Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lemusz


lemusz
addikt

12-13 körül nem is lenne rossz a 400-as, fps hexát lehet le is váltanám rá, mert túl zajos. :S

(#2) MMIX


MMIX
addikt

A belső CWT gyártmány. [link]
Az elérhetőség nem biztos, hogy Európa is. Ezt csak olvastam valahol.

[ Szerkesztve ]

(#3) #65675776


#65675776
törölt tag

Hogy sikerült pont a legerősebbre rakni a legkevesebb SATA csatlakozót?

(#4) MMIX válasza #65675776 (#3) üzenetére


MMIX
addikt

A 400W-oson van 5db. [link].pdf

(#5) kolopele


kolopele
nagyúr

Én most vettem két Seasonicot (SII 520) a gyerekeimnek, és majdnem dobtam egy hátast amikor meghallottam (azaz nem hallottam meg) a hangját. Először Corsair RMx 550 - eseket akartam, mivel nekem is olyan van csak 650 - esben (ugye hangtalan, félpasszív), de a Seasonicot hallva ezek szerint féláron is lehet kapni teljesen csendes tápot amelyben forog a venti. Nem hinném hogy a Be Quiet! a maga szintén kb. 17-18 ezres árával csendesebb lesz majd, mivel a hangtalant nehéz überelni :)

(#6) Synthwave válasza MMIX (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Upsz, my bad. Javítva.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) #65675776 válasza MMIX (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bocs, de a vinyódon levő file-okat nem tudom megnyitni.

Mindenesetre azért megnyugtató.

(#8) Synthwave válasza MMIX (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi az infót.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) MMIX válasza MMIX (#4) üzenetére


MMIX
addikt

www.bequiet.com
Downloads, Datasheet.pdf

daa-raa miért nem vagy pont most moderátor, kijavíthattad volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ilyen árakon figyelmet érdemlőek ezek a tápok.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) MMIX válasza Hieronymus (#10) üzenetére


MMIX
addikt

Itt valószínűleg a be quiet! System Power 9 lesz kapható
és a bulk System Power B9
Ami azért is érdekes, mert ezeknek a belseje viszont HEC gyártmány.
System Power 9 500W


megaobzor.com

System Power U9

[ Szerkesztve ]

(#12) kolopele válasza MMIX (#11) üzenetére


kolopele
nagyúr

Uram atyám, Yate Loon venti...............Még 10 forintért sem kéne. A csendnek ezzel már eleve lőttek, főleg pár hónapot előretekintve.

(#13) tecsu


tecsu
addikt

A "remek ár/érték arány" azt jelenti, hogy olyanon spóroltak, ami elsőre nem tűnik fel.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#14) kolopele válasza tecsu (#13) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na de pont a ventin? Az FSP - k zömére is pont ezért haragszom, nem hiszem el hogy egy Raiderbe pl. nem lehet egy normálisabb ventit tenni 20 ezer felett. A Seasonic érdekes módon megcsinálja.

(#15) tecsu válasza kolopele (#14) üzenetére


tecsu
addikt

Nem csak a ventin. Biztos, hogy rejtőzik ott még valami meglepetés. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#16) kolopele válasza tecsu (#15) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet. Mindenesetre egy minőségibb tápnál a venti fog jelezni általában elsőnek. Éppen két Raidert cseréltem le így 1 év után a Seasonic - okra. Ezekbe FDB ventik vannak, hosszabb távon sem kellene hangoskodniuk elviekben. A Raider drágább mégis ezt a .....Loon - t használja, ahogyan most a Be Quiet! is.

(#17) RudY válasza MMIX (#11) üzenetére


RudY
addikt

A Straight Power 10-hez képest ez a belső elég "fura"... najó tudom, ezt manapság úgy mondják "letisztult". :DDD

(#18) Tidus


Tidus
addikt

Egy vasat sem adnák ezekért a be quiet tápokért.
Amúgy újonnan biztos nem vennék Bronz tápot.
Szerintem pont a táp amin nem kell spórolni, az alaplapot és a procit cserélgetem, de a tápot nem igazán.

(#19) kolopele válasza Tidus (#18) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért az túlzás hogy a bronz tápok nem jók, csak olvasd el a Seasonic SII 520 tesztjét. Éppen olyan csendesek és tökéletesen működnek mint az arany félpasszív Corsair, és a ventiből adódóan (plusz a felhasznált minőségi kondiknak köszönhetően) feltehetően halk is marad az 5 év gari mellett. 1060 - as kártyák mellé tökéletesek, de egy 1070 se jelentene gondot nekik.

[ Szerkesztve ]

(#20) #16939776 válasza kolopele (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Seasonic bronz 620-as megy egy ideje 580,780,1080Ti-t is látott közelről és nem kapott lángra. 5év az lóf@sz :DDD

(#21) tecsu válasza #16939776 (#20) üzenetére


tecsu
addikt

Na ez az! Egy jó táp nem megy tönkre, csak elavul a csatlakozói miatt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#22) Aprósólyom válasza lemusz (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Biztos nem fogod megbánni. Meg kell nézi a Be quiet weblapját. Nagyon igényesen és rengeteg információt közölnek termékeikről. Én ezért választottam őket. Ennek az új tápnak is meg tudod nézni terhelés függvényében a zajosságát. Nekem ugyan magasabb kategóriás van, de hasonló hangnyomási adatokkal rendelkezik. Virtuálisan zaj mentes. Desktop módban még közvetlen közelről is alig hallani. Az asztal alatt elhelyezett PC ház miatt pedig még terhelésen is egyáltalán nem hallani. Minden más hangosabb. Pár ezer fotinron sosem szabad gondolkodni, ha a végeredmény az, hogy elégedetten használod a terméket, szemben az olcsóbbal.

Jevons paradox

(#23) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Esélyes, hogy ez nem lesz felénk.

Ha megnézzük errefelé már van B-szeria, ami olcsóbb, illetve System Power másik olcsóbb tagja is.

CWT-re váltás meglepő, valószínűleg az FSPnél már nem tudtak lentebb tolni az árat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) 7Heads Drago válasza Synthwave (#8) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A szöveg még mindig rossz:
A flopicsatlakozók eltűntek, helyettük van két molex, illetve a 400-500-600 wattos változatok esetében hat, míg a 700 W-os esetében öt SATA dugasz is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#25) Atmil


Atmil
aktív tag

Nem bírom ki, hogy ne írjak le egy "HIHETELEN" történetet.

Először is szerintem is remek ár érték arányúak ezek a tápok.

Nekem ez van [link] A közelmúltban egy kis megrázkódtatás érte, mert a vízhűtésemnek a processzor vízköre, amiben 2 liter nanoxia folyadék volt, egy EKWB iker D5 pumpával feltöltés közbe szétnyomott egy ilyent [link] pontosan telibe találta a tápomat.

Kép nincs róla, mert nem azzal voltam elfoglalva, hogy képet készítsek.

A lényeg a végeredmény. Kiszáradás után tökéletesen működik. :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#26) Graphics válasza Atmil (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez hogyan kapcsolódik ide?

Mivel a vízhűtésben nem vezető folyadék van, így persze, hogy nem lett semmi baja.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) tntmax


tntmax
aktív tag

shu táp

(#28) Atmil válasza Graphics (#26) üzenetére


Atmil
aktív tag

"Ez hogyan kapcsolódik ide?"

Sajnálom, ha nem érted. Azt hittem, hogy tápegységről, mondunk véleményt. Én mondtam is. Kiváló ár érték arányú Bequiet tápok. Írtam egy történetet, hogy a Seasonic tápok is milyen jók. Semmi mást nem csináltam, mint a többi fórumozó.

Azért szívesen megnézném, hogy a tápodra, egy ilyen szivattyú pár másodperc alatt rányomna 2 liter Nanoxia folyadékot és még túl is éli a tápod. :B

Ja, és tudom, hogy nem vezeti az áramot, de ez nem garancia, hogy nem okoz kisüléseket. :B

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#29) <Adamsky> válasza kolopele (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nekem is olyan van csak 650 - esben (ugye hangtalan, félpasszív) ... "

Ez azt jelenti, hogy bizonyos terhelésig be sem kapcsol a ventilátor? Ha, igen, akkor a gyakorlatban ez mit jelent? Egy kis böngészés zenehallgatás - egy jól szellőző házban - még belefér, vagy X perc után általában így is bekapcsol?

(#30) hegegabi80


hegegabi80
addikt

No 13K-ért egész jó vétel lett volna, na de így. Hmmm....

"A flopicsatlakozók eltűntek, helyettük van két molex" Már épp ideje volt, ez már még annyira se kell, mint az odd hely a gépházon. Bár + 2 molex is lehet felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#31) Graphics válasza Atmil (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Atmil válasza Graphics (#31) üzenetére


Atmil
aktív tag

:R

Üdv! Atmil.

(#33) Atmil válasza Graphics (#31) üzenetére


Atmil
aktív tag

:) :R

Megnyomtam a vissza gombot. Dupla hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#34) kolopele válasza <Adamsky> (#29) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem csak böngészés alatt, hanem bizonyos terhelésig nem kapcsol be, és utána is csak nagyon lassan forog. Persze mindez attól is függ mivel hajtod, nálam azért hamar elindul játék alatt az 1080 Ti - vel, de egy 1070 - el már el sem indulna.

(#35) <Adamsky> válasza kolopele (#34) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én egy félpasszív gépet szeretnék összerakni, ami alap dolgok esetén (böngészés, zenehallgatás, szövegszerkesztés, esetleg filmnézés) tök kussban van. A hűtés csak videó tömörítés, játék (számításigényesebb terhelés) alatt kapcsolna be. Ehhez keresgélem most az alkatrészeket, ill. térképezem fel a lehetőségeket. Ez megvalósítható, nem? Táp és GPU, OK, de a proci ... abból még nem találkoztam olyan alaplap / hűtés (levegő) kombóval, ami ezt tudná.

(#36) kolopele válasza <Adamsky> (#35) üzenetére


kolopele
nagyúr

Gyerekeimnek ilyeneket tettem be, ezek félpasszív CPU hűtők:
[link]
A biosban te állíthatod manuálisan hány fokig ne kapcsoljon be.

[ Szerkesztve ]

(#37) Synthwave válasza 7Heads Drago (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most már csak jó. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) .mf válasza kolopele (#12) üzenetére


.mf
veterán

"Uram atyám, Yate Loon venti..."

:F Régen a Yate Loon pont népszerű volt halk pc-sek körében, mert jól lehetett alulfeszelni, nem volt olyankor morajlása, de a légszállítása még megfelelő volt. Én szívesen adok érte 10 Ft-ot, ha neked nem kellenének :DDD

---

Bronz, 2018-ban, DC-DC-vel? Tizenéves Seasonic kínálatában alsókategóriás tápom, aminek megjelenésekor még DC-DC sem volt, már a Bronze besorolás tetejét súrolta. Értemén, hogy budget, de azért ne ennyire...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39) kolopele válasza .mf (#38) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Seasonic ma is remek tápokat csinál, legyen bronz vagy arany. A Yate Loon ventik meg kezdetben halkak, de kb. 1 év után már kihajítaná az ember a legszívesebben.

(#40) Piftuka válasza MMIX (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

"A belső CWT gyártmány. [link]"

Ebben az esetben ez a jó, vagy a rossz hír? :P

"Aquila non captat muscas."

(#41) Piftuka válasza kolopele (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

"Én most vettem két Seasonicot (SII 520) a gyerekeimnek, [..]"

No, igen!

Tudom, hogy a pénz "nagy úr", ráadásul a 400 Watt-os modell esetében nyilván éppen a kispénzű vásárlókat célozzák meg, de továbbolvasva az itteni hozzászólásokat azt kell mondjam, nem tudok indokot egy HEC belsős "Be Quiet!" tápegység megvásárlására, amikor "Seasonic S12" is kapható ugyanannyi pénzért.

Nem egy ligában játszik a két termék.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#42) Piftuka válasza hegegabi80 (#30) üzenetére


Piftuka
veterán

"Már épp ideje volt, ez már még annyira se kell, mint az odd hely a gépházon. "]

Hogy micsoda? :Y

Távozz hitetlen lélek! ;]

"Aquila non captat muscas."

(#43) kolopele válasza Piftuka (#41) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az biztos, nem egy liga. Jó darabig szintén Corsairt akartam venni nekik, de külföldi tesztekben olyan ódákat zengtek erről az 520 - asról, hogy gondoltam egye fene, a kettőt megveszem egy Corsair áráért. Nem írtak hazugságokat a tesztekben.

(#44) hegegabi80 válasza Piftuka (#42) üzenetére


hegegabi80
addikt

Miért te még használsz floppyt? :P

No akkor kapaszkodj, én melóban a mai napig használok. Igaz max egy évben 1-2 alkalom. Régi adatok vannak rajta, nincs idő gépre vinni őket, pedig igen jó lenne. :Y

De otthon floppyt már rég, odd-t meg kb 5 éve. Azért van otthon egy külső usb-s odd, de kb 2x ha használtam.

(#45) Piftuka válasza hegegabi80 (#44) üzenetére


Piftuka
veterán

Most éppen nem használok, bár az Athlon XP-s konfigurációm "felélesztésén" erősen tanakodom; retro célokra tökéletes volna, és abban bizony van floppy meghajtó.

Egy jó kis 360 Watt-os, kb. 80 órát futott FSP tápegység táplálja. Éppen azt megelőzően vettem bele a régi DTK tápegységem nyugdíjazása okán, hogy az alaplapi ISA csatornák és a vezérlő teljesen elromlott. Ezért aztán akkor, immár közel 8 éve nyugdíjaztam a gépet. Nem vásároltam hozzá még másik alaplapot. (És hát ugyebár vettem egy Core i5 processzorra épülő számítógépet, amit most is használok, így nem volt szükség a régi gépre.)

Egyéhként az optikai meghajtóra céloztam fentebb. Messze nem "Ördögtől való dolog" használni még ilyen eszközt.

Az én gépemben egy DVD író és egy BD író is van. Archiválásra tökéletes eszközök. Nem örülnék, ha a jövőben nem lehetne használni őket.

"Aquila non captat muscas."

(#46) Graphics válasza Piftuka (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miért ne lehetne használni?

Ha nincs molex, akkor átalakító, 330Ft/db... Ha nagyon kellene.

DVD meg BD íróhoz gondolom SATA kell, az is van. Akkor mi a hiány?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.