Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nuke7


nuke7
veterán

"z I/O panelen egy-egy USB 3.1 Gen 2 Type-C és Type-A, illetve két USB 3.1 Gen 1 és négy USB 2.0 port "
a képen csak kettő db usb 2.0 port látható... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#2) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Ilyen lapom van fél éve. Ha valaki tudja, hogy lehet a BIOSban processzor feszültséget csökkenteni ne tartsa magában. Csak emelni engedi, illetve van olyan opció, hogy negatív de semmit nem csinál és nincs konkrét szám hozzárendelve.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#3) Fjoe


Fjoe
tag

Akkor ez most egy újabb revíziója lehet a lapnak? Mert pár külföldi oldalon kb. tavaly tavasszal tesztelték, szóval ha ugyanaz, akkor mégsem lehet annyira új.

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Kábé 30-at ér, és annyiba is kerül. Másrészt megéri ezt a márkát választani mostanában belépő szintre? Régen gagyinak számított a Biostar.

(#5) Locutus


Locutus
veterán

Komoly VRM hűtés van rajta.... ja nem.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) .mf válasza Fred23 (#4) üzenetére


.mf
veterán

Nagyon régen meg az Asus is néhány jó mellett többnyire agyrém bugos gagyikat gyártott. Akkoriban a Gigabyte-ot sem dicsérték túl, és MSI-t se sokan vettek... Az akkor menő Abit, DFI meg hol van azóta?

Van még egy Biostar lapom 2011-ből, a 750 2.66 -> 3.85-ön megy benne, mai napig gond nélkül. Olcsó volt, áránál sokkal magasabb fícsör-szettel - és mégis működik még mindig.
De az is tény, hogy a mostani mATX B450-es lapok közül én is inkább mást néztem ki.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) nuke7 válasza ShiTmano (#2) üzenetére


nuke7
veterán

elvileg a b350 úgy csökkenti, hogy mínusz számot írsz be, nekem is úgy megy alulfeszelve a proci, összes mag túlhajtva 3.9Ghz-n... :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#8) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Jót tesznek azok a ledek az audió minőségnek ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

2020-ban D-sub csatlakozó?!?! :Y Na ne szórakozzunk már! Jó, hogy printer portot nem raktak rá :DDD

(#10) Amazonas válasza Cingáriusz (#9) üzenetére


Amazonas
senior tag

Van ott még PS/2 is... :)

(#11) DraXoN válasza Cingáriusz (#9) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Párhuzamos nincs, de soros port még van rajta ;] (alaplapi tüskeként)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) Hopkins95 válasza Cingáriusz (#9) üzenetére


Hopkins95
addikt

És mit zavar téged, ha ott van a gép hátulján? :Y

(#4) Fred23 Én főleg a dual bios miatt választottam meg az ára miatt a B350-es lapjukat, szerintem jó minőségű meg nekem kinézetre is bejön. Persze ha valaki nagyon tuningolni akar, akkor biztos nem ez lesz a legjobb választás, de ár-értékben szerintem ott van.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#13) Geller72


Geller72
veterán

"Az I/O panelen egy-egy USB 3.1 Gen 2 Type-C és Type-A, illetve két USB 3.1 Gen 1"

-Kezdem elveszíteni ebben a qrva nagy "szabványosdiban" a fonalat. Nem lehetne egy kbsztt csati mindenre? :(((

(#14) pokmky válasza Cingáriusz (#9) üzenetére


pokmky
tag

Ipari masinákba vinnék rendesen a párhuzamos portos lapokat abban biztos lehetsz.

(#15) ShiTmano válasza Fjoe (#3) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem új. Ugyanez van nekem és fél éve vettem. Akkor sem volt új.

(#4) Fred23 Én 18ezerért vettem újonnan. Annyit szerintem megért.

(#7) nuke7 Köszönöm! Kipróbálom.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#16) Cingáriusz válasza Hopkins95 (#12) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Igazából engem nem érdekel, csak totálisan feleslegesnek tartom.

(#17) kovy79 válasza Geller72 (#13) üzenetére


kovy79
őstag

Ezzel a kérdéssel maximálisan egyetértek.
Bár 3.x mini-B még nincs, alig várom, hogy teljes legyen a katyvasz...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#18) Lacika112 válasza ShiTmano (#2) üzenetére


Lacika112
aktív tag

asus/giga lappal jártam így, másik rev bios megoldotta.
Én is jobban szeretem amikor konkrét értéket ír ki pl 1.2v és az állítható.

Giga volt szívás mert belőttem neki + 1 tizedet mikor húztam és kb felforrt a proci, aztán elkezdtem nézegetni mi van vele, és a gyári 1.35v helyett 1.55v volt a lapnak az "alap".
1.65-ön már nem érezte jól magát szegény proci. Már nem emlékszem a lap típusára azt tudom E8400 volt benne, nagyon kiborult szegény a gyári érték +3 tizedtől :))

ÚRISTEN! LEBUKTAM VOLT EGY RAKLAP INTELEM IS! :Y (meg van is)

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#19) DraXoN válasza Lacika112 (#18) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Anno és manapság is, sokszor így oldja meg a gyártó, hogy az "olcsó VRM"-es lapjának a feszültség dropja terhelés esetén ne okozza a rendszer instabilitását, hogy alapból "túl kell feszelni" a rendszert ...
Ez alól egy gyártónak sincs mentsége, mert mind elkövette már ezt..
A legjobb ha ezt olcsó táppal is keverjük és közben az meg emeli a feszültséget a megnövekedő amper igénytől..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#20) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Na Biostart se vennék soha a büdös életbe. :D ASrock-ba pozitívan csalódtam, de nálam már az is határeset... :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#21) Piftuka válasza .mf (#6) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az akkor menő Abit, DFI meg hol van azóta?"

És a Tyan, EPoX, Supermicro, Foxconn, AOpen, Albatros, Chaintech, stb... :)

Azért jegyezzük meg, hogy a szinte mindegyik tudott ám "gagyit" gyártani. Az Abit a BF6 jellegű lapjai miatt volt népszerű a "csóringer" teljesítményhajszolók között... Nagyon profi BIOS-t raktak a lapjukba, és ez a tuningolóknak bejött.

Más kérdés, hogy a kidolgozási minőséget illetően éppen az Abit lapok voltak a "gagyi" megfelelői. Kifejezetten olcsó lapok voltak, és annyiért akkor sem tudtak "csodát" tenni.

Ahogyan az ASUS-nak is volt gyalázat minőségű szériája. A VIA KT chipset-es lapjai közül egyik rosszabb volt, mint a másik.

És azt is érdemes megjegyezni, hogy a Biostar a legrégebbi alaplapgyártó.

Valamivel korábban lépett piacra, mint az egyébként szintén "ősnek" számító Gigabyte és MSI. (Az ASUS évekkel később követte őket.)

"Aquila non captat muscas."

(#22) nuke7 válasza Piftuka (#21) üzenetére


nuke7
veterán

Így van, az abit az olcsó lap volt :K
VIA chipsetes lapokból szerintem nem is volt jó... :U maga a chipset nem volt magasra pozicionálva asszem...

https://youtube.com/user/nuke7

(#23) #16939776


#16939776
törölt tag

Európai mentalitással nehéz is megérteni miért próbálnak eladni ilyen fapados, nyers dolgokat, amikor van a polcon színes-szagos-villogó mindent is tudó termék.

(#24) Piftuka válasza nuke7 (#22) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, éppen ezért volt jó az első alaplapom, az "EPoX 8K7A". Ott az AMD saját,
"AMD761" chipset-ét (North Bridge) kombinálta a gyártó a KT chipset-ével, és ez egy nagyon stabil, jó minőségű alaplapot eredményezett.

(Persze nem is volt olcsó a maga idejében. Ha jól emlékszem ~42.000 forintomba került akkor, 2001-ben.)

Illetve még a VIA KT600 chipset-tel szerelve volt pár jól sikerült alaplap. A KT400-asok között már nehezebb volt találni, bár ott is volt egy-egy jó megoldás EPoX, DFI és Chaintech vonalon.

Ám például éppen az ASUS KT400 alaplapjai voltak gyalázat rossz minőségűek. A maximális olcsósítás jegyében készültek, és ez meg is látszott a végeredményen.

"Aquila non captat muscas."

(#25) ftc válasza Piftuka (#21) üzenetére


ftc
nagyúr

Epox SUpox néven folytatta de csak Kínában van jelen, Tyan is jelen van de csak szerver vonalon ha jól tudom, Chaintech is él de csak Kínában..

Foxconn alaplepért nem kár elég gagyik voltak...

ECS hiányzik nekem az EU piacról - nem volt tuning de leg stabil volt...

Biostar lapjaim is voltak anno, de tuning nem sűrűn volt..egyszerű lap volt olcsón..

(#26) nuke7 válasza Piftuka (#24) üzenetére


nuke7
veterán

nekem minél olcsóbb minél jobb túlhajtás kellett, úgyhogy én emlékszem, hogy probálkoztam VIA chipsetekkel, bármi ami kompatibilis volt akkor és ki tudtam gazdálkodni zsebpénzből jöhetett... De asszem a PT800 pont nagydobás volt tőlük...

Nyilván a siker ritka volt, de az abit pont emiatt asszem jót ment - meg az amd 2800+ barton maggal simán hozta a 3200+ teljesítményét ha jól emlékszem :DDD Asszem pont az AN8 (ultra) abit volt, ami kiszolgált sokáig... :K

(meghát akkor azért 2-3 évente kellett fejleszteni, és nem ilyen árak voltak - viszont az előző gépem asszem 8 év után cseréltem... i5-2500k volt - most meg azért az AM4-be simán beteszek egy 3xxx procit és azzal szerintem 3-4 évig tuti el leszek, ami szintén 5-6 évet jelent majd... :U )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#27) Hopkins95 válasza nuke7 (#22) üzenetére


Hopkins95
addikt

Mi a baj a VIA csipszetes lapokkal? Engem évekig egy ECS socket 478-as lap szolgált ki a 2000-es évek elején és semmi probléma nem volt a VIA driverekkel.

(#20) GodGamer5 megtudhatnánk hogy miért? :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#28) nuke7 válasza Hopkins95 (#27) üzenetére


nuke7
veterán

nem teljesítmény orientált cuccok voltak, nekem is volt ECS alaplapom - vagy a családban intel vonalon feltűnt... én p3 után AMD-s lettem ha jól emlékszem...
Aztán amikor lett második gép a családban asszem az lett p4...

https://youtube.com/user/nuke7

(#29) arabus válasza #16939776 (#23) üzenetére


arabus
addikt

Igaz hogy fapados meg nyers de piszok
megbízható kis lapok olcsón.
Attól még hogy te felsőrendű európai vagy mi kis parasztok elhasználjuk :P

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#30) DraXoN válasza nuke7 (#26) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Anno Abit NF7 amivel kezdtem.
Barton magos 2500+al, alap órajele 1833Mhz,
a 3200+ órajele 2200Mhz volt, ezt közel mindegyik példány bírta maximum kicsi feszültség emeléssel, csak az FSB-t kellett 333ról 400Mhz re állítani.
Az én példányom kényelmesen bírta feszültség emelés nélkül a 2400Mhz-et, feszültség emeléssel 2600Mhz is hiba nélkül ment vele (csak nem győztem lehűteni, pedig eléggé nagy hűtő volt rajta a "kor szellemét" figyelembe véve)... valami olyan példányt fogtam ki ami eszméletlen jól sikerült darab volt. A típus kódja is teljesen más volt mint a többi chippé (nem illett bele a sorozatba, valószínű valami laptopba készült példány lehetett, asztaliként eladva.. a laptopos példányok tudtak ennyit menni többnyire mint az enyém).. azt eladtam a platformot egy Celeron D 2.8-as holmiért egy "vegyes" Asrock alaplappal (DDR1/DDR2 támogatása volt, az volt a fő ok).. De nem volt igazán gyorsabb (csak akkor még hittem az "újabb ram jobb" dologban, és így 2 lépcsőben tudtam ramot cserélni "gyorsabbra").. az AMD-s 754-es platformok meg "drágák" voltak (diák zsebpénzhez).

A VIA chipsetekkel a fő gond AMD vonalon csak annyi volt, hogy lassabb volt a memóriakezelése mint a kortárs nvidia chipsetes NForce2 lapoknak...
De annyira, hogy VIA folyamatosan próbálta visszaszerezni az első helyet miután a KT400-al alulmaradt, a KT600 és KT800-ak egyaránt "visszavágások" akartak lenne az első helyért, de sose sikerült...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#31) nuke7 válasza DraXoN (#30) üzenetére


nuke7
veterán

Azaz...! Nem az AN8 volt, hanem NF-7 :B (aztán lehet, hogy AN8 is volt, vagy csak osztálytársam bátyjának... :U ) AMD meg az nforce lapok... :)

és igen, nekem is volt vegyes alaplapom :K :DD (De nem tudom, h milyen procival... valsz szintén valami celeron lehetett, amit lehetett mhz-ben húzni, mert játékok alatt az elég volt...)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) Hopkins95 válasza nuke7 (#28) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez igaz, mert amikor kijött a Cod 4, emlékszem fel akartam volna tuningolni a Celeronom, mert akkoriban már hallottam már ilyenről hogy fel lehet pimpelni. Na most elmentem az infoüzletbe a városba és megmutattam egy képen a fazonnak a lapot, ahonnan le tudta olvasni a típust. Aztán mondta, hogy inkább az Asrock lapok híresek a beépített tuningról, az enyém alapvetően nem támogatja, viszont egy trükkel mégis lehetséges talán 1,5-szörösére emelni az órajelet, de azt modta 50%hogy sikerül, kinyírhatom vele a rendszert. Így végül sosem próbáltam meg, mert ha kinyírom a gépet, apám nem lett volna boldog kicsit sem.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#33) Ciccuka válasza ShiTmano (#2) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bios legfrissebb?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#34) #16939776 válasza arabus (#29) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor nem jött át, azon szörnyülködtem, hogy itt nincs becsülete.
Én megbecsülöm hogy stabil, és élvezem hogy a biosban le lehet finomítani annyira mint egy supermicro vagy kontron alaplapot.

(#35) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Igazi retro egy lap, jó kis időutazás. Hiába régi gyártó, csodálom hogy ennyi éven át húzzák.

(#36) M@cika válasza Geller72 (#13) üzenetére


M@cika
őstag

Az igazából 1 csati, ok, type-c miatt 2, de mindnek az alapja USB 3. Az ilyen gen xyz parasztvakításokat felejtsük már el. meg aztán, ha nem külső SSD-t csatlakoztatsz rá, akkor szinte tökmindegy, mert más eszköz úgysem tudja kihasználni a lehetséges adatátviteli max-ot ( az összes pendrive 99%-a kb. baromi lassú 1/4 órát is elszöszölnek egy winfos telepítő felírásával)

Nasit a kis fehér medvének!

(#37) arabus válasza #16939776 (#34) üzenetére


arabus
addikt

Akkor nem.
Én kérek elnézést. :R
Nekem kellemes csalódás
volt a biostar.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#38) Ciccuka válasza Fred23 (#4) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pont, hogy régen voltak a jobbak (jó felszereltség, jó ár/érték arány, az átlagnál jobb OC). Kb. az elmúlt 5 évben lett rosszabb a megítélésük

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39) Ciccuka válasza .mf (#6) üzenetére


Ciccuka
veterán

Soltek
Epox
Foxconn
Aopen
Albatron

DFI átment a vállalati szegmensbe

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40) Chp


Chp
őstag

Életem első Biostar lapját használom legnagyobb megelégedéssel 2017 óta. Féltem tőle, de jó áron volt, megfeleltek a fícsörök, s most ott tartok 3 évnyi tapasztalattal, hogy nem ez lesz az utolsó.

(#41) Ciccuka válasza Piftuka (#21) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tomato
ECS

mb-list

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#42) Ciccuka válasza Piftuka (#24) üzenetére


Ciccuka
veterán

Abit KG7 is ilyen "hibrid" alaplap volt.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#43) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ennél a gyártónál szerintem a TPower széria volt a csúcs.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#44) Chp válasza Ciccuka (#41) üzenetére


Chp
őstag

Jó ég, a Tomato! 1999-ben kaptuk meg az első számítógépünket amiben ilyen alaplap volt, s bár 2007-ben meghalt, de a mai napig kint van a polcon. Asszem sosem fogok megválni tőle.

[ Szerkesztve ]

(#45) nuke7 válasza Ciccuka (#43) üzenetére


nuke7
veterán

álom alaplap volt :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) Hopkins95 válasza Ciccuka (#41) üzenetére


Hopkins95
addikt

ECS P4S5A-DX+

Na épp egy ilyen piros ECS lapom volt a legelső gépemben egy Intel Celeron 2,4 Ghz és egy GeForce FX 5600 társaságában. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#47) Synthwave válasza nuke7 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hupsz. Belekeveredtek a headerek is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) Komplikato válasza ftc (#25) üzenetére


Komplikato
veterán

"Foxconn alaplepért nem kár elég gagyik voltak..."
Azért Apple, Dell, HP, AlienWare gépekbe jó az, már amikor nem a HanSpree van bennük. ;]
Valójában igaz, saját márkanév alatt semmi olyat nem adtak a termékeik, ami miatt megvette volna a user egy AsusTek vagy egy MicroStar (MSI) vagy GigaByte helett. De legalább olcsóak sem voltak.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#49) Komplikato válasza DraXoN (#30) üzenetére


Komplikato
veterán

Azért volt pár gyártó, mint az Asus, aki adott ki gyári HIBÁS NForce 2 chipsetes lapokat, mint az Asus A7N8X-X néven, ahol a leírásban NEM volt dualchanel, azért nem mert a többségén nem is működött. Ja, meg tök véletlenűl nem ment benne egy rahedli AGP 8x kártya, ami a sima A7N8X és Deluxe lapban csont nélkűl.
Meg ott volt a szép emlékű Inteles Nforce 4 chipset, amiben jó pár PCIE 2.x kártya nem ment. Szóval vannak marha szép emlékek szerviz oldalról a csodás termékek egy részéről.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#50) Gismo válasza Piftuka (#21) üzenetére


Gismo
addikt

Tyan szerverlapokat gyárt
Epox SuPOX néven kínában működik
Supermicro: Komplett szervertermek vannak tele a komplett gépeikkel
Foxconn: Bérgyártó
Chaintech: Kínában van jelen
ECS: csak a hazai piacon nincsenek jelen, nekem volt AM3+ alaplapom tőlük, imádtam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.