Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rive


Rive
veterán

Erről az 'r8' modulról vajon hol lehetne többet megtudni?

Ez a 'chip' dolog annyira teleszemetelte a google keresőjét (és ugye a -chip elég öngyilkos jellegű lenne), hogy semmit se találok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2) bdlackoo válasza Rive (#1) üzenetére


bdlackoo
tag

elvileg ez itten'e legalabbis a kickstarter oldal aszonnya ,h "allwinner 13 compatibile soc"

dinosaurs are jesus ponies

(#3) bem13


bem13
csendes tag

Azért azt fontos megjegyezni, hogy bár valóban csak $9 a kütyü, a szállítás + $20.

(#4) zone válasza Rive (#1) üzenetére


zone
őstag

Nekem is az tűnt fel legelőször, hogy elég szerencsétlen a névválasztás.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#5) shteer


shteer
titán

ezt a kompozit video- és audiokimenetet már akkor se értettem mikor 7végén néztem róla a videót

..szerintem jónak tűnik

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sok dologra elegendő, jó az ára is, de egy egymagos SoC már semmilyen szinten nem versenyképes a Raspberry-vel. A kettőnek teljesen eltérő célközönsége van.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Én maradnék a pi mellett szerintem.

(#8) .mf


.mf
veterán

A Pocket Chip aranyos, bár az alapja igazán lehetne ma már kétmagos... Bravúrosan alacsony az ár, csak szűkíti felhasználhatóságát.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Kerülhetne rá óra-szíj, és mehetne a szmaartvacs fejlesztés. Nem gondolom hogy "kihívója" lenne a pi-nek, mert az kicsit komolyabb vas.

"érdekes" hogy a kiegészítők drágábbak, mint az alap kütyü..

[ Szerkesztve ]

(#10) dragon1993


dragon1993
őstag

Ezeket a híreket olvasva mindig elgondolkozok azon , hogy építek egy ARM-es otthoni szervert, de aztán végül arra jutok ,hogy egy 2.5€/hó-s VPS jobban megéri.
1 mag (Xeon) , 2GB ram, 20GB SSD, 1TB adatforgalom

(#11) Jack@l


Jack@l
veterán

Drukkoljunk neki, hogy ne átb*szás legyen. Nehéz elhinni hogy ennyiből kihozzák.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12) Jim Tonic válasza dragon1993 (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Attól függ, mire használod. 20 GB nem túl acélos, ha adatot akarsz rajta tárolni. Emellett hozzá kell adni a 2,5€-hoz az internet előfizetésed díját, és azt, hogy általában lassabb lesz az átviteli sebességed.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) macilaci78 válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én látom értelmét, főleg, ha a softver kis energiaráfordítással csereszavatos a két hw között.
Kikísérletez valamit a delikvens egy RPi-n, majd a tényleges munkát egy CHIP-re bízza harmadannyiért. Például egy világítás- és árnyékolásvezérlőnek elég a 9 $-os hw olyan sallangok nélkül, mint a videokimenet, ami ugye egy RPi-n alap.
De ha jól meggondolom, a CHIP + HDMI ára megközelíti az RPi2 árát, amin a HDMI alap. (Persze, háttértár meg nincs rajta...)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) Jim Tonic válasza macilaci78 (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szinte biztosan futna a legtöbb program ezen is, főleg, ha nagyon alacsony szintű hozzáférést kihagyod. Ugyanakkor a példádra elég egy egyszerű mikrokontroller is, ami ennek pl. ennek is töredéke.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) guriga1234


guriga1234
addikt

"Maga az eszköz 4,3-8"-es kijelzők meghajtására is képes" - ??? Miért??? Pl. 10" már nem oké? Hát nem felbontás a lényeges? Mióta szempont a megjelenítés szempontjából a kijelző mérete?

(#16) atus72 válasza macilaci78 (#13) üzenetére


atus72
senior tag

Nem kötözködni akarok de egy "egy világítás- és árnyékolásvezérlőnek" minek GHz-es CPU? :)

(#17) jFox


jFox
őstag

Azért a Pi 1-nél jóval acélosabb.
Pi1 C.H.I.P
CPU: ARM v6 700Mhz Cortex A8 1Ghz
RAM: 256(512)Mb 512Mb
Perif: HDMI,USB,LAN,GPIO Wifi, BT, USB, GPIO

Én kipróbálnám. :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#18) atus72 válasza jFox (#17) üzenetére


atus72
senior tag

Az onboard 4GB-t kifelejtetted a CHIP-nél!

(#19) jFox válasza atus72 (#18) üzenetére


jFox
őstag

Ja, tényleg még az is van. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#20) azbest válasza Jack@l (#11) üzenetére


azbest
félisten

Nos, kínából simán lehet 6-12$ körül kapni arduinokat. Az allwinner soc-ok pedig híresen olcsók, úgy tudom a többmagosak is 5$ körül mennek ki a gyárból ipari mennyiségnél. Szóval van realitása, hogy pár dolcsiért készüljön. Lehet a kiegészítő boardokon szeretnének nagyobb hasznot fogni.

(#21) Z10N válasza macilaci78 (#13) üzenetére


Z10N
veterán

Erre egy arduino is eleg. Amugy egesz jo kis gadget. Erdekelni fog.

En pont 6 evvel ezelott vettem Duemilanove-t vintage szinti midi vezerleshez, lfo es egyeb circuitbendhez :)
(around March 1st, 2009, the Duemilanove started to ship with the ATmega328p instead of the ATmega168)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, az a pocket cucc nagyon bejövős. A fejlesztő társaság meg nem tűnik túl normálisnak, ez még egy pont, hogy beszálljak. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) Cathulhu válasza azbest (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

Alsó határt le is viheted $4-re, épp most vettem 2t, már-már rablásnak éreztem :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#24) Jack@l válasza azbest (#20) üzenetére


Jack@l
veterán

De mégiscsak van benne 4 giga rom, meg ddr3, egy arduino meg egy körömnyi kis szutyok csip 16mhz-en(ram-rom szinte semmi). Nemtom hogy csinálják allwinnerék ezt, szinte mesébe illően olcsó.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#25) macilaci78 válasza atus72 (#16) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Benne a BT, wifi, vagyis ott a távmenedzsment.
A telefon ébresztő például nem Metallica-val indítaná a napomat, hanem a fényerő fokozatos növelésével a redőny felhúzásával. na meg nem egy 2 ablakos garzonból indultam ki, hanem egy 2 szintes családi házból, sok érzékelő, sok vezérelni kívánt árnyékoló és világítás.

Meg könnyebb egy univerzális eszközre lefejleszteni valamint, mint minden célfeladathoz célhardvert és célszoftvert készíteni.

Na meg 9$, egy elfogadható pizza ára... Könnyen százezres tételként jelenik meg egy ilyen egy árajánlatban. :U

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26) lajthabalazs válasza Cathulhu (#23) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nem kell az Uno-t venni, a mini pro-n is 328-as van, és az alkalmazások nagy részéhez a kevesebb láb is elég, $2.10-ért :)

Jó ez a CHIP, csak a Kickstarter kampány nem magyar embernek való, a 20 dolláros szállítási költséggel már nem egy ésszerű választás.

[ Szerkesztve ]

(#27) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

A rapsberry sem tűnik hihetetlenül "smooth"-nak, erősnek érzem a browsing meg work témákat. egy-két népszerű r-pi projektet készíthettek volna bemutatónak, amire ez is bőven elég és még olcsóbb is. bár 780k USD pledge után nem vitatom hogy sikeres a promóció, de nehogy az egyszeri kickstarteres meglepődjön ha kevés a lóerő.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#28) atus72 válasza macilaci78 (#25) üzenetére


atus72
senior tag

Ha ez egy meglévő otthonautomatizálási rendeszer eleme lenne arra írtam hogy tök felesleges és szerintem elbonyolítás lenne, ha ez egy új önálló eszköz akkor okés, én nem beszéllek le róla :)
WiFi-t, BT-t nem "szokás" épületautomatizálás során használni, Z-Wave, ZigBee-t igen az meg nincs rajta.
De egyébként kiváló platform lesz leszámítva a szállítási költséget, de ha többet rendel valaki akkor az is eloszlik.

(#29) atus72 válasza bitblueduck (#27) üzenetére


atus72
senior tag

Ennyi pénzre ők sem számítottak, durva azért lássuk be. Nem is értemi miért nem ezt csinálom :)
Egy "szaros" lapkafejlesztésre ami ráadásul valaminek a konkurenciája összeszedek 250M Ft-ot, nem semmi :) :C :C :C

(#30) lajthabalazs válasza atus72 (#28) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Minden automatizált otthonnal beszélni kell valahogy, és az én telefonomban nincs ZWave, úgyhogy nem árt valahol egy WiFi átjáró. Pont e miatt a probléma miatt sok okos otthon berendezés mégis WiFi-n vagy BT-n beszél, mert nem egy rendszer része hanem csak egyedül árválkodik. Pld Nest, August...

A BLE még eszközök közt sem feltétlenül rossz választás.

(#31) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ennek a Chip-nek a "WOW!" faktora az amúgy mellékes hordozható kiegészítőben maga az áramkör nem érdekel az egy megfoghatatlan dolog, de ezek a hivatalos kiegészítők amik biztosan kompatibilisek lesznek ez az ami miatt ez egy felhasználó barát cucc.
A Raspberry Pi az nem felhasználó barát.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#32) mepet válasza Feruendios (#31) üzenetére


mepet
addikt

Megfoghatatlan áramkör? Az milyen?

(#33) Jim Tonic válasza Feruendios (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az Rpi-hez megannyi kiegészítő van, ami teljesen kompatibilis vele. Mind. Sőt, emiatt az összes kihívó ugyanazt a GPIO headert használja. Szóval miről is beszélsz? De másik kérdés is jó, mi az, hogy megfoghatatlan az áramkör? Ha azt akartad mondani vele, hogy tök laikus vagy, akkor meg minek írsz le ilyeneket?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) lajthabalazs válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ahogy mondod, az RPi-nek sokkal színesebb ökoszisztémája van, nem csak kiegészítők és HOWTO projektek, de szoftverek terén is. Illetőleg milyen kiegészítő az, hogy HDMI port?!

Viszont Pocket CHIP-et nagyon eltalálták. Mert lehet 60 dollárért Androidos tabletet kapni, ami mindent tud, amit a CHIP és még többet, de ezt a felhasználó rakhatja össze és hackelheti. Szóval miközben tudom hogy nem éri meg az árát, mert bizonytalan, hogy kézbesítik-e, és nincsenek illúzióim a minőséggel kapcsolatban, mégis csöpög a nyálam egy olyan cukiság után. Mert pont annyival okosabb, mint egy Gamebuino, és pont annyival kisebb, mint egy Pi Top, pont annyival nomádabb, mint egy Androidos tablet, hogy az embernek egyszerűen kelljen egy. Beszéljetek le!

(#35) CPT.Pirk válasza lajthabalazs (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, az a pocket chip engem is nagyon érdekel. Őszintén szólva abban a méretben az Adroidos tabletok nem vonzanak, meg az még mindig egy korlátos rendszer, ezen meg Debian van egy normális asztali környezettel amiben azt csinálok, amit akarok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) Jim Tonic válasza lajthabalazs (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, tegnap már én is arra jutottam, hogy rendelek egyet. Hajt a kíváncsiság. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) dealerman


dealerman
senior tag

nyugtatót is adnak hozzá ? komolytalan hardver :U

underground techno will never die

(#38) CPT.Pirk válasza dealerman (#37) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a hozzászólásod többe került, mint az a "komolytalan" hardver. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) azbest válasza dealerman (#37) üzenetére


azbest
félisten

Az a jó, hogy mindenki megtalálja a maga igénye szerinti eszközt. Lehet venni 4 dolláros mikrokontrollert (vagy az elvetemültebbek építhetnek is olcsóbban), lehet majd venni 9 dolcsis mini számítógépet (aminek a hardverét nemrég még tabletekben használták [link]), lehet venni 30 dolcsi körül erősebb boardokat, pl raspberry pi2 vagy odroid c1, esetleg tévéokosítónak mk808b plus 4 magost, de lehet venni 70-170 dolcsi körül 4-8 magos komolyabbakat is.

És persze lehet venni normál laptopot vagy pécét, esetleg inteles minipécét, ha valakinek éppen az fekszik jobban. Nekem tetszik, hogy ennyiféle lehetőségem van. :)

(#40) flugi válasza azbest (#39) üzenetére


flugi
tag

meg elég összefüggő is a hardvervilág, az Odriod C1-hez vettem egy pici GPIO kijelzőt, aminek a cuccait RP libekkel kellett belőni.

(#41) helltp válasza lajthabalazs (#34) üzenetére


helltp
aktív tag

"4.3" 470px x 272px screen w/ resistive touch " Ezt már egy alap droidos telefon mellet sem használnád, mert kínzás számba megy, ha hozzáveszem azt a "billentyűzetet" akkor kapok egy HTC TyTN II-t, az is szép volt, jó volt, de nekem elég is volt. :D (Főleg a rezisztív volta miatt.)

Egész jó köztes megoldás egy Arduino, meg egy RPI közt. Pont annyival erősebb egy Arduino-nál, hogy bennem is felkeltette a birtoklási vágyat. Nagyon. Már elhatároztam volna magam hogy rendelem is mire megláttam hogy 20$ a szállítás. Én kivárok amég meg nem jelenik valamelyik kínai webshopban (vagy aliexpressen) 10$ körül free shippingel.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#42) lajthabalazs válasza helltp (#41) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Köszi :)

(#43) RoundRobin válasza helltp (#41) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

""4.3" 470px x 272px screen w/ resistive touch " Ezt már egy alap droidos telefon mellet sem használnád, mert kínzás számba megy, ha hozzáveszem azt a "billentyűzetet" "

Nekem is ez tűnt fel. A C.H.I.P. lényegében a csali. A körítésen van a haszon. Amit említesz is, a 470 x 272-es kijelzőt pusziért megkapják, a többi, mármint a key, a case is filléres tétel, mindamellett, 40 dollárért árulják. A VGA vagy HDMI illesztő is, bizony már 'pénzbe' kerül.

Emellett, azért jó cucc ez. Ahogy már említették mások is, épület automatizáláshoz, folyamatvezérléshez, mérésadat-gyűjtéshez ömnagában is meglehetősen kompakt holmi. Ha kikerül kisker. forgalomba, akkor valószínűleg nem 9 USD lesz az ára, hanem, - ahogy a raspberry esetében is történt - több.

[ Szerkesztve ]

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#44) azbest válasza RoundRobin (#43) üzenetére


azbest
félisten

"Ha kikerül kisker. forgalomba, akkor valószínűleg nem 9 USD lesz az ára, hanem, - ahogy a raspberry esetében is történt - több."

Általában nettó árakat mondanak, országonként más adóteher rakódhat rá, attól függően hogyan terjesztik, lesznek-e európai nagykerek, akik árulják. A raspi esetén is az adó és a szállítás költsége ami nagy intervallumban tud változni országtól függően.

Egyébként manapság is elérhető A13-as som, csak kicsit nagyobb és drágább [link]

Ennél még kompaktabb megoldások is vannak, pl mérésadat gyűjtéshez [link] wifin át egy ilyen még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#45) RoundRobin válasza azbest (#44) üzenetére


RoundRobin
aktív tag

Igen, az adó is rámegy, de én valószinűnek tartom azt is, hogy csak a kickstartos befektetők kapják meg ennyiért. Mert ezen, mármint a uboard-on sok haszon még akkor sincs, ha 100 ezres tételben gyárják ki és adják el.
Mindenesetre példásan jó a marketingjük, az egész nagyon szépen van kidolgozva, kezdve a weboldallal és az az ötlet is tetszett, hogy a készülékház kitámasztható egy, általában kéznél lévő ceruzával, vagy tollal.
Rengeteg munka van az egész mögött, az látszik.
És csak mostanáig eladtak vagy 15 ezer darabot. Sőt, vélhetően sokszorosára meg fog ugrani a rendelések száma az év második felében.

Köszi a linkeket! Hasznosak!

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#46) lajthabalazs válasza azbest (#44) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az az A13 nem kicsit nagyobb és drágább, hanem 4x ennyibe kerül mire rápattan a WiFi, BT.

ESP meg sokkal olcsóbb (1000Ft alatt), de nem ez a nagyságrend a maga 32kbyte memóriájával.

(#47) Jack@l válasza azbest (#44) üzenetére


Jack@l
veterán

Ebből nem tudsz véletlenül olcsó routeres megvalósítást? :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#48) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

Nagyon pörög ez a cucc!

26,681 backers
$1,381,921 pledged

2 perc múlva:

26,687 backers
$1,382,233 pledged

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#49) RoundRobin


RoundRobin
aktív tag

Na, ezek már milliomosok (lassan dollárban is):

28,486 backers
$1,489,988 pledged

Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

(#50) lajthabalazs válasza RoundRobin (#49) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Hozzátartozik hogy ha nem sikerül teljesíteniük, akkor vissza kell fizetni a pénzt, ha meg sikerül, akkor a pénz jórésze elmegy arra, hogy teljesítsék az igéretet.

A 9 dolláros lapkán sokat nem fognak tudni keresni, mert az alkatrészek sem annyira olcsóak és a lapkát is le kell gyártani, felszerelni, tesztelni, néhány tízezer darabnál azért az még jelentős költség. A teljes pledge-ben benne van a szállítási költség is, ami ugyan elég soknak tűnik bélyegre, viszont bele kell számolni a termékek egyesével történő csomagolását és felcímkézését, ami az USA-ban kicsit drágább mint a kínai sweatshop-okban.

Szerintem ha a csapat bérét ki tudják termelni arra az egy évre, amíg a projekt tart, akkor már vállonveregethetik magukat (legyen a 9-ből tagból 3 mérnök-év, durván 300.000 USD).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.