Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egy ilyen olcsójános megoldásnak úgy 10k körül látnám értelmét. Ott már valóban mindegy mit tud, csak legyen valami.

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha lenne benne teljesítmény/fogyasztás vagy fogyasztás/tárterület tábla, ott valószínű az élmezőnyben szerepelne a tesztalany.

(#3) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A teszt alapján nekem úgy tűnik, hogy a Kingston V300 megéri azt a plusz párezer forintot az UV400-hoz képest. Már persze amíg piacon van mindkettő.

x gon' give it to ya

(#4) Akula válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Akula
őstag

Szerintem meg pont oda lőtték be az árát, ahová való. Nem filléres, de ekkora mérethez ez teljesen OK. Legalábbis szétnéztem az Árukeresőn és láttam a 64GB-osokat tizenhuszonezer forintokért.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#5) próbakocka


próbakocka
senior tag

1tb-os noti vinyo helyett mi lehet a minimum ssd tipus?
(Nem méret, márka...)

Uv400-bol nincs 1tb-os ugye?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#6) fordfairlane válasza próbakocka (#5) üzenetére


fordfairlane
veterán

Uv400-bol nincs 1tb-os ugye?

Van 960GB-s.

[link]

Szerk: Bár árlistán még csak a 120-240-480-as változatokat látni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#7) flashpointer


flashpointer
őstag

hah nem is tudtam hogy mar ennyiert is kaphatoak az 500-as ssd-k, igy tenyleg mind hamarabb avul el mint hogy tonkremenjen az igenybeveteltol.

(#8) MongolZ


MongolZ
addikt

Érdekes ez a WoT töltésidő teszt, nagyon sok függ a modoktól és a szerverek leterheltségétől. Nekem pl. 25 mp alatt simán belép indítástól kezdve, 128 GB 830-vel, de tuti, hogy nem lehet összehasonlítani az eredményeket.

(#9) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Szerintem nevetséges ahol az SSD-k még mindig állnak... Már rég ott kellene tartanunk, hogy 1TB-os MLC-ket vágjanak hozzánk 60-70k-ért, 500 asokat meg 25-30-ért. És itt nem ilyen nevetséges 100 MB/s írási sebességűekre gondolok... Komolyan egy vicc ahogy egyre inkább ezeket a selejteket nyomatják a juzerek meg veszik mert hát SSD. Oké, hogy sokkal alacsonyabb az elérése, mint a HDD-nek, ezért van nekem is SSD már régóta a gépemben de ez a mai piac vicc kategória.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#10) Dr. Akula válasza próbakocka (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha van rajta M.2, akkor Samu 950 Pro. Ha nincs, akkor 830 - 850 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#11) atus72 válasza Dyingsoul (#9) üzenetére


atus72
senior tag

Nem értem a fanyalgást, ha 25e lenne akkor meg azt mondod miért nem 10e? Azt meg elfelejted hogy ebben a
foshalomban élünk ahol 27%-os az ÁFA meg a dollárt még mindig 1:1-ben váltják amikor számítástechnikáról van szó, ha ezeket nem veszed figyelemben már árnyalabb a kép.
Amúgy ott van az "új" SSD csatolófelüleet pl. M.2 azokból elképesztő sebességeket hoznak ki igaz nyomott áron, de ez minden high-tech kütyünél így van, majd elkezdődik a leszivárgás a mainstreambe és jönnek a megfizethető darabok.
Elmondok egy történetet, már túl vagyok a 40-n, imádom a számítástechnikát, ez volt mindig is a hobbim és a munkám, általános iskolában még ZX81-ért verekedtem számtech szakkörön :)
A 2000-es évek előtt már kezdődött a mobilforradalom és sikerült ott lennem az EXPO2000-en Hannoverben amikor is a mobil cégeknél volt egy olyan virtin ami a jövő mobiltelefonjait hivatott bemutatni (koncepció modellek nem működő modellekről beszélek!) színes, vékony, hajlított csodatelefonok. Ha emlékszik valaki arra a korszakra akkor tudja milyen telefonok voltak a 90-es években. Akkor azt mondtam hogy jó-jó persze majd 20 év múlva térjünk erre vissza, na most nézd meg hol tartunk most :)Ű
Elképesztő technikai forradalom zajlik, persze a fiatalabbak már ebbe születtek bele így magyarázható hogy nekik ez a fajta tempó már nem annyira forradalmi :) Anno amikor kezdtek bejönni a nagyobb HDD-k (1-2 TB) az SSD-k meg kezdtek szálingüzni azon képzelődtem hogy szeretném még azt megérni amikor egy kockacukor méretű mozgóalkatrész nélküli tárolót a kezembe foghatok amin életem eddig összes adata, fényképe, zenéje stb elfér. Pár hónapja jelentették be az 512GB-os mikrosd-t ami méretetét tekintve messze nincs 1cm3 :D

(#12) Scholes9


Scholes9
nagyúr

A Samu 840-nel nem mindenkinek voltak gondjai, pl nekem sem, lassúság soha nem jött elő vagy bármilyen anomália. Csak megnyomom a házam bekapcsoló gombját és ~10-12 másodperc múlva már a Chromeban böngészek. Ár/érték arányban vert mindent anno.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14) pomorski


pomorski
őstag

Én is köszönöm a tesztet. Jelenleg két Kingston ssd-t használok nagy megelégedéssel, de ennek ellenére a következő ssd-m valószínűleg nem Kingston lesz.

(#15) dr.nervus


dr.nervus
tag

Érdekes cikk volt! Köszöntem!
Szerintem nem rossz áron van ez.. Tényleg gyorsan változik az ár az ssd piacon.. Érdemes várni szerintem..

(#16) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt venném csak Fury-ba mert az MLC-s nincs nagy árkülönbözet. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) beef válasza flashpointer (#7) üzenetére


beef
őstag

Itt van mellettem egy intel 535 ssd, élt 5 napot. Ennek még az álmoskönyvek szerint sem túl jó az ár/érték aránya :)

(#18) kenwood


kenwood
veterán

A patinas es a v300 szavak egymas mellett kicsit fajtak.
Aki ilyen teszteket olvas,annak nem biztos,hogy megeri,mert nem sokkal tobbert kap jobbat.
Viszont aki nem olvas teszteket,csak az arcimket nezi,az altalaban rosszul jar.
Itt ez nem valosul meg,hetkoznapi hasznalatra tokeletes a cucc.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19) Armagedown


Armagedown
őstag

Jó volna egy elhasználódási teszt is, abból kiderülne hogy mennyi írást viselnek el meghibásodás nélkül.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#21) Franklin válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Franklin
addikt

A 120GB-os 13e Ft, azért az nem rossz ár, régebbi gépekbe tökéletes.

Inkább ez, mint ugyanennyiért egy 500GB-os HDD.

(#22) Scholes9 válasza Franklin (#21) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Teljesen rendben van ez az ár, én június elsején vettem 37-ért a 480-as Corsair SSD-t és már akkor is volt ettől olcsóbban is 480Gb-os SSD.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) kisza25 válasza kenwood (#18) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

"A patinas es a v300 "szerintem a korára utalt, jó ideje a piacon van:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#24) 04ahgy válasza kisza25 (#23) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, erre akartam vele utalni, nem mai csirke, ki tudja hanyadik változatot és revíziót lehet most megvenni...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25) kisza25 válasza 04ahgy (#24) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na igen, nekem volt az első gyors szériából, majd egy későbbi "herélt is" nem gyenge súlykülönbség és sebesség különbség volt közöttük, de normál felhasználás mellett kb 0 különbséget éreztem:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26) Lacok


Lacok
őstag

Ahová a gyártó szánja oda tökéletes és az ára sem vészes.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#27) 1 among many


1 among many
tag

SSD, amire lassabban másolok, mint a ma már kevesebbe kerülő, 6x akkora vinyómra. Mert felrakni valamire mondjuk pár 10 giga filmet, az nem jellemző és életszerű felhasználás, ugye? Az usb3 pendriveom 2x gyorsabb. Éljen a fejlődés! Lehet ezt magyarázni, csak nem kéne. Ez ipari hulladék drágán rásózva hozzá nem értőkre. Szánalom...

(#28) kenwood válasza 1 among many (#27) üzenetére


kenwood
veterán

Meg szerencse, hogy vannak itt igazan hozzaerto, picit sem szanalmas arcok,aki tobb gigas filmek tarolasara hasznaljak az ssdt ,es megmondjak nekunk a frankot :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#29) tatararpad válasza 1 among many (#27) üzenetére


tatararpad
őstag

Hát, nem is tudom, ha HDD-vel kellene szembeállítanom nekem eléggé huszadlagos szempont lenne hogy éppen mekkora írási sebességet produkál. Persze jó dolog ha az is nagy, de számomra valaminek a betöltésére idegesítőbb várni mint a telepítésére.

(#30) #95590400 válasza 1 among many (#27) üzenetére


#95590400
törölt tag

nekem meg mondjuk a pendrive nem életszerű felhasználás már régóta. igazából, mint adattovábbítás, kb. egy kőkorszaki dolognak tartom. külső merevlemez még csak-csak néha beficcen filmekkel. rámásolva a külsőre.
ellenben gigabites háló vagy wifi.

[ Szerkesztve ]

(#31) nemszabad válasza atus72 (#11) üzenetére


nemszabad
tag

Bár a megbízhatóság is követné az egyéb területeken kimutatható fejlődést.
Mai napig nem merek beruházni SSD-re, mert piszok bizalmatlan vagyok. Sok rémtörténetet hallani.
Jelenleg egy 500-as Hitachi-t (talán Hitachi, basszus, azt se tudom, milyen HDD-m van....) nyúzok. Nagyon jó érzés, mikor a HD Sentinel azt írja: "100/100". 2-3 éves lehet.
Előzőleg egy 80-as! Seagate volt :). Az is 100/100-on lett kiszerelve a gépből, és került végső nyughelyére - a szekrénybe. Ki tudja, hány éves lehetett....
HDD-m még sosem ment tönkre. És soha nem is hallottam annyi problémát velük, mint az SSD-kkel. Oké, hogy utóbbiak még gyerekcipőben járnak a merevlemezek aggastyán korához képest, de ez sovány vigasz ahhoz, hogy kísérleti nyúl legyek.
Persze ez is csak egy vélemény....
:R

[ Szerkesztve ]

(#32) Scholes9 válasza 1 among many (#27) üzenetére


Scholes9
nagyúr

1. Ha lassabb, minta pendriveod, vinyód, akkor ott valami nem stimmel.

2. elsősorban a Windows, rendszer sebességét tudod látványosan növelni az SSD-vel.

Ha user error van, arról nem az SSD tehet :D Számomra az elmúlt évek legjobb hardvere :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#33) Bodor


Bodor
veterán

Korrekt teszt és helyes konklúzió!

(#34) Fred23 válasza Armagedown (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Annak én is örülnék! Kéne keríteni egy tucat SSD-t, és sz@rrá használni őket. Kíváncsi lennék, melyik mennyit és hogyan viselne el, pláne az olcsóbbak között!

Scholes9: olvastam én is ilyen tesztet, de ha jól emlékszem, nem itt a PH-n.

[ Szerkesztve ]

(#35) Scholes9 válasza Fred23 (#34) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Volt ilyen teszt, de már nem tudnám linkelni, ha jól emléxem, akkor TLC-s is meglepően jól vizsgázott.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#36) pusszycat válasza Scholes9 (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Volt biza talán fél évig ment egyfolytában írás/törlés. De az nem hiteles mert a ki be kapcs is sokat számít egy hardver életében.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) Blindmouse válasza 1 among many (#27) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ja, én arra használnám, hogy ráraknám a zenegyűjteményemet, de nem fogom, mert a nagyobb bitrátájúakat már nem fogja lejátszani. :U Egy egy terás teljesen jó a gépbe második SSD-nek hogy ki lehessen dobni a HDDt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#38) kisza25 válasza kenwood (#28) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem számára hihetetlen, hogy valaki elvan 240GB SSD-vel a gépében (mondjuk ezt cserélném ~500-asra), HDD nélkül (pl. én)
a laposomba, meg egy 120GB van és untig elég.
A FILMEK pedig eredeti DVD és BLU-RAY formájában pihennek a polcon:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#39) pmartin96


pmartin96
csendes tag

itt van 1 ez 850 pro-s

http://packet.company/blog/

itt pedig több is van.

http://techreport.com/review/27909/the-ssd-endurance-experiment-theyre-all-dead :R

árban tényleg jó.
http://ssd-meghajto.arukereso.hu/kingston/uv400-240gb-suv400s37-240g-p337686724/

Mondjuk a tartósságra én is kiváncsi lennék(jó lenne egy teszt a PH!-n) főleg a v300-ra azt mondják h szar nem tud 20TB-t :((

[ Szerkesztve ]

"640 kilobájt minden felhasználónak elég kell hogy legyen"

(#40) tailor74


tailor74
őstag

Köszi a tesztet, nem ez lesz a befutó nálam ssd-ből.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#41) kisza25 válasza pmartin96 (#39) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

HASZNÁLD A LINK GOMBOT PLS

itt van 1 ez 850 pro-s

itt pedig több is van.

árban tényleg jó.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#42) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Volt szerencsém kézben fogni egy ilyet (illetve ennek a kistestvérét egy 120GB-at), de annyira gagyi az anyaghasználat, az a ház nagyon gáz, én tuti nem vennék ilyen ssd-t...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#43) kenwood válasza pusszycat (#36) üzenetére


kenwood
veterán

Meg a vezerlo es a szerencse is.
Nekem most egy intel 530-as 10 tb irassal, 100/100 sentinel kondicional minden elojel nelkul elszallt.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44) pusszycat válasza kenwood (#43) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Legalább kapsz egy újat. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45) User64476 válasza kenwood (#43) üzenetére


User64476
őstag

Ezek ilyenek, egy sd kártya sem jelenti be, hogy akkor ő most elhunyna.

(#46) Bear


Bear
aktív tag

A 850EVO-nak (512GB) egyszerűbb a nyákja, mint az UV400-nak...
Olcsóbb gyártás drágább termék.. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) #82729984 válasza nemszabad (#31) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Mai napig nem merek beruházni SSD-re, mert piszok bizalmatlan vagyok. Sok rémtörténetet hallani.
Jelenleg egy 500-as Hitachi-t "

Pedig nincs rá okod és csak szivatod magad. HDD-t használni SSD helyett olyan mintha nem mernél átülni a trabantból egy audiba, mert hallottad hogy hajlamos tönkremenni a kettős tömegü lendkerék. Inkább tötyögsz 60-al a trabanttal az autópályán...

Elég sok teszt volt már ez ügyben, az ssd semmivel sem romlik el többször mint a hdd, de cserébe olyan brutális gyorsaságot kapsz hogy csak kapkodod a fejed. ssd-vel nincs többé olyan hogy bekapcsolom a gépet aztán elmegyek csinálni egy kávét mire bebootol a gép...

(#48) pomorski válasza pusszycat (#44) üzenetére


pomorski
őstag

Hát ha még garanciális volt, akkor biztos.

(#49) -Skylake- válasza Blindmouse (#37) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Ja, én arra használnám, hogy ráraknám a zenegyűjteményemet, de nem fogom, mert a nagyobb bitrátájúakat már nem fogja lejátszani."

Atyaeg. Mentel volna inkabb moziba, minthogy ezt megird.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#50) mcs válasza Bear (#46) üzenetére


mcs
veterán

Egyszerű, de nagyszerű a 850 Evo. Az i5 4460 mellett a 250 gigás Evora vagyok legbüszkébb a konfigomban. :)
Úgy egyáltalán igénytelenségnek tartom már azt, ha valaki egy korszerű gépen lemezes vinyóról futtat oprendszert. Bizonyos programok akár 6od annyi idő alatt is rátelepülnek ssd-re amellett, hogy pillanatok alatt is nyílnak meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.