Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TotO'


TotO'
aktív tag

Remélem mindent jól írtam , és nincs helyesírási hiba sem... :B

És köszönöm Eagle16-nak a segítséget :B

[ Szerkesztve ]

4a || Neuzer Courier DT

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Nemtűnik rossznak! Mindenképpen jobb választás mint a microsoft egér, bár nekem olyan volt vagy 5 éve, és azzal is meg voltam elégedve.
Amúgy nekem volt egy Logitech G7-esem, az is 2000dpi max. De egyszerűen nem tudtam megszokni. Előtte egy Mx510-volt. Valamiért a 2000dpi nem csak érzékenyebb volt, valamiért másképp reagállt. Ha állítottam az érzékenységen akkor vagy túl lassú volt, vagy túl gyors, így nem tudtam kihasználni a 2000dpit. El is adtam, és már vagy 4 éve az Mx510-zel géjmezek :)
Amúgy jó összefoglaló volt. Minden benne volt ami érdeklhet egy vásárlót. ( mondjuk az ára nem, de az könnyen kikereshető )

Még annyit, hogy 2000dpi-n a scroll villogása nem zavaró ? :D

[ Szerkesztve ]

(#3) TotO' válasza Dany007 (#2) üzenetére


TotO'
aktív tag

Noss , én 4600 HUF-ért vettem , a webshop árak is ekörül mozognak...
Ami azt illeti nem a 2000Dpi-t használom , hanem az 1200ast :) , bár a kezem általában az egeren van (ha netezek) ezért eltakarja a világítást , de ha olvasna az ember akkor biztos zavaró lehet a villogás :) (én legalábbis akkor kényelmesebb pozíciót veszek fel , a kezem nincs az egeren)

És köszönöm a HSZt :B

[ Szerkesztve ]

4a || Neuzer Courier DT

(#4) aBONiE


aBONiE
csendes tag

Nahát, ezzel az egérrel én is szemezgettem, de végül a Razer Diamondback mellett döntöttem:) - az 1600 dpijével, és a szerintem gyilkos formájával, olyan jól kézre áll, és olyan jól érzem, hogy elképesztő.
Viszont látom te is kórnikus smiley-overuse-ban szenvedsz, mint én;)

[ Szerkesztve ]

(#5) TotO' válasza aBONiE (#4) üzenetére


TotO'
aktív tag

Nagy egérkeresés közben énis rábukkantam arra a példányra , de gondoltam , hogy max 5000et költök egérre :)) , aztán mikor a boltban megláttam akkor mondtam magamban , hogy nekem Ez kell :B , és jó döntés volt :)
Háát igen , de azért szeretem őket , jól ki lehet fejezni , vagy kiegészíteni azt amit mondani akarsz :K

4a || Neuzer Courier DT

(#6) aBONiE válasza TotO' (#5) üzenetére


aBONiE
csendes tag

Valóban, én sem gondoltam volna, hogy 9k-t fogok egérre költeni, de hát valahogy nem tudom.
Első látásra beleszerettem:) Olyan gyönyörű(nekem a Plasma Blue verzió van) :)

(#7) TotO' válasza aBONiE (#6) üzenetére


TotO'
aktív tag

Hmmm , jól néz ki ;)

4a || Neuzer Courier DT

(#8) Dany007 válasza TotO' (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Aztafene : o
Én anno 22 ezerért vettem a G7-est és nagyjából ugyan ezt tudta. Az hogy rádiós volt csak plusz macerát jelentett, mivel időnként elszállt. Akkor ki kellett vennem az usb dokkolóból az adó-vevót, majd újra betenni és akkor ment tovább. Dehát így nem lehetett jáccani, hogy bármikor elszállhat. Bár akinek eladtam, azóta sincs gondja vele.
Szal sz.tem nagyon jó vétel volt !
( kiváncsi vok meddig bírja még az mx510-em, aztán majd nekem is új egér után kell néznem... sajnos nagyon kényes vagyok az egérre, nem lesz könnyű megszokni egy újat )
Ja meg még annyit, hogy nekem a teflon talpak se jöttek be. Sokkal jobb ez a papucsos megoldás. Igaz, hogy a teflon frankón csúszott és aránylag egyenletessen, de mivel (a papucsokhoz képest) marha nagy felületen érintkezett az asztallal (mivel nekem a legjobb gamepad a sima bútorlapom xD ) picit nehézkesebb volt csúsztatni azzal.
hja, ráadásul én nem kaptam plusz tappancsokat az mx510-hez :O

(#9) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

a címben GF van, a teszt meg BF-ről szól.. :U

Nekem "sima" 718F-em van, nagyon jó kis cucc, szeressük - iagz, most másfél évesen a burkolat "fényessége" megkopott, de ennyi zséért, mint annó vettem, már akkor is elég jó ár/érték arányos cucc volt... :K :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#10) TotO' válasza bolondember (#9) üzenetére


TotO'
aktív tag

Köszönöm , javítottam ! :)

Hát igen , ennek is nagyon jó az ár/érték aránya , szerintem :)

4a || Neuzer Courier DT

(#11) Sidaries válasza aBONiE (#6) üzenetére


Sidaries
őstag

Nekem is Diamondbackem van és szintén Plasma Blue. :) Nagyon rendben van az az egér. A másik egerem pedig egy olyan Microsoft amit nem vett meg az író. Mostanában töltötte be kb. a 7. életévét. Szerintem még ennyit kibír. Legelső szériás.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) Levin01


Levin01
őstag

Én most rendeltem meg az X718-ast és holnap megyek érte. Jelenleg egy Genius 6gombost nyúzok (800dpi-s). Egyetlen problémája. hjogy a gorgője már nagyon ki van kopva és nem precíz. 3évet szolgált nálam, szóval megérett a cserére
Remélem jó választás lesz az X718-as. Logitech nekem aránytalanul drága.

(#13) Shad0w


Shad0w
senior tag

Hm. Ennél sokkal több, de még annál is több energiát bele lehetett volna ölni ebbe a cikkbe, mert ez így semmiről nem szól. Pl.: egy gémer egérnél egyáltalán nincs szó arról, hogy hogyan teljesít játékokban. Arra is kiváncsi lettem volna, hogy a sok dpi lehetőség közül a szoftverből le lehet-e csökkenteni 2 lehetőségre (logitech, ugye). Meg, hogy olvasás (akár filmnézés) közben zavaró-e a villogás: "...de ha olvasna az ember akkor biztos zavaró lehet a villogás...", most akkor zavaró, vagy nem zavaró? A színek mellé nyugodtan oda lehetett volna írni a dpi felbontást is, de ez kisebb hiba, mert legalább az egyik képen megtalálható.

Csakhogy nemondjátok, hogy milyen gonosz vagyok, a képek kifejezetten jók lettek. :)

ui.: nemvolt szándékomban megsérteni senkit... :)

(#14) Dany007 válasza Shad0w (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Juuuj de gonoosz vaaagy ;)P

Amúgy sz.tem bőven elég ennyi az egérről. Nem kell túlragozni. Elvégre nem egy tesztről van szó, inkább bemutatóról. És ahhoz, hogy valakinek felkeltse az érdeklődését és/vagy szükséges infokat adjon esetleges továbblépéshez.
Meg mit értesz az alatt, hogy "hogyan teljesít játékokban." ? Van erre külön teszt? Vagy ilyesmi? Vagy ha azt mondja hogy jól teljesít, akkor tudni fogod, hogy neked is überfaxa lesz?:) Amúgy sz.tem összeségében jónak ítélte az egeret, és ebben a játékok is benne vannak.

Amúgy lehet elfogullt voltam logitech-kel szemben. Mert ugye ez az egér "majdnem" u.a. tudja mint egy 10-15 ezres logitech.
Viszont a tartóssága nálam már bizonyított. Az én Mx510-em 4 éve került 14-16 ezer Ft-ba!
És a mai napig egyetlen gond nem volt vele. Semmi. A görgő ugyan olyan egyenletes mint a legelején. Pedig elég trehányul bánok vele. Nagyon ritkán tisztítom, semmi kedvem szétszedni meg tökölni vele. (kivéve a tappanscokat mert azt rendszeressen :DD )
A 8 gomb is megfelelően hibátlanul működik, pedig rendessen napi 2-8 órát használom, hol kevesebbet hol többet ugye.

Viszont ez a cikk most így felkeltette az érdeklődésemet más gyártók iránt is : ) Nem hittem volna h mások is tudnak olyan v. hasonló minőséget hozni mint a Logitech vagy a Razer, ráadásul töredék áron.

(#15) Levin01 válasza Dany007 (#14) üzenetére


Levin01
őstag

Logitech-nél elsőként a nevet fizeted meg, utána a minőséget :U

(#16) Shad0w válasza Dany007 (#14) üzenetére


Shad0w
senior tag

Nemvagyok gonosz, egy írást nemcsak dicsérni lehet, sztm.

Mondjuk az igaz, hogy figyelemfelkeltőnek pont jó, de 20 perc guglizás után többet megtudtam, és amikor elkezdtem olvasni akkor azthittem, hogy most akkor mégtöbbet tudok meg, vki testközelből fog róla beszélni, de nem. Ez bánt egy kicsit.

Azt, hogy hogyan teljesít játékokban arra értettem, hogy pl. lézer egerek előszeretettel mozognak(mozogtak) el vizszintes rántásoknál le ill. fel. Vagy zavarba tudta-e hozni nagy rántásokkal, vagy megakadt-e egyszer is játék közben, vagy 1 óra játék után is kényelmes-e a fogása, nem izzad-e az ember keze, van-e mouse-accel amit nemtudott kikapcsolni, stb.

Btw most akarom megvenni ennek az egérnek a nagy testvérét az X-750BF-et, csak nem árulják azt itten Pécsen :( .

Ja és 7 éve van egy a4tech egerem, minden gomb hibátlan, csak a görgő lett az utóbbi időben egy picit hangos.

(#17) c41r0^


c41r0^
őstag

Jó lett a kis ízelítő összefoglaló az egérről.

Nekem is A4Tech X-718-am van középső piros gomb nélkül, nem a BF verzió, hanem a sima kék-ezüst. A BF (kígyóbőr minta) azért készült el, mert a sima verziót néhányan izzadás során csúszósnak titulálták, így a gyártó kijött ezzel. Kétségkívül ez a legjobb ár/érték arányú egér most a piacon.

Összehasonlításként én 3 évig használtam játékra a M$ legendás 1.1A egerét, ami a mai napig megvan tartalékként. Aztán vkinek szereltem össze gépet és X-710-es egeret vettem hozzá, már akkor éreztem, hogy az én kezemnek ezt a formát és méretet találták ki, ugyanis én nem teljes kézzel tehénkedek rá az egérre, hanem a hüvelyk és a gyűrűs ujjammal fogom két oldalt és csuklóból irányítom, nem alkarból. Így beneveztem egy X-718-ra (szándékosan erre, mert nem kellett piros 3*shot gomb és a felületét is teljesen jónak találtam). Tehát az én kezembe az X-718 jobban simult, nem izzadok rajta, jobb a fogása, gyilkosabb "fegyver" CS-ben számomra. 2000 DPI-n használom, engem egyáltalán nem zavar a görgő villogása. Vékon és hajlékony a kábele is, nem tartja vissza az egeret annak merevsége (1.1-Anál nekem ez kicsit zavaró volt).

Egyetlen negatívum van, hogy valóban kopik a külső festése, most 1 éves az egér, de a borításon látszik a kopás a szürke részen és az oldalán. A BF borítása viszont nem fog kopni, mert eleve nem műanyag, hanem gumis-rácsos kígyóbőr-szerű a kialakítása.

Ha lecserélem az X-718-at, akkor X-718BF-re fogom, jelen piaci kínálati állás szerint :)

(#18) TotO' válasza Shad0w (#16) üzenetére


TotO'
aktív tag

Egyrész , első írásom .....
Nem akarok bunkó lenni : de ez egy egér , és nem egy mobiltelefon például....

Akkor próbálok válaszolni :
- Nem mozdul el magától a kurzor, nem ugrál , egyáltalán
- Nagyon kényelmes a fogás
- Az én kezem nem izzad több mint 1 óra használat után sem...
- Mouse-accel van (hogyha jól értettem meg amit olvastam róla) , de nem lehet kikapcsolni
- Nem lehet lekicsinyíteni a DPI lehetőségeket... Ki kell választani az 5közül

- Namost , ha figyelsz arra amit olvasol (nézel) akkor nem feltétlenül zavar , de ez változó...
Engem pl nem zavar olvasás közben (kipróbáltam) , de mint mondtam , nem ezt használom....

Sajnálom , ha nem felel meg , ez az első írásom , nemtudtam , hogy egészen pontosan milyennek kellene lenni , de olvasgattam más Bemutatókat és Nem teszteket , és ugy éreztem jó lesz....

Ennek ellenére örülök , hogy van akinek tetszik az írásom :)

4a || Neuzer Courier DT

(#19) TotO' válasza c41r0^ (#17) üzenetére


TotO'
aktív tag

Köszönöm! :)

Nemis gondoltam volna , hogy a BF csak ezt jelenti :D

Jahigen kiegészítem az elöző HSZemet :

-Ennek is vékony és könnyen hajlítható zinorja van , nem fogja vissza az egeret , egyáltalán
-A 3xFire gomb tényleg nagyon hasznos ;)

[ Szerkesztve ]

4a || Neuzer Courier DT

(#20) c41r0^ válasza Shad0w (#16) üzenetére


c41r0^
őstag

sztem jobban jársz az X-718BF-e, mint az X-750Bf-el, mert ez hagyományos, kiforrott optikai szenzorral szerelt, a lézeres technológia egérszenzor szintjén gyerekcipőben jár még, és a 750BF is ugyanazt fogja produkálni, mint más lézeres egerek

(#21) c41r0^ válasza TotO' (#19) üzenetére


c41r0^
őstag

A 708 és 710 volt az első, alap gamer egere az A4Technek, a 718-ba már jobb optika ment, az F jelenti, hogy a 3shot gomb rajtavan a modellen, a B pedig "csúszásgátló" réteget jelenti a burkolaton

KATT IDE

elméletileg a 750BF lenne a csúcs, azonban a lézer miatt mégsem az...

itt van néhány új, innovatív fejlesztés is

KATT IDE

[ Szerkesztve ]

(#22) TotO' válasza c41r0^ (#21) üzenetére


TotO'
aktív tag

Az X-705FS modell jól néz ki :))

4a || Neuzer Courier DT

(#23) c41r0^ válasza TotO' (#22) üzenetére


c41r0^
őstag

egyet árulj el kérlek, hogy mennyire tapad/gumis az egér kígyóbőrös felülete?

(#24) TotO' válasza c41r0^ (#23) üzenetére


TotO'
aktív tag

Hát annyira nem tapad bár nekem most eléggé száraz a kezem , a hideg miatt.. , de nedvesebb kézzel vagyis normálisan , azért tapad valamennyire ......

De nem mondanám azt , hogy ennek ez lenne a célja.....

Azért nem csúszik ki a kezemből :D

4a || Neuzer Courier DT

(#25) Shad0w válasza TotO' (#18) üzenetére


Shad0w
senior tag

Remek első írás! Csak amikor elolvastam a címet, nem erre számítottam na, talán ezért tettem én olyan magasra a lécet. :)

Köszönöm a válaszokat.
A mouse-accel, az amikor gyorsabban huzod az egeret, akkor "megnöveli" a sensit. Úgy a legegyszerűbb tesztelni, hogy játékban az egerpad szélére (vagy egy jól meghatározható pontra) húzod az egeret, és nagyon lassan fordulsz pl 360 fokot. Ezután gyorsan visszarántod a kiindulási pontra, és megnézed, hogy a játékban oda ment-e vissza ahonnan elindult, ez esetben nincs mouse-accel. (legalábbis nálam ezt jelenti :) )
Mer hogyha ez van benne, és nem lehet kikapcsolni, akkor nemveszek ilyet.

c41r0^: Hm, ezt nagyon benéztem, mer én aszittem, hogy ezis lézer egér, és ráis jöttem, hogy miért, mert a boltos árlistában azvan odaírva, utána meg ezt a részét nemis néztem. Most, hogy már eztis tudom sztm is az optikás a jobb, csak aszittem, hogy olyan nincs is. Viszont X718BF-et sem lehet kapni csak sima F-eset. Nekem nem lesz ilyenem a fa alatt :( .

[ Szerkesztve ]

(#26) c41r0^ válasza Shad0w (#25) üzenetére


c41r0^
őstag

a beszerezhetőségéről nem tudok nyilatkozni, én nagykerben vettem a saját X-718amat

viszont van A4Tech X7 fórum PH!n, ott hátha tudnak segíteni, hogy hol kapható X-718BF

viszont ami a mouse accelerationt illeti, az sosem hardveres...mindig Win alatt lehet registry módosítással ki-be kapcsolni az egérgyorsítást (néhány játék támogatja is az acceleration letiltását, ha bizonyos paraméterekkel indítod, ki tudod iktatni)

(#27) Shad0w válasza c41r0^ (#26) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ez nálam úgy működik, hogy amikor feltelepítem a drivert, akkor utána a winben átkell állítani az érzékenységet, és vissza, és csak ezután szűnik meg ez az acceleration. De most akkor megis keresem azta fórumot, és feldobom oda a kérdést. :)

(#28) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nekem is ugyanilyen egerem van. Tavaly vettem 5200Ft-ért. Boltba még mindig van itt nálunk(mohácson) 4900FT-ért, nem rég vett haver is egyet. A villogást(ha zavar) meg megoldom egy kattintással, hogy visszaváltson alacsonyabb dpi-re. Volt villogás nincs villogás! :D
Azt tudja valaki, van már ehhez az egérhez Hz állító valamilye?

(#29) Shad0w


Shad0w
senior tag

Mivel itt van élet is az X7-es topiccal szemben, szal itt kerdezek akkor. :)

Ez az X-718BF milyen magasról érzékeli még a mozgást? Tehát mennyire kell megemelni, hogy már ne érzékeljen?

(#30) TotO' válasza Shad0w (#29) üzenetére


TotO'
aktív tag

Milyen kérdések :D

Hát nem tudok pontos adatokkal szolgálni , de egy szűk miliméterről még érzékel rendesen....1mm felett már akadozik..... :U

4a || Neuzer Courier DT

(#31) Shad0w válasza TotO' (#30) üzenetére


Shad0w
senior tag

Az úgy pont jó. Köszi. :)

(#32) Atomgeszi válasza TotO' (#30) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem jó fél centiig még pontos...

(#33) darthsith válasza Atomgeszi (#32) üzenetére


darthsith
tag

Egy érdekesség az egérről.(Szerdán vettem, COD4et majd 30-án tudom kipróbálni vele az albiban... :O )

Az egérhez adott driver segítségével a függőleges és a vizszintes DPi-t külön is lehet állítani!

Hogy ez mire jó azt nemtom ,de érdekes :C

Már volt régebben egy A4tech egerem még az első infrás szériából, de az hamar tönkrement valami elektronikai hiba miatt.Ám az haverom RAZOR-ával is előfordult, úgyhogy nem haragudtam meg az A4-ra.
Már régebben néztem az X-710F szériát ám a fényes műanyag nagyon giccses volt, és játékra alkalmatlannak tűnt.
Ám mikor megláttam a 718BF-et, tudstam, hogy ez kell.Ott helyben meg is vettem az utolsó példányt.
Kölyök mögöttem jött kb 5 perccel, és kérte az egeret az eladótol, mert délelőtt nézegette.
Az meg mondta neki, hogy épp most vettem meg. :Y
Káromkodott 1et...utolsó volt a városban ez a típus. :W

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#34) darthsith


darthsith
tag

Rosszul jön ki a zárójeles rész.
Szerdán vettem az egeret, de csak 30-an tudom kipróbálni a cod4-el 1ütt.

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#35) sonar


sonar
addikt

Örömmel hallom, hogy végre tud az A4 is normális egeret gyártani.
Olyan 5 éve történt velem,hogy két A4 tech egér is darabokra esett a kezem alatt.
Mind a kettő gyári hibás volt. Az egyik még golyós volt és kitörött belőle egy pöcök ami a golyót feszítő rugót tartotta. A másik egy kicsit komolyabb volt. Olyan két görgős sok gombos. Na másfél hónap után kiestek a gombjait.
Aztán vettem egy MX500-at és azóta azzal tolom. és soha többet nem veszek A4-et
Ennyi és sorry a kicsit negatív megnyílvánulásnak.
Nem erről az egérről szólt de tükrözi a véleményem a márkáról

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#36) darthsith válasza sonar (#35) üzenetére


darthsith
tag

Most olvastam egy tesztet az X-710BF-ről.
A cikk itt van, de angoltudás szüksége.Kis idézet:

I wasn't sure what to make of A4tech's mouse, but the results were a pleasant suprise. The mouse has Perfect Control all the way up to 2.23 m/s (88"/s), after which it hits the Malfunction Speed. This is beyond what I considered fast movements for Low Sens players, and with 1000 DPI it really will perform well for all styles of play. For a budget mouse, the X7 outperforms many of its more expensive rivals. It does Malfunction before the ludicrous top speeds of the MX518, G1 and Razer optical mice, but if you only look at Perfect Control the X7 actually beats them.

Még 1:
While this graph doesn't take DPI into account it's very interesting to see the two oldest mice tested, Logitech's MX300 and MX500, right at the top. Of the newer mice we find the A4tech X7 beating more expensive rivals, the MX518 and Razer optical mice.

Itt a teszt:
http://www.esreality.com/?a=longpost&id=1265679&page=19

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#37) sonar válasza darthsith (#36) üzenetére


sonar
addikt

Mint mondtam a kis off szösszenetem nem ennek az egérnek szólt. Csak elmeséltem, hogy én hogyan jártam 5 éve az A4Tech-vel.
Bár kiváncsi vagyok, hogy milyen tartós ez az egér. Vajon hány fog még műnködni 2-3 év múlva.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#38) sto1911


sto1911
veterán

Tudja valaki mi a kulonbseg az F, BF es a BK valtozat kozott?

Valamint tudjak ezek az egerek az 1000Hz-es USB rate-et? Sok helyen olvastm, hogy csak 500-ig birjak. Software ugye nem kell a DPI valtashoz? Tehat csak bedugom es megy is.

[ Szerkesztve ]

(#39) sto1911 válasza sto1911 (#38) üzenetére


sto1911
veterán

Meg valami: a ledet ki lehet kapcsolni?

(#40) darthsith válasza sto1911 (#38) üzenetére


darthsith
tag

Az F a fényes felületű a BF a kígyóbőrös, a BK meg azthiszem a matt felületű.
Software nélkül vált dpi-t, a rate-ről nemtudok ...
Az egér pedig legalacsonyabb felbontásra állítva nem világít...(Mármint a görgője)

[ Szerkesztve ]

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#41) darthsith válasza sonar (#37) üzenetére


darthsith
tag

Eddig tökéletesen működik az egér, gyűjti a frageket nekem :C

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#42) sto1911 válasza darthsith (#40) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi a valaszt!

(#43) bizo13


bizo13
csendes tag

Én pont most akarok venni egy ilyen egeret :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.