Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jofi81


Jofi81
őstag

Csak most vettem észre ezt a hírt, de örülök, mert érdekel a téma. :)

(#2) Gonosz15 válasza Jofi81 (#1) üzenetére


Gonosz15
aktív tag

Te legalább még tavaly észrevetted! :))

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#3) Nunder


Nunder
őstag

Nah ez egy nagyon jó téma lenne csak ahogy látom eléggé gyér az érdeklődés. :( Jó volna tudni a témaindító milyen irányból szerette volna megközelíteni a témát és akkor talán beindulna a totyik. Volna egy két lehetőség...

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4) ^Clown válasza Nunder (#3) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon érdekes képek vannak fent. Érdemes egy kis időt rászánni! Sokszor gondolkodtam már azon, hogy egy bombatámadást hogyan lehet túlélni. Hiába a pince, hiába a bunker, ha egy tonnás bomba pont feletted pottyan le... El sem tudjuk képzelni, hogy milyen lehetett 44/45 tele: bombázások, körülzárt város, menekülés a vörös hadsereg elől, elkeseredett német-magyar ellenállás, majd kitörés a várból. Felfoghatatlan...

(#5) Bordoi válasza ^Clown (#4) üzenetére


Bordoi
őstag

Nekem az egyik nagyapám az 1944 június 2.-i Debrecen ellen intézett amerikai bomba támadásban halt meg.
Éppen néhány héttel ezelőtt töltöttem le az oldalról néhány képet a bombázásról. :(

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#6) ^Clown válasza Bordoi (#5) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nemrégen olvastam a Debrecen elleni támadásról. Ott főleg a vasútállomást bombázták, ha jól emlékszem, de persze nem csak az állomás kapott a bombákból. Isten nyugosztalja a nagypapád!

(#7) Bordoi válasza ^Clown (#6) üzenetére


Bordoi
őstag

Igen az állomást és a Jármű Javítót.
A legrosszabb az volt az egészben, hogy a nagy állomás légó pincéjébe mentek le a bombázás idején és pont telibe trafálták.

Köszönöm. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#8) raszputyin válasza ^Clown (#4) üzenetére


raszputyin
senior tag

Német-magyar? Ez azért furán hangzik...

Mindhárom nagyhatalom rettentő mocskos volt, és ezt Magyarországon is bemutatták. Egyetlen II. világháborús részvevő irányába sem indokolt semmifajta szimpátia.

szerk.: De vajon hogy jött fel nekem ez a topic? :) Nem kerestem és már jó ideje nem írt ide senki...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.