Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tomazin


tomazin
veterán

Nagyon régi trükk ez. Én mondjuk olcsón megúsztam, mert adtam egy 100ast a srácnak (nem nekik), aztán mikor 3óra múlva megint találkoztunk akkor már máshová akart eljutni...
Az a szomorú ebben, hogy amikor tényleg igaz lenne a szitu fogod magad és továbállsz. Nekem volt, hogy utazni akartam, 20ft-om hiányzott a buszjegyhez és nem kaptam, így 1020 helyett 500ért mentem haza egy nyugdíjasjeggyel.
Azóta is többször próbálkoztak nálam ilyesmivel, de arra amikor oké adok szívesen, (előtte már elmondta hová megy), menjünk oda a buszhoz és majd a sofőrnek odaadom, akkor kihullanak. Egyetlen ember volt, aki felszállt a buszra, majd 2hét múlva felhívott és visszautalta a pénzt (meg is lepődtem, mert úgy adtam, hogy nem látom viszont).

De pont az ilyenek miatt természetes már majdnem mindenkinél, hogy meg se hallgatva továbbmegy.

(#2) PuMbA


PuMbA
titán

1 éve találkoztam velük párszor, ezek szerint még most is megy :)

[ Szerkesztve ]

(#3) the_blu36


the_blu36
tag

A kéregetők nagyon szép technikákat dolgoztak ki, lehet, hogy valaki tanítja őket. Ilyen jómódúnak beállított emberkékkel gyakran találkozom, van, aki telefonálni szeretne egyet, van, akinek csak egy 50-es hiányzik a vonatjegyhez. Meglepően jól szituáltnak tűnnek, választékosan is beszélnek, de ha elhajtod, akkor általában anyuka és egy ősi mesterség összekapcsolása a vége..

Kicsit off:
Engem egy tag talált be az utolsó székesfehérvári vonaton pár éve (retro, kabinos cucc, egyedül ültem bent, ablak mellett, ő az ajtó mellett, lába keresztbe téve), hogy nemrég szabadult, akárkijét megölte stb., és hogy nincs pénze, adjak már stb., leült velem szembe és elkezdett mesélni. C# tankönyv elő, jelezvén, hogy ugyan hagyjon már, olvasni szeretnék. Persze nem esett le neki. Megint jött, hogy adjak már neki pénzt, csak egy 500-ast. Mondom neki nincs. Tovább hajtogatja, hogy bizony ő gyilkolt, hümmögtem párat, mondtam neki hogy sorry, de tanulnék.

Erre felemelte a hangját, elkezdett magyarázni hogy mit tudom én milyen fogásokat is tud stb., kvázi megfenyegetett. Na itt elszakadt a cérna, sapka le, megvillantottam a borotvált fejemet, közben úgy csináltam, mintha elkezdenék tárcsázni a telefonon, megkérdeztem tudja-e ez mit jelent, anyázás közben leszállt a vonatról. Itt megjegyezném, hogy nem vagyok skinhead vagy társai, csak jól áll, a balhét pedig kerülöm.

Egyébként kellene valami beléptetőrendszer a pályaudvarokra, akkor tuti ritkábban fordulna elő (a svédeknél működik, sokáig használtam odakint az ottani HÉV-megfelelőt [pendeltåg], egyszer sem fordult elő hasonló).

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#4) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én január elején futottam össze velük, akkor pont a Szilveszter szívta le őket. És milyen meglepő, pont azon a gyorson.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#5) Rimuru


Rimuru
veterán

Szegeden volt hogy kértek hogy menne haza Debrecenbe busszal, adjak már. Volt a zsebemben egy százas azt odaadtam, egy hétre rá ugyan ott ugyan akkor találkoztam vele, aztán mondta hogy látom még mindig nem tudod hazamenni... Szerintem a minap pont őt láttam a villamoson terhesen (kell a segély).

Vigyázat, csalok!

(#6) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Szegeden volt egy másik jómadár is aki (ha jól emlékszem) Szabadkára akart utazni éveken át. Valami svájcisapka féleségben kóválygott a Dugó tér környékén egész nap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.