Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chapel


Chapel
addikt

Szégyen, nem szégyen ki kellet gugliznom kik ezek. Megnéztem eddig mik voltak; csilli-villi casualok, meg fantasy játékok főleg, hát nem tudom finoman szólva nem illeszkedik be a repertoárba egy fakó, depresszív poszt apokaliptikus, chernobil képe.
Persze nem tudom milyen lesz, de érdekes "házasság" az tuti :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Nekem is totál ismeretlenek voltak - mondjuk attól még lehet jó a megvalósítás.

"Mindenesetre a srácok nagyon büszkék a megszerzett licencre, elmondásuk szerint semmiképpen sem fogják parlagon hagyni az általa kínált lehetőségeket."
Úgy legyen!

(#3) westcoastog


westcoastog
veterán

Van remény, ezaz. :)

(#4) Gave


Gave
addikt

Szerintem csinálnak belőle egy böngészős játékot :D.

(#5) H@lede


H@lede
tag

Remélhetőleg látunk is valami "játékot" abból hogy a jogok átkerültek, talán jobban jövünk ki mintha lógatnánk az orrunkat abban a tudatban hogy nem lesz STALKER 2. :)

Battletag: Halede#2912 Wot Nick: Halede

(#6) VIC20 válasza Gave (#4) üzenetére


VIC20
őstag

,,Boris Natanovich Strugatsky", meg ,,Strugatsky család"

Ember! Ne legyél már ennyire igénytelen!

Tanuld meg: BORISZ NATANOVICS SZTRUGACKIJ. [link]

Javítást kérek!

[ Szerkesztve ]

(#7) pckownz válasza H@lede (#5) üzenetére


pckownz
senior tag

Az alapján, hogy pénzt adtak ki érte, valószínűleg mutatnak is valamit :K

(#8) TazLeacher válasza VIC20 (#6) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor fussunk neki: Tessék.

Nem hiszem, hogy a Te "változatot" hiteles lenne, hiszen helyesen:

Úgyhogy tanuld meg: Бори́с Ната́нович Струга́цкий [link]

Tehát mielőtt leszólsz valakit, legyen már egy kis önkritikád. :(((

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9) Mans20 válasza Chapel (#1) üzenetére


Mans20
addikt

Lehet valami mangaelmebajt csinálnak,mutálódott pokémonokkal.)de a lényeg hogy legyen valamikor egy második rész.

(#10) Gave válasza VIC20 (#6) üzenetére


Gave
addikt

Ennyi erővel: Tanuld meg légyszi használni a fórumot, mert így most olyan mint ha nekem szólnál be :).

(#11) AxBattler válasza VIC20 (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez így egy kicsit erős volt. :U
Jogos, hogy a fonetikus írásmódot kellene alkalmazni fordításkor, de azért az angol változat is elfogadható; lásd a japán fordításoknál is azért elég elterjedt a Hepburn-átírás, holott...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12) Lenry válasza TazLeacher (#8) üzenetére


Lenry
félisten

igazából de, az ő változata volt hiteles, mert az orosz szavakat és neveket a magyar helyesírás szerint a görög szavakhoz hasonlóan fonetikusan kell leírni.

az más kérdés, hogy a kolléga kissé jobb modorban is jelezhette volna ezt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) VIC20 válasza TazLeacher (#8) üzenetére


VIC20
őstag

Mi tessék? Angol szöveg, angolul így írják át.

Fussunk neki ismét, magyarul: [link]

Sajnos a hivatkozott művet nem leltem föl az interneten, így pl. ezzel kell beérni: [link]

Szóval ez nem az ,,én változatom", pláne nem hitkérdés.

Gave: Igazad van, rossz linkre kattintottam, elnézést kérek.

Lenry: ,,az más kérdés, hogy a kolléga kissé jobb modorban is jelezhette volna ezt"

Igazad van, de már annyi cikknél annyiszor elmondtuk, elmondtátok ezt. Legalább a lap saját cikkírói megtanulhatnák...

[ Szerkesztve ]

(#14) djculture


djculture
félisten

Nagyon fontos dolog ez hogy miként írják, mikor itthon annyira elkorcsosodott az iskolai képzés hogy csak lesek mikor írnak valahova a fiatal emberkék. Most még ezek után a felsőbb szintű szakképzést is szétverik és mi leszünk mini Kína ebben is.
ON: Remélem lesz a játékból valami ezek után.

[ Szerkesztve ]

(#15) Vistaboy válasza VIC20 (#6) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, kijavítottam, de ahogy te erre felhívtad a figyelmemet, az sem volt cseppet sem igényesebb.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#16) Wolverine válasza Vistaboy (#15) üzenetére


Wolverine
félisten

Nyersnek nyers volt, de az eredetileg a cikkben szereplő alakot csak két okból tudom elképzelni:
1. a magyar helyesírás szabályainak nem ismerete;
2. igénytelenség a megfogalmazásban.
A te pozíciódban egyik rosszabb, mint a másik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) pilóta válasza Mans20 (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Miért, ha lehet mikiegeres StarWars, akkor miért ne lehetne pokemonos Stalker? ;] :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) VIC20 válasza Wolverine (#16) üzenetére


VIC20
őstag

+Vistaboy:

+3. A cikkíró nem is hallott még az íróról.
Ez persze lehet, hogy generációs probléma (értsd: öreg vagyok, mint az országút), de annak idején (az én esetemben ez a nyolcvanas évek) a Sztrugackij név tényleg védjegynek számított a sci-fi irodalom berkeiben (Galaktika, Robur...).

Elnézését kérek, amiért elragadtattam magam!

(#19) Chapel válasza VIC20 (#18) üzenetére


Chapel
addikt

Ős sci-fi rajongó vagyok, nyáron került a kezembe Kir Bulicsov (remélem jól írom :D ) egyik novellás kötete, a Kettészakított élet. Fantasztikus volt!

Nagyon off tudom... :B

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#20) #57919488 válasza Wolverine (#16) üzenetére


#57919488
törölt tag

A te az nem nagy "T" lenne? :P

(#21) Angel1981 válasza #57919488 (#20) üzenetére


Angel1981
veterán

De bizony! :D :P

(#22) TazLeacher válasza Lenry (#12) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ami valóban igaz, de úgy volt megfogalmazva, mintha neki az lenne a neve. Neki nem az (volt) a neve (tehát ő mondjuk biztos nem kérte volna ki magának), ezért nem értem ezt a nagy felháborodást. Elrontotta, túl, na bumm. Külföldi oldalról lett átemelve a cikk, onnan lettek kiemelve a nevek. 99%, hogy én is rászaladtam volna. Lehet, hogy ezért én is igénytelen vagyok, de egy külföldi hírben szereplő, "kiondhatatlan" nevű orosz ember nevével valószínűleg én sem bajlódtam volna, han Ctr+C, Ctr+V, aztán kész.

Ettől függetlenül igazatok van, elnézést! :R

K_mester: NEM!

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#23) Wolverine válasza #57919488 (#20) üzenetére


Wolverine
félisten

Miért kéne nagybetűnek lennie? Nem udvarias megszólítás, és nem is ez a neve ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#24) #57919488 válasza Wolverine (#23) üzenetére


#57919488
törölt tag

Értem :DDD

(#25) Zsoccc


Zsoccc
senior tag

Köszönjük az építő jellegű kritikát. Kérlek benneteket, hogy legközelebb privátban küldjétek ezt el a hír szerzőjének, előbb célba ér, nem keltünk felesleges indulatokat és elkerüljük az esetleges személyeskedést.

(#26) Wolverine válasza Zsoccc (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

Megtörtént. Nyilván... :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) Silenzio


Silenzio
addikt

Kiigazítás: tudtommal Stalker-regényEK nincsenek, csak a Piknik az árokparton, meg a belőle készült forgatókönyv. Másrészt ismereteim szerint a testvérpár írta, nem csak az egyikük.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#28) Angel1981 válasza TazLeacher (#22) üzenetére


Angel1981
veterán

"K_mester: NEM!"

De igen!
Mint ahogy Te is úgy írtad, a 8. hsz-ben - nagyon helyesen!

[ Szerkesztve ]

(#29) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Örülök hogy legalább olyanokhoz került akiknek van valami köze a játékhoz elvégre ott díszelegnek a Call of Pripyat borítóján mint kiadó.
Nem lett volna jó ha a Bethesdához kerülnek a jogok mert abból minden lett volna csak S.T.A.L.K.E.R. nem!
Remélem sikerül az új részt összehozni és remélhetőleg a jól megszokott feeling is ugyanaz marad. :R

(#30) HS 2142


HS 2142
őstag

A bejelentés óta amúgy volt egy másik hír is a GSC háza felől: [link].

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#31) TazLeacher válasza Angel1981 (#28) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A hozzászólásodat olvasva azt jutott eszembe, hogy...

Kioktatsz valakit valami olyanról, amiben nem vagy biztos...jó. Utána többen mondják, hogy nem helyes, amit írtál...jó. Az, hogy ezek után nem veszed a fáradságot, hogy utána néz...rendben. De ezek után még leállsz vitatkozni...

...mi visz rá erre? :F

Linkelj nekem légyszíves olyan helyesírási szabályt, ahol ez le van írva...ha már leálltál vitatkozni.

Segítek: nincs erre szabály. (És az nem szabály, hogy Te úgy gondolod, sőt! az sem, hogy szerinted így illik.) Az, hogy hogy szoktuk, hogy illene és, hogy kell-e, azok különböző dolgok. Az, hogy adott esetben én nagybetűvel írom, attól ez nem lesz szabály. Légyszíves máskor tedd már meg, hogy ha helyesírási anomáliára bukkansz, mielőtt leállsz vitatkozni valakivel, a kezedbe veszed A magyar helyesírás szabályai c. könyvet.

Megj.: azt hittem gyorsan túlléptünk ezen a kérdésen, de amint látom nem. Reméltem, hogy attól, hogy két ember is írta, hogy nem, legalább azt eléri valamelyikünk, hogy utánaolvastok, de nem. Egy ilyen piszlicsáré baromságon nekiállsz lovagolni úgy, hogy még igazad sincs.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#32) Wolverine válasza Angel1981 (#28) üzenetére


Wolverine
félisten

Tévedsz. Ez szimpla udvariasság, vagy csak udvariaskodás. Helyesírásilag felesleges és nem is helyes.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33) zseko


zseko
veterán

Hogy legyen némi komment a cikkhez is :P :

Nagy szerencsénk, hogy nem a Bethesda kapta meg :)

HR24.hu

(#34) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Ráeresztem a topikra Grétsy Laci bácsit, aztán pisloghattok, hogy ki - mit írt helytelenül vagy helyesen.

Inkább arról beszéljünk, hogy a GSC, köszöni, rendelkezik a S.T.A.L.K.E.R. jogokkal, viszont a cikkben említett kiadó a regény játékadaptáció jogaival. Mivel a Stalker, mint fogalom ne szorítkozik kizárólag a Sztrugackijék féle Zónára, ráadásul emlékeim szerint Csernobilt egy szóval nem említik a Piknik az árokparton-ban, ezért készíthet mindkét kompánia játékot ebben a témában, remélem nem versengeni fognak, hanem követve az eddigi utat GSC fejleszt, a kiadó pedig kiadja. (már ha elkészülnek ;] )

Egyébként a rajongók rengeteg új tartalmat, kiegészítőt készítenek a jelenlegi STALKER játékokhoz, kivált az elsőhöz, érdemes megézegetni őket a rajongóknak a Stalker:SoC topikban van rengeteg link!

Ezt a Bethesda dolgot pedig nem értem részetekről, a fallout 3 i egész jó lett, mármint elsőre :D Aztán az, hogy abból is ilyen marketing franchise lett már más kérdés. Viszont a hangulat miatt valóban jobb lenne, ha Kelet-Közép-Európai csapat fejlesztené ;)

[ Szerkesztve ]

(#35) McSpy


McSpy
őstag

Én nekem tök mind1 ki csinálja csak jól csinálják meg,és gyorsan még mielött el nem patkolok :K :C

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#36) Gave válasza McSpy (#35) üzenetére


Gave
addikt

Erről eszembejutott mikor meglátom valami új film vagy játék bejelentését, és bevillan ,hogy "júúj, ezt még meg kell élnem". :))

(#37) McSpy válasza McSpy (#35) üzenetére


McSpy
őstag

Hát ja én már a csirke far-hát akcióra is járókerettel száguldok :DD

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#38) #57919488 válasza zseko (#33) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nem tudom mi baj van a Bethesda-val?!
Az egyetlen normális cég aki játékokkal foglalkozik :K

(#39) Gave válasza #57919488 (#38) üzenetére


Gave
addikt

Kéne definiálnod mi a normális vagy mi a játék, mert ez így elég erős kijelentés, alternatívaként dobhatsz mögé egy szerintemet :D :U

(#40) VIC20 válasza ng0ofy (#34) üzenetére


VIC20
őstag

,,...emlékeim szerint Csernobilt egy szóval nem említik a Piknik az árokparton-ban..."

Ezt magam sem hinném, már csak azért sem, mert a mű 1972-es, az erőművet (az első blokkot) pedig csak 1977-ben helyezték üzembe.

(#41) #57919488 válasza Gave (#39) üzenetére


#57919488
törölt tag

Minek?
Aki ismeri a Bethesda-t annak nem kell magyarázkodni aki meg nem annak van mit bepótolni és utána kéregetni :DDD ;]

(#42) Angel1981 válasza TazLeacher (#31) üzenetére


Angel1981
veterán

"Egy ilyen piszlicsáré baromságon nekiállsz lovagolni úgy, hogy még igazad sincs."

Khmmm - mégsem én írok disszertációkat róla, hogy mit kéne hogyan.... :U
Jó, mindegy, túlléphetünk rajta! :P

#32 Wolverine: igen, pont azért "kéne" - úgy valóban nem szabály.
Csak van a "törvény betűje" és van a "törvény szelleme" - szerintem érdemes az utóbbit követni, legyen szó bármiről.

[ Szerkesztve ]

(#43) Ryder62 válasza #57919488 (#38) üzenetére


Ryder62
őstag

A Bethesda is tud jó poszt apok játékot készíteni (Fallout 3)

De mondjuk egy Stalkerhez nehezen tudnám őket elképzelni. Tuti akaratlanul de belevinnének egy kis amerikai ízt. Stalkerbe az meg nem való.

Pont azért szerettem a Stalkert mert csak úgy áradt belőle a Szoc. hangulat. Egész játék alatt érezni lehetett. Mi magyaroknak ugye ez ismerős. Egy nyugatinak vagy amcsinak nem jön át gondolom annyira a Stalker ezen része.

Mekkora volt már a Kamaz teherautókat kerülgetni.

Ez olyan mint a HL2-ben a trabant. :C Nah az meg a másik játék. Mondjuk a HL2-t a Valve készítette és sikerült visszaadniuk a Kelet Európai hangulatot :))

(#44) vhw válasza VIC20 (#6) üzenetére


vhw
addikt

Grammar nazis (gremör náciz - így?) még itt is... Micsoda indulat... ahh, komolyan...

Örvendetes hír, máris jöhetne pár ingame screenshot :)) (ezt szabad? vagy: ingém szkrínsat? :F )

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#45) pilóta válasza Ryder62 (#43) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért aki játszott a Fallout 1-2-vel, az nem mond ilyet, hoygy A Bethesda is tud jó poszt apok játékot készíteni (Fallout 3), mert hogy annak olyan szintű megalázása volt, hogy csak na. Meg sem közelíti a hangulatát. Amúgy egynek jó volt, csak falloutnak nem lenne szabad hívni. Attól tartok a stalkerrel is ezt csinálták volna, szóval ezért örül a többség, hogy nem lett a Bethesdáé...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#46) TESCO-Zsömle válasza vhw (#44) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne azt csesszük le, akinek igaza van... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47) vhw válasza TESCO-Zsömle (#46) üzenetére


vhw
addikt

Minden joga megvolt az indulatos kioktatáshoz. Én kérek elnézést, elhagytam az illemkönyvemet.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#48) TESCO-Zsömle válasza vhw (#47) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha tényleg többször elmondta/ták már, akkor ez csak jogos felindulás. :B

-de legalább pörög a topic- :C

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#49) marked one94 válasza vhw (#47) üzenetére


marked one94
őstag

komolyan te mindenhol csak kötekedsz :P

Végre valami jó hír, jöjjön csak.

You'll Never Walk Alone

(#50) zseko válasza #57919488 (#38) üzenetére


zseko
veterán

Nincs kedvem sokat írni, vagy sokat utána keresni, így röviden: Jó játékot csinál, nincs is benne hiba, csak sz.patja a vásárlókat. Régiólockos játékok, régiókorlátos dlc-k, pl.:
[link1]
[link2]
[link3]

No meg ez: [link4]

Aztán vásároljál...

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.