Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Ilyenekből miért nem gyártanak asztali verziót? :U :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) radi8tor válasza Patice (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ideje lenne már asztaliban a 16GB-os moduloknak is terjednie.

⭐ Stella

(#3) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Ez már valami.

(#4) Cobra.


Cobra.
őstag

Remélhetőleg nem CL20 mellett tudja a sebességet. Mindenesetre üdvözlendő a fejlesztés.

(#6) boeing


boeing
senior tag

Hát igen,látszik már nagyon,hogy a mobil dolgoké a jövő és arra fejlődnek.És én ezt meg is értem. :K

(#7) orbano válasza Patice (#1) üzenetére


orbano
félisten

gondolom nem hoz akkora fogyasztáscsökkentést arányaiban egy desktop gépben, hogy megérje bárkinek is kifizetnie az árkülönbözetet

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) F34R válasza orbano (#7) üzenetére


F34R
nagyúr

1,35 -s samu van csak az 1600-sban.

(#9) Picboy


Picboy
tag

Kedves Abu85 és a Prohardver munkatársai!

Gratulálok a cikkeidhez/cikkeitekhez! A megjelenő írások minőségi termékek, öröm olvasni őket!
Sajnos azonban néha megakad a szemem egy-egy, dolgon, ami leginkább a világ műszaki dolgait magyarra fordítók nem kellő felkészültségéből adódik és sajnos ezt nyelv átvenni látszik.
Javaslom fordítsatok figyelmet az olyan magyartalan dolgok kiszűrésére, mint a kis/alacsony, a nagy/magas stb. kifejezések keveredése. Például: a fogyasztás, teljesítmény, áram, feszültség, nyomás stb. nem alacsony, vagy magas (A feszültségekre például biztosan van magyar szabvány. Jelzete: MSZ 1), hanem kis/kicsi, vagy nagy.
Ezen felül még egy szemléletes példa a világban előforduló fordítási marhaságokra: tölthető elem (ceruzaelem méretű, általában Ni-Mh akkumulátor).

További sikerekben gazdag munkát kívánok!

[ Módosította: radi8tor ]

(#11) andris1602


andris1602
aktív tag

Tényleg ennyire fontos, hogy minél vékonyabbak legyenek ezek a szerencsétlen memóriák? Persze, ők nem szerencsétlenek.. Csak a fogyasztók, amikor kézbe veszik a legúúújabb 4mm vastag okostelefont.. :(((

(#13) bteebi


bteebi
veterán

Hát ez elég kemény :Y :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) Male válasza andris1602 (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Az is lehetne, ha a megspórolt helyet mondjuk a nagyobb akksira használnák el... de inkább a 6.4mm-es vastagság helyett 6.3mm-esre csinálják a telefont, mert ugye az nagyon kell :(((

(#15) alevan válasza andris1602 (#11) üzenetére


alevan
őstag

Fontos lessz amikor nem csak lineárisan, hanem 3 dimenzióban is elkezdik építeni az áramköröket.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#16) Szkita5


Szkita5
csendes tag

"Az új fejlesztés ráadásul másodpercenként 2133 megabit átvitelére is képes."

Ez mi a franc? Olyan, mintha nem is prohardveresek írták volna a cikket, hanem a Barátokközt forgatókönyvírói, az 50 magos processzorral...:D

If you think that fuck is funny, fuck yourself and take the money.

(#17) Male válasza Szkita5 (#16) üzenetére


Male
nagyúr

:DDD
Te olvastad el először az alcímet, úgy tűnik :)

(#18) Picboy válasza Szkita5 (#16) üzenetére


Picboy
tag

Maga a megabit / másodperc nem hülyeség. Az internet sebességét is megabit / mp-ben adják meg, nem megabájt / mp-ben.
Az állítás így lenne helyes: Az új fejlesztés ráadásul másodpercenként 136512 megabit átvitelére is képes.
Az másik kérdés, hogy maga a memóriamátrix nem ilyen gyors (késleltetések).
Akárhányszor megduplázódik a csatolófelület sebessége (ddr->ddr2->ddr3), a késleltetések is kb. megduplázódnak. Eredményképpen a rendszer teljesítménye szinte semmit sem nő.

(#19) andris1602 válasza alevan (#15) üzenetére


andris1602
aktív tag

szia :) nem értek az áramkörépítéshez, szóval ezt egy kicsit bővebben kifejthetnéd, mert érdekel. :)
csupán a trendre reflektáltam. :U

(#14 ) Male: teljesen egyet értek. :) annyira örültem, amikor kiadta a Motorola a RAZR MAXX-ot :) legyen inkább kicsit vastagabb a telefon (talán még jobb is a fogása) és bírja ki két napig :)

(#20) alevan válasza andris1602 (#19) üzenetére


alevan
őstag

Példáúul arra gondolok ez alatt, hogy a RAM chippeket egymás tetejére is fogják építeni. Ezáltal csökkenhet a DIMM-SODIMM lapka mérete, de elég vékony lapokkal a vastagsága marad a jelenlegi. (Mondjuk ennek sok értelmét nem látom, de nekem is ismerősöm ezzel a példával magyarázta el :D).

https://en.wikipedia.org/wiki/Three-dimensional_integrated_circuit

Itt találsz konkrétabb előnyöket.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#21) Male válasza Picboy (#18) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem a 2x32 bitet nem egy chip fogja megoldani, szóval jó lesz az 68256 Mbit/s-nek is.

A késleltetések időben nem nőttek, stagnálnak vagy csökkennek leginkább. (Mondjuk egy 266MHz-es DDR CL2 és egy 2133MHz-es DDR3 CL11-et összevethetsz, az utóbbinak kisebb a késleltetése...) Emelett az átviteli sebesség nő, így pedig az összteljesítmény is nő.

(#22) Waltee


Waltee
csendes tag

Hamarosan ott tartunk, hogy mobil vonalon is szükség lesz 64 bites processzorra, mert annyi memória lesz a masinákban amit nem lehet 32 biten megcímezni.

(#23) orbano válasza Waltee (#22) üzenetére


orbano
félisten

van még nem 64 bites proci a piacon? :Y

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) orbano válasza Balu12 (#24) üzenetére


orbano
félisten

okok én x86 vonalon gondolkodtam hirtelen :B

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.