Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

480GB: kb. 24 500 forint

860 EVO meg 25500 HUF-tól 3-5 év garival.

Ki veszi ezt meg? :W

[ Szerkesztve ]

(#2) #20221952


#20221952
törölt tag

Én azt nem értem, hogy ha lengyel barátaink képesek informatikai eszköz gyártására, akkor kis hazánk miért nem... :F

(#3) grafnet válasza #20221952 (#2) üzenetére


grafnet
veterán

Azért az ezerforint különbségért ha magyar lenne se venném meg.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#4) Noukoum


Noukoum
veterán

Bőven elég volt megnézni az árakat. :)

#3-as, mondjuk ha magyar lenne én átgondolnám. Persze ha a neve is magyar nyelvű.:D

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Belépőszinten jelenleg szerintem Crucial BX500 a tuti.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Chaser


Chaser
titán

"A fentiekből látható, hogy a ráncfelvarráson átesett CL100-as nem elképesztő teljesítmányével igyekszik ...."
ha 24,5k körül van, mehet is a levesbe, nemrég vettem samsung 860 evot 5 év garral 26300ft-ért, egy picit' jobb, meg egy picit' több a gar idő, ennyiért ez egy rossz vicc:)
most ránéztem, 24,5k nem tudom honnan jött, árukeresőn 21e-től van értelmes boltokban - nekem annyiért sem kellene -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Az árral baj van.

(#8) XuChi válasza #20221952 (#2) üzenetére


XuChi
addikt

Pont ezen gondolkodtam a minap, hogy kellene legyen Magyar alaplap, VGA, Monitor, PC ház, stb amit magyar cég gyárt, magyar gyárban.

Kivitelezhető lenne nem ?

(#9) Graphics válasza #20221952 (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amúgy a lengyelek sem gyártanak, hanem gyártatnak.

Mire nem vagyunk képesek? Kikérem Vargáné nevében. És kedves szeretője JeNCi.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Chaser válasza XuChi (#8) üzenetére


Chaser
titán

persze, csak nem lenne versenyképes:) azért már itthon sem szeretnek apróért dolgozni olyan helyen, ahol tudják h elég szép pénzekhez segítik hozzá a céget
fentebbi példából is látszik, nem sok értelme van, magában a +2év gar kompenzálja még a 21k-s árat is pl a 860-as samu javára, de olcsóbban is van ennél jobb alternatíva, a híres régi mofém sem magyar már, csak a neve maradt
elég sztem nekünk a magyar posta is bőven, hungarikumként ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) Jokerdapro válasza Chaser (#10) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Magyar posta = hungarikum. Made my day bro! :DDD

(#12) arty válasza XuChi (#8) üzenetére


arty
veterán

nem.
nincs "nyersanyag", szakértelem, olcsó munkaerő, a jogszabályi környezet is túl szigorú - nem tudnánk versenyképesek lenni.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13) koby11h válasza Graphics (#9) üzenetére


koby11h
aktív tag

Meg a Polimer kazettát se felejtsük el! Tudunk mi :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#14) koko52


koko52
veterán

Az árral nem kell hódítania, mert a Silicon Power 512gb 550/530 19 000 ft-ért vettem 2 hete. :R

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#15) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ez tré. Ennyiért van rendes nvme M2-es PCIe4x SSD is...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) Zoz válasza koby11h (#13) üzenetére


Zoz
őstag

Tungsram floppy! Az egyébként tényleg jó volt.

(#17) XuChi válasza Graphics (#5) üzenetére


XuChi
addikt

Jah csak a TBW értékük kuka!

120GB drive: 40TB
240GB drive: 80TB
480GB drive: 120TB
960GB drive: 240TB

Ellenben pl egy Patriot Burst ahhol:

120GB drive: 75TB
240GB drive: 180TB
480GB drive: 425TB
960GB drive: 825TB

Árban még olcsóbbak is a Patriot SSD-k és ugyan úgy 3 év a garancia rájuk.

(#18) Taranti


Taranti
senior tag

Köszi a tesztet, jöhet még a belépőszintről, hogy lássuk mit tudnak a kicsik a nagyokhoz képest.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#19) Cifu válasza XuChi (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Plusz a BX500-asok rohadtul tudnak melegedni. A Kingston és Samsung SSD-k után csak döbbenten néztem a 60°C feletti értékeket... :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) Cs1csó válasza zzola (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :DDD

(#21) XuChi válasza Cifu (#19) üzenetére


XuChi
addikt

:Y

(#22) hemaka válasza arty (#12) üzenetére


hemaka
nagyúr

+artisjus móka :DDD

(#23) bazsi83vp válasza hemaka (#22) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Az csak a külső meghajtókra van tudtommal.

(#24) hemaka válasza bazsi83vp (#23) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igazad van, csak külső SSD-re van.
Azért a memóriakártyás résznél felszisszentem, igaz nem is veszek itthonról semmit.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) forgonati válasza Noukoum (#4) üzenetére


forgonati
őstag

Nekem egy magyar nevű PC komponens jut eszembe, de abban sem volt sok köszönet. Vargáné.

Keelah Se'lai!

(#26) Cifu válasza XuChi (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt írtam részletesebben.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) vanye válasza XuChi (#17) üzenetére


vanye
senior tag

Attól függ, kinek mire kell. Nálam a 240-es modell egy fele akkora Kingstont váltott. November óta megvan, és most se tartok még 1 terabájtnál sem; mire ez felszökne 80 környékére, már rég egy másik SSD-n fogok "élni". Azt se feledjük, hogy minden egyes hosszú távú endurance-teszt, amit az SSD-k élettartamát hivatott kideríteni, arra jutott, hogy az egyes SSD-k a gyártók által (óvatosan) megadott TBW-értékeknél jóval magasabb értékeket produkálnak a való életben.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#28) poci76


poci76
aktív tag

Az a baj ezekkel a tesztekkel, hogy azt, ami talán a legfontosabb (nekem legalábbis), nem tudják vizsgálni: a megbízhatóságot. A TBW meg a garanciaidő csak egy szám, amit a marketing osztály dönt el, semmi relevanciája a megbízhatóság szempontjából.

(#29) XuChi válasza vanye (#27) üzenetére


XuChi
addikt

De miért vegyek drágábban rosszabbat, ha van jobb áron jobb :D :R

#28: Erre azt tudom mondani, hogy az elmúlt 10 évben volt kb 15 SSD-m. Jelenleg is (Kingston UV400 120GB, Adata SP900 256GB, Patriot Burst 120GB+960GB, WD Blue m.2 500GB, Samsung 850 PRO 256GB, Micron P400 256GB, Samsung 970 Pro 512GB m.2 NVME) van az otthoni gépeinkben. A legöregebb a 850 PRO, immár 4 éves, írtam rá 23TB-ot és köszöni kiválóan elvan.

De korábban volt OCZ Vertex Ultra 60GB. Az meghalt 3 hónap után, OCZ Vertex 3 120GB, az is kb fél évig bírta....

Szóval a mai modern SSD-k már nem pusztulnak el olyan könnyen ez világos.

[ Szerkesztve ]

(#30) #65675776 válasza Chaser (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kínai ipari munkás többet keres, mint a magyar.

(#31) vanye válasza XuChi (#29) üzenetére


vanye
senior tag

Mert pl. nincsen ott helyben ebből a jobb termékből, ahol vásárolnál, és számít az időfaktor? Pécs nem Budapest, ebből a szempontból sem. :D (De a Mecsek hál' istennek közelebb van a városhoz, mint Pesthez a Pilis. :D )

Stern des Südens!

(#32) XuChi válasza vanye (#31) üzenetére


XuChi
addikt

Jogos :R

(#33) olymind1 válasza XuChi (#29) üzenetére


olymind1
senior tag

Nekem igaz csak 1 SSD-m van, Samsung 830 128GB MLC, ami 1580 napot ment (de már van vagy 5-6 éves biztosan) és 48 TB írást kapott.

Valószínűleg a következőm is Samsung lesz. :K

(#34) Cs1csó válasza olymind1 (#33) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is Samu van de amilyen árak vannak kb. mindegy ha van rá 3-5 év gari ez idő utá cserélem most vennél mondjuk 512GB-osat vagy 1TB-osat 5 év múlva 2-4 TB-os lesz a divat - ha marad a trend és nem jön valami árvíz.

(#35) Graphics válasza Cifu (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem melegszik az rohadtul...Folyamatos írásnál pedig minden SSD melegedni fog, és mi fog benne melegedni, a vezérlő. EZt is tegyük hozzá, így kerek.

Én tettem 10-15 gépbe BX-nek mindenféle méretét, és semmi gond nincs vele, direkt tesztelve se.. Lehet nézegetni persze a hőfokokat naphosszat, de az SSD egy valamire van kitalálva, és azt nagyon jól tudja bármelyik: Használni kell.

Az én autóm 90 fokig melegszik, döbbenten néztem, aztán rájöttem ,hogy üzemmeleg ;]

XuChi.: Mire a TBW végét eléred le is cseréled másikra. A Patriot Burst ugyanaz, mint a Kingston A400.. Megveheted a Phison S11-es vezérlővel, de olcsó is.

Úgy is cseréli az ember 1-2-3 év után, mert akkorát esnek az árak. Én nem rágódok ezen a TBW-n, mert hamarabb ütnek el zebrán, mint hogy a TBW miatt kezdjek el rágódni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) Cifu válasza Graphics (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem melegszik az rohadtul...Folyamatos írásnál pedig minden SSD melegedni fog, és mi fog benne melegedni, a vezérlő. EZt is tegyük hozzá, így kerek.

Mint említettem, csak abban a gépben, amiben teszteltem, három másik SSD volt teljesen azonos feltételekkel tesztelve. Ezeknél(Kingston HyperX és két samu) sosem láttam nemhogy 60°C feletti, de még 50°C feletti értéket sem, huzamos írás alatt sem. Akárhogy akarod kerekíteni, ez attól még nem kerek... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) Graphics válasza Cifu (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah, én nem akarom kerekíteni. Mint már írtam, én használni akarom a terméket, nem vakarózni rajta.

Annak a terméknek ilyen a hőfoka. Engem nem zavar, teszi a dolgát, nincs throttling se.

Van rá 3 év garancia, mint minden másra. Én azért vettem, mert részemről nem zsákbamacska.

Crucial/Micron memóriachipek vannak rajta, SM2258XT vezérlővel, mint pár kortárs termékben.

Máshol sajnos előfordul legózás, és előbb jobb chipek kerülnek bele, később pedig gyengébb minőség. Én ezzel annyira nem akarok rizikózni.

De hozzáteszem, ez az én álláspontom. Amúgy is hidegfront jön, kár volna komolyabb okfejtésbe belemenni. Mindenki azt veszi, ami számára technikailag/anyagilag megfelelő.

:R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) Zolik


Zolik
senior tag

Nekem már a cég neve is olyan no-name kínai szerű.
Kingstonokkal sose volt gondom így maradok azoknál. Most hogy az ssd árak a béka segge alá kezdenek menni aki 2-3 ezer Ft-on akar spórolni az meg is érdemli ha utána gondja van.

Most még gondolkodom az új WD blue sn500-ban, a tesztek alapján bruál jól sikerült és árban is teljesen rendben van.
[link]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#39) arn


arn
félisten

javasolnam a brand atnevezeset GoodRAM-rol AcceptableRAM-ra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Elvileg a Toshiba a flash chip beszállítójuk, ami a tesztben szereplő gyári Toshiba megoldással összevetve viszonylag hihető is.

(#41) olymind1 válasza Cs1csó (#34) üzenetére


olymind1
senior tag

Ha a következő években nem nőnek meg ugrás szerűen az OS-ek vagy a játékok mérete, akkor számomra egy 500 GB-os bőven elég lehet bármire a következő 5 évre.

(#42) Cs1csó válasza olymind1 (#41) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kérdés MILYEN játékokkal játszol, és egyszerre mennyi van telepítve. Csak játékra - tehát mondjuk az OS-nek van egy 120GB-os SSD - egy 500GB-os elég lehet.

(nem szívesen vennék már 1TB-osnál kisebbet, azon elfér pár MB-os személyes dolgaim, és a pár száz GB-os zene gyűjteményem, nincs NAS-om és nem akarom zenehallgatáshoz, külső HDD-t csatlakoztatni - azon is megvannak a zenéim kvázi mentésként is - )

Már van 1TB-os SSD 30k-ért, nekem emészthető áron akkor lesz ha beesik 20k környékére.

[ Szerkesztve ]

(#43) Karolac válasza hemaka (#7) üzenetére


Karolac
csendes tag

Csak akkor, ha NER kompatibilis Mészáros gyártja :F

Félretéve a viccet: sajnos azt kell mondanom, hogy egyrészt alkalmatlanok lennénk rá, másrészt, ha valami csoda folytán sikerülne is, akkor újfent 2 szempont merül fel: 1, felveszi a versenyt a világmárkákkal? 2, mennyiért állítanánk/adnánk el? Tudom, sok mindent tudunk előállítani, s igen, még magas szinten is, de... Akinek nem mond semmit, az nézzen utána a MEV, BHG, BEAG, ML történeteinek. Mielőtt bárki nekem esne, csak annyit jegyeznék meg, hogy több évtizedes rálátásom van a mikroelektronika területére, sok tapasztalattal gyarapodtam a gyártás, értékesítés oldaláról is :N

(#44) Karolac válasza Chaser (#10) üzenetére


Karolac
csendes tag

Régi szép emlékek... :DD

(#45) dabadab válasza #20221952 (#2) üzenetére


dabadab
titán

Szerinted ez ténylegesen lengyelek gyártják egy Lengyelországban lévő gyárban vagy kiadják egy kínai gyártónak, hogy "ilyen kellene"?

DRM is theft

(#46) dabadab válasza #65675776 (#30) üzenetére


dabadab
titán

"A kínai ipari munkás többet keres, mint a magyar"

Nehogy elhidd.
Lehet, hogy a havi keresete többre jön ki (egyébként még csak ez sem), de ha emellé hozzárakod, hogy azért heti hetven órát dolgozik, szabadság meg csak újévkor van (ez nem valami tipp, hanem a kínai gyártópartnerünk konkrétan így működik), akkor azért mindjárt rögtön máshogy néz ki a dolog.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) Cs1csó válasza dabadab (#46) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ úgy tudom a levonások sem olyan mértékűek:
- egészségügyi
- nyugdíj stb.

(#48) hemaka válasza dabadab (#46) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem itt arra akart rávilágítani, hogy egyesek fejében még mindig az van, hogy egy tál rizsért dolgoznak Kínában a munkások.

(#49) thedioda válasza Graphics (#37) üzenetére


thedioda
tag

Cifuhoz hasonlóak a tapasztalataim, ugyanabban a környezetben a samsung 10-15° al hüvössebb minimum. Ettől függetlenül mèg nem rossz cucc.

[ Szerkesztve ]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#50) Feketelaszlo válasza dabadab (#45) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A főbb alkatrészeket nyilván Kínából hozzák, de a végső forrasztásokra egy egész tisztességes SMT beültetőgépekkel ellátott gyáruk van Lengyelországban. Azt mondjuk kétlem, hogy minden Goodram terméket kizárólagosan ott állítanának elő, de az tény, hogy jóval nagyobb a nemzeti értékhányad az ő cuccaikban, mint mondjuk a GABA esetében, aki tényleg csak átcímkézi az OEM kínait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.