Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

A 8 Gbit nekem nem hangzik annyira soknak (pedig az!), a 32 GB/modul már annál inkább. Erről nem is beszélve: "A Samsung az új memórialapkára később 128 GB-os TSV technológiára épülő memóriamodult is szeretne építeni a szerverek piacát megcélozva." :Y

"A 20 nm-es osztályú gyártástechnológiával"
Ez vajon még az a 2x nm-es technológia, amin a DDR3 is készül(t)? Minden bizonnyal még az.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) F34R válasza bteebi (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

Az minket annyira nem erint de a desktopba is akar elkepzelheto 32gb-s modul erdekes lehet.

(#3) BiP válasza bteebi (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

A 8Gbit az ilyenkor 1 chip mérete.

(#4) _SPD_ válasza BiP (#3) üzenetére


_SPD_
tag

He??? :)

Ez adatátviteli sebesség...

(#5) BiP válasza _SPD_ (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem nem. En ugy tudtam eddig, hogy ilyenkor a chipek kapacitását adják meg. Ezek 8Gbitesek, tehát 8darab kis kocka egy modulon az egy 8GB-os modult jelentene.
Ha adatátviteli sebesség lenne, azt jelölnek a cikkben is, es nem kapacitást irnanak ra.
Az adatátvitelt a 2400MHz-ből szepen fel lehet lehet szorozni, max. 19200MB/sec.
De majd az okosok kijavitanak vagy megerositenek ebben.

[ Szerkesztve ]

(#6) rodrigez válasza _SPD_ (#4) üzenetére


rodrigez
senior tag

Eszed tokját :) Ez egy chip kapacitása ahogy BiP is gondolta. A képen látható modulon is 16db van oldalanként vagyis 16 gigabyte/oldal.

(#7) ryori


ryori
senior tag

Na, olcsóbb lesz a ddr3? :)

(#8) #97716736 válasza ryori (#7) üzenetére


#97716736
törölt tag

Drágább :DDD

(#9) _SPD_ válasza rodrigez (#6) üzenetére


_SPD_
tag

az akkor is adatátvitel ha mondom :DD :DDD

Szeretem mikor felháboronak a hülyeségen :D

(#10) _SPD_ válasza rodrigez (#6) üzenetére


_SPD_
tag

Amúgy akárhogyan is nézem ezen 18 modul van egy oldalon.... Vagy sem?

(#11) _SPD_ válasza rodrigez (#6) üzenetére


_SPD_
tag

A képen még az augusztusi 4Gbites modulokra épülő 64gb modell van azon volt a képeken oldalanként 18 chip.

"Samsung Electronics, Ltd. announced today that it has started mass producing the industry’s first 64 gigabyte (GB), double data rate-4 (DDR4), registered dual Inline memory modules (RDIMMs) that use three dimensional (3D) “through silicon via” (TSV) package technology. The new RDIMMs include 36 DDR4 DRAM chips, each of which consists of four 4-gigabit (Gb) DDR4 DRAM dies. The low-power chips are manufactured using Samsung’s most advanced 20-nanometer (nm) class* process technology and 3D TSV package technology. "

(#12) oettinger01


oettinger01
őstag

Pont jó amire nekem szükségem lesz ilyenre /kb3év/ addigra az árak sem lesznek az egekben.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#13) Kékes525 válasza F34R (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Hogyan lehetne azt kihasználni?

(#8) ZeroDK: Már csak azért is, mert a forint romlik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) BiP válasza _SPD_ (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

:W

(#15) bteebi válasza BiP (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Igen. És 32 ilyen chippel ki is jön a 32 gigás modul, ahogy az (félig) a képen is látszott.
(A chipeket mindig Gb-ben adják meg (nem tudom miért), a modulokat viszont - természetesen - GB-ban.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) oraihunter válasza ryori (#7) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Nem hinném. Inkább mostantól drágulni fog! :K

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.