Hirdetés

2020. október 20., kedd

Gyorskeresés

(#1) 8th

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Open sesame.

„A politikusok mindenhol egyformák. Megígérik, hogy felépítenek egy hidat ott, ahol még folyó sincs." - Charles de Gaulle

(#2) Balika911 válasza 8th (#1) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Shit happens, elhiszem, hogy csesz az ideg, engem is cseszne. Legalább nem egy százezer forintos valami.
Milyen gép lett az utóda? És az legalább fasza? :)

[ Szerkesztve ]

(#3) 8th válasza Balika911 (#2) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Helyi facebook csoportban megláttam, hogy egy ezer éves békebeli Bosch PST-t árul valaki. Volt ugyanolyan gépem még ma is azt használnám szerintem ha el nem lopták volna a melóhelyemről. Tudtam, hogy kurva jó gépek a régi bosch-ok így megvettem. Egy ötösért árulta egy idős fickó annyiért nyilván nem hagyom ott. :N Még abból a korszakból való amikor fentről egy kurva hosszú csavarhúzóval benyúlva, csavarral kellett rögzíteni a lapot a gépbe [link]. Bumfordi oldschool cucc de agyonverhetetlen, örök élet meg egy nap. Tökéletesen teszi a dolgát, szép a hangja nyílegyenesen vág.

[ Szerkesztve ]

„A politikusok mindenhol egyformák. Megígérik, hogy felépítenek egy hidat ott, ahol még folyó sincs." - Charles de Gaulle

(#4) shteer válasza 8th (#1) üzenetére

shteer
(félisten)

Nem lehet, hogy ferdén fogtad? :D

(#5) 8th válasza shteer (#4) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

(#6) Tikakukac

Tikakukac
(titán)

Gyorsan írjuk fel még a Gorenje-t is, velük épp most megy a sztorim. Hasonló. A hibáról felvétel van, látszik és hallani, de szerintük nincs ha pedig mégis akkor fogyvédelem és egyéb gittegylet.

Azt sem veszünk többet és a csoporttól sem.

Nekem most nagy sarokcsiszoló kell, felmerült a Metabo is, a kompijuk az jó, 1-2 gép még van tőlük, de ez a cikk jó lehet a Makita mellett :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) shteer válasza 8th (#5) üzenetére

shteer
(félisten)

vagy pont így nézted mit vágsz :DD

(#8) shteer válasza Tikakukac (#6) üzenetére

shteer
(félisten)

karira kaptam egy makita behajtót - fúúú, imádom. én is átgondolom mit veszek ha legközelebb kell valami gép

tavasszal akarok egy új fűnyírót, makita jó esélyekkel indul

bakker egy új fűkasza is kellene :U

[ Szerkesztve ]

(#9) 8th válasza shteer (#7) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Hallod? Mennyémáinnen. :DDD

Kisgép szervizes cimbim szerint fűkaszából kínait kell venni, ha picit jobb a büdzsé akkor oleo-mac vagy dolmar. A stihl és a husqvarna olcsóbb gépei rég nem hozzák a márkától elvárható minőséget és g*cidrága hozzájuk minden. Ha kínaiból nem a legalját veszed hanem pl. Fuxtec-et vagy Hecht-et akkor nem sok bajod lesz vele. Ezek már egész jó minőségűek. Én három éve vettem a Hecht 145-öt. Ütöm vágom, bírja. Úgy ötszörösen hozta vissza az árát eddig pedig nem járok vele bérbe kaszálni csak itthon meg anyámnál csapom le a gazt vele.

[ Szerkesztve ]

(#10) Snowy_owl

Snowy_owl
(őstag)
LOGOUT blog

Volt itt valaki pár éve aki a macbookjával bajlódott és vagy 10-szer visszaküldte mert hátnem volt hibátlan. Na az kemény volt(inkább agyrém) ez még ahhoz képest kutyafasza. :DDD

megtaláltam: [link]

[ Szerkesztve ]

Kérem itt írja alá.

(#11) Tikakukac válasza shteer (#8) üzenetére

Tikakukac
(titán)

Fűnyírót passzolom, kisgépeink vannak nagyon sok, azokat ismerem. Cégesben van Kék Bosch. Hagyjuk...

Makita még lekopogom, a belépő szintű cuccok is olyat kapnak és bírják, hogy hihetetlen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) Agyturbina

Agyturbina
(aktív tag)
LOGOUT blog

Csak egy kósza kérdés

Leellenőrizted a talpat, hogy derékszög e a vágólapra?

Mert ezek állíthatóak és a gyárban nem foglalkoznak túlságosan sokat vele, hiszen a júzer által állítható.

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradoxon módon nem szép.............,

(#13) 8th válasza Agyturbina (#12) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Gyárilag tökéletes derékszögben áll a lap a talphoz képest, ránéztem lakatos derékszöggel és szögmérővel is.

Ahogy a képen is látszik (nagyítható) a vágás elején még megvan a 90° de ahogy haladsz előre úgy megy el a lap balra. Képeket + két videót átküldtem nekik. Ezek után erre a gyári hibás gépre mondja a metabo szerviz, hogy minden rendben vele. Itt bukik ki, hogy basztak az egészre és ki sem próbálták pedig direkt kértem, hogy vágjanak vele. Ránéztek, bedugták bekapcsolták és hájóezhe'. Ezzel részükről le van tudva a dolog. -17ezer. Leszarom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) nullpoint

nullpoint
(senior tag)

Megtekinthetők a videók és a képek a problémáról? Ahogy turbina is írta, gyárilag nem állítják be a talpat derékszögbe, ezt be kell állítani a profi gépeken is.
Ez a gép barkács kategória, a talp a műanyag házhoz csatlakozik, ez már eleve pontatlanságot eredményez, erről az asztalos topikban írtam már.

A fűrészlap is nagyon fontos, mindenképp a vastagabb lapokat kell keresni, a vékonyak vágáskor nagyon elhajlanak, ez a gyenge talpkiképzéssel karöltve hatványozza a bajt. Sajnos ma a vastag lapok sem elég vastagak, de kifogható vállalható minőségű, de az elhajlási hajlandóság(hehe) mindig jelen van.

A vezető melletti vágás dekopírral még a legjobb minőségű géppel és lappal is macerás a laphajlás miatt.

(#15) 8th válasza nullpoint (#14) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Ezzel teljesen mindegy, hogy vezető mellett vágsz vagy szabadon. Az is mindegy milyen fában és, hogy milyen lappal használod pont ugyanolyan ferdén vág el mindent. Vastag metabo lapot ugyanúgy elhajtja mint az olcsó vikinget. Árukeresőn találtam egy negatív értékelést erre a fűrészre és lássunk csodát csontra ugyanezt a hibát tapasztalta az az illető is mint én. Szerintem a szerszán nélküli lap befogó rendszer a szar. Szemmel láthatóan el van csavarodva benne a lap a gép hossztengelyéhez képest balra, plusz több fokkal elforgatható oldalirányba befogott állapotban. Kész röhej az egész gép. Nem is értem a metabo hogyan adhatta ehhez a nevét.

(#16) Agyturbina válasza nullpoint (#14) üzenetére

Agyturbina
(aktív tag)
LOGOUT blog

Közben válaszolt :R

[ Szerkesztve ]

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradoxon módon nem szép.............,

(#17) Balika911 válasza 8th (#3) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Jól hangzik, végül is egy-két csavarral, de siker lett a vége.

(#6) Tikakukac
Az utóbbi években azt hallom az iparosoktól, hogy a Makita drága, de már messze nem az a tartósság. A DeWaltot magyarázták inkább, nézz rá a gépeikre, ha gondolod.

(#18) shteer válasza 8th (#9) üzenetére

shteer
(félisten)

valami örökölt kínaim van, de nehezen indul viszont könnyen leáll :D szétráz mire körbefutom a kert szélét, nem akarok már vele bajlódni.
Fuxtec eddig is esélyes volt

Mivel kicsi területre kell, ez 40-ért:

http://fuxtec.hu/termek/fuxtec_fx-rt122_motoros_szegalyvago_-_bozotvago/

vagy ez a riwall 30-ért (4 év gari):

https://www.arukereso.hu/fukasza-c4184/riwall-pro/rpb-260-pb41a1901051b-p331727665/

(#19) gabor9991 válasza Tikakukac (#6) üzenetére

gabor9991
(őstag)

Gorenjével mi a gond?
Most rendelek épp egy mosogatógépet tőlük egy beko helyett.Bosch és gorenje közül választottam és a gorenje lett a befutó.Kíváncsi lennék a történetedre, hogy mi a gond velük?

(#20) Tikakukac válasza Balika911 (#17) üzenetére

Tikakukac
(titán)

Igen, na a DeWalt az, ami mindig kimaradt eddig. Nem tudom miért, minden másik top márka megvan valamilyen gépben, de abból egy sem. Valamiért itthon jóval kevesebb fut, mint kint. Meglátjuk :B

(#21) Tikakukac válasza gabor9991 (#19) üzenetére

Tikakukac
(titán)

Van egy hibás mosógép, aminek olyan csapágyas motorhangja van, hogy agyadról lemész. 3 hónap alatt kicserélték a komplett üstházat, visszahozták, majd a hang egy része megmaradt. Ja igen, az jtó lógása, ami kiderült típushiba fel sem került a munkalapra, hogy megnézték vagy cserélték volna, pedig nyomatékosan elmondtam többször is a telefonban. Ja igen a munkalapot azóta sem kaptam meg semmilyen formában, a Gorenje szerint ezt nekem kéne a bácsin behajtani ;]
A motor is csapágyas, miután cseréltek üstöt. Kijött a szerelő, megpörgette a 8 kilós mosógépet üresen, majd mikor még így is hallotta a hangot és mondtam neki, hogy na, akkor ezt most terhelve is képzeld el azt mondta ez ilyen, ez nem új gép, hát én meg honnan tudom milyen újonnan stb. körülbelül ott helyben megérdemelte volna emberünk az elásást, már kiabálásig ment a helyzet, kikérte magának, hogy ő meg miért van itt mikor ez a gép már nem garis. Mondtam neki, hogy hát de, garis, egyfelől, mert ti húztátok az időt, másfelől, mert ez a gép még nincs kész.
Ügyfélszolgálat totál inkompetens, hanganyagra és videóra nem is reagálnak, terelnek, mellébeszélnek, felettesüket elérni hónapokon át nem tudtam, szerintük az a megoldás, hogy fogyasztóvédelem.
Az utolsó 3 mailre már nem is válaszolnak hónapok óta. Innen soha többet semmit.

(#22) tthom válasza Tikakukac (#21) üzenetére

tthom
(senior tag)

Gorenje mosógép: az újabb modellekrőll én is hallottam, hogy hát, izééé.. Nekünk tavaly ment tönkre a 15 éves Gorenje (asszony nem érti meg, hogy nem úgy mosunk, hogy pamutágynemű egyik oldal, másik oldalra meg hátizsák, vagy bármi, ami nem szívja be a vizet és hát kinyírta a dobot..) Aztán addig addig olvastam a horror sztorikat az új mosógépek megbízhatóságáról, hogy találtam újszerűben egy ugyanolyat, mint a 15 éves.. Valami öreg házaspáré volt, hétvégi házban, kb. soha nem használták. (a mienk beljese totál szénporos volt a motorkeféktől, meg mindentől, ez meg kb. mintha most jött volna ki a gyárból)
Megvettük, hátha kibírja megint legalább 10 évig. :D

Szerk: tudom, az újak kevesebbet fogyasztanak, blabla.. Viszont azt néztem, hogy ezt a típust kb alkatrészenként is össze lehet rakni, minden van hozzá. Tehát alkatrészileg legalább jó a Gorenje, ha a szerviz nem is.

[ Szerkesztve ]

(#23) gabor9991 válasza Tikakukac (#21) üzenetére

gabor9991
(őstag)

Gorenje szárítógépem ajtajának a tömítését nekem is teszkós ablakszigetelő gumival javították :D
A teljesen új wei723-as mosógépem bekapcsoláskor azonnal leoldotta a fírelét valami zavarszűrő kondenzátor volt sorozaban gyári hibás...lett helyette bosch mosógép inkáb.
Gáz főzőlapon pár hónaposan tönkrement az egyik égésbiztosító, amikor bejelentettem a hibát kérték a beüzemelésről a szakember által kiállított bélyegzővel ellátott számlát (nyilván nincs ilyenem) ami után közölték, ha illegálisan én saját magamnak kötöttem be akkor nincs garancia, meg örüljek, hogy a katasztrófavédelelmet nem küldi ki rám + nem viteti el a szolgáltatóval a gázmérőt :D
Úgyhogy most, ha jobban belegondolok lehet nem gorenje mosogatógépet kellett volna választanom.

(#24) Tikakukac válasza gabor9991 (#23) üzenetére

Tikakukac
(titán)

Mondtam telefonban is és a kiérkező kollégának is, hogy uraim, ha én is hasonló stílusban állnék a munkámhoz megnézném mit csinálnának. Próbáltam magyarázni nekik, hogy én nem anyám vagyok, aki azt sem tudja mit jelent az a dolog, hogy csapágy, főleg nem tudja milyen az, amikor berágódik egy és sikoltozik, de én igen és ahogy néztem az úriember arcát ő is hallotta, csak az üzletpolitika az, hogy gari vége felé vagy úgy általában is, az ügyfél már nem ügyfél, hanem kolonc.
Ha marhára lesz időm reccsintek egy cikket belőle.

(#25) ncc1701

ncc1701
(addikt)

A dekopír talpát nem lehet szögben állítani?

Egyébként dekopírral 1-2cm-nél vastagabb valamit nem érdemes vágni, mert úgyis elmászik a vékony penge. Meg eleve egy dekopír fűrész nem tud pontos, precíz lenni.
Ha kézi szerszám kell, akkor ehhez ott a kézi körfűrész. Állványos gép esetén plö szalagfűrész, vagy valami bólintós körfűrész a megfelelő vastagabb anyaghoz.

(#26) marositech válasza gabor9991 (#23) üzenetére

marositech
(senior tag)

Márpedig sajnos bárminemű gázkészülék bekötésekor kell egy hivatalos muki aki azt lemeózza.
Gáz nem játék.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#27) gabor9991 válasza marositech (#26) üzenetére

gabor9991
(őstag)

Nem tudom, pontosan mi a szabály.A játék részét én is így gondolom.
Mielőtt a Gorenje főzőlapot megvettem előtte fel is hívtam a szerelőt aki hivatalosan vállalta volna, hogy üzembe helyezi amiről ad papírt.
Na erről az üzembehelyezésről ő maga beszélt le, egyrészt amiatt mert ez 14 ezresembe került volna, másrészt amiatt mert azt mondta, ezt mindenki saját maga is elvégezheti mert indoklása szerint "palackos gáztűzhely is van ezerszám a háztartásokban és amikor józsibá' palackot cserél akkor sem kell szakember, hogy megnézze, megfelelően meg lett-e húzva a hollander."
Ennyiben maradtunk, azt mondta, ha a szakszerűtlen beüzemelésre visszavezethető egy meghibásodás akkor arra, de csak arra nem lesz érvényes a garancia, de ha mondjuk elkezd a főzőlap rozsdásodni arra nem lesz hatással.Persze, ha én szeretném akkor kijön és megcsinálja, de ezt az emlitett összegért vállalja.

Ezért bátorkodtam magam meghúzni azt a hollandert, úgy, hogy pontosan nem tudom erre milyen rendelkezés vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#28) tope válasza marositech (#26) üzenetére

tope
(addikt)

Konkrétan nem volt nála amivel fújják hab, vagy mi a kötésre, és fogta a mosószeres szivacsot, rá a kötésre, nem habzik, jó lesz ez... és ez volt a vizsgálat. X EFt... Any@dat...
Mondtam magamban, na tudod mikor fogok hívni használt, nem garanciális eszköz bekötésére ezután.
Tény, nem játék, de hogy ennyi miatt fizess adót, mert ez az, mert enélkül nem él a garancia az újnál.

(#29) Tikakukac válasza marositech (#26) üzenetére

Tikakukac
(titán)

És ilyenkor jön a kérdés, hogy vajon felelősség a kifizetett vaskos összeg mellé aztán lesz-e?

Ja, nem, mint itthon úgy általában soha, semminek, de fizetni és "papírozni" azt kell azoknak is, akik gépészmérnökök vagy erősáramon dolgoznak csak épp nem "regisztráltak".
És itt a sztratoszféráig tudnám sorolni a retardált indokokat, amik azután jöttek fel egyes garizásoknál, hogy elhangzott: igen, szakember kötötte be. De a hálózat, de a szomszéd néni macskája, de a szökőnap és a többi.

A gáz nem játék, meg semmi más sem. Nálunk 2 hete van elzárva a gáz, mert egyik nap már iszonyatosan éreztem, hogy basszer, ez gáz, tuti. Addig kutakodtam, míg meglett a bűnös a konyhában. Kiemelem: télen volt a teljes lakóház fullra átkötögetve, minden cső új, minden lekötés új. A tűzhelynél raktak fel adaptert és rendesen éreztem kézzel, hogy kifúj. Csak ugye külön a kis tűzhely elzáróka miatt, amit mindig használunk nem éreztük addig, de nyitva maradt reggel és addig telefütyülte a lakást.

Dobtam telefont a gázosokhoz, hogy azt ugye tudják, hogy lazán felpukkanhatott volna a belvárosi ház ha most gyújtogatok ebédhez lángot? Ahha, izé, hát biztos, hm, lehet, nem tudjuk, a vállalkozók meg a nem tudom. Megköszöntem, letettem és csak utána ordibáltam.

Ha én kötöm be biztos lehetsz benne, hogy az úgy le lesz ellenőrizve, mint atom. Tanulság: az nincs.

Amúgy Hitachi akcióban egy közepes modellt zsákoltam be nagy flexből. Sok a szervizpont, illedelmesek voltak telefonban, van hozzájuk alkatrész is, a maradék pénzből vettem egy rakat tárcsát, védőeszközt :B

(#30) Balage21 válasza gabor9991 (#23) üzenetére

Balage21
(tag)

Gorenje szárítógépem ajtaja nem zárt, fújta ki a levegőt és párásodott mint a fene. 1 nap után vissza a feladónak, és jött egy Electrolux. Azóta eltelt 6 év és hibátlan. Ég és föld a két termék minősége, kivitelezése.

(#31) dugo_ válasza marositech (#26) üzenetére

dugo_
(veterán)

Elektromos sütőknek, főzőlapoknak is hasonló van a garifüzetében, de amikor látom a munkahelyen, hogy a mérőhely szabványosításhoz kihívott villanyszerelő feszültség alatt (!!!) szereli a 3x400V-ot*, akkor úgy vagyok vele, hogy egy ilyen szaGember inkább ne lépje át a küszöböt, három sarut én is le tudok krimpelni... :D

*Gyári hibás volt egy kismegszakító, aztán mondta, hogy majd gyorsan szigszalagozik, ne foglalkozzunk vele...

(#32) 8th válasza shteer (#18) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Riwall-t nem ismerem a fuxit bármikor simán vennék. A gépeik sem rosszak és a hazai forgalmazó is normális csóka.

(#33) 8th válasza ncc1701 (#25) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Lehet állítani ±45°-ban. Ha vastag anyagot kell vágni vagy hosszú vágást kell ejteni azt asztali körfűrésszel vágom de néha kell a dekopír is pl. konyhapultba mosogatót beszabni és hasonló munkákra. Rengeteg dekopírfűrész átment a kezem alatt két évtized alatt de soha egyikkel sem tapasztaltam ilyen jellegű problémát pedig a többségük olcsó eldobható hobbi gép volt (einhell és hasonló vackok). Ez a 19mm osb-t is csámpásan vágja vonal felett szabad kézzel vezetve. Valami nagyon nem kerek ezzel a géppel a szerviz ennek ellenére makacsul ragaszkodik hozzá, hogy márpedig ennek semmi baja nincs. Tök hülyének néznek. :(((

(#34) marositech válasza dugo_ (#31) üzenetére

marositech
(senior tag)

Ez igen érdekes.
Főzőlapnál én rákérdeztem a boschnál, hogy mik a feltételek az elektromossági résznél, vállat vontak, van 3 fázisod? Akkor öröm-et-bódóttá. Többi nem érdekel.
És ha gáz főzőlapot akarok? Akkor újúj ajaj lesz! Kell ez-az stb.

Mindenkinek, a gáz nemcsak nem játék, hanem lehetetlen küldetés, ha valamit Te akarsz.
Kombi kondenzációsnál szívtam akkorát:
- Vedd meg a készüléket.
- Régi gázvezeték? Nem jó! Csere!
- Régi kémény? Nem jó! Csere!
- Csere megvan kéménynél.
- Kémény meós megjön. Done.
- Csere megvan gáznál.
- Gáztervező látja a vezetéket, örül, bejelent.
- Gázos meós megjön. Done.
- Új plomba az óránál. Done.
- EPH tanúsítvány. Done.
- Gázkazános végre beüzemeli.

Majdnem fél év telt el a vásárlás és az üzembe helyezés között. Jó hogy nem laktam ott.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#35) ncc1701 válasza 8th (#33) üzenetére

ncc1701
(addikt)

Na, akkor a fene tudja. Add el a fenébe. Amúgy én a mosogatót is körfűrésszel vágtam be. :)

(#36) 8th válasza ncc1701 (#35) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Nekem nincs kézi körfűrészem sajna. Ja. Eladom a picsába. Van még rá bő 1,5+ év metabo gari. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) ncc1701 válasza 8th (#36) üzenetére

ncc1701
(addikt)

Sima ügy. "Kihasználatlanság miatt eladó." :)

(#38) 8th válasza ncc1701 (#37) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Ne viccelj, nálam nincs zsákba macska. Berakom a hirdetésbe ennek a bejegyzésnek linkjét így tudják majd, hogy mit vesznek. Aztán boxolja le a bolttal meg a szervizzel a dolgot, van még több mint másfél éve erre. Ha havonta visszaküldi előbb utóbb csak megunják és kicserélik ezt a vackot. Tálca sör áráért lesz egy új gépe. :)

(#39) Csupingo válasza ncc1701 (#37) üzenetére

Csupingo
(addikt)

Ide most jobban illik a: kihasználhatatlanság miatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Eszkimó menyasszonya van, mit szórakozik itt? Shakespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#40) 8th válasza Csupingo (#39) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Azaz. :D

(#41) shteer válasza 8th (#38) üzenetére

shteer
(félisten)

Egy tálca Arany Korsót adok érte - de mind megiszod ;]

[ Szerkesztve ]

(#42) vottokar

vottokar
(aktív tag)

Ha van FAM vizsgája, jogosan szerelhet feszültség alatt is a szaki.
Mondjuk a sok ezer bürokratikus papír az tényleg őrjítő. A villamos főzőlapon papírjait én is aláírattam azzal az emberkével, akinek a klímavezérlő paneljait néhanapján javítani szoktam. Csak hogy béke legyen. Rendelkezem villanyszerelő és műszerészi képzéssel és cirka harminc éve villamos területen dolgozom. A több milliós megmunkálóközpontok villamos bekötéséhez megfelelt a végzettségem a gyártóknak és a cégeknek ahol dolgoztam, de egy hatvanezres főzőlaphoz a négy szál dróthoz papíron hülye vagyok. :W

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#43) Agyturbina válasza vottokar (#42) üzenetére

Agyturbina
(aktív tag)
LOGOUT blog

Azért hívják verseny szférának mert a tudás dominál, míg az állami szféra ahol a papir :K
Szintén zenész ezért kellett megcsinálnom a villanyszerelő papírt mert nélküle semmit sem csinálhatok :DD

(#44) sanzi89

sanzi89
(addikt)

Próbáltam már pár olcsóbb dekopírt, olcsó és drága lappal egyaránt, de mind ferdén vágott idáig. Részemről csak akkor veszem elő, ha ívesen kell vágni, szökőévente egyszer. Amúgy marad a merülőfűrész, nincs mese és nincs bosszúság.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#45) icemad

icemad
(veterán)

Szia. Én vékonyabb anyagok vágására vettem egy olcsó Parkside gépet a lidlben. Valami 30 euró körül volt, gondoltam ennyit megér a 3 év garanciával. Mai napig remekül működik, kb 20-25 mm vágási mélységig (fában) tökéletes. Vastagabb anyagot még nem próbáltam. A típusa phksa 12 A1. Pont ilyen: [link]

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#46) 8th válasza shteer (#41) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Hajlottam volna rá de kicserélték a gépet. Csak közben Metabo-ból Makita lett. :P

(#47) shteer válasza 8th (#46) üzenetére

shteer
(félisten)

Mivel fenyegetted meg őket? :D

Dögvész elmúlt? :)

[ Szerkesztve ]

(#48) 8th válasza shteer (#47) üzenetére

8th
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Semmivel. Leszartam az egészet, kis híján el is felejtettem már az a dolgot pont ezért ért váratlanul.
Dehogy múlt el. Olyan szarul vagyok majd kinyúlok. Úgy látszik fogott a topiklakó koszlidérc átka. :DDD

(#49) shteer válasza 8th (#48) üzenetére

shteer
(félisten)

Jobbulást!

Örök rontás :D nem ment meg a vajákos asszony se

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.