Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) weiss


weiss
addikt

Persze, mi ezen a meglepő? 2G-n vagy 3G-n meg sem próbálok netezni, mert nem töltődik be semmi, gondolom kiszedték alóluk az erőforrásokat.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2) joey04


joey04
titán

Nem meglepő egyik trend sem. Sőt, igazából az a meglepő, hogy csak ilyen lassan változnak a dolgok. Sokkal meredekebben felfelé ívelő nethasználatot, és sokkal meredekebben lefelé ívelő telefonálást és sms-t vártam volna.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) UnA válasza joey04 (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Mert a beszéd még mindig sokkal hatékonyabb kommunikációs forma, mint az üzenetküldés. ;)

(#4) janeszgol válasza UnA (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Én egy éve megint sokkal többet beszélek, mint netezek. A havi 100 gigás keretemből jó, ha fél(!) gigát elhasználok.

(#5) joey04 válasza UnA (#3) üzenetére


joey04
titán

Én úgy veszem észre a környezetemben, hogy egyre kevesebben telefonálnak. Ők sem rendes hívást használnak, hanem neten keresztül valamilyen alkalmazással.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) UnA válasza joey04 (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor ez most definíciós csatába mehet át, mert szerintem az is telefonálás ;) Ahogy a mobilon is az, nem csak a vonalas telefonon.

(#7) janeszgol válasza UnA (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

De az IP alapon megy, az az adatforgalomban látszik. Nálam az nem klasszikus hívás. Én a klasszikus hívást preferálom megint.
De amúgy a világ egyik legjobb dolga az IP hívás. kényelmes, igaz nem mindig megbízható, de általánosságban igen. Tök jó, hogy semmit nem kell mókolni, egyszerűen Messengerből indítod és kész. Vagy más appból. Erre nagyon könnyű rászoktatni bárkit, talán még a tech analfabétákat is.

(#8) joey04 válasza UnA (#6) üzenetére


joey04
titán

a cikkben szerintem normál hívásról lehet szó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) arnyekxxx válasza UnA (#3) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Mert a beszéd még mindig sokkal hatékonyabb kommunikációs forma, mint az üzenetküldés."

és neten ugye csak irogatni lehet, a hang és videohivás az scifi

szerk

ja vagy úgy.

@ janeszgol
"Erre nagyon könnyű rászoktatni bárkit, talán még a tech analfabétákat is. "

anyám a nyugdíjas techanalfabéta definiciójánál szereplő példa a lexikonban de telefonon csak olyat hív akinek nincs skype/messenger elérése és még ezeket is leginkább freevoipdealről.

[ Szerkesztve ]

(#10) Sinesol válasza joey04 (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a baj egy alkalmazás sem veszi fel a versenyt minőségben a normál hívással. Sokan próbálkoztak felénk is különböző appokkal, de mára kb. mindenki a jol bevalt modszert használja, talán a Line volt az egyetlen, ami meg tudta közeliteni a rendes hívást, de azért az is bőven elmaradt tőle. Na meg amugyis több óra havidijban foglalt lebeszélhetőség van a legkisebb csomagokban is, a közepesekben pedig korlátlan, semmi értelme appos dolgokkal bohóckodni.

(#11) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Lassan a 2G-t meg is lehetne szüntetni, így több erőforrás jutna a 4G (vagy már az 5G-re). Japánban már meglépték ezt, és senkinek sem hiányzik.

(#12) janeszgol válasza Tamás88 (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Japánban nem hiányzik senkinek. Ott a 3G sem amúgy. De Európa más. Nekem hiányozna a 2G, azt mindenképp tartsák meg.

(#13) arnyekxxx válasza Sinesol (#10) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mondjál már egy csomagot ami havi egy ezresért tartalmaz kb végtelen beszédhívást. Mert egy dominókártya maratonnal tudja ezt voipon.

(#14) Sinesol válasza arnyekxxx (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Lehet olcsó, de minőségben, stabilitásban nem éri utol a normális hívást, szóval nem igazán tekintem opciónak.

(#15) arnyekxxx válasza Sinesol (#14) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szóval nincs rá ajánlatod. Gondoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.