Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GribMate


GribMate
aktív tag

Szvsz a D-SUB felesleges (DVI-I -> D-SUB ha nagyon kell), a HDMI-t rögtön tehették volna a DVI fölé és így mindjárt jutott volna +2 "oszlopnyi" hely annak a pár USB (esetleg FireWire vagy eSATA) portnak aminek hiánya ordít.

Egyébként a "Még nem érkezett hozzászólás a témában. A tiéd lehet az első!" szöveg üt, mint valami termékreklám (most írok először témaindítót) ;]

(#2) ftc válasza GribMate (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Sztem meg a DVI felesleges.... D-SUB, HDMI s kész is lett volna

(#3) Zso2


Zso2
őstag

Nehogy összevesszetek :) . Kinek a pap...
Nekem pl az audio out nem tetszik...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#4) pmheros válasza ftc (#2) üzenetére


pmheros
senior tag

a témáról annyit hogy olyan z68 -as AsRock -ot készülök venni, amin d-sub, dvi, hdmi, és displayport is van szerelve.

nem vagyok tökéletes

(#5) ftc válasza pmheros (#4) üzenetére


ftc
nagyúr

Hm érdekes koncepcio....

Amúgy elhagyhatnák végre a PS2-t :U

(#6) Zso2 válasza ftc (#5) üzenetére


Zso2
őstag

Miért jó az? Lehet valakinek olyan vezetéke van a legjobban szeretett rágcsálójának...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#7) GribMate válasza Zso2 (#6) üzenetére


GribMate
aktív tag

Nekem például billentyűzetem PS/2-es és egyelőre nem tervezem cseréjét, mert nem érzem szükségességét amíg léteznek pl. ilyenek elhanyagolható áron.

Előző hsz-edre: nem veszünk össze, én szubjektív véleményt írtam, tiszteletben tartom másokét. Egyébként D-SUB-on és DVI-n is ugyanolyan analóg jel megy, HDMI-n és DVI-n meg ugyanaz a digitális (kivéve persze, hogy HDMI hangot is visz át), tudtommal csak a DisplayPort tér el a digitális jelével. Szóval mindkét megoldás jó lehet, csak a D-SUB kicsit olyan elavult érzetet kelt még a DVI-vel szemben is szerintem :DDD
Jah és igen, ráfért volna a 8 csatornás hangkimenet ha már USB töltés, meg okostelefonnal irányíthatóság meg egyéb bullshit (no offense) :))

Mod: ufocsalad:
"Minek DVI/Dispp/hdmi, nem térnek át az ethernetre? :F"
Lehet én vagyok a hülye de ezt nagyon nem értem :( :B

[ Szerkesztve ]

(#8) ufocsalad


ufocsalad
tag

Oroszok örülnek majd a vörös lapnak... :DDD

Minek DVI/Dispp/hdmi, nem térnek át az ethernetre? :F

Biostar? kik azok ? jóaz nekünk? :U :B

(#9) wolf4173


wolf4173
csendes tag

@GribMate
Már bocs de a DVI-n nem digitális jel megy?

[ Szerkesztve ]

(#10) LordX válasza wolf4173 (#9) üzenetére


LordX
veterán

Megy digitális és analóg is.

(#11) GribMate válasza wolf4173 (#9) üzenetére


GribMate
aktív tag

A DVI-nek többféle fajtája is van: DVI-A (ezen csak analóg jel megy), DVI-D (ezen csak digitális) és DVI-I (ezen mindkettő) és ezekből mindegyikből van single-link és dual-link ha jól tudom. Ezek kinézete is eltérő, egyébként wiki a barátnőd.

[ Szerkesztve ]

(#12) RÁK_ válasza ufocsalad (#8) üzenetére


RÁK_
tag

Biostar = Mercury

(#13) Puma K


Puma K
veterán

"A bővítőkártyák számára két, CrossFireX összeköttetést.."

Öhm. A Z68 csak a CFX-et támogatja? Szerintem még az SLI-t is támogatja nemde?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14) proci985 válasza ftc (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hdmin nem lehet kitolni 2560x1600at, ahhoz dual link dvi kell.

ps2 meg jobb, ugyanis csak egy eszköz lóg az IRQn, nem egy köteg. szóval billt és egeret is érdemes azon használni, ha van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Doboz alapján van LucidLogix Virtu is. Mintha kimaradt volna a cikkből. Amúgy szánalmas a hangkivezetések skálája. Miért nincs egy ilyen lapon optikai csati, vagy S/PDIF? Vagy legalább analóg 7.1?

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#16) FRENK1988 válasza RÁK_ (#12) üzenetére


FRENK1988
veterán

de azért jobb minőségben

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17) Zso2 válasza RÁK_ (#12) üzenetére


Zso2
őstag

Azért nem egy szint... Merkury tápot pl az életben nem raknék gépbe, de a Biostar alap nem rossz.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#18) vanye válasza FRENK1988 (#16) üzenetére


vanye
senior tag

Szal a Biostar az valójában Mercury? Na csak mert életem első alaplapja az pont Mercury volt. Két hét után úgy ki****tam a gépből, mint a huzat! :DDD

Stern des Südens!

(#19) GribMate válasza proci985 (#14) üzenetére


GribMate
aktív tag

Ezt az IRQ-s dolgot kicsit elmagyaráznád (wikin, googlen találtam némi infót, de arra kitérőt, hogy PS/2 vs USB, stb. nem.) :F :B

(#20) TOM-202 válasza RÁK_ (#12) üzenetére


TOM-202
senior tag

Lényegében a Mercury rossz emlékű hamvaiból lett a mai Biostar brand. Nem nagyon ismerek olyan embert akinek jó véleménye lenne a néhai Mercury márkáról, szóval ezért is változtatták meg hátha így jobban fogy majd. :)
Mindenesetre korrekt és kategóriájában jól felszerelt lapnak néz ki. Ha jól árazzák be még sikeres is lehet.

(#21) FRENK1988 válasza vanye (#18) üzenetére


FRENK1988
veterán

Na valahogy én is így voltam vele. De a biostarra nem panaszkodnak sőt. van pár finom tuningkedvelő darab:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#22) ftc


ftc
nagyúr

Tisztázzunk

Mercury a Procompból lett ennyi. Köze nincs a Biostarhoz!

Biostar cég 1986-ban lett alapitva... Az egyik legstabilabb alaplapokat gyártják a világon...felénk szinte beszerezhetetlen!

Az IRQ-ra kiváncsi vagyok én is....

(#23) kerelo válasza ftc (#22) üzenetére


kerelo
senior tag

+1.A biostar jó lapokat is csinál.Mondjuk ez special nem tetszik.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#24) total90 válasza RÁK_ (#12) üzenetére


total90
veterán

Elég sok PC-t javítok, de még Biostar lappal soha nem volt gondom... szerintem egyáltalán nem csinál rossz deszkákat, csak az olcsóbb szegmensben mozog többnyire.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Androiddal lehet irányítani, mekkora balgaság :DDD És még csak nem is néz ki jól... ezek valóban sárgarépából gyártják a lapokat.

[ Szerkesztve ]

(#26) stratova válasza KaiotEch (#25) üzenetére


stratova
veterán

Bár nem feltétlen ilyen alaplapnál, de szerintem egyáltalán nem rossz ötlet ha a telefonodat távirányítóként is használhatod, pl HTPC-nél.
Érdekes lap a kivezetéseit tényleg elrendezhették volna kedvezőbben is, gondolom kell a "hely" jobb felszereltségű alaplapnak is.

(#27) Devid_81


Devid_81
nagyúr

A Biostar alaplap támogatja a BIO-Remode2 technológiát, mellyel androidos vagy Apple okostelefonokról, tabletekről irányíthatjuk a számítógépet.

De akár bios szinten lehet lehet?Vagy csak ha a win magához tért+hozzá kellő szoftverek?!

...

(#28) FRENK1988 válasza Devid_81 (#27) üzenetére


FRENK1988
veterán

szvsz csak win

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#29) stratova válasza Devid_81 (#27) üzenetére


stratova
veterán

Feltételezem elsősorban Win.
Bio-remote2
HTPC célkora létezik pl. XBMC-hez is Androidos távirányító plugin.

(#30) Bird


Bird
addikt

Egész jó kis lapnak tűnik! :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#31) KaiotEch válasza stratova (#26) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez a BigRemote2 úgyis csak Win alatt fog menni, akkormeg semmivel nem jobb mintha leszedsz egy akármilyen vnc-t vagy társát, akár wifis akár BT-s.

(#32) zolyee


zolyee
tag

Nekem volt egy biostar tpower i55 lapom és nagyon jó kis tuning lap volt.
Egyáltalán nem rossz lapokat csinál a biostar és az áruk is barátságos.

(#33) retfirg


retfirg
tag

A Biostart, mint arról a honlapjuk is tanuskodik, csak a németeknél meg az oroszoknál (és arra felé) forgalmazzák, nyugat-európában meg így mifelénk nem, vagyis se megvenni, se gariztatni nem tudod: Ez egy remek hír, és egyébként biztos remek az alaplap is, de úgyis csak az vesz ilyet, aki szereti a szop... szóval azt ^^

Mondjuk én örülnék, ha nem csak 4+1 gyártó lapjai lennének itthon kényelmesen és 'biztonságosan' elérhetőek, de erre mostanában - váságvanugye - nem nagyon lehet számítani.

[ Szerkesztve ]

# If the wishes were fishes nobody ever get hungry

(#34) vanye válasza retfirg (#33) üzenetére


vanye
senior tag

Nos, akkor női vásárlók és másként gondolkodóak előnyben... :DDD

Stern des Südens!

(#35) horush


horush
addikt

4 usb port? Nem értem minek spóroltak le még kettőt.. de leginkább 4-et. Hát 4 az semmire sem elég :(

(#36) vanye válasza horush (#35) üzenetére


vanye
senior tag

A már meglévőkön felül 3 db 2.0-ás még kivezethető. :K Amúgy pedig ha alaposan szemügyre veszed a lap hátulját, akkor láthatod, hogy az egymás fölé került videokimenetek miatt egyszerűen nem maradt már hely több USB-nek.

Stern des Südens!

(#37) horush válasza vanye (#36) üzenetére


horush
addikt

Hát mert ilyen hülyén oldották meg. Ha a dsub a dvi felé teszik, rögtön megvan oldva a probléma..

(#38) vanye válasza horush (#37) üzenetére


vanye
senior tag

Nem akarom erre azt mondani, hogy ez egyfajta igénytelenség a gyártó részéről, de tkp. igen, az. Nyilván mindenki tudja, hogy valszeg az alsóbb árszegmensben fog majd ez a lap szerepelni - ott meg ugye az elsődleges szempont nem a felszereltség... :(

Stern des Südens!

(#39) horush válasza vanye (#38) üzenetére


horush
addikt

Ez így van.. De nem hiszem, hogy amiatt a plusz két usb csati miatt menne csődbe a gyártó.. Na de mindegy is, ez van, ezt kell szeretni (csak megvenni nem) ;)

(#40) ftc válasza vanye (#38) üzenetére


ftc
nagyúr

Olcsóbb lapon több volt :D

2x volt Biostar alaplapom... azt beszüntették Szlovákiában a forgalmazást!

(#41) vanye válasza horush (#39) üzenetére


vanye
senior tag

Amikor arra nem képesek neves alaplapgyártók, hogy a magas profilú bordával ellátott RAM-ok alkalmazásának lehetősége miatt néhány milliméterrel (!) arrébb tervezzenek néhány szájba****ott memória-foglalatot, akkor asszem nincs miről beszélni. :W

Stern des Südens!

(#42) Entryy


Entryy
aktív tag

Mitől olyan érdekes a Biostar vagy ez a lap, hogy már nem is először van róla hír?
Ettől sokkal komolyabb lapok is jelentek/jelennek meg úgy, hogy egy szöszenet sincs a ph!n azokkal kapcsolatban.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#43) FRENK1988 válasza Entryy (#42) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mivel egy Biostar lap tartja a WR-t tuningversenyeken

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#44) Zso2 válasza Entryy (#42) üzenetére


Zso2
őstag

Az ASUS érdekesebb az eget verő áraival? :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#45) Loresz


Loresz
tag

Hát, én meg ezt az egy lapot találtam, olyannak ahol normálisan lettek felszerelve a slotok! Pl Ha csak a két PCI-E-t nézzük! Egy lapot nem láttam ahol nem kell hűtést válogatni ahhoz hogy slotveszteség nélkűl ki lehessen építeni egy crossfire konfigurációt! A legtöbb lapnál az összes PCI slot takarásba kerül, így le kell mondani egy minőségibb hangkari beépítéséről!! Vagy ha még meg is lehet oldani csak "koaksziális" ventis (ref) hűtéssel felszerelt videókártyát lehet beletenni! Vagy ha ez éppenséggel megvan akkor hiányzik az USB 3 vagy sata3, vagy a tuninglehetőség! Ez a lap tökéletesen ideális egy physx rendszer, egy tuning és a fent leírt csatlakozók együttes használatához ( a hangkártya normális elhelyezhetőségéről nem is beszélve) Így hát én (magam nevében beszélve) nyugodt szívvel mondok le olyan hiányosságokról mint az IDE port, e-sata meg hasonlók! Mindenből pont annyi van amennyi kell egy átlagos ill. kissé azon felüli felhasználónak, ésszerű sorrendbe pakolva! Főleg ha a "hiányosságok" miatt az ára is baráti lesz akkor meg aztán főleg nem fognak érdekelni!:)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.