Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E770


E770
senior tag

miért is légi Uber ez?
nem inkább Légi Oszkár

érdekes, szárazföldön éppen, hogy ezt nem szabályozták szigorúan (itthon)

(#2) Hiftu válasza E770 (#1) üzenetére


Hiftu
senior tag

Magánrepülésnél az utasoknak ugyanúgy át kell esniük a reptér biztonsági ellenőrzésén?
(Bár láttuk, hogy egyes helyeken az sem ér semmit.)

Ha leszálláskor az utasnál kábítószert találnak, akkor a pilota tettestárs lett?
Ezek hogyan értelmezhetőek légi Uber esetén?

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#3) Regonelix válasza Hiftu (#2) üzenetére


Regonelix
csendes tag

Miért lenne tettestárs? Egyszerűen szabályban ki kell kötni és onnantól már csak az utasnak a felelőssége.

(#4) Penge_4 válasza Regonelix (#3) üzenetére


Penge_4
veterán

És ebben az esetben szerinted hányan csapnának fel kábítószercsempésznek. Ha meg lekapcsolnák "Sorry, én nem tehetek semmiről. Nem nézhetek bele idegen emberek bőröndjébe..."

Drogfutárt annyit le lehet akasztani, mint égen a csillag. Repülőgépet vezetni tudó pilótát annál kevesebbet. Olyat meg, aki kockáztatná a jól fizető munkáját szinte senkit. Ilyesmit sehol nem lehet kikötni.

(#5) Regonelix válasza Penge_4 (#4) üzenetére


Regonelix
csendes tag

Mindig a droggal kell jönni. Nézd - én a kölcsönösség (vagyis józanul történő, nem kényszer alatt levő, kölcsönös megegyezés szerint) elvét vallom. Ha beletartozik ebbe a drog, akkor éljen vele. Ha nem, akkor nem.
Nem ítélettől függ az, hogy ki él vele.

(#6) Penge_4 válasza Regonelix (#5) üzenetére


Penge_4
veterán

Nekem sincs semmi bajom vele, csak arra céloztam, hogy jogilag miért nem lenne járható út.

A józanság meg nem egy olyan dolog, ami ránézésre megállapítható. Képzett szakemberek sem véletlenül használnak szondát és szükség esetén vérvételt.

(#7) Regonelix válasza Penge_4 (#6) üzenetére


Regonelix
csendes tag

Jogilag... .
Amikor az alkohol tilalom volt, akkor a maffia élt vele, vagyis teljesen ellenkező hatást váltottak ki vele.
Most is, igaz ez a drogra. Hiába tiltva van, aki akar élni vele, úgyis megtalálja az utat - csak nem legálisan szerzi be. A témára visszatérve: nem kell repülőgép hozzá, hajókon is tudják szállítani, vagy személygépkocsiban.

(#8) Penge_4 válasza Regonelix (#7) üzenetére


Penge_4
veterán

A droggal kapcsolatban én is hasonló véleményen vagyok.

A csempészést viszont sokkal hatékonyabbá tenné a légi közlekedés. Pillanatok alatt több tonnányi cuccot lehetne a világ bármely pontjára repíteni egyenesen a forráshelyről, pl. Kolumbia

De vonatkoztassunk el a drogtól. Biológiai, vegyi fegyvereket is sokkal gyorsabban és hatékonyabban tudnának akár egyik kontinensről a másikra szállítani vele.

Emberkereskedelem: Olyan országba tudnák repíteni szintén pár óra alatt, ahol nincs kiadatási egyezmény és az FBI vagy az Interpol sem nyomozhat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.