Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Tök jó lenne, ha nálunk is lehetne kapni, de mindig jönnek hírek ezekről a csodagyors pendrive-okról és SSD-kről, itthon meg sehol nincs egyik sem.

A játéknak soha nincs vége.

(#2) PCProfessor válasza dreampage (#1) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Ha kapható EU-ban akkor a kiszállítás is kb. 10 000ft. Az alapár mellé szerintem sok. :v

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#3) koby11h


koby11h
aktív tag

Egyszer ha olcsóbb lesz, akkor egy ilyet szívesen vennék. Tetszik!
Most még drága, port sem elég elterjedt felénk, nekem sincs a H110-es lapomon, de majd jó lesz ez!
Kíváncsi leszek mikor szűnnek meg a belső meghajtók és lesz csak külső, amivel mindenki viszi a saját rendszerét magával...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy ilyenrol bootolva, errol hasznalva az OS-t van barmi limit, vagy erezheto lassusag az USB 3.x miatt? (felteve hogy elfogadjak az OS telepitok ezt elsodleges meghajtonak es el tudjak kesziteni ra a megfelelo particiokat)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) King Unique válasza dreampage (#1) üzenetére


King Unique
titán

Padig kapni a hazai boltokban, webáruházakban is több ehhez hasonló USB 3.2 Gen 2x2 interfészes gyárilag készre szerelt külső SSD-t, lásd pl. ADATA, Gigabyte, SanDisk, WD. :) + Másik opció külön megvenni az ilyen külső házat és bele az M.2 PCIe NVMe SSD-t, előbbire is akad számos példa amik közül több gyártó terméke hazai szinten is beszerezhető (példa).

(#6) King Unique válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


King Unique
titán

OS futtatásánál nem a szekvenciális maximumok a lényeg, hanem a random (4K) olvasás-írás + az elérési idők, éppen azért akár egy 2,5" / M.2 SATA - USB 3.0 (max. ~ 450 MB/s) külső SSD is bőven megfelelhet ilyen célra és nyilván nem feltétlen kell 2 GB/s vagy gyorsabb tempót tudó M.2 PCIe NVMe - USB 3.2 Gen 2x2 / Thunderbolt 3 külső SSD.
Az OS külső meghajtóra telepítése és onnan történő futtatása pedig eleve nem újdonság, megoldható pl. Linux, macOS és Windows esetén is.

(#7) PCProfessor válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Nem lesz semmi hátrányod belőle ha ilyenről bootolod majd a rendszert. USB 3.0-ra raktam már windowst, linuxot és szar volt. Külső ssd-t viszont hordok magammal amin mindkettő megtalálható és teszik a dolgukat.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#8) fatpingvin válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

a zárójeles kérdéseidre a válasz hogy 2021-ben ezt a kérdést már föl se kéne tenni. én 5-6 éve használok egy 3.0-ás pendrive-ra telepített Debiant diagnosztikai célokra.

az egyedüli probléma amit el tudok képzelni az az hogy egyrészt a host mennyire hajlandó erről bootolni (régebbi gépeknél probléma lehet) illetve hogy ugye az USB protokoll némileg terheli a procit, nem úgy mint mondjuk a SATA.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) Synthwave válasza dreampage (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy a-val kezdődő nevű helyen már listázva van.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) King Unique válasza PCProfessor (#7) üzenetére


King Unique
titán

Ez az "USB 3.0-ra raktam" gondolom USB 3.0-s pendrive-ot - nem világos miért szimplán USB annak a neve amikor az maga a szabvány és csatlakozó + port típusa, de mindegy - , meg abból is valamilyen tetű lassú modellt akar jelenteni, mert egy gyorsabb esetén nyilván működik rendesen, sőt korábban WTG minősítésűek is voltak egyes gyártók kínálatában (példa). :))

[ Szerkesztve ]

(#11) PCProfessor


PCProfessor
aktív tag

Bocsánat, elírtam. USB 3.1-es volt, a pontos modell pedig adata ue700 pro 64 gb-s. Nem annyira lassú, de gondjaim voltak vele, windows és linux alatt is.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#12) King Unique válasza PCProfessor (#11) üzenetére


King Unique
titán

Pedig az még egy viszonylag gyorsabbnak mondható pendrive az itteni tesztek alapján is, ami igaz nem SSD szintű sebesség, de azért olyan adatátviteli sebességnek elégnek kellene lenni OS futtatásához, nálam ennél lassabbról is futott már pl. Linux gond nélkül. Ha esetedben nem, akkor ott inkább más lehetett a probléma. Az USB 3.1-hez meg érdemlegesen nyilván semmi köze nincsen, max. Gen 1 = USB 3.0 alapon... :D Ellenben ennek már igen, ami lehet inkább már külső SSD az értékek alapján mintsem hagyományos pendrive, vagy fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#13) PCProfessor válasza King Unique (#12) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Adok neki még egy löketet és megnézem mi lehet a gondja. Mostanában kezdek belebonyolódni a linuxba, úgy vélem jó gyakorlás lesz és talán ki is derítem miért volt problémás mikor teszteltem vele a dolgokat. Kicsit zavar, hogy mindig ssd van nálam ha valamire kéne, mert a pendrive praktikusabb. Érdemes lenne gyorsabbat vennem?

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#14) Tigerclaw válasza fatpingvin (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Par eve meg ugy emlekszem, hogy korlatozva volt pl. Mac OS-en vagy meg OS X-en a bootcamp helye. Akkor csak internal drive-ra lehetett telepiteni. Ezert kerdeztem, mert nem tudom melyik rendszernek milyen limitacioi vannak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) King Unique válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


King Unique
titán

Mi nem volt világos ez előző válaszban, az ott linkelt leírásokban? Ahol a macOS esetében nyilván szó nincsen Boot Camp és társai megoldásokról, itt a natív, közvetlenül a külső meghajtóra történő telepítés és futtatás a téma, ami megoldható mindhárom népszerű desktop OS esetén, mint azt a leírások világosan szemléltetik.

(#16) King Unique válasza PCProfessor (#13) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az nem lett kifejtve, hogy esetedben pontosan mi volt a gond, de a válasz arra vonatkozott, hogy egy olyan pendrive-ról azért már használhatóan kellene futni OS-nek, illetve ha újabb Windows nem is feltétlen lesz azon olyan gyors, de egy kisebb hardverigényű Linuxnak azért kellene. Aztán az már más dolog, hogy meddig bírja a pendrive az ezzel járó + írást, van aki naplózó Ext4 helyett nem naplózó Ext2 fájlrendszerre telepíti a Linuxot afféle flash kímélés végett, stb.
Másrészt a külső SSD nyilván gyorsabb és tartósabb, + írásterhelhetőség terén is strapabíróbb lehet mint egy hagyományos pendrive, nem az lett leírva az előző válaszban, hogy okvetlenül az utóbbit, az eleve silányabbat kell használni. A fizikai méret miatti problémázás pedig nem éppen világos, amikor eleve ott vannak a pendrive-okhoz hasonló méretű M.2 SATA / PCIe NVMe - USB 3.X külső SSD-k, az utóbbiak is hasonlóan praktikusak (példák).

[ Szerkesztve ]

(#17) Mekiúr válasza Synthwave (#9) üzenetére


Mekiúr
tag

Kedd-szerda magasságában lesz importőrnél mind a három méretben.

(#18) PCProfessor válasza King Unique (#16) üzenetére


PCProfessor
aktív tag

Külső nvme-re nem is gondoltam, köszi a tippet. Linuxon lecsatlakozott és gimppel problémázott, a többire így hirtelem nem emlékszem. Windows esetében meg gta san andreast akartam elindítani és nagyon laggolt. GPU driverrel meg gond volt mikor másik gépre csatlakoztattam, mert valamiért nem bootolt be pedig nvidia volt mindkettőben, sőt ugyanaz a 6xx felállás.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#19) King Unique válasza PCProfessor (#18) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor egyéb problémák, amiknek önmagában nyilván semmi köze ahhoz hogy pendrive vagy külső SSD, WTG másik PC-n történő bootolása függ attól hogyan lett létrehozva és milyen boot módot támogat + mi van beállítva a másiknál amihez a GPU-nak nem sok köze van, stb.

(#20) fatpingvin válasza King Unique (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

EXT4 is mehet csak ki kell kapcsolni a journalingot meg rá kell tenni a noatime flaget. ezért nem kell korszerűtlen fájlrendszert használni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21) King Unique válasza fatpingvin (#20) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az még jobb, tudom, az Ext2 csak példaként lett említve, meg mert az eleve nem naplóz. De ezzel is nyilván csak a satnya standard pendrive-oknál lehet érdemes szórakozni az írásterhelés csökkentése okán, egy normális, eleve nagyobb írásterhelhetőségű külső SSD-nél nem szükséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.