Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) speed471 válasza SylverR (#150) üzenetére


speed471
aktív tag

Én is láttam már ilyet 4gb nél... Ez tény! De amit én írtam az is!
Nem kell senkinek elfogadnia! Láttam olyan progit is ami azért írta hogy pá elfogyott a ram mert gyökér volt pl nálam egy photoshop nem csinált még ilyet pedig reggeltől estig ment a munka rajta...

De nem szeretnélek sem téged sem mást meggyőzni sok tesztet láttam és láttam 2 ugyan olyan gépet másképp melózni. Láttam amd és intel közötti különbséget ki mikor rinyál és miért ugyan így ati nvidia között.

Az már más kérdés hogy szimplán vannak felesleges dolgok a gépbe ami lehet soha a büdös életbe nem fog menni mert nincs kihasználva. Ebből adódik a lehetséges tény mint pénz kidobás vagy kímélés.

Bátyám gépébe volt ddr2 ből 8gb...nekem akkor mint írtam 4gb neki is, nekem is akkoriban atiink volt. (sokat nyomtuk a ut-t, meg swatra is emlékszem.)
Mind2 nél maxon ment minden azóta áttértem nvidiára mert sokat haldokoltak a programok és vga csere után megszűnt annak ellenére hogy két ati volt számtekeboltba gépel együtt teszten és nemértették miért teljesít jobban a gyengébb nvidia.
A ati meg laggolt mint a nyavoja.(pl Grid rally) Lehet ma már másképp van engem ez nem is érint amég jól megy minden ahogy az meg van írva. :R

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#152) duke


duke
aktív tag

Ha mar aidaval teszteltek, igazan merhetetek volna egy memoria sebeseget is, mert igazan az lenne erdekes, ha osszelehetne hasonlitani a ddr3-as gepekkel.

(#153) SylverR válasza speed471 (#151) üzenetére


SylverR
senior tag

De én nem a hülye játékokról beszélek. Pont, hogy képszerkesztés közben tud megfogyatkozni a RAM, nagyon durván. Persze ha kímélősködök, és egy képet nyitok meg, nincs semmi baj. De az nem én vagyok, pont. Plusz hogy a fenébe csinálok panoráma képet, ha nincs rá elég ram?
Játékokra, fentebb már írtam, ELÉG a 8 giga. De nekem nem csak arra kell.

Nem!

(#154) speed471 válasza SylverR (#153) üzenetére


speed471
aktív tag

100% megértelek! De nekem képszerkesztésnél sincs bajom kb nyáron két gépen 3200 feletti képet szerkezetünk tavaly! + szövegírás.
Elhiheted hogy nem 1 kép volt megnyitva... :D

Persze mint írtam akadnak progik ahol kevés a 6gb csak én a gépemnél nem találkoztam 6gb esetében ilyennel.

Ellenben a zenésznél még a 16g épp hogy csak elég volt. :U

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#155) jacint78 válasza SylverR (#150) üzenetére


jacint78
addikt

Azért lássuk be, ha ész nélkül használja az ember, kvázi szándékosan azt a célt kergetve, hogy megteljen, akkor meg lehe tömin, de mindenki más azért használja a számítógépét, hogy szórakozzon, dolgozzon, stb, nem ül előtte firefox oldalakat nyitogatva és azt várva, hogy mikor telik a meg a ram... :DD :C

type your text here..

(#156) speed471 válasza jacint78 (#155) üzenetére


speed471
aktív tag

Ott a pont :D

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#165) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ne offoljatok ennyit!

#nincsbennetarcsi

(#166) Olipapa


Olipapa
tag

Ez a DDR4 egy katasztrófa... CL16, 3000MHz mellett, hagyjuk már. Nincs valahol egy összehasonlító teszt mondjuk egy CL9-es 2133-as DDR3 RAM-al? Egyébként az Off-okat elnézve, nagyon ritka esetben de már velem is előfordult, h a 8GB kevésnek bizonyult. Nem régiben fejlesztettem 16-ra.

(#167) Szabikaa20 válasza Olipapa (#166) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én is úgy vettem észre,hogy néha kevés a 8GB már...Pl Just Cause 3-nál 8,5Gb zabál és még nem is játszom FullHD-ben,mert még kell új monitor is,mivel új gépet raktam össze.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.