Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) apatyas


apatyas
Korrektor

Végre kint van :) gratula az első íráshoz!

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#2) robinK válasza apatyas (#1) üzenetére


robinK
csendes tag

Köszönöm ! :)

Lenovo G510(Intel i3-4000@2,40GHz, 8Gb Ram, Crucial MX SSD 500GB + 1TB HDD, AMD RADEON 8750+ IntelGraphics 4600) + Oneplus 6T

(#3) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Jó kis bemutató, tetszett a cikk. :D
Egy kis játék bemutató lehet nem ártott volna, csak néhány free to play címre gondolok.

(#4) robinK válasza KISDUCK (#3) üzenetére


robinK
csendes tag

Igazad van, csak a gond az, hogy mivel nem szoktam játszani így nem igazán tudnám átlátni, hogy mi a hardver hibája és mi az illető játéké. De lehet a későbbiekben majd kipróbálok párat és meglátjuk mi lesz belőle.
Egyébként őrülök neki ha tetszett a cikk! :)

Lenovo G510(Intel i3-4000@2,40GHz, 8Gb Ram, Crucial MX SSD 500GB + 1TB HDD, AMD RADEON 8750+ IntelGraphics 4600) + Oneplus 6T

(#5) Sanya


Sanya
nagyúr

A Haswell processzoroknál miért magasabb a ramok írási, mint az olvasási sebessége?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) NemesTom


NemesTom
tag

Jó cikk, köszönjük :)) (én is remélem, hogy nem az utolsó irományod)
Ha (neaggyisten) szervízbe kerülne, vagy később történne vele valami említésre méltó, megírhatnád :) (y510p beszerzésén gondolkodok, de még nem volt dolgom a lenovoval)

(#7) #82351360


#82351360
törölt tag

A teszt alapjaiban nem volt rossz, de könyörgöm, ne flörtölj annyit az olvasóval, mert az asszony féltékeny lesz. (Huncutul mosolyog és kacsint) :D

(#8) -DONPEDRO-


-DONPEDRO-
csendes tag

Nem rossz a gèp amúgy,az irásod is tetszett.

[ Szerkesztve ]

Telefon:0630-250-36-84

(#9) Frosttide válasza -DONPEDRO- (#8) üzenetére


Frosttide
tag

Kezdésnek jó cikk.
Ámbár engem kissé zavartak a felesleges "megjegyzések". Például a "hangulatjelek" (sunyi mosoly, mosoly) teljesen feleslegesek. Az hogy van egy 10 éves ASUS alaplapod és ezért szereted a márkát szerintem itt irreleváns, minthogy az is, hogy Romániát most otthonodnak tekinted-e vagy sem. Szerintem nem kell megmagyaráznod hol élsz, elég annyi, hogy leírod romániai eMagban vásároltad és angol kiosztású volt eredetileg, max zárójelben megjegyzed, hogy "matricáztam".

Ezeket leszámítva viszont jó volt, mindenképp támogatandó, hogy több ilyen cikk születhessen.

[ Szerkesztve ]

(#10) NemesTom válasza Frosttide (#9) üzenetére


NemesTom
tag

Szubjektív, de szerintem itt elférnek ezek a dolgok, Logout, nem Ph! :))

(#11) Proxy2


Proxy2
aktív tag

A cikk tetszet a gép nem :)
Én vissza is vittem a 10/100 miatt, most komolyan i5 proci, jó VGA, és akkor a net interfészen spórolnak.

10/100 2014 nem jó :D

Proxy5

(#12) gantum válasza Frosttide (#9) üzenetére


gantum
aktív tag

ez a logout, nem szaksajtó. nekem tetszett, mert jobban átjön amit ő gondol. :)

(#13) robinK


robinK
csendes tag

Sanya: Mivel informatikai ismereteim átlagosnak mondható így sajnos nem tudok neked erre válaszolni egyébként pedig szívesen tenném.

NemesTom: Örülök, hogy tetszett! Ha történik vele valami ígérem írni fogok róla. Egyébként tervbe van egy olyan "Azóta történt..." cikk írása is kb. fél év, egy éven belül. A Lenovo gépekről nagyon jókat hallottam ezért is választottam ezt és ez idáig nem bántam meg de meglássuk később. Ez egy belépő szintű modell és szerintem remek ár/értekkel rendelkezik. Ahogyan egy pár embertől hallottam más külföldi fórumokon, kellemes meglepetést okozott egy pár újabb játéknál. Az y510p már közép felső kategória(ha lehet ilyet mondani). Az játékra biztosan jó választás!

MorcosMacska: :D ... nem értsd félre, ez csak ilyen PíeR fogás :D

-DONPEDRO-: Örülök, hogy tetszett!

Lenovo G510(Intel i3-4000@2,40GHz, 8Gb Ram, Crucial MX SSD 500GB + 1TB HDD, AMD RADEON 8750+ IntelGraphics 4600) + Oneplus 6T

(#14) Luck Dragon

Köszi a tesztet, nekem is Lenovom van egy G580-at használok nap mint nap, és imádom:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) NemesTom válasza robinK (#13) üzenetére


NemesTom
tag

Ipszilon 50 lenne a másik választás, 860/755sli között vacilálok :\

(#16) robinK válasza Frosttide (#9) üzenetére


robinK
csendes tag

Köszönöm!
Az Asus alaplappal kapcsolatban teljesen igazat adok neked, talán nem kellet volna megemlítenem. Bár én ezt azért tartottam fontosnak megjegyezni, hogy értse mindenki, hogy honnan váltottam hova, hisz ez egy újabb mérföldkő. És egyben 180 fok váltás. Épp ezért arra gondoltam, hogyha a cikk olvasása közben úgy tűnne, hogy túlságosan is elszálltam volna a gép teljesítményétől akkor lehessen azt annak betudni, hogy egy közel tíz éves pc-ről váltottam erre. A hangulat jeleket pedig csak és kizárólag PR fogásnak gondoltam, viszont azzal is számoltam, hogy nem mindenkinek fog bejönni.

Egyébként pedig összességében örülök, hogy tetszett a cikk. A legközelebbinél pedig igyekszem megfogadni a tanácsaidat ! :)

[ Szerkesztve ]

Lenovo G510(Intel i3-4000@2,40GHz, 8Gb Ram, Crucial MX SSD 500GB + 1TB HDD, AMD RADEON 8750+ IntelGraphics 4600) + Oneplus 6T

(#17) robinK válasza Proxy2 (#11) üzenetére


robinK
csendes tag

Csak és kizárólag azért nem küldtem vissza emiatt, mivel nem játszom semmilyen online is játszható játékkal sem. Átlagos felhasználásnál néha bosszantó, hogy ritkán eldobja a kapcsolatot, de kompromisszumot kötöttem vele a jó ár miatt. Egyébként csak I3-as processzor de nagyon jól teljesít. :)

Tényleg 2014-ben illene a 10/100/1000-es Gigabit, de mondom kompromisszum. :)

Lenovo G510(Intel i3-4000@2,40GHz, 8Gb Ram, Crucial MX SSD 500GB + 1TB HDD, AMD RADEON 8750+ IntelGraphics 4600) + Oneplus 6T

(#18) robinK válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


robinK
csendes tag

Örülök, hogy tetszett! Remélem én is sokáig fogom nyúzni... :)

Lenovo G510(Intel i3-4000@2,40GHz, 8Gb Ram, Crucial MX SSD 500GB + 1TB HDD, AMD RADEON 8750+ IntelGraphics 4600) + Oneplus 6T

(#19) petipetya


petipetya
nagyúr

"karcolódó kijelző"

Ki az, aki meg tud karcolni egy laptop kijelzőt? Ez költői kérdés.

Olvasom tovább a cikket.

"nincs rá lezsóidő"

(#20) Frosttide válasza gantum (#12) üzenetére


Frosttide
tag

Én nem is azt említettem, hogy személyes hangvételű a cikk, mert az előnye. Jöttek a szubjektív benyomások a cikkírótól, aki egy 130k körüli laptopot is laptopnak tart és ez jó.
Amit megemlítettem, az a "sunyi kacsintás" és ehhez hasonló "szmájlik", aminek használatát feleslegesnek tartom.
Leírhatjátok még ötször, hogy ez a logout és nem a PH! ettől még ezt így látom. Maximálisan építő jelleggel, normális hangnemben leírtam a véleményem, emellett pozitív visszajelzést adtam, mert ezeket leszámítva jó a cikk és kellenek ilyenek. A többi a cikk írójára van bízva. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) robinK válasza Frosttide (#20) üzenetére


robinK
csendes tag

"Maximálisan építő jelleggel, normális hangnemben leírtam a véleményem, emellett pozitív visszajelzést adtam,..." ezt én is így látom abszolút nem volt lehúzó és bántó sem az amit írtál, sőt. Egész egyszerűen csak az Őszinte véleményed írtad le aminek, bár lehet nem hiszitek, de én Őszintén őrülök. :)

[ Szerkesztve ]

Lenovo G510(Intel i3-4000@2,40GHz, 8Gb Ram, Crucial MX SSD 500GB + 1TB HDD, AMD RADEON 8750+ IntelGraphics 4600) + Oneplus 6T

(#22) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

A cikk nagyon tetszett, es szerintem nyugodtan vigyel bele ilyen kis szemelyeskedest. Viszont a multkor volt "szerencsém" egy G70-hez, es nagyon nem győzött meg.
Sajnos kicsit mar elfogult vagyok a macbook-al, es annak a kinézete, es osszerakasa egyedülálló. De persze nem zárkózom el mas elől.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#23) Killer01


Killer01
őstag

grat a cikkhez :) kérdés: az shdd-d rendben működik, nincs vele gondod? Mer' a Crystaldiskinfo adatai (olvasási hibák & fejpozicionálási hibák elsősorban) a kb 14 nap üzemidővel elég szarul mutat...

(#24) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Szép és jó a cikk! A játékok(ha probáltál) hogy futnak rajta? :F

(#25) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem is valami ilyen kéne az asztali helyett. Változok aztán nem kell a Víz meg Ivy páros.
Kicsit azért izmosabb kivitelben, de valami ilyen. :R

(#26) 426os


426os
őstag

Néhány észrevétel:
1. Ha nem játszol, akkor mi a fenéért vettél olyan gépet, amiben dVGA van? Plusz hibaforrás, ráadásul az Intel cpu+Radeon vga miatt játékoknál sz*póágra is kerülhetsz a rossz driverek miatt. a H4600 mindenre elég, ha a (mai) játékokra nincs szükség.
2. A kamera melletti led nem vakunak van tervezve, szimplán csak egy visszajelző led, hogy aktív a kamera. Mondjuk ehhez meg már bántóan erős, de ez így van a legtöbb gépnél.
3. SSD-t ne az ODD helyére tedd, mert annak a csatlakozása csak 1,5Gps sebességű, míg a HDD Sata3.0-án, 6Gps-al csatlakozik az alaplaphoz. Ide az SSD-t, HDD-t meg az optikai helyére és akkor ki is tudod majd használni rendesen az SSD sebességét.

.

(#27) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Tudom már írták, de ez a 10/100 eléggé hory shet kategória így 2014-ben, holott a többi komponens rendben van.

Szvsz a switchable graphics meg ha játszol, ha nem, hasznos tud lenni, ha nem most akkor később.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) pulyka jocó válasza pulyka jocó (#24) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Bocsi,nem vettem észre hogy nem játszol. :D

(#29) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

a hálókártya sehogysem cserélhető?

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#30) Francia91


Francia91
veterán

1. A Matshita csak szamodra noname, akinek volt dolga ThinkPad-dal, annak ismeros, a Lenovo (elotte IBM) reg ezt a markat preferalja, ez az LG-vel kozosen osszedobott meghajto, vagy mi

2. Megfelelo basszushoz nem feltetlen kell 2.1-es hangrendszer, egy normalis 2.0 fenyevekkel szebben szolt, mint egy mezei 2.1. Nekem a ThinkPad T500-asomra egy ModeCom MC-SHF120U van rakotve, sokkal teltebb, es szebb melyeket ad, mint egy melynyomos rendszer :)

3. A kijelzovel kapcsolatban megnyugtatlak, nagyon sok 200-250 ezres gepbe is ilyen minosegu panelt tesznek ;]

4. Az SSHD-d szerintem kib*szott lassu. Nekem a WD Scorpio Blue 5400 rpm-es 500 GB-os SATA2 HDD-m jobb eredmenyeket produkal, pedig abban nincs tobb GB-os cache

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#31) Apollyon válasza Francia91 (#30) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"2. Megfelelo basszushoz nem feltetlen kell 2.1-es hangrendszer, egy normalis 2.0 fenyevekkel szebben szolt, mint egy mezei 2.1."

Egyetértek, 2.1-nél a két szatellit hangsugárzó annyira gagyi hogy nincs elég mélye, ezért kell kompenzálásként egy .1.
Egy jobb minőségű sztereó, azaz a 2.0 az igazi!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) Chaser


Chaser
titán

"Az Asus márkanévvel több éves jó barátságot ápolok egy A7V8X-X alaplap személyében (igen, ez az alaplap kicsivel több mint 10 éves, mosoly) a Lenovoról pedig sok jót hallottam." Jahm ebből élnek a gyártók:) semmi köze egy desktop lapnak egy notebookhoz. Sőt, semmi köze egyik asus notebooknak másik asus notebookhoz. Van belőle full sz@r, van belőle minőségi is. Ha nem játszol vehettél volna használt üzletit 1-2év garral, de majd a következőd úgyis olyan lesz:D maga a G510 még elmegy kategória, de 140-ért nagyon sok minden t lehet kapni...billzetet kérdezd meg west-nél, hátha van nála ehhez a géphez is spéci fóliája. Egyébként egy 500ft-os matricát sikerült venned 2k-ért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Plazmacucci válasza NemesTom (#6) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha nem akarsz felgyulladni, hanyagolod az y510p-t :-)

Am jó cikk :-)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó cikk volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) osztraksajt válasza Francia91 (#30) üzenetére


osztraksajt
őstag

1. Módosítás : A Mathsita a Panasonic márkát is magában foglaló eredendően japán cégcsoport. És valóban egy remek szintet képviselnek ezek a meghajtók.

Cikkírónak :

Többen is említették hogy felesleges a dedikált VGA ha nem játszol. Csatlakozom az észrevételhez, annyival megfejelve hogy nekem a gyerek egy Sandy Bridge i3 proci integrált VGA-javal játszotta végig az elmúlt majdnem 3 évet, persze komoly kompromisszumokkal . :DDD Pedig az azért nagyságrendekkel gyengébb mint ennek a cpu-ba integrált VGA-ja. Nagyot lépett az Intel ebben előre.

(#36) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Jaj de sunyi vagy! És jaj de gagyi lett így.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#37) Lewzke válasza 426os (#26) üzenetére


Lewzke
őstag

Ha nem játszik akkor nemhogy elég, de még sok is az integrált HD4600.Ezen a felbontáson még az új játékok többsége is eldöcög vele alacsony beállításokkal. Ebben a helyzetben én is értelmetlennek találom a dVGA-t.

(#38) Plazmacucci válasza Lewzke (#37) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pl a Yoga 2 Pro-ban lévő i7-4500U-val lazán lehet játszani. Azon nyomom a Path of Exile-t :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#39) sanzi89


sanzi89
addikt

Nem értem, hogy mostanában az olcsóbb szegmensben miért kúrják így el a hálózati interfészeket. WLAN még rendben van, lehet cserélni, de a LAN-t 10/100-asra hagyni... :W

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40) donjohnson válasza sanzi89 (#39) üzenetére


donjohnson
addikt

mert úgyis wifi-n használja a többség.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#41) nlq válasza sanzi89 (#39) üzenetére


nlq
aktív tag

sajna nem csak az legolcsobb szegmesben, hanem ugy altalaban az ideapadban sporolnak a halozati interfeszen

ügyfélnek szállítottam Z510 i7-4702MQ 1TB sshd, nvidia740, BT, AC wifi villagito billenytuzet, (>200Khuf) és abból is kisporoltak a ggabites ethernet chippet! sporolhattak vele legalabb 50 centet! ekkora surmóságot
vehettem hozza 7rugóért egy gigabit usb3 adaptert

nehany éve a 2.gen i3 nal is besz.ptam a lenovo fukarságát: anno a sandy bridge gepeknel meg az volt a szokas hogy 8GB max ramot adtak meg a gyártók a 2 mem modulos notikra holott siman elmentek a 2x8GB konfiggal is...
ugyfelel kineztük en megvettem na akkor bele a ket mem modul...
meglepetésemre az egyiket "elfelejtették" beleforrasztani...

ja! és a legnagyobb surmóság: a z510 nel nincs a memoria bovitésnek nincs nyitható ablaka, ha memoriat akarsz boviteni akkor full szet kell szedni a gépet, aminel vagy nyitod a gari matricát, vagy a lenovo szakszervizben rakatod be sulyos pénzekért
(na jo ez a hivatalos verzio, de ha szetfeszegeted a házat a garjegy matrica által takart csavar bennthagyásával akkor ugyesebb kezuek be tudjak rakni az extra memoriat (de az SSHD cserénél ezt már nem úszod meg)

[ Szerkesztve ]

(#42) Chaser válasza nlq (#41) üzenetére


Chaser
titán

Z510 szerviz szempontból KO az tény. De matricát bayen lehet hozzá találni kicsipénzért':)
Egyébként nem surmóság ez, mármint hogy 10/100 LAN, nincs 2. dimm - ez egyébként G580-nál is fenn állt egyes modelleknél - , hanem ha ezek kellenek vegyél barátom drágábbat marketing. B590-nél pl van msata, de csak i3+Gt720-tól felfelé, alatta nincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) Killer01


Killer01
őstag

látom osztjátok a dedikált vidkari miatt... :D valahol jogos. Viszont hozzátenném, hogy smucig gyártók a csak integrált vga-t tartalmazó gépbe elég pöcsköszörü akksikat raknak, akinek fontos a hordozhatóság ezt is figyelembe kell vennie (vagy kapásból vesz az új gépéhez nagyobb akksit).

(#44) halkow


halkow
őstag

Jó teszt lett kell az ilyen is :) mondjuk ennyi pénzért már matt kijelzős gépet is kapni amúgy ennek a soc-nak szerintem vinnie kell egy gta SA-t szerintem a régi 2ghz es gépemen is jól futott ennél picivel nagyobb felbontások

Alcatel onetouch idol2s the king

(#45) rovid89


rovid89
csendes tag

jó cikk lett így elsőre gratulálok hozzá!

bár kíváncsi lennék mit tud az a dVGA a kicsikében :D

(#46) alkatraz3000 válasza halkow (#44) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ennek azert a 10 évnél fiatalabb játékokat is vinnie kellene simán.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#47) rovid89 válasza alkatraz3000 (#46) üzenetére


rovid89
csendes tag

lehet elsiklottam fölötte, de kérdés hogy a dVGA ramja ddr5 vagy 3? mondjuk nekem a régi laptopomba geeforce 330gt volt 1Gb ddr3 rammal azon elment még a BF3 is minimumon 30fps környékén

(#48) Chaser válasza rovid89 (#47) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért 99% hogy ddr3. Lenovo egyébként is szereti mindig az olcsóbb ddr3 verziókat alkalmazni ha megteheti.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Jó cikk lett.

A lapi ára (139k) talán egy picit sok!
Szerintem ezért az árért, EZ jobban megéri a 139k-t.
(Ne az árgép árait figyeljétek, akcióban elérhető volt a lapi 139k-ért)

(#50) Chaser válasza RyanGiggs (#49) üzenetére


Chaser
titán

Persze hogy nem. Attól eltekintve, hogy lowend acer, ulv i3, egy normál pentium gatyázza.
Ha már mindenáron új kellett volna és semmi játék akkor B590, matt kijelzős, pentiumos verzió 100k alatt kicsivel, i3-mas 120 körül. Pentiumos bőven jó hétköznapi felhasználásra, pláne SSD-vel megtámogatva.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.