Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

"A súly a megbízhatóság jele." Penge Borisz klasszikusa, ezúttal sem okozott csalódást, nagyon klassz ez a gép, köszönjük a bemutatót. :R

A mechanikus billentyűzetes megoldás elég vagány, valamint a tesztelt játék paletta is szinte a kedvenceim listája ebből az érából.

(#2) Syl


Syl
nagyúr

Nem véletlen mondják ezekre a gépekre, hogy transportable ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) AssAssynn


AssAssynn
őstag

A címet olvasva, már kezdtem megörülni, hogy egy olyan mai gamerlaposról van szó, amiből nem spórolták ki az anyagot / hűtést, de hát... :(

Mindezt félretéve, komoly, hogy egyáltalán ez még fut. :C

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#4) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Végre mechanikus billentyűzet :D
Ha még RGB is lenne, akkor minden Gémer erre élvezne. :C

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír cucc :) !
Amúgy ez lehet tényleg laptop.
Nem sok jelentősége van, de manapság ezeket a kategóriákat összemossuk. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) Balu972


Balu972
aktív tag

Azta betyár mindenit! Respect! :)

[ Szerkesztve ]

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#7) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Súlyos egyéniség :)

bővíthető a ram? 2 MB?

(#8) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Jó látni ilyen régi vasat ennyire hibátlan állapotban. Köszi! :R

Azt a tápkábelt sürgősen cseréld ki :U :K

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#9) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Szép darab :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#10) Luck Dragon

Köszi hogy megmutattad ezt a ritkaságot.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Köszi, nagyon tetszett, jó volt nosztalgiázni :) ! Elképesztő mennyit fejlődött a technika azóta, vajon harminc év múlva is ekkora különbségek lesznek a mai gépekhez képest?

(#12) Elf


Elf
aktív tag

- Kapitány úr! Ez egyik utas szólt hogy egy Walkom LP-3452 van nála és nem fél használni.
- Jézusom! Mondja meg neki hogy minden követelését teljesítjük!

(#13) Freiherr


Freiherr
őstag

Mekkora ász lehetett, aki '89- ben ilyennel csapatta... még vonalas telefonunk sem volt akkor

XXX

(#14) klambi


klambi
addikt

hirtelen azthittem valami új alienware lesz :))

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15) UnA válasza Elf (#12) üzenetére


UnA
Korrektor

:)

(#16) zone


zone
őstag

Ha valaki újra elővenné/kipróbálná: https://playclassic.games/games/racing-driving-dos-games-online/play-street-rod-2-next-generation-online/

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#17) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg kéne pakolni a belsejét ütős modern laptopalkatrészekkel, egy nagyobb kijelzőt rá és kész az elpusztíthatatlan:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Ipse89


Ipse89
tag

Buflák monitor után levezető cipelni kiállításra :DDD

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#20) DoItYourself válasza Luck Dragon (#10) üzenetére


DoItYourself
addikt

+1

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#21) MineFox54


MineFox54
őstag

Tök jó volt ezeket a játékokat újra látni, ezeken nőttem fel... (2006-7 körüli időszakról van szó ;) ) Faterom gondoskodott arról, hogy ne "szemeteket" toljak. Volt egy CD teli ebből az érából származó játékokkal, van pár ezek közül amit sajnos azóta sem találok.

[ Szerkesztve ]

(#22) Victoryus válasza zone (#16) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kösziii!
Van itt pár kedvenc! Retal, TestDrive sorozat...
Amúgy a cikk is jó volt! :) A Prehistorik... minidig kicsöngettek, kevés volt hozzá a 45 perc.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) cellpeti


cellpeti
veterán

ilyen kellen a mostani páva gyerekeknek, akik azt hiszik, hogy "üzletemberek". :DD :DDD :C


Victoryus

imádtam a Prehistorik-ot. Kár,hogy nincs okostelefonra.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#24) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Már a címéről tudtam ki írta. :R

(#25) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azért pár jobb cím kimaradt, ami szerintem elfutott volna ezen a vason...
Mission Impossible például, esetleg Prince of Persia vagy Lost Vikings. A Doomot bírja e? :DDD

(#26) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remek cikk és masina! :C
Szerelhetőséget leszámítva lehet egy ilyet kellett volna beszereznem nem Clevot :DDD

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#27) Vesa válasza Rodi 4.80 (#11) üzenetére


Vesa
veterán

Nyilván. 30 év múlva a kvantum számítógépek korában lehet azon fog mindenki röhögni, hogy milyen ósdi szilícium alapú sz*rokkal szenvedtek az emberek, és próbáltak pár extra MHz pluszt kipréselni mindenféle tuning segítségével az amúgy is nevetséges teljesítményű gépeikből.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#28) sztanozs


sztanozs
veterán

Köszi a flashback-et :)
Tuning teszt (lekvárpróba) kimaradt?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#29) MongolZ


MongolZ
addikt

Street Rod 2 :) Legjobb játék a világon :)

Egyébként Norton Commandernél fordítva van az inverz. Meg utána is jó pár helyen.

[ Szerkesztve ]

(#30) MongolZ


MongolZ
addikt

Húúúú öregem, hatalmas köszönet!!!!!!!!!

(#31) MongolZ válasza zone (#16) üzenetére


MongolZ
addikt

Mármint ez neked akart menni válasznak: Köszi :)

(#32) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ezek a jatekok :O (<--- ez oromtol siros fej) :R

[ Szerkesztve ]

OK

(#33) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Köszi a tesztet!

(#34) hege8888


hege8888
aktív tag

Impossible Mission-t akartál írni, szerintem... :)
Köszönjük a bemuitatót.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#35) gban válasza sztanozs (#28) üzenetére


gban
Közösségépítő

Bacsis imádja hogy mindenki mindenhol a lekvárral jön :DDD
De ez a nagyság átka (vagy előnye), és innen látni ha valami óriási siker volt, és emlékeznek rá hosszú évek után is.
És igen, a cím alapján nekem is az ugrott be hogy ez tuti bacsis cikke lesz :K

Postázást nem vállalok.

(#36) sztanozs válasza gban (#35) üzenetére


sztanozs
veterán

Bizony így van, ez a nagyság átka.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#37) azbest válasza Drótszamár (#4) üzenetére


azbest
félisten

rgb? fun fact, de az első kereskedelemben kapható kék led abban az évben jelent meg, mint ez a laptop :D

(#27) Vesa
vagy majd a nukleáris háború EMP-i után újra ez lesz a csúcs, mert egy újraindítás után fut tovább :D

[ Szerkesztve ]

(#38) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a bemutatót :R Nem semmi,hogy még mindig üzem képes.

A jövő most van

(#39) b.


b.
félisten

Szerintem lennénk páran akik ezt a gépet marnánk egy mai belsővel és egy jobb kijelzővel. :))

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) bacsis válasza vilmose33 (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az ennyi idős gépek közül alapjáraton 0, azaz nulla darab működőképes... de már 10-15 évvel ezelőtt sem voltak azok... Azok a gépek amik viszont "mégis" üzemképesek, az annak tudható be, hogy ilyen-olyan restauráláson már átesett... többek között ez is :)

(#41) Fáraó


Fáraó
őstag

'89-es géphez mérten ez egy nagyon jó, nagyon jól felszerelt gép, pláne laptop. Ekkor még XT-khez voltunk szokva meg a szokásos 320*200-hoz. 1 MB RAM? Istencsászár lettem volna ezzel a géppel akkor. :)

Azt hittem a Dyna Blaster is lesz a játékok között, az is ennyire korszakos, de nagyon jó volt a játékcsokor!

VIGYORRRGAZMUS.....

(#42) sztanozs válasza bacsis (#40) üzenetére


sztanozs
veterán

Amúgy tényleg, honnan lehet ezekhez működőképes hardvert beszerezni? Ramot, diszket pl; vagy bármi egyebet, ami elromolhat?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#43) gban válasza sztanozs (#42) üzenetére


gban
Közösségépítő

Írta bacsis, van benne ISA slot.
Ebből, és a méreteiből arra tippelnék, mezei asztali hardverek vannak benne.
Abból meg van bacsisnak (is) minden ami kellhet, de mint tudjuk nála van XIII. Lajos és Szent István számítógépe is, és talán pár régebbi is.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#44) bacsis válasza gban (#43) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azért ez nagyon, de nagyon nem ilyen egyszerű!
Egyetlen egy alkatrész szokott kompatibilis lenni, az pedig a HDD.. ezek a gépek sok esetben standard 3,5-es diszkeket használnak... De ez sem teljesen igaz. sok esetben Connert használnak és a Conner HDD-ken van egy spéci tápcsatlakozó (pluszban, a molexen felül) és arról hajtja a gép a HDD-ket, tehát átalakítás nélkül standard HDD hiába megy bele, nem fogod tudni azt sem használni. bónuszként még meg lehet említeni a Floppy drive-ot, ami szintén nem mindig de az esetek többségében standard 1,44-es Floppy van ezekben.
Még egy bónusz: A proci egyezni szokott, teljesen standard asztali procik vannak ezekben a gépekben, csak hát azok meg ugye sose romlanak el :)
sztanozs! Ezzel a géppel szerencsém volt. Volt belőle még egy ilyen. és a 2-ből össze raktam egy MAJDNEM működőt... De ez a ritkábbik eset... Sajna ezekhez nem lehet alkatrészt szerezni, vagy csak óriási mákkal. Nincs mese, itt javítani kell az alkatrészeket. ehhez nagyon, de nagyon ügyes elektronikai ismeretségű embert nem árt ha ismersz... szerencsére nekem van egy ilyen ismerősöm :) Van egy cimborám, aki országos szinten bátran állítom, a legjobbak között van. Hordom hozzá azokat a lomjaimat amiket megérné megmenteni, és még fantázia is van benne... És átlagosan olyan 40-50%-os eséllyel meg próbálunk életet lehelni ezekbe a matuzsálemekbe

(#45) sztanozs válasza bacsis (#44) üzenetére


sztanozs
veterán

Az nem semmi, ha ezeket még forrasztgatni kell... Gondolom elhalálozott elkók - mondjuk én egy router tápnak se nagyon tudnék nekiállni, nemhogy egy alaplapnak :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46) bacsis válasza sztanozs (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az elhalálozott elkó az 10-ből 11 gépnél már alap :D

(#47) gban válasza bacsis (#44) üzenetére


gban
Közösségépítő

De az ISA az szabvány ISA, megy benne 'bármi'?

Postázást nem vállalok.

(#48) bacsis válasza gban (#47) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, megy... deee ne haragudj, de nem értem mire akarsz kilyukadni?! Onnan indultunk, hogy honnan lehet ezekhez javító anyagot szerezni... Na most hogy az ISA, az szabvány ISA... kb pont senkit nem érdekel, ha bexarik a kijelző, a spéci RAM modul, a belső tápegység, vagy szétmarja az akku az alaplapot... Tök jó hogy cserébe rakhatsz az ISA-ba egy faxmodemet mondjuk :DDD

(#49) gban válasza bacsis (#48) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem haragszok, simán csak felmerült bennem a kérdés, teljesen függetlenül a javítási vonaltól.

Postázást nem vállalok.

(#50) bacsis válasza gban (#49) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh világos :R (Igen, van is olyan gépem amiben pl SCSI kártya van pluszban) :)

(#51) osztraksajt válasza bacsis (#44) üzenetére


osztraksajt
őstag

Még a 386-ból is legtöbb processzoron még hűtőborda sem volt, irreleváns volt a fogyasztása egy HDD-hez vagy floppyhoz képest.
Talán a kijelző és a tápelletás volt bennük az az alkatrész amit úgy terveztek hogy laptophoz illeszkedjen, a többinél szinte csak a kialakítás különbözött egy asztalihoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.