Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jarod1


Jarod1
addikt

Kell a halálbüntetés az ilyenekre.

(#2) Fred23 válasza Jarod1 (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azt én ellenzem, de 20 év fegyház is lenne olyan jó.

Régebbi.

(#3) Egon


Egon
nagyúr

R.I.P.

Biztos vagyok benne, hogy súlyos büntit kap az elkövető, ráadásul az ilyeneket "szeressék" a börtönben is, úgyhogy meg fog bűnhődni keményen.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Minek kell még történnie, hogy a családon belüli erőszakot végre komolyan vegyék az emberek?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Jarod1 válasza Fred23 (#2) üzenetére


Jarod1
addikt

szóval etednéd az ilyen xarházit a wellnesbörtönökben még 20 évig az adófizetők pénzén?
te sem vagy normális...

(#6) Fred23 válasza Jarod1 (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nincsenek wellnessbörtönök, maximum elfogadhatóbb helyek, de azok meg főként politikusoknak járnak (pl. Voldemort).

Itt elvekről van szó, több szempontból ellenzem a halálbüntetést, szóval marad az etetés. Más tészta, hogy nem ejtenék könnyeket, ha valaki kicsinálná a böriben, vagy ha felkötné magát még mielőtt oda kerül.

(#7) Dilikutya válasza Jarod1 (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Te is etetni fogod X évig...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) bitpork válasza Dilikutya (#4) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jelzem a családon belüli erőszak kapcsán a KDNP most adott be egy törvényjavaslatot h elítéljék az Isztambuli egyezményt... és hogy ne "ellenzéki" legyen a link.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9) GreatL


GreatL
őstag

A gyereke beteg sajnos... ez lett az ő tragédiája is. Bár sajnos ő is leépült valamilyen szinten az utóbbi évtizedekben.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#10) 8th válasza bitpork (#8) üzenetére


8th
addikt

Politikát mellőzzük plíz. :R

(#11) bitpork válasza 8th (#10) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jogos, bár nem kissé kötődik az esethez.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12) Eastman válasza bitpork (#11) üzenetére


Eastman
őstag

Bár nem kissé vagy tolakodó. :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) bitpork válasza Eastman (#12) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Természetesen a létem is blaszfémia és a bibliában is rólam van mintázva a kígyó és a patás :) Amit viszont igazán nem tudok, hogy ha én a témához legalább lazán kapcsolódó megjegyzésemmel tolakodó vagyok akkor te aki még csak a témához sem kötődő minősítgetéseddel jelentél csak meg, mi lehetsz? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14) Eastman válasza bitpork (#13) üzenetére


Eastman
őstag

Ébresztő.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) bkercso válasza GreatL (#9) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, Mo-on, ha valaki megőrül, még mindig vérnek kell folynia ahhoz, hogy erről papírt kapjon és elkülönítsék / kezeljék. Egy bírósági ítélet nem jelent semmit sajnos. :(( Mennyien szenvedhetnek hasonló, mentális beteggel egy háztartásba zárva!...
Persze, amennyi beteglelkű ember él az országban, mindenkit nem lehet bezárni...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) 8th válasza bitpork (#11) üzenetére


8th
addikt

Sajnos ez igaz.

(#17) Pécsi gyerek válasza Jarod1 (#1) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

A gyereke szószerint elmebeteg,kezelni kellett volna,nem most kinyirni...vagy ha szükséges bezárni,mást nem lehetett volna tenni. :(

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#18) bitpork válasza Pécsi gyerek (#17) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De a szülői szeretet soha nem múlik. Ahogyan az otthon ápolásnál is, a szülő az életét adja a gyermekéért. Szomorú ha ide vezet ez, de emberi.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19) Pécsi gyerek válasza bitpork (#18) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Igen van egy ilyen emberi oldala is a dolognak.De ha valaki annyira bevan kattanva mint ez a gyerek akkor nem a szülőnek kellene eldöntenie hogy otthon maradjon e a gyerek vagy vigyék korházba,akár zártosztályra... :(

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#20) t72killer válasza Pécsi gyerek (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, az ilyennek mindenképp ott lett volna a helye. Normálisabban működő helyeken/országokban ilyenkor felmerül az ürgét megvizsgáló orvos felelőssége is, hogy egy közveszélyes istenbarmát miért ereszt civilek, pláne magukat megvédeni nem tudó idősek közé.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) 8th válasza t72killer (#20) üzenetére


8th
addikt

Azt sem nagyon értem a bírók Magyarországon miért nem számonkérhetőek az ilyen ítéletekért? És mennyi ilyen bicskanyitogató ítélet születik...

(#22) bitpork válasza 8th (#21) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A bírói függetlenséget nem szabad (illetve nem lett volna szabad) befolyásolni. A törvény alkotók felelőssége az hogy a jog olyan amilyen. A bíró az alapján dolgozik. Ezért is mondogattam sokszor régen és most is tartom, hogy a képviselőket kellene valahogy elszámoltathatóvá tenni. Na az megoldana sokmindent.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23) t72killer válasza bitpork (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A bíró is emberből van, hibázik - olykor vétlenül olykor gyakorlatilag bűncselekményt követ el. Az ő törvényes működésüket is biztosítani kell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) bitpork válasza t72killer (#23) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Erre van a másod fok és a legfelsőbb bíróság. :K

MOD

A bírói tévedés =/= a bűncselekménnyel.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25) t72killer válasza bitpork (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem is tettem egyenlőségjelet tenni a kettő közé:R Igen, magasabb szintre kell lépni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) bitpork válasza t72killer (#25) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyébként tök érdekes lenne látni a bírói értékeléseket amiket az OBT csinál. Hogy ki menyi ügyet zárt le sikeresen , szakmailag kifogástalanul stb.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27) Ghoosty válasza 8th (#21) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én elolvasva a cikket, nem vagyok biztos benne, hogy a bíró hibázott. Ha a vád nem tudja megfelelően bizonyítani, akkor a bíró nem nagyon tehet mást, mint hogy ilyen ítéletet hoz. A teljes eljárásnak megvannak a maga szabályai, amit követnie kell. (Mielőtt félreértenél szerintem is hibázott valaki, de nekem nem egyértelmű, hogy a bíró volt.)

Egy hülye példa, hogy érthető legyen:
Találnak egy véres kést a helyszínen az elkövető ujjlenyomatával az áldozat vérével. Ami közvetlen bizonyíték az elkövetővel szemben.
Viszont ha ezt a vád nem mutatja be mint bizonyítékot, akkor még ha tud is róla a bíró nem veheti figyelembe.
Tehát ha a bíró ezen bizonyíték hiányában felmenti a vádlottat, akkor a bíró hibátlanul végzi a munkáját.

A másik amit elkövethet a vád az, hogy rossz 'témában' emel vádat. Ez történt először az vörös-iszap perben is. Abban amiben vádolták a vezetőket, teljesen ártatlanok voltak. Mégis mindenki a bírókat szidta. De más lett volna a vád akkor el tudta volna ítélni ugyanaz a bíró. Alapvetően az ügyészség volt aki hibázott.

Ezen kívül lehet szar a helyszínelés is, pl nem rögzíti, hogy rajtuk kívül nem járt ott más.

(#28) t72killer válasza Ghoosty (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudomásom szerint az elkövető beismerte a tettét. Egyébként meg érdekes, "vajon" mi lehet a motivációja annak, hogy valaki egy nem mozduló embert hirtelen kútba akar dobni? Nem feltétlen kell véres kést találni a helyszínen csak azért, hogy ne hagyjuk futni az elkövetőt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Chaser


Chaser
titán

nyugodjon békében
emberileg nem tudom milyen volt, szerepein keresztül azt láttam a "jó" emberek közé sorolnám
a bákterházas' játéka nálam kiemelkedő volt :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) t72killer válasza Chaser (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gyilkosság mögött nem karakterhiba, hanem súlyos értelmi fogyatékosság húzódik a gyerek részéről. Rég el kellett volna távolítani a civilek közül.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Chaser válasza t72killer (#30) üzenetére


Chaser
titán

:F
azt én nem véleményeztem/nem kommentáltam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) t72killer válasza Chaser (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, félreértettem akkor. Az "emberileg milyen volt" része extrém esetben összefügghetne a tettel, de más a fennforgás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) nevemfel válasza t72killer (#30) üzenetére


nevemfel
senior tag

Szilágyi Györgynek nem súlyos értelmi fogyatékossága lehet, hanem egészen más problémái, ami miatt nem képes kordában tartani az indulatait.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#34) nevemfel válasza Dilikutya (#4) üzenetére


nevemfel
senior tag

Szilágyi Istvánon évek óta próbáltak segíteni a barátai, ex-kollégái. Ő és a felesége volt az, akik a végsőkig védték a fiukat, még akkor is, amikor bírósági tárgyalásig jutott a dolog. Valószínűleg csak emiatt kapott felfüggesztettet.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#35) nevemfel válasza nevemfel (#33) üzenetére


nevemfel
senior tag

Bocsánat, nem György, hanem Péter.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#36) t72killer válasza nevemfel (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagyok képben az orvosi oldallal :R . Komplett elméjű ember mindenesetre ilyet semmilyen körülmények között nem csinál.

#34: nehéz ügy :(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Chaser válasza t72killer (#32) üzenetére


Chaser
titán

nem, sajnálom hogy elhunyt, mert jó embernek tűnt és jó színész volt
a halála körülményeit nem kommentálom mert nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) 8th válasza nevemfel (#34) üzenetére


8th
addikt

Ezen ki voltam én is. Azt mondja a mami a riporter kérdésére "dehogy haragszok rá, hát a fiam." Bzdmg a szeme láttára verte agyon egy kalapáccsal élete párját wazze, tutujgassa csak, majd agyonveri őt is ha olyanja lesz. Istenem... :(

(#39) Dilikutya válasza 8th (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

80+ éves, valószínűleg sem másik gyermeke, se unokája, se egyéb közelebbi hozzátartozója. Nehéz belelátni, ráadásul lehet fel se fogta a sokktól, hogy mi is történt. Azért ez elég durva, hogy a saját fiad a szemed láttára veri agyon a férjed, a saját apját.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) nevemfel válasza 8th (#38) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ez az emberi lét lehetetlen dilemmája. Főleg egy nőnek, anyának. Egy percig sem hibáztatom. Ugyanakkor nem tudom, mit tehetett volna ez ellen bárki is. Akár az állam, akár a barátok, ismerősök, vagy bárki más, az állam.

Tanulni talán lehet belőle.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#41) bkercso válasza nevemfel (#40) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát, nem tudjuk, mi a személyes története, milyen gyerekkor folytatása ez az így megélt felnőttkor és ez a tett. :F Lehet sima genetikai elmebetegség is, én sem vagyok sem orvos, sem elítéléskényszeres.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#42) GreatL


GreatL
őstag

Be volt kattanva a gyerek... anyuka is furcsa volt egy picit. Elég érdekes családja volt. Nyugodjon békében.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#43) 8th


8th
addikt

Nem jogerősen életfogytiglanra ítélték az apagyilkost. Bizakodó vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.