Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Hááát engem nem győzött meg. Elég harmatosnak tűnik mindez 2014.-ben...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) alevan


alevan
őstag

Ah, régi szép emlékek.

Első három PC-m Pentium 2, 3 és 4 processzorral rendelkeztek. Mekkora élmény volt, mikor megjött a P2 Win95-el, előtelepitett Prince of Persia és Transport Tycoon Deluxe játékokkal.

Ez a processzor akkor lett volna nagy dobás, ha 10Ghz frekvencián üzemelne gyárilag :D

Meg ha 1 magos volna, viszont minden bekapcsolva lenne (AVX, AES, stb...)

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) shteer


shteer
titán

-milyen géped van?
-P4

mindegy mi volt benne, lehetett az celeron vagy akár barton 3200+ :)

..szerintem jónak tűnik

(#5) Mokó


Mokó
aktív tag

Majdnem büszke vagyok hogy az első oldalon szereplő retró-procikból biza' van már a szekrényben :K

(#6) Geller72 válasza shteer (#4) üzenetére


Geller72
veterán

Ennél már csak a mostani kérdésre adott válaszok durvábbak:
-Milyen géped van?
-Pentium 5
:C

(#7) O_L_I


O_L_I
őstag

A töri óra érdekes volt, a proci annál kevésbé :)
Ilyenkor egy valamire való geek párás szemmel gondolja végig, hogy hány és milyen procija volt ez idő tájt... Én sem tettem máskpépp :DDD
A (méltán rossz emlékű) AMD K5 PR100 és a 2500+-os Barton között volt vagy 4-5 Pentiumom és Cerkám ezekből a generációkból. Az utolsó 1400-as Tualatin cerkánál emlékszem konkétan arra, hogy gyorsabb volt mint az utána jövő netburstos celeronok.

(#8) Oliverda válasza #17954112 (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a gond, hogy abban semmilyen IGP nincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Én még XT-kel kezdtem, a Pentium már nekem akkora előrelépés volt mint később pl a Pentiumról a Core. :C

A legkomolyabb tuningom egy Maláj 266-os celeronnal sikerült összehoznom, amiből léggel és egy jó alaplappal ki lehetett hozni a dupláját, igaz ISA videókártya kellett bele, meg a komplett hdd vezérlő le volt tiltva, floppyról mentek a tesztek. :C Szóval ott is inkább az alaplap limitált.

(#10) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Az ilyen bevezetésű cikkek olvasása mindig nosztalgikus hangulatba ejtenek. Emlékszem mikor még anno volt nekem egy Intel DX4-100-as procim és azt tuningoltuk 133MHz-re. :B Na az nosztaliga. Meg a SLOT1-es Celeron...júj de lehetne sorolni de hát ez nem ide tartozik.

ON: Ez a proci egy irodai konfigban tökéletes lenne. Internetezésre, Office, filmnézés, ilyenekre tökéletes. Ne várjuk csodát. Arra ott vannak az i5-ök meg az i7-es procik. :K Ez egy "oldszkul" proci új köntösben. :P

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#11) Reggie0


Reggie0
félisten

Oliverda: Ezt a procit kaptatok tesztelesre, vagy bolti peldanyrol van szo?

(#12) Oliverda válasza Reggie0 (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebből nem kaptunk. Meg kellett vennünk kiskerben, most pedig majd el fogjuk passzolni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) Reggie0 válasza Oliverda (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Egy xilinx-es szintezis+map+part nem akartok kiprobalni rajta?:D

(#15) Geller72


Geller72
veterán

Eléggé silány. Akkor már sokkal inkább egy 3225 széria (s1155).

(#16) Zodicus


Zodicus
senior tag

Kiváló volt a visszatekintés, proci talán a tuning őrülteknek ill. intel fanoknak lehet kötelező darab.

(#17) Oliverda válasza #17954112 (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Már 23-ért lehet kapni Z-s lapot, de ezzel a megoldással még arra sincs szükség.

Az A8-6600K kb. 4000 forinttal drágább mint a Pentium.

Reggie0: Nem ismerem, de már szétszedve és bedobozolva minden, és az idő is szűkös.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) Astrasattila


Astrasattila
tag

Mai napig rendszeresen használok egy s478 tokozású Northwood, Pentium IV példányt ( 2.8GHz ). HD3850 AGP 512MB, DDR 400 RAM-mal. Első tuningom 3000MHz-ig ment, csak órajel emeléssel, semmi feszültség mókolás vagy hasonló. :P

(#19) kisninja


kisninja
őstag

Köszi a tesztet de ez a cpu nem nagyon vált ki belőlem vásárlási lázat.
A visszatekintés nagyon tetszett, emlékszem a tualatin 1400 es cerkámat 1908MHz en hajtottam, nagyon sokáig fasza kis gép volt.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#20) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Az a vicces a dologban, hogy egy másik magyar oldalon már 6 napja lehetett Pentium tesztet olvasni, míg a legnagyobb, legolvasottabb hardver oldalon csak most.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#21) Bird válasza kisninja (#19) üzenetére


Bird
addikt

Jómagam a PII Maláj szándokánján (SL38N) tuning őrültködtem. :K A legjobban húzható procik közé tartozott... Régi szép idők. ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#22) sb válasza Oliverda (#17) üzenetére


sb
veterán

Nem ezeket a megoldásokat szokta az Intel 1-2 hónap után letiltani? :)
Két dolog derült ki a tesztből számomra (bár ezt eddig is sejtettem):

1. A tuning ilyen alacsonyabb árú procinál nosztalgiával tölti el az embert, de sok mindenre nem jó.
Z-s lap, akár 23-ért + a proci 19-ért... ehelyett inkább egy 11-12k-s H81 és egy i3. Még talán olcsóbban is kijön.

2. "Gazdaságos" játékos konfignál továbbra sem mennék AMD vonalra, főleg nem APU-kra. Látható a tesztekből, hogy a min fps-ekben semmivel nem jobb a 4 mag, sőt. És minél jobban távolodunk az AAA kategóriától (ami azért jobb konfigokra való) annál inkább jobb választás a Pentium (sima is, tuning nélkül) egy kis dvga-val, mint erősebb APU és a körítése (több/gyorsabb ram esetleg +táp, +hűtés).

Bónusz észrevétel:
3. A Haswell mag bizonyos esetekben jóval erőteljesebb, mint a régebbi magok. A Crysis3 1280 min fps-ben elég érdekes látni: SB i3: 24fps, Haswell Pentium: 33 fps, Haswell i3: 34 fps

A 2-3. pontok miatt lett nálam gyengébb FM1-ről nem erős FM2-re váltás, hanem Haswell Pentium+dvga-ra. Ivy i3 is szóba jött a fogyasztás miatt (paneltápnál ugye számít), de végül ár/teljesítményben a Haswell mag + olcsó lap meggyőzőbb volt.

szerk: Fogyasztásban viszont még mindig az Ivy a legszimpatikusabb. Értem, hogy előnyösebb elvileg a Haswell jobb energiamenedzsmentje + visszanövelt TDP, főleg mobil vonalon, de a hűtés és táp méretezés is ugyanolyan fontos szerintem a mobil ill. kisméretű konfigok esetében. Ilyen szempontból nem szimpatikus, hogy az SB->IB TDP előrelépés után a Haswell visszanőtt az SB fölé.

[ Szerkesztve ]

(#23) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Tőlem azt hiszem tavaly kérdezte meg egy kis srác hogy milyen gépem van? Pentium 4? Azok nagyon királyok!
Mondtam hogy nem, az enyém AMD-s... tovább nem ragoztam a dolgot :D

[ Szerkesztve ]

(#24) Findzs


Findzs
addikt

hiba volt a turboboost és a hyper threading kikapcsolása :U

ha turbon menne 4 ghz -en ht mellett best buy lehetne ennyiért (vannak akik nem tuningolnak)

köszi a tesztet érdekes volt az eleje :K

az első procim még 66 mhz -es volt :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#25) Oliverda válasza KINKY_007 (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Közben volt 12 másik cikkünk, plusz egy másik Intel proci, aminek épp múlt héten ment ki a tesztje, és egyazon gyártó azonos típusú termékei között legalább hagyunk 1 hét kifutási időt.

Épp nem attól lettünk a legnagyobb, legolvasottabb hardver oldal, mert mindent Hübele Balázs módjára, kapkodva, "legyen meg tegnapra" módszerrel csinálunk.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) devast válasza Bird (#21) üzenetére


devast
addikt

Nekem is Deschutes magos p2-350 -em volt anno... mindenki mondta nem lehet huzni, mert mert a külsö cache nem birja.... hát az enyém probléma nélkül ment 466-on :DDD
Azóta csak Athlon xp-m volt (tbred-b) ami jól bírta a húzást, az összes core szériás cuccom átlag alatti... nincs jó szerencsém az utóbbi 8 évben.

(#27) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Egy E8400-ashoz képest ez hol van teljesítményben?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28) Geller72 válasza KINKY_007 (#20) üzenetére


Geller72
veterán

De ha majd legközelebb te megveszed zsebből és felajánlod, akkor előbb lesz...mert lehet ilyet is.

(#29) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nagyon jó kis teszt. :R
A 4.6ghz órajelet a gyári hutovel értétek el?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#30) Solad válasza shteer (#4) üzenetére


Solad
őstag

Ennél durvább volt a szomszéd gyerek kategorizálása. 500 MHz alatt p2 fölötte p3. Mondanom sem kell, egyszer előadta hogy p3-asra tuningolták a haverjával a gépét :C

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#31) Oliverda válasza nonsen5e (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, azt a tesztkonfig táblázatban szereplő hűtővel csináltuk. Gyárival saccra 4,2-4,3-ig mehet el, ahova még nem igazán, vagy csak minimális mértékben kell feszültséget emelni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tegnap este beüzemeltem egy i3-550et, és az is elveri..ez így karcsú :(

(#33) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Ohh, az allo P2 lattan elmorzsoltam egy konnycseppet. Nekunk az elso PC-nk nem Pentium volt, hanem egy IBM 486 DX4 100 Mhz es csoda, 8 MB rammal es 1Mb rammal ellatott Cirrus Logic VGA-val. Apam egy vagyont fizetett erte 20 eve.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34) proci985 válasza Speed® (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja:(

ha menne legen 5-5.2ghzt 120-140Wos fogyasztassal ugy meg talan erdekes lett volna, de tuningban se annyira eros:(

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) Mercutio_ válasza LeslieG Jr. (#10) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olcsó irodai konfignak inkább G3220 proci 5k-val olcsóbban, mivel ott a lap is valami olcsó cucc és a tuning is tiltott.

sb: Azon töröm a fejem, hogy menjen-e a háztól a 3820-szal szerelt FM1 és befogjam htpc-nek az msi b75+G2020 párost valami passzív vga-val, és ha igen milyen vga-t válasszak? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36) Reggie0 válasza Mercutio_ (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

750Ti, bar mantle miatt lehet egy AMD jobban megerne.

(#17) Oliverda: Okes, azert koszi.

[ Szerkesztve ]

(#37) nonsen5e válasza Oliverda (#31) üzenetére


nonsen5e
addikt

Tudtam, hogy le van írva valahol, de két átolvasás alatt is átsiklottam fölötte. :R :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38) Freiherr válasza Findzs (#24) üzenetére


Freiherr
őstag

+1
Igy inkább egy Ivy i3,mint ez.

XXX

(#39) Speed® válasza proci985 (#34) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ott sem hoz extrát..láttam 4.8as Vantage CPUscoret, ~3GHzes York szintje..az meg nem ma volt. Persze olyan szitukban, ahol /core kakaó kell, erős.

(#40) arn


arn
félisten

regi szep idok :)

Egy Intel és egy Motorola processzor vetélkednek.
- Mennyi 2+3? - kérdezi a Motorola
- 4 - vágja rá az Intel
- Rossz eredmény - mondja a Motorola
- De azért gyors voltam, nem?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) Mercutio_ válasza Reggie0 (#36) üzenetére


Mercutio_
félisten

Htpc - rol beszéltem, bebaxna, ha arra 750 ti kellene, az asztali "jáccós" gépembe megy sima gtx 750 :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42) CJ4567


CJ4567
veterán

Nekem van ilyenem is :))

No Sana No Life

(#43) sb válasza Mercutio_ (#35) üzenetére


sb
veterán

Rég jártam a régi topicokban de nem lett neked HTPC célra AM1-ed?
Ha 3D kell meg extra feature-ök akkor szerintem AM1 vagy valami kis AMD, erősebb felesleges szerintem.
Ha elég a 2D és semmi extra akkor vga nélkül is elég a G2020 szvsz bőven. Még egy kis madvr-re is befogható. 24p-hez meg Haswell Pentium.

i3-at 3D miatt én nem vennék, mert drága... meg valahogy úgy vagyok a külön vga-val is, hogy felesleges+drága. Nem is tudom van-e olcsó/gyenge újabb fajta AMD dvga most.
Csak a régi 6450-ek meg hasonlók rémlenek, amik meg már nem a legjobbak. Feature listában, fogyasztásban, stb... nomeg a helyet is foglalná a Pentium mellett... csak a baj van velük. :D

szerk: Ja a 750Ti a "másik" HTPC fogalomrendszerbe tartozó gépbe kell. Ami olyan HTPC, hogy néha kell rajta egy kis FHD BF4 is. :D

[ Szerkesztve ]

(#44) L4mie válasza CJ4567 (#42) üzenetére


L4mie
veterán

PRO az nagyon menő, első 92-es változat nekem is van otthon :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#45) Mercutio_ válasza sb (#43) üzenetére


Mercutio_
félisten

De :D ment is mint a mérgezett egér, viszont nem volt rajta spdif kimenet, a denonomon meg valami gebasz miatt miatt nem megy az optikai csak a coax bemenet így mennie kellett, pedig az integrált táp + noti külső kocka csendje aranyat ér :K

i3 nálam se játszik, annyit nem ér az egész, a gyenge, de passzív és modern feature - öket tudó dvga a későbbi 3D és néha tv-n pici játék miatt lenne érdekes a mostani tv 720p-s, se 24p-t, se 3D-t nem tud.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46) Oliverda válasza Mercutio_ (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

USB to SPDIF adapter

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) _Atesz válasza Mercutio_ (#35) üzenetére


_Atesz
addikt

Pontosan.
Tuningosoknak nem ez kell, akinek meg kell egy olcsó proci, ami kihajt egy közepes VGA-t, annak sztem tökéletes a 3220, nekem is az van és gyors mint a villám, valamint keveset fogyaszt.
(olcsó irodai gépbe pedig mehet a cerka, pl. G1820)

[ Szerkesztve ]

(#48) hash99


hash99
senior tag

ÉN már azért elgondolkodtam a vételen mert jubileumi kiadás csak beraknám a szekrénybe bontatlanul és nyugdíjas koromban (már ha lesz olyan) elővenném és elárverezném. :)

(#49) Mercutio_ válasza Oliverda (#46) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Hm, hogy mérik, van ajánlott típus?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50) Duree


Duree
veterán

Én úgy gondolom,hogy gyüjtöknek kötelezö darab,de egyébben nemigazán látom a helyét.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.