Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

Én szeretem ezeket az összefoglalókat, jó áttekintést nyújtanak.
Indíthatnátok egy rovatot prognózis címmel és ott a várható árakról teljesítmény viszonyokról lenne szó hasonlóan összefoglalva. Olyanokra gondolok, hogy milyen újdonságok várhatóak és társai. Így legalább az örök kérdésre egy fél válasz születne, vagyis mindenki eldönthetné, hogy mikor vegyen új komponenst érdemes -e most várnia meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#2) peti_s válasza cannibal (#1) üzenetére


peti_s
addikt

Cannibal, jó ötlet, csak akkor azt sztem mindig szerkezteni kéne hogy pontosak legyenek az információk. A folytatás is jól sikerült. :R

(#3) Champipi


Champipi
senior tag

Mikor érdemes hardvert venni?

Hát ígyis-úgyis bukta lesz rajta majd egy év után, ha el akarom adni, ezért csak az marad, hogy veszek egy jó játékgépet 110 000 Ft-ból monitor nélkül, és utána többet nem nézek árlistát egy évig.

Az, hogy egy év múlva már csak 50 000 Ft-ot fog érni az egész gép, azt be kell tudni az avulásnak. Ha leosztom hónapokra a 60 000 Ft értékcsökkenést, akkor kijön, hogy mennyibe került nekem az, hogy játszak.

Az jön ki, hogy havi 5000 Ft-ba került a játszás PC-n. Szerintem ez elviselhető, hisz egy kábel TV is belekerül ennyibe, viszont jó sok örömet ad egy kis PC-s játék. :)

(#4) Typhoon47


Typhoon47
őstag

gyakorlatilag nincs olyan VGA melynek ára ne csökkenne egy év alatt az eredeti ár felére vagy inkább 40%ra. szomorú :(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#5) Ste válasza Champipi (#3) üzenetére


Ste
addikt

konzol árakkal érdemes szerintem összehasonlítani, mert azok jobban tartják az árukat.
illetve egyik milyen élményt nyújt a másikhoz képest

ha már a monitort úgysem vesszük bele a dologba

(#6) glutamin válasza Champipi (#3) üzenetére


glutamin
őstag

Minél drágább cuccot vesz az ember, annál nagyobbat bukik az értékesztéssel. Aki nem akar sokat bukni, annak célszerübb az olcsóbb kategóriás termékeket sűrűbben cserélnie, mintsem venni egy drágább gépet, amit sok évig próbál használni. Ráadásul ugye ár teljesítményben az olcsóbb cuccok általában jobbak.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#7) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Köszönjük a cikket. :R

A vásárlás időpontját valóban el kell találni. Én annak idején 2008. áprilisban megvettem az utolsó 24.000 Ft-os GDDR3-as 2600XT-ét. Már rá egy hétre mindenhol 16.000 Ft volt a GDDR4-es verzió is. Nem beszélve arról, hogy az egyik webshop megríkatott majdnem az 5000 Ft-os akciójával. Tehát 10000 ft-ért már kettőt is lehetett volna venni. :W

Nem úgy mint most a 4670-emmel. A PH! teszt után két nappal már kezemben volt a 18.000 Ft-ért vásárolt VGA. Ezt soha nem fogom megbánni, mivel jóval tuningosabb mint a 2600XT-ém.
Ráadásul 21K alatt nem is igen lehet azóta sem kapni. Ez kárpótolt a 2600XT-ért kiadott nagy halom pénzért. :DDD

(#8) divrapier


divrapier
tag

Nagyon jo cikk. Tapok kulonosen erdekesek a tobbi kategoriahoz hasonlitva :).
7 honapja vettem gepet. q9300 best buynak tunik 60 volt, most 53-60 boltban. 88gt-t sikerult a hd4000 miatti arcsokkenes elott 55-ert megvenni hat az nem volt tul jo otlet, de jo kartya, ettol meg szeretem. ddr2-bol 8g-t bevasaroltam 40 korult. teljesen korrekt. corsair vx450 nagyon jo, es ugy tunik idotallo. monitor 245b nem tokeletes, de nem is sirok miatta. 85 volt, lehet ennyiert lett volna mas is, nemtudom.
2010-ig meg felejtsenek el :D remelem a konzolok visszafogjak a jatekokat, aztan vga-t cserelnek utana megin` hagyjanak egy darabig.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#9) luw2win


luw2win
őstag

Azért a 4850 volt sokkal olcsóbb mint 38k, láttam amikor megjelent olyan 34-35k körül (persze itt ph-n) :)

Amúgy szép összefoglaló

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10) Zso2


Zso2
őstag

A cikkből még egy valamit lehet leszűrni, hogy akármelyik oldalt nézed egyik kutya, másik eb. Mindkét gyártó akármilyen vga-t is ad ki a másik hoz igazítja az árait nehogy egy fitying is kicsússzon a markából.Legtöbben az NV-t szídják , milyen drága stb.Erre az év végén kicsit nyeregben érezhette magát az AMD(ATI) máris nem volt olyan jó teljesítmény/ár arányban mint előtte.....

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#11) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Lehet szépeket bukni. Én még a 2x1Gb kingmax ddr2-t 38.000Ft-ért vettem, most ugyanez mellé a 2 új csak 5.400Ft volt.

(#12) tome.jr


tome.jr
addikt

Jó lett a teszt. Az árakkal és vásárlással kapcsolatos elmélkedés, tanácsadás különösen bejött és hasznosnak tartom így egy egész évre lebontva. Bár aki hardwert vesz az úgyis bukik rajta, már másnap olcsóbban lehet megvenni ezen kár szomorkodni. Ha valaki meg nem akar sokat veszíteni az nézegessen apróban, ott mindent jó áron meg lehet venni.

(#13) (Kolombusz) válasza Champipi (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

plusz a játékok ára

(#14) alien_


alien_
őstag

"Aki viszont a vélgetekig kivár" <- Itt kimaradt egy L betű.

Grat, tanulságos cikk!

Elég egyedi fordulatot vett a hw piac, a szeptemberben összeállított gépemet ha most kéne összeraknom ugyanezekből az alaktrészekből, tízezrezres nagyságrenddel mélyebbre kéne nyúlnom a zsebembe.

Swarm is coming.

(#15) girátor válasza cannibal (#1) üzenetére


girátor
csendes tag

az akauzális lenne;)

(#16) TK36


TK36
aktív tag

Jó cikk.
Én mindig is tudtam, hogy nyár környékén-végén kell venni számtech cuccokat. Kivéve tavaly. De az meg erősíti a szabályt. :D

Valamikor már végre váltani kéne PCI-E videokártyás alaplapra.

[ Szerkesztve ]

(#17) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ebből a cikkből egy dolog jön le az,hogy a forint meg az ország egy süllyedő hajó..... :(
Szeptember óta minden csak drágult.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#18) Szeko2 válasza Feruendios (#17) üzenetére


Szeko2
tag

Nekem mondjuk nem ez jött le... az árakat akár feltüntethette volna a szerző svájci frankban, euróban, vagy dollárban... majdnem tökmindegy!
A grafikon szinte ugyenez maradt volna.
Nekem amúgy nagyon bejönnek rudi cikkei... hajrá!

(#19) .tnm


.tnm
addikt

sajnos, most meg mintha emelkedőben lenne a ddr2-es ramok ára :S (pont, hogy akarok venni tegnap előtt még a kinézet 7000 alatt volt mindenhol, most majdnem mindenhol 8k fölé emelkedett, és a többi helyen is lehet csak lassan reagálnak)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#20) bumper válasza Feruendios (#17) üzenetére


bumper
senior tag

Egyetértek a forint árfolyamára vonatkozó kijelentéseddel.

(#21) CSorBA válasza Champipi (#3) üzenetére


CSorBA
őstag

Én is így szoktam, csak én napi szintre osztom le :D

(#22) alien_ válasza Feruendios (#17) üzenetére


alien_
őstag

Mindenhol ez van.. Pl procimat vettem 112 fontért szeptember elején, most ugyanaz ugyanott 137.

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#23) ecx


ecx
tag

Rudi!

Gratulálok mindkét heti összefoglaló cikkhez, ez igen. Azt hiszem, pár hónapig bőven használhatóak vásárlási tanácsadóként is. Köszönjük!

A legjobbakat!

(#24) TomBoy1986 válasza Feruendios (#17) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Én komolyan nem értem az ilyen kijelentéseket...
Egy világméretű gazdasági válság úgy gondolod, hogy csak nálunk érezteti a hatását? Vagy tán azt hiszed, hogy másutt nincsenek drágulások, nem esik az életszínvonal vagy nincsenek pénzpiaci problémák? Esetleg még a gáz ára is egyre kevesebb lesz?

Sajnáltasd csak magad, az országot, s mindezért nyilván a kormány a hibás :W
Jó hogy nem az egész válságért ők a hibásak már...

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25) lúúúzer


lúúúzer
tag

Köszi az összefoglalókat! Jók lettek!
Jó volt újra átélni a tavalyi évben történteket...

(#26) W.Wilson válasza Typhoon47 (#4) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Szomorú, hogy csökkennek az árak? :D

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#27) Prof01 válasza W.Wilson (#26) üzenetére


Prof01
veterán

Igen, mert nem csak olyan van itt aki vesz, hanem el is ad. Nem gondoltál még erre? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#28) syC


syC
addikt

Nagyon tetszett az összefoglaló! Köszi :R

(#29) W.Wilson válasza Prof01 (#27) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Dehogynem, csak az aki elad arra nem gondol, hogy amikor ő vette, mennyire örült, hogy relatív olcsón juthat hozzá a folyamatos árcsökkenés miatt? :P

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#30) Typhoon47 válasza W.Wilson (#29) üzenetére


Typhoon47
őstag

nem árcsökkenésről, hanem elértéktelenődésről beszélünk. nem ugyanaz. (!)

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#31) szki


szki
őstag

Nem értem ezt a sírást! Aki úgy érzi, hogy bukta "drágán" számítógépet venni, az ne vegyen!
Ha meg használja a gépet naponta, akkor meg behozza az árát!

1994 őszén 120eFt-ért vettem egy 486-os AT gépet 4 MB rammal (5 havi átlagkereset összege akkoriban!). És nem sírtam, hogy mennyit buktam rajta, mert az volt életem legjobb befektetése!

2008 nyarán vettem egy htpc-s konfigot, ami ma 30%-al többe kerülne az USD drágulása miatt...

(#32) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Ebből a cikkből is az derül ki, aki csak játék miatt bővít(ene) gépet, felesleg ! Sokkal időtállóbb egy konzol (játékra!!). A nagy teljesítményű procik, vga-k meg egyértelmű, hogy a játékosoknak készülnek ! Ennek ellenére én is szeretnék már gépet újítani, már elég régi a jelenlegi ( 4éves a tudása kb.) de a drágulások miatt sajnos megint halasztanom kell ...

(#33) MLaca válasza [CS]Blade2 (#11) üzenetére


MLaca
őstag

én meg 4 MB ramot vettem 16 000 Ft-ért - igaz, ez 1996-ban volt :)

http://mlzphoto.hu/

(#34) MLaca válasza Champipi (#3) üzenetére


MLaca
őstag

"Mikor érdemes hardvert venni?" - amikor a szoftverkörnyezeted és az igények megkövetelik. sem előbb, sem később. ha mindig azonos szoftverkörnyezetben dolgozol, játszol, akkor elég 3-4 évente venni vmi újat a gépbe :)

http://mlzphoto.hu/

(#35) Typhoon47 válasza MLaca (#34) üzenetére


Typhoon47
őstag

dehogy. ne túlozzunk. 3-4 helyett 1-2. :U

"Education is important but big biceps are importanter"

(#36) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

es a legfajobb a 300pnf eltunese, de az mar idenyre is altog:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#37) bartucc


bartucc
addikt

Nagyon jó összefoglaló, nem kell negatív vélemény, nem hinném hogy bárki jobban elő tudná adni:) Ami fontos és benne volt(nekem:D) a vga-k árzuhanása, de az atom megjelenése eléggé megváltoztatta a piacot, és jót tett neki:DD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#38) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon jó a cikk, de picit rövidre sikeredett.

(#39) Iron Funeral válasza Typhoon47 (#35) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Most miért, ha nem kell nagyobb gép, tehát kvázi kielégíti az igényeidet, akkor minek vennél új gépet? Én is úgy szoktam vásárolni, hogy addíg nyúzom amíg elindulnak a játékok a gépen, aztán fejlesztek, bár most kicsit keresztbetett a monitorcsere így előbb kellett költeni a gépre.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#40) bartucc válasza MolGabi (#32) üzenetére


bartucc
addikt

Nem mondanám hogy csak konzol való játékra! Egyszerűbb, könnyebb, de drágább, és sztem a PC mindenes szórakoztató ezköz, munkára is kell, szval nem fog kihalni, azon nem fog múlni a játékélmény:DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#41) aronocs


aronocs
tag

Gratulálok a cikk írójának, remek, informatív darab. Jómagam vérkritikus vagyok, de nem találtam kivetnivalót sem szakmai, sem olvasati szinten.

"végLetekig" említették előttem, 'tapsoltuNk' ez javításra szorul

Aut inveniam viam aut faciam.

(#42) MolGabi válasza bartucc (#40) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Ezért írtam, hogy ha játékra kell, a konzol jobb választás, minthogy CSAK AZÉRT költs a gépre hogy játszhass vele ! De igazából nekem is a PC amit szivesebben használok, na és persze bármire lehet, sokoldalú eszköz.

De a jelenlegi árát nézve pl egy XBOXnak, 60körül már kapsz, és olyan teljesítménye van amit egy PC-ből kiépítve sokkal többe lenne.

[ Szerkesztve ]

(#43) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

tökéletesen látszik a táblázatból, hogy ha van konkurencia akkor csak mi felhasználók járunk jól
ezért kell nekünk AMD/Intel, Ati/nVidia harc, szedjék szét egymást, nekünk az csak jó:) éljen az árhaburú:)
viszont ha kis hazánkban 210ft a dollár és 280ft az euró, akkor b***tjuk az egészet :(( :O tökéletes példa; 33Kért vettem a Gigabyte HD4850-t, 2hétre rá 44-48K volt az ára...

[ Szerkesztve ]

(#44) Typhoon47 válasza Iron Funeral (#39) üzenetére


Typhoon47
őstag

azért kell venni új gépet, mert már 2 év múlva sem indul el rajta semmi vagy csak nagyon szánalmas all low beállításokkal, úgy meg már nem annyira jó játszani valljuk be :U

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#45) kariad


kariad
senior tag

Én annak a híve vagyok nem szabad sokáig megtartani egy hardwer részt!! :))
A vga-t és a procit mindig cserélgetem.Hol jobbra hol gyengébbre.(ezzel áránal vagyok összeségébe) És még az újdonság tesztelése is okoz örömet... :D
Bár az alaplapot 2Évente cserélem!! Mivel szerintem jó tápom van (Corsair HX520W) már 1éve négy évig azt is hagyom! :)) Ramot meg, ha a lapot cserélem.Még nem érdemes DDR3 váltani! Winyo HITACHI 1TB HDD azzal se lesz gond míg rendes árban lesz az SSD.

Részemről ennyi! :R

(#47) Mappa


Mappa
addikt

Tavaly nyár végén szerettem volna megvenni a jég és föld prodzsekt nevezetű számítógépet a mostani Pc-m csere végett....cirka 140 pénzért moncsi nélkül de hát én Pató Pál október végéig vártam vele amikor is hipi hopi 180k lett a végösszeg ez azóta 185-190 között mozog úgyanazokbol az alaktrészekből mint amit nyár végén néztem :DDD úgyhogy most várok és várok és vároook :DDD :O

nem kötelező megadni

(#48) schwanz válasza ALONSO11 (#46) üzenetére


schwanz
tag

Hát igen, ezt az AMD-vel valahogy könnyebb eljátszani. Talán nem hiába gyúrmak annyira a továbbfejleszthetőségre.

Szvázi tag

(#49) DarkByte válasza Mappa (#47) üzenetére


DarkByte
addikt

Sajnos nálam is ez a helyzet. Lakótársam szeptemberben összerakott egy C2D E8400 + ASUS HD4850 + Giga EP45-DS3 + 2GB DDR2 összeállítást amit nagyjából én is szerettem volna azzal a kivétellel hogy én Q6600 -at gondoltam mert elég sok videót tömörítek és az meghálálja. Most ugyanez a konfig 20-30k val drágább lenne mint akkor és úgy tűnik az árak nem esnek mert pénteken már 10 forinttal volt drágább egy $ mint a hét elején :W A Q6600 árán még most is verem a fejem a falba, ha megnézem hogy szeptemberben volt ahol 29k ért meg lehetett venni, most ugyanez 42-45k között mozog. :O Két verzió van: vagy várok nyárig csakhát már 5. éves a mostani gépem és a FullHD monitoromhoz igazán nem ártana egy vérfrissítés; vagy valamivel lejebb adom az igényeimet, mondjuk egyszerűbb Giga lap, E5200 + tuning, HD4830 és majd cserélgetem a dolgokat amint olcsóbbak lesznek. Core i5 -re majd azt hiszem jó ha két év múlva visszatérünk. :Y

[ Szerkesztve ]

(#50) Zso2 válasza TomBoy1986 (#24) üzenetére


Zso2
őstag

Te akkor egy nagy MSZP-s vagy , az utolsó sorokból kiderűl :DD

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.