle a firmwaret, utána már bármilyen patronnal elment.

De aztán Vistához már nem írtak drivert, mondván lejárt a termék támogatása, úgy kellett manuálisan felrakni a Windows XP telepítőn lévő drivers mappában lévő Microsoft féle drivert hozzá. (Vista/7 installból már kimaradt.)

Mint utólag kiderült, a nyomtató évekig állt egy angol raktárban, aztán egy magyar cég a HP importőrt megkerülve dobta őket piacra idehaza, a hivatalos árnál valamivel olcsóbban.
Így fordulhatott elő, hogy a nullkilométeres patronok "szavatossága" már lejárt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) WilliamGhost válasza pilóta (#3) üzenetére


WilliamGhost
tag

De kellene. :) De akkor hogyan lennének szegény felhasználók biztonságban? :))

There is no cloud, just other people's computers!

(#7) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez de szép történet.
Gondolom azért még így is sok olyan eset van, hogy kukázzák az emberek az egyébként teljesen hibátlan nyomtatót, mert a gyártó által kiadott új firmwarekkel tönkreteszik.

Az meg milyen aljas dolog már, hogy beidőzítik hogy egy pontnál ne működjön tovább...

De azt meg nem értem, hogy minek kell frissítgetni valaminek a szoftverét, ha jól működik?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) #06658560 válasza Apollyon (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert mondjuk nem működik jól. Pont Hp. Pl. a cirkusz a hálózati szkenneléssel.
Egyébként a driver telepítés is igazán geci genny megoldás- próbaidős program, ami minden más hardvert is ellenőrizni akar.

[ Szerkesztve ]

(#9) Ixion77


Ixion77
őstag

A nyomtatógyárak kiemelkedően jól teljesítenek a "világ legmocskosabb nagyvállalata" címért folytatott versenyben. Nem is tudom hirtelen hogy a HP-nek ez az akciója tetszik jobban, vagy a Canonnak az, hogy Win10-hez nem adnak ki drivert az 1-2 évnél régebbi modelljeikhez, a korábbi driverekbe meg direkt beégették hogy ne működjenek Win 8.2 felett. (Ezen okból ment a bontóba a pár éves 80eFt-s Canon multifunkciósunk. Még a scanner része se volt hajlandó Win10 alatt normálisan működni.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#10) Aryes válasza nyunyu (#5) üzenetére


Aryes
nagyúr

Egy ilyen cinikus mocsok cég hogy nem ment még csődbe? Nem hiszem, hogy van ember a földön, aki életében egynél több hp nyomtatót vett volna... :)

(#11) joghurt


joghurt
addikt

Úgy megvédték a felhasználókat, mint a kormány a magánnyugdíjakat.

Ha jól emlékszem, a Villanykörte-összeesküvés c. dokumentumfilm is épp a köpködős nyomtatók tervezett avultatásának köszönhetően született meg. A HP pedig mindig is élen járt az ilyen köcsögösködésekben, ahogyan a kellékanyagokból akarja megfejni a felhasználókat.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Riddick77


Riddick77
tag

Nincs itt szó semmi biztonságról,szándékosan letiltották az utánagyártott patronokat/tonereket,hogy a gyári drágát vegyék. ;]

De,gondolom a nyomtatós szakik már dolgoznak valahol rajta,hogy kilőjék az új firmware-t,vagy új chipet tesznek bele ami megszívatja a nyomtatót ,hogy gyári.

KL

(#13) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

A büdös q anyjukat... És a legelkeserítőbb az egészben, hogy "Önmagában a piac ehhez hozzá is szokott". Nőjön gitár a tüdejükbe..

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#14) solti válasza Ixion77 (#9) üzenetére


solti
senior tag

Canon multifunkcionális tintás nyomtatómba egyik napról a másikra megszűnt a Google cloud print... Canon reakció: bocs, nem jár kárpótlás már nem garanciás a készülék... csak tudnám hogy ezután mit vegyek? (jah, jelenleg a hasonló tudású nyomtatójuk 1,5x kerül többe...

(#15) tibaimp válasza solti (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem egy kis Samu lézerem van, erre olvasom, hogy ez a szar megvette a Samu nyomtató részlegét....fasza....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hehe ez mekkora :))
a hétvégén jött át a szomszédom és adott egy HP nyomtatót, hogy nekem adja hátha meg tudom csinálni, ő vett másikat mert ment-ment-ment egyszer csak ki írt valami hibakódot és nem hajlandó nyomtatni... Igaz még nem néztem meg, de sanszos hogy ez a baja :DDD

(#17) #65388800


#65388800
törölt tag

Sok milliárdot költenek tinta fejlesztésére. Inkább ennek örüljetek. Megveszitek az olcsó kínai szarokat aztán ki tudja milyen anyag kerül a lapra amit meg megfogtok aztán jól leszárad a kezetek a HP csak megvéd. Köszi HP ;] :DDD

(#18) nyunyu válasza solti (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk faterom Canon faxát is sikerült már patroncsere után nem nyomtat hibával szervízbe vinnem.
Aztán a szervíz árulta el, hogy le volt járva a frissen vett gyári patron.

Csak éppen lejárati dátum helyett egy párkarakteres kód szerepelt a csomagoláson...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Király húzás. Az IT szereti az ilyesmit. Többet nem vesznek HP-t, ill. a szakosodott cégek nem adják lízingbe.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) joghurt válasza #65388800 (#17) üzenetére


joghurt
addikt

Drágább egy új HP patron, mint amennyiért anno egy (kis) patronnal együtt magát a nyomtatót vették? Noooormális?
HorsePenis™

A tej élet, erő, egészség.

(#21) #65388800 válasza joghurt (#20) üzenetére


#65388800
törölt tag

Ja tudom most cseréltem tonert benne 23 ezer lett volna a gyári 6 ezer az utángyártott xerox szerinted melyiket vettem ? :D :DDD

(#22) Béééla válasza nyunyu (#5) üzenetére


Béééla
őstag

Nem védeni akarom a bandát, csak nekem volt egy marék bontatlan eredeti tintasugaras partonom (inkább színes) és sok-sok évvel a lejárat után betettem a nyomtatóba, na ami képet az nyomtatott, senki se köszönte meg. De hogy explicit ne induljon el... Figyelmeztessen ha lejárt, de ne letiltson.

Bélabá

(#23) #65388800 válasza Béééla (#22) üzenetére


#65388800
törölt tag

Csak meg szeretne védeni :D

(#24) macilaci78 válasza Ixion77 (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az izgalmas. Egy Canon MX925-öt vettünk tavaly tavasszal. Most állunk gépparkfrissítés előtt, Win7-Win10 ugrás... :U

Béééla: Tiltson, a gép védelmében. Ha te a kúton nem megfelelő benzint tankolsz, akkor ugye örülnél, ha az autó nem engedne indítani, minthogy a kúttól 50 méterre lerohadj?
Itt most arról van szó, hogy példa kedvéért csak a MOL benzin, nem jó más kút benzinje... Na, ez a marháskodás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) jerry311


jerry311
nagyúr

Na ezért (is) veszem mindig a legolcsóbb monokróm lézernyomtatót. Nem ér nagy kár, ha esetleg bármi miatt nem nyomtat tovább.
Most egy Ricoh SP 213w van. Szállítással együtt volt kereken 10k HUF, és ezért már WiFi is van, igaz csak 700 oldalas kezdő toner. Spces
Az a 700 oldal gyakorlatilag elég lesz a következő 10 évre, de ha beadja a kulcsot (vagy deaktiválják mint a HP) akkor sem ért nagy kár.

(#26) Béééla válasza macilaci78 (#24) üzenetére


Béééla
őstag

Ha a lyukas barkasz hátuljából tankolok kétes színű, szagú és állagú folyadékot üzemanyag gyanánt és nem indul el, akkor legfeljebb magamat vagy az albánt hibáztatom.
De ha csak a Shell Szuper Turbó BMW approved 199+ oktánszámú benzint engedi (háromszoros áron) a BMW tankolni magába mert a kútfejet ellenőrzi a benzintank, akkor ne csodálkozzon a gyártó ha nem BMW-t veszek :)

Bélabá

(#27) Akula


Akula
őstag

Hazudik a fél világ.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#28) nalaca000


nalaca000
tag

Hát ezek igazi hímivarsejtek...

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#29) seniman


seniman
addikt

Volt egy csudijó hápé nyomim,kezdődött úgy a történet,hogy a patronok már ki voltak lopva a csomagolásból,de ez lehetett akár a bolt sumáksága is.Örökké offline módba rakta magát,szabotálta a nyomtatást,aztán öntudatra ébredt és egyszerre elkezdte behozni a lemaradást,ész nélkül tolta az elmaradt melót.Aztán megkapta a kegyelemdöfést tőlem,egy laza mortálkombatos leütés képében,polcostól leszakadt. ;] Be is került nálam a cég abba a mesterhármasba akiknek a termékeit a házon belül nem akarom meglátni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#30) Lacok


Lacok
őstag

"Ezek a nyomtatók továbbra is üzemképesek, ha a felhasználók a gyári tonerkazettákat veszik hozzájuk"

Ez a lényeg a többi csak süket duma.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Volt egy rakás HP (Hisztis Pics@) nyomtatóm, majd vettem egy Canont és azóta nyugodtan alszom. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) macilaci78 válasza Béééla (#26) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most lusta vagyok cikkeket keresni, amikor a benzinkúton a töltőkamion kezelője összekeverte a csatlakozókat és 50 autó látta kárát, mire kiderült. De persze okoskodni minden körülmények között ér és kötelező. Ha a tönkrement toner károsíthatja az eszközt pl a fejet is kukázza, akkor tiltson le. Az utángyártott tonerek leggyakrabban nem befolyásolják sem az eszköz állapotát, sem a nyomat minőségét ellentétben egy lejárt szavatosságú kellékkel gyártótól függetlenül.
Ugyanígy ha dízel helyett benzint tankolsz akár önhibádon kívül, örülnél neki, ha nem kéne a tankon, vezetéken kívül kipucolni a motor egészét egy Skodában...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33) jerry311 válasza macilaci78 (#32) üzenetére


jerry311
nagyúr

Felnőtt emberek, el tudják dönteni mit akarnak.
Tegyen be olyan csipet, ami megmondja, hogy volt-e benne utángyártott kazetta vagy sem. Ha igen, akkor máris lehet mondani, hogy X forint lesz a számla.
Nyilván akkor kevesebben vennének az aranyál is drágább gyári festéket.

A benzinkutas példára pedig nagyon egyszerű a megoldás: el kell tenni a blokkot, csak azzal tudod bizonyítani, hogy te jól tankoltál. Aztán lehet perre menni a javítási költségek megtérítéséért. Az utángyártott patronok készítői mikor vállaltak ilyen "garanciát"?

(#34) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ezentúl vírusirtó helyett HP nyomtatókat fogok a gépeim mellé telepíteni....

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35) #65388800 válasza Dr. Romano (#34) üzenetére


#65388800
törölt tag

meg az ágyad mellé :D

(#36) macilaci78 válasza jerry311 (#33) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kyocera lézert vettem olyan cégtől, ami lízingel és szervizel. Ők az általuk utántöltött tonerrel üzemeltetve is adtak garit a gépre. 3 év alatt egyszer volt gond, jöttek tonert cserélni, továbbra is csíkozott, kicserélték komplett dobegységet még aznap délelőtt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#37) jerry311 válasza macilaci78 (#36) üzenetére


jerry311
nagyúr

De az nem toner-patron gyártó cég, hanem komplett szolgáltatás.
Ugye érzed a különbséget?

(#38) snake1977


snake1977
őstag

Ha jól emlékszem pár éve az epsonok is megálltak x lap nyomtatása után, volt is egy nemhivatalos epson reset program.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#39) BatchMan


BatchMan
senior tag

Sajna HP nyomtatót vettem, de ha kifogy a patron, megy a kukába.
Szívem szerint hozzávágnám a céghez, de nehéz ilyet kivitelezni...
Viszont mi legyen helyette? Epson?

(#40) Akula válasza BatchMan (#39) üzenetére


Akula
őstag

brother

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#41) BatchMan válasza macilaci78 (#32) üzenetére


BatchMan
senior tag

Rossz a példa, én szándékosan használok olcsó utángyártottat, mert nekem az is jó. Nem megy tőle tönkre semmi, itt van minden színből egy literrel. Egy életre elég nekem, nem akarok már tintára költeni.
Pucolom, ha a nyári szünet alatt beszárad, de egy nyomtató nyomtasson, ne kommunikáljon a fél világgal.
20 ml festékért elkérni több ezret pedig rablás. Csak nem szabad bebizonyítanom, mert ugye tilos elemeznem mit vettem meg.
Oda süllyedünk, hogy nyomtató firmware-t hackelünk? Tragikomikus.

(#42) Zsiráfapu


Zsiráfapu
csendes tag

A Lexmarknak pár éve sikerült egy olyat elsütnie, hogy az E232-be való toner egyik napról a másikra nem lett vele kompatibilis. Egyszerűen kivették a nyomtatót a terméktámogatási programból. Hál' Istennek az utángyártott tonerről átragasztott csippel ment ;]

[ Szerkesztve ]

Not trying, is lost by default.

(#43) asdf_ válasza joghurt (#11) üzenetére


asdf_
veterán

Ha jól emlékszem, a Villanykörte-összeesküvés c. dokumentumfilm is épp a köpködős nyomtatók tervezett avultatásának köszönhetően született meg.

Lehet, de a film annal a resznel mocskosrohadtul felrement, es nem neztek utana a dolognak (vagy szandekosan, a film erdekeben felremagyaraztak). Siman csak annyirol volt szo, hogy az adott Canon nyomtatokban volt egy waste ink tartaly, oda kerult a fejtisztiaskor, -torleskor meg hasonlo muveleteknel kikopkodott tinta. A nyomtato x oldal kinyomtatasa utan ugy gondolta, hogy az a tartaly tele van, ergo tessek szepen elmenni a szervizbe, kitisztittatni ezt a tartalyt/tarolot, es aztan lehet nyomdazni tovabb (mas kerdes, hogy egy tiz-huszezres nyomtatonal ezt ki csinalja meg, meg mennyibe kerul, mind a muvelet, mind a macera, hogy elmenni vele a szervizbe). Ezt a film siman csak ugy talalta, hogy bele van programozva a nyomtatoba, hogy x oldal kinyomtatasa utan dogoljon meg, aztan specko programmal/gombnyomasokkal ezt ki lehet utni belole es megy tovabb gond nelkul, es lam, lam, a gonoszgeci gyarto (arrol, hogy a waste ink tartaly esetleg tenyleg tele kozeli allapotban van, aztan esetleg fel ev mulva kifolyik tartalybol a tinta, arrol meg szo sem esett).

(#44) asdf_


asdf_
veterán

Pont a napokban futottam veletlen bele, nincs is jobb alkalom, hogy megtekintsuk, mit ad a HP kb. 3600 Ft-ert :D

Inside HP 301 Black Ink Cartridge

(#45) Cs.I.T.


Cs.I.T.
csendes tag

A 444.hu-olvastam a témával kapcsolatos legfrappánsabb hozzászólást "Vibrant Rook" nevű hozzászólótól:

Azért az mindig jóleső érzéssel tölti el az embert, és fokozza a márkába vetett bizalmát, amikor kiderül, hogy a termék árának tetemes részét azoknak a technikai megoldásoknak a kifejlesztésére fordították, melyek lehetővé teszik, hogy a gyártó egy szabadon választott, neki kedves időpontban váratlanul megszopathassa. Brilliáns marketing, így kell ezt csinálni.

(#46) Reggie0


Reggie0
félisten

Mar eleg regi alapszabaly, hogy nyomtato szoftvert/firmwaret sosem szabad frissiteni. Ha eddig kijott a doksi a regi fw-vel, akkor tovabbra is ki fog, szoval ertelme sincsen a kockazatokon felul.

(#47) nincskanál válasza snake1977 (#38) üzenetére


nincskanál
tag

Az Epson is megvédett engem. A multifunkciós nyomtatóm ledjei villogni kezdtek, és egyébként meg se nyikkant. A szerviz telefonon elmondta, hogy az a kis darab szivacs, amibe a fej törli magát, akár meg is telhetett, azt ki kell cserélni. De ezt csak Pesten csinálják, és személyesen vigyem, mert ők nem postáznak, és valami 7-8000 pénz lesz. Aham, a nyomtató meg volt vagy 20 ropi. Ami még jó, hogy a szkenner részt is letiltotta... Persze tudom, az én védelmem mindenekelőtt... Ezért nem veszek multifunkciós gépet többé. Meg epsont se nagyon.

(#48) nincskanál válasza asdf_ (#43) üzenetére


nincskanál
tag

Én megcsináltattam volna ezt az apróságot, ha van epson szerviz Győrben pl. De akkor nem volt, lehet, hogy most sincs. Kicseréltem volna én is, de attól még a szerviz kellett volna kiüsse a kódot. Viszont Pestre elvinni már nem érte meg. Egyébiránt a szopatásfaktor ott van a dologban, hogy nem azt számolja, hány oldal lett kinyomtatva, hanem hogy mennyi ideje használod. Nálam kb. 100%, hogy az a gyüjtő nem telt meg.

(#49) pusszycat válasza nincskanál (#48) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vedd ki az elemet.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#50) nincskanál válasza pusszycat (#49) üzenetére


nincskanál
tag

Hm.. Nem is gondoltam, hogy lehet benne elem... Még nem dobtam ki, egy polcon porosodik. Ha így beüzemelhető, akkor eladományozom valaki ismerősnek, akinek szüksége lesz rá. Thx!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.