Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Воланд


Воланд
titán

"hiszen a finn gyártó befektetőinek 99,7 százaléka "

azoknak a 99,7%-a fogadta el, akik reszt vettek a szavazason.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2) Retekegér válasza Воланд (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ettől függetlenül igen meglepő az eredmény... :DDD

<< Heimdal >>

(#3) AS


AS
félisten

Ha nem lesz Nokia logo nagyon nagy baklövés lesz az.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) kiki89


kiki89
aktív tag

Ohh jajjj! Az utolsó európai harcos is elesik? :(

"Amit birtokolsz, az birtokba vesz!"

(#6) DJosef válasza Воланд (#1) üzenetére


DJosef
őstag

Remelem "csak" a nev tunik el, a csapat az marad.

Forget about it

(#7) kecskebégető


kecskebégető
aktív tag

R.I.P.

(#6) DJosef
Nem marad legalább is nem a régi formában.Sokan leléptek pl Jolla fejlesztőnek.

[ Szerkesztve ]

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#8) Glenda válasza DJosef (#6) üzenetére


Glenda
addikt

Ez így igaz. A teljes részleget megvették.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#9) dabadab válasza Воланд (#1) üzenetére


dabadab
titán

"azoknak a 99,7%-a fogadta el, akik reszt vettek a szavazason"

Nekem nem volt teljesen vilagos, hogy ez csak a helyszinen szavazokat jelenti, vagy az osszes szavazot, mindenesetre a szavazasra jogosultak 78%-a elozetesen leadta a szavazatat, aminek 99%-a "igen" volt.

Nagyon ugy nez ki, hogy mindenki ugy latja, hogy a jelenlegi helyzetbol ugy tudnak a legtobb penzzel kiszallni, ha a Microsoft megveszi a telefonos reszleget.

DRM is theft

(#10) nightshadow


nightshadow
veterán

"jövőre végleg lekerül a Nokia logó a telefonokról és táblagépekről, hiszen a Nokia márkanevet azt követően csak a hálózati és navigációs divízió használhatja."

Eddig nem arról volt szó, hogy csak a Lumiákról kerül le, s a butafonokon még 10 évig használhatják a nevet?

[ Szerkesztve ]

(#11) maggi1886076


maggi1886076
addikt

R.I.P.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#12) Nordic


Nordic
Közösségépítő

R.I.P. Nokia :(

(#13) FET-MEN


FET-MEN
veterán

nemár .. :U

Iphone 7

(#14) Spancho


Spancho
őstag

Nem kell fosni.
Itt lesz nekünk a Jolla a Sailfish OS-el.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#15) margithid


margithid
veterán

Én nem bánom, hogy felvásárolták, legalább egy cégtől jön a hardver és a szoftver is.
A név meg egyáltalán nem érdekel, csak az, hogy jó telefonokat fognak kiadni.
Nagyon csalogat a samsung ativ s, de szeritnem megvárom a microsoft telefonokat.

(#16) DaveJr válasza nightshadow (#10) üzenetére


DaveJr
őstag

Nekem is az rémlik h a név marad még egy darabig. Mondjuk követhetné az AMD példáját. Szép lassan kivezetni a felvásárolt nevet.

Durva azért látni hogy a mobil korszak nagy öregje így végzi. Anno szinte mindenkinek Nokiája volt.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#17) shaeriff


shaeriff
újonc

2 év és olyan jövedelmező lesz a nokia mint még soha. Licenszeli majd a technológiáit mindenkinek aki megfizeti. A hardware manapság nem jövedelmező. Mindenki arra játszik, hogy a szolgáltatásait el tudja adni, mert abban kevesebb ráfordítással nagyobb profit érhető el.

(#18) flesli


flesli
tag

Azért a Microsoft szépen átjátszotta magához a Nokiát és szabadalmait.
Nem tudom csak nekem tűnik úgy, hogy ez okosan ki lett találva el is mondom mire gondolok.
Apple megcsinálja az Iphonet (nagy siker stb).
Microsoftnak is tetszik ez az ötlet viszont kell egy jó név amit az emberek szeretnek, és ismernek.
Itt jön képbe a Nokia, hogy hogy nem pont a Microsoft volt embere kerül a Nokia vezetői székébe, és fel is adják a harcot az Apple ellen, holott kezdetben a Symbian "okosabb" volt mint az Apple rendszere, csak nem volt annyira felhasználóbarát. Szerintem ha 2008 2009 ben kijön a Nokia egy felhasználóbarát Symbiannal nem jutottak volna ide, de valamiért ez nem történik meg, nem hinném, hogy hülyék lettek volna a mérnökeik, hisz előtte is bizonyitották nem egyszer ennek ellenkezőjét.
Ekkor jön a Microsoft aki egy kis KP-ért cserébe "segit" a Nokiának, cserébe WP -re váltanak, amit megint mindenki értetlenül fogadott, hogy ebbe miért mennek bele, ha már kukázzák a saját rendszert akkor miért nem Android, hisz 2010 11 ben váltanak ha nem is elsők de szerintem másodikak lehetnének a Samsung mögött, sokkal több telefont eladva mint most.
A microsoft pedig megvárta, hogy milyen lesz a fogadtatása, mielőtt nagyobb összeget invesztálnak a Nokiába, és mivel látszik, hogy lehet jövője és a Nokia bejáratta a Lumia nevet a köztudatba, igy már a Microsoft örömmel megveszi.
Viszont ha esetleg nem sikerült volna az eladásokat növelni, akkor azzal a lendülettel kukázta is volna.
Lehet hülyeség amit irtam de én igy látom.

[ Szerkesztve ]

(#19) shaeriff válasza flesli (#18) üzenetére


shaeriff
újonc

Azokat nem kapta meg csak 2 évre

(#20) Glenda válasza shaeriff (#19) üzenetére


Glenda
addikt

Ne mondd már, vannak akik itt biztos forrásból tudják, hogy Elop trójai faló volt.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#21) Воланд válasza shaeriff (#19) üzenetére


Воланд
titán

miket kapott meg ket evre? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) Воланд válasza DaveJr (#16) üzenetére


Воланд
titán

nem marad.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) Воланд válasza dabadab (#9) üzenetére


Воланд
titán

"At an extraordinary general meeting in Helsinki, the chairman of the meeting said 99.7 per cent of investors to have voted before the meeting had approved the transaction. " [link]

a helyszinen meg 99,8% fogadta el, hogy ha jol remlik, de ezt most nem talalom, hogy hol olvastam.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Hol voltak az előző 2 és fél hónapban azok, akik most írogatják a Nokia miatt aggódó hozzászólásaikat ? Szeptember 3.-án volt a bejelentés....Sebaj, lehet gyűjtogetni a hsz-eket. :W

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#25) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Én csak a nevet sajnálom, s remélem, hogy a csapat marad és a cégnek is jót fog tenni ez az egész.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#26) DaveJr válasza Воланд (#22) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem tettem fel kérdést.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#27) nightshadow válasza nightshadow (#10) üzenetére


nightshadow
veterán

Eddig nem arról volt szó, hogy csak a Lumiákról kerül le, s a butafonokon még 10 évig használhatják a nevet?

Jól emlékeztem: "Microsoft will continue to use the Nokia brand name on feature phones—i.e. non-smartphones—such as the Asha range..."....."Microsoft can use the Nokia brand name on “current mobile phone products” for the next 10 years." forrás: [link]

(#28) dabadab válasza hülyegyerek (#24) üzenetére


dabadab
titán

"Hol voltak az előző 2 és fél hónapban azok, akik most írogatják a Nokia miatt aggódó hozzászólásaikat ?"

Nekem ugy remlik, hogy a Nokia jovoje miatt eleg regota megy az aggodas a topikokban (Elop szerepe miatt meg legkesobb a Burning Platform memo ota).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) =Mentor= válasza Wa2x_ (#25) üzenetére


=Mentor=
őstag

Még ha marad is a csapat (tudtommal sokan kiléptek már), a Nokia filozófiáját nem lehet 100%-ban átültetni és szerintem nem is akarják... Ráadásul az MS mindenáron az amerikai piacot erőlteti, prioritást élvez, holott teljesen egyértelmű, hogy Európa a legfőbb bázis. A Nokia brand eltűnésével tartok tőle, hogy az európai eladások zuhanni fognak, de ha csak lassul a növekedés üteme már az is bukás a MS szempontjából....

[ Szerkesztve ]

(#30) Quasi_modo válasza Glenda (#20) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

vannak akik itt biztos forrásból tudják, hogy Elop trójai faló volt
És nem?

valami

(#31) hülyegyerek válasza dabadab (#28) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem neked volt címezve a kérdés. Azt nem értem, hogy mi visz rá valakit, hogy az összes Nokiával kapcsolatos cikkhez, hírhez, stb-hez odaböffentse, hogy "Jajj, Nokia", vagy "RIP Nokia", vagy "k¤¤¤¤g Elop eladta a céget".

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#32) Wa2x_ válasza =Mentor= (#29) üzenetére


Wa2x_
veterán

Van bent igazság, de inkább úgy fogalmaznék, hogy néha előbb kap meg egy-egy modellvariánst az USA, de ide is jön ugyan úgy minden idővel vagy épp először. Az természetes, hogy ott próbálják meg erőltetni, hisz a Nokia nem túl kelendő az óceánon túl. Btw, én úgy látom, hogy a fejlesztés üteme az MS színrelépése óta csak nő.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#33) cairojack válasza flesli (#18) üzenetére


cairojack
aktív tag

Én egész másként fogom fel ezt az egészet.

Először is a Symbian egy iszonyat hulladék rendszer volt tapicskolós telefonon. Az egy más szemléletű OS, más hardverre, más kor gyermeke. Gombos telefonokon egész jól működött, de nem a mai igényekhez fejlesztették anno.
Ahhoz, hogy az felhasználóbarát legyen (igazából annó én is ezt vártam) annyira meg kellett volna változtatni rajta mindent, hogy egyszerűbb volt a nullából elkezdeni egy OS-t. Plusz, mire rájöttek, hogy a kozmetika már nem elég, addigra maga a Symbian név is elkezdett szitokszó lenni.
Így logikus volt, hogy váltani kell, méghozzá valami újra.

És ez lett a WP. No én erre mondom azt, hogy annak kellett volna felhasználóbarátnak lennie. Ha az a telefon OS nem úgy jelenik meg ahogy, ha nem olyan kötött és buta, hanem rögtön (nagyon-nagyon minimum) egy WP8 szintű ökoszisztéma jelenik meg, egész más lenne a helyzet. Pláne, ha nem úgy indult volna a platform, hogy méreg drágán, radikálisan túlárazva adtak volna gagyi hardvert. Ha lett volna választék. Több fél dizájn. Ha nem egy elavult kernelre kezdik fejleszteni. Így kellett volna indulnia, ahogy most van. Akkor talán már 2 számjegyű lenne a piaci részesedése, de lássuk be, nagyon elszúrták. Az MS-nél is és a Nokiánál is.

Hát az meg hogy az Elop lett a nagyvezír: ha valaki több száz millió dollárt tesz egy cég zsebébe, talán lehetnek elvárásai. Nem mondom, hogy jó választás volt (legalábbis Nokiás szemmel), de ilyen az élet. A Nokia egy lapra (csempére :) ) tett fel mindent, és nem jött be.

Szerintem ott rontották el, hogy aláírták a kizárólagosságot. Az a halálos ítéletük volt.
Ha Androidos telókat is gyárthattak volna... hát szerintem az a minimum, hogy mára konkurálnának a Samsunggal, de hogy őszinte legyek, szvsz le is nyomták volna őket.
Persze önmaga az Android sem megváltó és nem életbiztosítás, de ha annyi erőt öltek volna a fejlesztésekbe, mint a WP-s telók fejlesztésébe (amit az MS sokszor meg is torpedózott) akkor már fényévekre lennének.

Szóval ennyit a Nokiáról. Az MS csődbe vitte, pont.

A WP sikere pedig mostantól csak és kizárólag az MS-en áll vagy bukik. Remélem értelmes irányba mennek el.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#34) hülyegyerek válasza =Mentor= (#29) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ebben tévedsz, már elég régen nem Európa a legnagyobb piac :

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#36) razzorr válasza DaveJr (#16) üzenetére


razzorr
őstag

"Anno szinte mindenkinek Nokiája volt."

Vagy Sony Ericssonja. Emlékszem azokra a nagy Nokia-SE párbajokra. De szép is volt...

(#35) laci_csk
Egy újabb építő jellegű hsz., köszönjük emese.

[ Szerkesztve ]

(#38) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Hát nem gondoltam, hogy ekkora arányban elfogadják.

(#39) Glenda válasza b4zsi- (#38) üzenetére


Glenda
addikt

Pedig amikor a Burning Platform memo kijött, az állítólagos részvényesek B és C terveket is kitaláltak ;-)

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#40) kecskebégető válasza hülyegyerek (#31) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Nézd a topikban eddig 2 full offod van.Mindenfajta kötekvés nélkül ezen gondolkozz el.
Szerintem teljesen normálisan regálta le mindenki a hírt1 trollon kívűl.(Máskor már szinte vér foylik mostmeg halál rendben a hangnem)Miért is ne tehetné?.....Te viszont látványosan túlreagálsz másokat.Felesleges. :R

[ Szerkesztve ]

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#41) =Mentor= válasza hülyegyerek (#34) üzenetére


=Mentor=
őstag

Pontosítok, természetesen az okostelefon szekcióra értettem, ami Európában a legerősebb.

(#44) edward2


edward2
addikt

Anno emlékszem amikor elindult az iPhone őrület vártam, hogy mikor fog a Nokia reagálni. Ha akkor 2 évvel később nem indulok el inkább android vonalon valószínűleg a Nokiára mai napig várnék.

Ilyen ez a popszakma. Egyszer fent aztán amikor vége akkor mehetsz a süllyesztőbe. A Nokia képtelen volt reagálni ez lett az eredménye. Nagyobb Tech cégek is mentek már csődbe.

(#45) Crafter32


Crafter32
őstag

Nagyon sajnálom a Nokiát. Imádtam. Lehet ha nem ez a lakótelepi ablak dizájnnal felvértezett windows működne benne még mindig Nokia-m lenne. És most a telefonokról eltűnik a logo is. Nem tudok jósolni, de Microsoft telefonok nem hinném, hogy nagy sikerrel futnak majd tovább így. Nem gondoltam volna soha, hogy a Nokia erre a sorsra jut és még most is hihetetlen.

(#46) cairojack válasza Glenda (#39) üzenetére


cairojack
aktív tag

Bakket, tényleg, emlékszem is ezekre a hírekre... :(
(Mondjuk lehet ez volt a B terv...)

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#47) #06658560 válasza hülyegyerek (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jé, előző kommentedben nem ezt írtad. Illetve hozzád nem szólhat senki egy nyilvános fórumon, ha ott megjelensz, csak akihez te szólsz? Ha igen, akkor intézd privátban!

(#48) hülyegyerek válasza #06658560 (#47) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Öööö....Most akkor te kötözködsz ? :F

Mit is írtam az előző kommentemben, ami téged ilyen reakcióra sarkallt ? Vagy te is szeretnéd még az említett elmés hozzászólásokat sok-sok kommentben megismételni ?

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#49) Glenda válasza cairojack (#46) üzenetére


Glenda
addikt

Nem, az médiahack volt a haterektől, később bebizonyosodott. Sőt, most látszik, hogy a befektetők is mennyire szabadulni akarnak az egész kócerájtól már -- és szerintem ez megerősíti azt, hogy a jövőben nem akarnak telefongyártással foglalkozni.

Ugye ha akarnának, akkor lett volna egy 50-50 arány. Vagy bármilyen, csak nem durván 100%.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#50) Quasi_modo válasza Glenda (#49) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

a jövőben nem akarnak telefongyártással foglalkozni.
Nyilván. A befektetőt a pénz ill. haszon mozgatja. Minket meg más.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.