Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mjani1172


mjani1172
addikt

Hiánypótló

(#2) atike


atike
nagyúr

8K HDR.... ....de minek...? :)

...és milyen minőségben?

(#3) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Mivel befolyásolja az MWC hiánya a Sony mobilok indulását?? - Semmivel! :N

Minek a nyóócháádéé?? - parasztvakításnak max. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4) Viper26


Viper26
nagyúr

Kellett mint egy falat kenyér.

Pixel 7 | FR955

(#5) balat86


balat86
csendes tag

Nem lenne ez rossz, csak azt a fránya 21:9-es képarányt kéne kukázni meg egy kicsivel nagyobb aksit kellene belarakni.

Oneplus 8T

(#6) Sys85 válasza atike (#2) üzenetére


Sys85
veterán

Nem igazán látom még létjogosultságát a 8K videónak.
Egyelőre megjelenítő se nagyon van hozzá.
Maguk a telefonok se tudják natív 8K-ban megjeleníteni,TV is csak pár darab van a piacon,azok is horror áron.
Mire jobban elterjed a 8K,addigra meg ezek a mostani 8K képes mobilok már 2-3 évesek lesznek.
Arra jó a 8K (perpill még),hogy jól mutat a specifikációk között,egymásra tudnak licitálni a gyártók,de mi végfelhasználók most még nem nagyon élvezzük ki az előnyét.
Persze fejleszteni kell,így haladunk előre,csak mostmég ezzel a tudással sokmindent nem kezdünk.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7) #16514048


#16514048
törölt tag

Totál felesleges még, de a nagy dinamika miatt legalább erre rá lehet fogni, hogy ha évek múlva visszanézik a felvételt, akkor jól fog jönni, hogy 8K-ban készült.
Mert ha ez nem lenne, akkor inkább 4K HDR-t néznék 10 év múlva is, mint nagyobb felbontású, de rosszabbul kinéző videót.

Már csak a bitrátára és a szoftveres stabira lennék kíváncsi, azok még okozhatnak hidegzuhanyt, ha csak alacsonyabb felbontáson lesznek rendben.

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Az xperia 5 topicban is olvastam a Sony vedjegyet, amirol azt hittem maga mogott hagyott a ceg. A melegedes miatti kamera bezaeas. Ide aztan kell a 8k hdr.
Bar ugye a sokat dicsert ps4 is bovli ebbol a szempontbol, csak azt gondoltam, hogy az XZ szeriaval ez mar letudott dolog.

(#9) Sys85 válasza #16514048 (#7) üzenetére


Sys85
veterán

A bitráta mellett arra is kíváncsi leszek,hogy hogyan oldja meg a tárolást a Sony.
Ugye az új Galaxyknál 4GB-os darabokra bontja a telefon...
~800mb/perces mérettel tök jó hogy lesz ha ilyen dashcam szerű lesz egy családi videó 4-5 perces darabokban... :)
Meg mondjuk egy nyári forró napon hány perc után mondja azt a kamera,hogy túlmelegedtem egy darabig nem csinálom semmit,hagyjál békén.
Mint eleinte 4K-nál... :DDD

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#10) pit stop


pit stop
addikt

Ez a készen állnak a startra is elég költői túlzás. Lg mellett Sony is szereti bejelenteni készüléket majd közölni, hogy x hónap múlva valahol elkezdik majd árulni.
Nincs MWC így legalább nincs ez a nyomás - mutassák be ami készen van, lehessen venni. A többit meg reszeljék amíg készen nem lesz.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#11) Fuxosbömis válasza balat86 (#5) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Nekem nagyon bejött a 21:9 képarány. 1-2 napig volt fura......most már nem váltanék vissza. :C

(#12) #16820480 válasza Sys85 (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért, hány 30-40-50 megapixeles monitor van a piacon? Mégsem panaszkodik senki, hogy minek annyi egy fényképhez. Nem csak arra jó a nagyobb felbontás, hogy majd natív abban tudod nézni, hanem például a 8K-ról leméretezett 4K az sokkal jobban fog kinézni, ahogy a 4K-ról leméretezett 1080p is. Illetve ha a célformátum 4K felbontású, akkor lehet veszteségmentes digitális zoomként is használni adott helyzetben.
Arról nem is beszélve, hogy ha a többiek beleteszik a Sony meg nem, akkor meg jönnének a megmondóemberek, hogy mit akarnak a drága telefonjaikkal, még a 8K-t sem tudják, mint a többi gyártó.

Nem mondta senki, hogy ezzel kell felvenni a 10 óra videót a nyaralásról, amit soha senki nem nézeget vissza.

balat86: Semmi gond a 21:9-cel, tök jól használható képarány. Az Akksi meg mondjuk egy Xperia 5-ben tud legalább annyit, mint bármelyik OP telefonom előtte, ami szerintem bőven jó már.

[ Szerkesztve ]

(#13) Sys85 válasza #16820480 (#12) üzenetére


Sys85
veterán

Nem savaztam a Sonyt a 8K miatt,úgy általában véve írtam a 8K-ról.
Mondjuk kevés ember méretezi le és/vagy szerkeszti a videót szerintem.
Nem egy embert ismerek,aki azt sem tudja milyen felbontáson van a kamerája videómódban.
Bekapcsolta,belakta és gyári beállításokkal használja.
A veszteségmentes zoomban viszont igazad van,amiatt lehet létjogosultsága,főleg ha van mellé egy jó stabilizálás is.
A fotót viszont ne keverjük ide,azt több ember szerkesztgeti,nagyít bele,vágja ideálisra akár csak az alap telefonos szoftverrel is.
Az emberek kis hányada szerkeszti a videóit.
Az ilyen TikTok/Insta mániásokat meg inkább hagyjuk,oda pláne nem kell (még) a 8K,de még 4K sem.
Jó irány a 8K,egy szóval sem írtam,hogy nem,csak perpill pár helyzettől eltekintve még kissé felesleges.
Persze lesz olyan akinek jól jön már most is,de szerintem ez most még az emberek nagyon kis részét jelenti.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#14) #16820480 válasza Sys85 (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez most még inkább csak plusz lehetőség, de egyáltalán nem kötelező használni persze. Viszont az jó hí, hogy ha a hardver megbirkózik a 8K-val, akkor a 4K és az alatti felbontások meg sem kottyannak majd neki legalább.

(#15) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Majd ha lesz legalább 30fps-ben akkor TALÁN lesz értelme.Mert sokan érvelnek azzal, hogy sokáig megőrződnek a videók, de őszintén ki akarna 24 fps-ben videót nézni? :F

[ Szerkesztve ]

(#16) Juhaszatti válasza MarkCsiha461 (#15) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"ki akarna 24 fps-ben videót nézni?"

Filmeket szoktál nézni? 1-2 kivétellel az összes 24 fps.

(#17) Mezcal válasza MarkCsiha461 (#15) üzenetére


Mezcal
addikt

de őszintén ki akarna 24 fps-ben videót nézni?

Moziban is 24 fps-sel futnak a filmek. Rossz?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#18) laci_csk válasza MarkCsiha461 (#15) üzenetére


laci_csk
senior tag

fogalmad sincs hogy csak 24 fpsben nezed mindenhol :)) :W

akik meg azt sem tudjak milyen felbontasban fotoznak azok alatalaban nem sonysok

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#19) mjani1172 válasza Mezcal (#17) üzenetére


mjani1172
addikt

Most hogy már tudom igen.
Ezentúl csak olyan moziba megyek ami legalább 120 Fps. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

A Sony emeli a tétet. Ezen a címen hangosan felröhögtem. :D
Olyan jelentős szereplői a piacnak, hogy fel sem tűnne senkinek, ha holnaptól eltűnne az összes Sony telefon. Meg sem tudom mondani, mikor láttam utoljára bárkinél.
Talán az első XZ idején.

(#21) HaliGab23


HaliGab23
senior tag

Korai, felesleges, stb. a 8k felvétel, írják többen, mert alig van megjelenítő ahol vissza lehet nézni.

A 8k megjelentő topikokban meg írják, hogy felesleges, mert nincs hozzá anyag.

Na. Mi van előbb a tyúk vagy a tojás? :)

Fej-fej mellett haladnak, egyre több megjelenítő lesz, és egyre több 8k anyagot létrehozó eszköz.

Kérdés lesz-e létjoga a 16k-nak, valószínűleg pár év múlva megjelennek majd, aztán majd eldől, hogy mennyi k az, amit még megvesznek nagy tömegek.
Nekem 190cm-es tévé van, 4k, "nem sokkal" volt drágább a 8k, de valahogy nem láttam előnyét a 190cm-nél, amit 4 méterről nézek.

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#22) milkabrams


milkabrams
őstag

Mikor anno megjelent a tegra 3, mindenki mondta, hogy minek a 4 mag, úgyse használja ki semmi.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#23) MarkCsiha461 válasza laci_csk (#18) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Csak ott meg tudják oldani hogy ne legyen feltűnő hogy 24fps, de gondolom nem vagy operatőr :))

(#24) balika8.8


balika8.8
csendes tag

Ennek csak úgy van értelme ha a telefon kijelzője is 8K-s... Ja nem... :DDD Igazából én kicsit örülnék ha kiadnának egy 8K kijelzőset, mert az már tuti atom lenne VR mozira. A 4K-nál még nem elég éles a kép...

(#25) <Lacy85> válasza balika8.8 (#24) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ja, jó lenne. A telefon meg szétolvadna, az akksi meg bírná 20 percig. :D

(#26) aprokaroka87 válasza balika8.8 (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát talán kettő darab snapi 865 ki is tudná hajtani a 8k kijelzőket:D
Ennek az egész a 8K dolognak egy hatalmas előnye lesz, ami inkább a 4k-t fogja érinteni, hamarosan már szinte teljesen alap lesz az hogy alsó kategóriás telefonok is tudni fogják a 4k@30/60fps-t.

Plusz egy 4k-s film vélhetően még akkor is kevesebb erőforrást fog igényelni ha azt megoldja hardveres gyorsítás-ból, de ha esetleg nincs hardveres gyorsítás, akkor is elvileg kevesebb cpu terhelés lesz, mivel ahol 8k hardveres gyorsítás van, ott a 4k szoftveres dekodolás kb 40-50% fog jelenteni, de ez csak egy becslés.

(#27) moleculez válasza #16820480 (#12) üzenetére


moleculez
veterán

Számomra kb annyi értelme lenne, amit írtál Te is, jobb alapanyag utómunkára. Esetleg el tudok képzelni egy olyan kamera-szoftver setupot, hogy a gép 8k-ban rögzít, AI megoldásokkal képjavítás-> export 4k-ba, tehát így lenne mentve a gallériába. Na es a task meghajtaná a Snapi865 és társait. ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#28) lolal


lolal
senior tag

Jó látni, hogy az utóbbi 2 évben már a Sony is kezd magához térni. Nekem is volt XZ3-nagyon szerethető készülék volt. Az Xperia 1 is jó volt, csak így tovább. Nyitó áron nem szabad megvenni, de fél év múlva best buy mindegyik model. Frissítéseket szépen kapja mindig.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#29) Zé. válasza HaliGab23 (#21) üzenetére


Zé.
tag

A technológia fejlődése a 3D otthoni felhasználása terén van értelme, én ebből az irányból
közelítem meg ezt a lehetőséget. A 24 balika8.8 felvetése is a VR mozi hátrányait említi.

A mozikban továbbra is népszerű, de a 3D otthoni használatának kudarcát a kényelmetlen 3D szemüveg okozza, ugyanez az egyik ok a VR szemüveggel is. Vannak más lehetőségek is!

Hogyan működik a szemüveg nélküli 3D?
A szemüveg nélküli 3D lehet a nyerő, ami a kényelem szempontjából mindenképpen a legjobb választás lenne, ezt készséggel elismerjük. Azonban nagy kérdés, hogy a technológia jelenlegi fejlettségi szintje és az elmúlt években véghezvitt fejlesztések sebessége mellett a technológia mikor lesz olyan állapotban, hogy a nagy gyártók tömegesen elő merjenek állni saját megoldásukkal. Két, 4K sztereo képpárt kellene, autosztereoszkóp megoldásokkal lehetne 3D képet előállítani. Ahhoz, hogy megértsük, miért megy olyan lassan a fejlesztés, meg kell értenünk, hogyan működnek az autosztereoszkóp (szemüveg nélküli) 3D rendszerek. Cikkünkben ehhez nyújtunk segítséget: [link]

Természetesen a mobil kamerákat is ehhez kellene majd továbbfejleszteni. Korántsem
egyszerű ez a téma, és még a nagy kijelzővel, - a jobb szemnek is, ill. a bal szemnek is -
4K felbontás szükséges. A térbeli mélységérzetet, a szem fókuszálását is meg kellene
oldani. Mindenesetre az emberek régi vágya, a térbeli TV egy lépéssel közelebb kerülhet...

A sok kamerás mobilok fejlesztésének is ebben az irányban van létjogosultsága, hiszen
a térbeli képnek egyszerre kell közel, ill. távol is élesnek lenni, sztereóban. Ez min. kétszer
két, az emberi szem, kb. 7 cm bázistávolságában lévő, kamera rendszert igényel.
Mindenesetre manapság a miniatűrizált mobiltechnológia a húzó ágazat.
Összességében tehát igen is van értelme a 8K technológiának a jövőben!

Sztereo fényképpárok készítésére speciális fényképezőgépeket használnak, ez egyik fő célja, hogy ezen korlátok áttörésével a fotózás kedvelőinek minél szélesebb rétege számára váljon megvalósíthatóvá a fényképezésnek e kissé elfelejtett, különleges, élethűbb módja.

A gyártóknak nagy sorozatban éri meg, kérdés az, hogy mikorra lesz ez tömegigény?....

(#30) andor80


andor80
senior tag

sanyinak nem felbontást hanem bitrátát kellen emelnie és szoftvert megtanulni írni.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#31) Depression válasza balat86 (#5) üzenetére


Depression
veterán

A samu S20 már 20:9-es, kétlem, hogy olyan nagy különbséget látnál.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#32) EnterR


EnterR
veterán

Meghat még valakit a Sony?

PSN ID: marquuard

(#33) lolal válasza EnterR (#32) üzenetére


lolal
senior tag

Az ilyen trollokat mint te biztos nem.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#34) EnterR válasza lolal (#33) üzenetére


EnterR
veterán

Kár :(

PSN ID: marquuard

(#35) <Lacy85> válasza EnterR (#32) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Engem meghatna, csak ahhoz előbb meg kellene tanulniuk normális telefont gyártani.

(#36) EnterR válasza <Lacy85> (#35) üzenetére


EnterR
veterán

Próbáltam ezt a mögöttes gondolatot átadni, sajnos nem meghatározóak a piacon.

PSN ID: marquuard

(#37) #16820480 válasza <Lacy85> (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az Xperia 1 és 5 már elég normális telefon lett. Nekem jobban hiányozna a mostani Sony a piacról, mint az összes kínai gyártó együttvéve.

(#38) mjani1172 válasza #16820480 (#37) üzenetére


mjani1172
addikt

Én szeretem a Sony-t. De sajnos nem találják el az irányt, szvsz. nincs értelmes megmozdulásuk, valamit mindig elrontanak. Ezért kár a kínaiakat hibáztatni.
Ez a mostani sem kivétel,egyszerűen felesleges funkció. Szerinted hány ember az aki ezt a dolgot (8k Hdr) várta?
Utána jön a sírás hogy nem fogy.
És lehet jön hozzá egy 3200-es akku.

Szerk. Én is remélem hogy még veszek Sony-t,. :-)

[ Szerkesztve ]

(#39) #16820480 válasza mjani1172 (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem hibáztatok én senkit, csak annyit mondtam, hogy amíg van olyan telefon a piacon, mint az Xperia 5 például, addig inkább ilyet veszek majd.

(#40) lolal válasza EnterR (#36) üzenetére


lolal
senior tag

Nem meghatározóak már annyira, de színesebbé teszik a palettát. A szintén öreg motoros LG-vel ellentétben azért dobnak újdonságokat piacra, amiket ők lépnek meg először. Sokszor hibáznak ez tény. De a kamerás képességek sokat javultak már, mivel elismerték, hogy két külön részleg foglalkozott ezzel, akik finoman szólva sem voltak valami nagy összhangban. Már az XZ3 is egész jó képeket "lövöldözött" , az Xperia 1 meg határozottan szép. Nem a kínaiak hibája valóban, hogy lecsúsztak, de szvsz mostanság igyekeznek. Ahogy azt egy korábbi hsz-ben is kifejtettem nem szabad day1 megvenni semelyik telefonjukat, de fél évvel később egy flottás elő fizuban nagyon is versenyképesek az áraik. Írom mindezeket Apple userként. Teljesen megvoltam elégedve az Xperia XZ3-al is. Nem volt vele semmi gondom. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#41) Fuxosbömis válasza lolal (#40) üzenetére


Fuxosbömis
tag

“Teljesen megvoltam elégedve az Xperia XZ3-al is. Nem volt vele semmi gondom.”
Én csak happy Sony felhasználókat ismerek.....jómagam is az vagyok már évek óta. Biztos vagyok benne, hogy ez az új modell is kiváló lesz.

(#42) Depression válasza Fuxosbömis (#41) üzenetére


Depression
veterán

Nono, alsó szegmensben a sony is tudott olyat alkotni, ami a dobozból kivéve már nem lehetett frissíteni, mert nem volt elég tárhely.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#43) lolal válasza Depression (#42) üzenetére


lolal
senior tag

Ez így van! Flagship alatti kategória Sonynál egy vicc. Hiába dicsértem őket, ezt elkel ismerni.
Túlárazott és sz*r is. A csúcsmodellek, viszont jók szoktak lenni. Habár, ahogy említettem párszor a nyitóáron nem szabad megvenni.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#44) <Lacy85> válasza lolal (#43) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Poénból megnéztem Telenornál a Sony-kat, mennyiért szórják az M-es csomagomban.

S10+: 192 ezer
Xperia 1: 215 ezer

Na vajon melyiket venném, ha most váltanék? :D

(#45) lolal válasza <Lacy85> (#44) üzenetére


lolal
senior tag

Ezen esetben én is az S10+-t választanám , mert olcsóbb. Habár exyfosos, de az xperia 1 en bizonyos képességeiben túlmutat. Ha egy áron, vagy olcsóbb lenne a sony akkor azt. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#46) <Lacy85> válasza lolal (#45) üzenetére


<Lacy85>
addikt

És azt az Exyfost hol veszed észre Antutun kívül?
Ja tudom. -15 perc SoT a SD-hoz képest. :D

(#47) #16820480 válasza <Lacy85> (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem SoT-ban veszed észre, hanem készenlétben mínusz fél nap kb. Amúgy meg ha valakinek mondjuk nem szimpi a lehajló kijelző, akkor el is dőlt melyik éri meg jobban.

(#48) lolal válasza <Lacy85> (#46) üzenetére


lolal
senior tag

Ha még csak az antutu lenne b*sznék rá. De, ahogyan a kolléga is fogalmazott készenlét jóval rövidebb, az optimalizálatlanság végett a programok is jobban kajálják az aksit. A "tácswiz" One Ui meg eleve szereti az energiát, hát még exyfossal. Nem bántom a samut, de nem értem Európa miért mindig ezt a szart kapja, USA meg SD-t. :K

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#49) <Lacy85> válasza #16820480 (#47) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, az Edge kijelző sokakat elrettent. :K
Nem igazán érzem ezt a gondot a készenléti fogyasztásban. Munkahelyen annyira rossz a Telenor térereje, hogy össze-vissza váltogat 2-3-4g között a telefon. Még így is talán 10-15%-ot merül egy műszak alatt, ha nem nagyon használom. Éjszaka meg talán pár százalék tűnik el az akksiból. A szinkronizáció mondjuk ki van kapcsolva, csak az alkalmazások értesítései jelennek meg.
De mivel úgyis töltöm minden nap (mint kb. mindenki), így a készenléti fogyasztása nem igazán érdekel még akkor sem, ha a SD verzió fele ennyire merül.
Olyan meg még soha nem volt, hogy ne bírna ki egy aktívabb napot.
Ez az Exyfos dolog eléggé el van túlozva szerintem, valamint általában azok szidják, akik egy percet nem használták.

(#48) lolal:

Ezt mondjuk épp jó embernek írod. Több, mint 1 éve van meg a Note 9. Az S8+ pedig lassan 3 éves.
De jó, hogy ezeket megosztottad. Így legalább már tudom. Eddig sajnos nem nagyon vettem észre. :D

(#50) <Lacy85> válasza #16820480 (#47) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azt hiszem itt elég jól látszik , hogy ez nagyrészt vihar a biliben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.