Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fsdb


fsdb
aktív tag

Az árán kívül persze, a chipsetről, és a memóriáról lehet tudni valamit?

(#2) .mf


.mf
veterán

Hatszámjegyű? ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Durva amit az USB3 porton tud, és az a 8 LAN port is hasznos tud lenni, legalábbis nálam.
Mindenesetre a NAT sebességre kíváncsi lennék nagyobb terhelés esetén, illetve arra, hogy ha több kliens is csatlakozik mondjuk wifi-n akkor mennyire esik vissza a sebesség.

[link] kicsit több infó a routerröl.

Az induló ára 299 dollár.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#4) proradeon


proradeon
őstag

CPU1: Broadcom BCM47094 (1.4 GHz, 2 cores)
FLA1: 128 MiB (Brand? NAND)
RAM1: 512 MiB (Brand? DDR3 x 2)

Not bad.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5) Daywalker válasza fsdb (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

[link]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) fsdb


fsdb
aktív tag

Egy ilyennel azért elég sok mindent lehetne kezdeni.
Egy NAS-t könnyedén kiválthat, 299$ meglesz itthon a hat számjegy. :DDD

(#7) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Lesz egy 4 LAN portos változat is. RT-AC3100

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) devil-k


devil-k
nagyúr

Kár, hogy ilyen csúnya. :(

- mozi bolondéria -

(#9) Intruder2k5 válasza devil-k (#8) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem brutál jól néz ki. Menne a CISCO modemem mellé. :)

(#10) devil-k válasza Intruder2k5 (#9) üzenetére


devil-k
nagyúr

Külsőre nekem inkább a Synology új routere jön be. Nekem ezek az Asus ROG dolgok nem jönnek be. :B

- mozi bolondéria -

(#11) bteebi


bteebi
veterán

Kár, hogy ROG, meg hogy ilyen csicsásan néz ki, pedig amúgy jó lenne. Itthon szerintem 100k körül lesz elérhető, ami nem kevés pénz egy routerért...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) zsolt501 válasza bteebi (#11) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Lentebb belinkeltem a kevesebb porttal rendelkező csicsátlan testvérét.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) Intruder2k5 válasza bteebi (#11) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, 1 éve a 87U is 82-84k körül volt, de azóta szépet esett az ára. Úgy gondolom jó lehet ez még fél, egy évvel a bevezetés után is, addig szerintem ki is tart még az RT-N66U-m. :)

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valamelyik gyártó igazán elmehetne abba az irányba is, hogy budget kategóriás vagy legalább kedvező ár/érték arányú AC-s routert dobjon piacra, nem csak az ilyen szörnyetegeket...amiknek amúgy is sokkal nagyobb a füstje, mint a lángja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) zsolt501 válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pedig léteznek belépő szintű AC-s routerek a Tenda és a Tp-Link vonalon is, de több gyártó is van aki az alsóbb osztályba is ad ki AC routert.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#16) Intruder2k5 válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézz körül a TP-LINK kínálatában.

(#17) gianni85


gianni85
veterán

fúú, tiszta gémer design :)

(#18) pdev1811


pdev1811
tag

Ha már gémer, hány fps-t hoz?

(#19) Reggie0


Reggie0
félisten

Ennyibol osszedobok egy mini itx-es gepet hasonlo fogyasztassal, es az lekorozi teljesitmenyben. Sot meg nas-sal sem lesz gondja, ott a sata usb3 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#20) .mf válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


.mf
veterán

Olyan már van... de minek. Szép és jó papíron az ac, de a hatótávja kicsi.

Ha már: engem inkább olyan érdekelne, ami ugyan csak n-es, de pakoltak alá rendes hw-t: 2-magos proci, 128-256 MB RAM, 4+1 Gb-es port hw-es NAT-olással, 2 db USB2 vagy esetleg USB3 port -- s mindezt értelmes áron, nem ilyen elszálltan.
Tp 3600 van jelenleg Vargalex-féle openwrt-vel amit kicsivel megjelenése után vettem (az se ma volt), de azóta se jött ki jobb ajánlat, ha majd le kéne cserélni.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Phülöp válasza zsolt501 (#7) üzenetére


Phülöp
addikt

Na, akkor már nem kell kérdeznem.
Köszi. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak.

(#22) #06658560 válasza .mf (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Fritzboxok nem jók?

(#23) Egon


Egon
nagyúr

Teljesen jó irány a 8 LAN-port: pl. nálunk van egy NAS, két médialejátszó, és két asztali gép - ebből következően kevés a jelenlegi 4 csatlakozási lehetőség...:( Külön switchet nem akarok használni, ha nem muszáj.
Viszont elszomorító ezeknek az eszközöknek az árazása. Külső antennás, legalább dual-band-os (azaz nem kell feltétlenül ac-s) Asus eszközök ára az egekben van. Ezért vettem hosszú hezitálás után belső antennásat. A cikkben szereplő eszköz egy olcsóbb (vadiúj) konfig ára, ami azért mindenképp túlzásnak tekinthető.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Gubek-Einste válasza .mf (#20) üzenetére

Ilyen eszköz már nem lesz, most már csak AC eszközök fognak megjelenni. Korábban volt egy kakukk tojás, az Asus N18U ami AC-s router-ek hardverét kapta meg de csak 2,4 GHz képes.

#23 Egon
Az Asus mindig is drágább volt mint a TP-Link de cserébe, most már, komolyabb képességekkel rendelkeik a gyári firmware.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25) ^Clown válasza pdev1811 (#18) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem FPS-t hoz, hanem cm-eket :D

Csicsát leszámítva amúgy nem egy rossz cucc ez, a 8 port is jól tud jönni egy LAN partinál (bár egy 4K-s gigás switch-el is meg lehet oldani, de mind1).

(#26) Sanchez638 válasza Reggie0 (#19) üzenetére


Sanchez638
addikt

Rakj... Csak minek írsz ide ilyesmit, ha te jobbat tudsz? Ez megint olyan mint a nas.. Nem kell vele foglalkozni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27) Yodafon


Yodafon
senior tag

Azért néhány toldalék mennyit tud segíteni... :U
8 db Gigabites Ethernet portokat és gyors Wi-Fit ígér az ASUS RT-AC88U router

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#28) Duree


Duree
veterán

Végre egy olyan router ami szakít a 4 ethernet port hagyománnyal.Azt hiszem ha nem lessz csillagászati az ára fogok venni egyet.

duree54

(#29) Intruder2k5 válasza Yodafon (#27) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

8 db portokat? Hát ez sokat nem segítene, hidd el! Sőt, rontana...

Különben meg ezen a területen ilyen a szóhasználat, úgyhogy ezen kár pörögnöd. Egy router 4 portos, vagy 8 portos, és nem pedig 4 db portos vagy 8 db portos.

[ Szerkesztve ]

(#30) Phülöp válasza Yodafon (#27) üzenetére


Phülöp
addikt

A db nem feltétlenül hiányzik, egyértelmű anélkül is (3 kolbász vagy 3 db kolbász)
A jelzőképző a gigabit végére valóban kell.
A többesszám felesleges, ha számosítod (2 kolbászok vagy 2 kolbász).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak.

(#31) Reggie0 válasza .mf (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem most ment tonkre egy ugyan olyan, mint neked van. En wifis Mikrotik 2011-re valtottam.

(#26) sanchezsa: En azt ertem, hogy nem kell vele foglalkozni, csak a wifis router tipikusan az az eszkoz, ami olcsobb, mint ha diszkret alkatreszekbol raknad ossze. Tehat ha mar beeri ezt az arat, akkor rohamosan fogy a letjogosultsaga, mert a nem kell foglalkozni tenyezovel szemben all, hogy sokkal korlatozottabb a kepessegekkel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#32) Intruder2k5 válasza .mf (#20) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS RT-N18U majdnem megfelel ennek, csupán a SoC nem kétmagos benne, de ettől függetlenül elég izmos.

(#33) Cypresss


Cypresss
senior tag

Kell egy ilyen, lehetőleg még az idén. :C

Vajon egy Syno NAS ezzel összekötve milyen írási sebességet tudhat link aggregációban?

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#34) Kiflinger válasza Duree (#28) üzenetére


Kiflinger
tag

IGEN! Sokáig azt gondoltam deviáns vagyok, amiért nem elég a 4 Gb port. Nekem most RT-AC68U van, zseniális a cucc, de kellett mellé egy Gb switch is, ami már szintén tele van. Az ára borsos lesz, de kreáltak egy értelmes indokot a váltásra. Ha még egy kábelt be kell csattintanom valahová, akkor már csak az lesz a kérdés, hogy a nyolc portos switch, vagy a drágábbnak ígérkező router csere lesz-e a megoldás.

(#35) zsolt501 válasza Cypresss (#33) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ahhoz hogy a link aggregációt kihasználd ahhoz a routernek is tudnia kell, anélkül csak egy lehetőség.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36) Gubek-Einste válasza Kiflinger (#34) üzenetére

Inkább csak egy switch-et vegyél.

#35 zsolt501
A cikkben le van írva, hogy van/lesz benne link aggregáció így router szinten meg van ehhez a támogatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#37) McSico


McSico
senior tag

Há mi ez a robot? :D
Nem semmi köntösbe rakták.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#38) Duree válasza Kiflinger (#34) üzenetére


Duree
veterán

Én is így vagyok egyel kevesebb konnektor kell a router mellé,és pont elég elég lesz a 8 port.Telitalálat.Jó lenne ha a többi gyártó példát venne erről és hasonló paraméterekkel rendelkező cuccot dobnának piacra.

duree54

(#39) Gubek-Einste válasza Duree (#38) üzenetére

Erre ne nagyon várjál, nincsen olyan nagy igény a négynél több portos router-ekre, ha valakinek még is kellene akkor pedig egyszerűen vesz egy sima switch-et és kész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40) captain81


captain81
csendes tag

Még senki nem linkelte a Mikrotik routerét? Nem AC-s a wifi, csak bgn, de van 5GLAN+5LAN+SFP+USB portod. Rajtad múlik hány portot használsz WAN-ra és LAN-ra, stb... Igaz, a konfigurációhoz azért kell legalább alapszintű hálózati ismeret.
Nekem már 2 éve kevés volt a 4LAN port. Az ára sincs elszállva ($129).

[ Szerkesztve ]

(#41) Reggie0 válasza captain81 (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem linkeltem, csak emlitettem. Nekem ez van.

(#42) Duree válasza Gubek-Einste (#39) üzenetére


Duree
veterán

Pedig nálam eléggé sokan keresik,pontosabban keresnének legalább 5 portosat.

duree54

(#43) Gubek-Einste válasza Duree (#42) üzenetére

Akkor most már tudsz ajánlani ilyet, bár az ára még erősen kérdéses, hogy kinek fogja megérni.

Akkor erre mit lehetne monda: Az ASUS OnHub márkajelzésű routerrel jelentkezik

Egy igaz szörnyeteg: Wireless-AC5300 Tri-Band Gigabit Router

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#43) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OnHub-ot néztem én is, na az szerintem ronda.

(#45) zsolt501 válasza Gubek-Einste (#43) üzenetére


zsolt501
nagyúr

RT-AC5300-ben fele annyi a RAM ami néha nagyon jól jöhet, pláne akkor ha az USB port használatban van.
Mondjuk az 5300-as már úgy néz ki mint egy pók, vagy egy felfordított IC...amúgy van egy baj vele, mégpedig az ideális elhelyezés az antennák elrendezése miatt nem egyszerű.

Tévedtem az áthúzott résznél, mert a gyártó oldalán 512 van írva de a wiki-n meg 256, szóval mostanában elég sokat téved a https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-AC5300

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#46) fordfairlane válasza devil-k (#10) üzenetére


fordfairlane
veterán

Külsőre nekem inkább a Synology új routere jön be.

Hosszú ideje az első értelmes router-fejlesztés, amit látok. A többiek még mindig ezeket a WIFI-t szteroidozó szörnyeket nyomatják, ami engem egyáltalán nem érdekel.

x gon' give it to ya

(#47) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#44) üzenetére

Dísztárgynak még csak-csak elmenne de router-nek? A legrosszabb az benne, hogy csak 1(!!!) LAN portja van. Értem én, hogy mindent wifi-re kell tenni meg minden de akkor is.

#45 zsolt501
Mondjuk az 5300-as már úgy néz ki mint egy pók
Másnak is eszébe jutott ez :D

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48) zsolt501 válasza Gubek-Einste (#47) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor ezzel a pók látomással nem vagyok egyedül :D

Az OnHub-al meg én is úgy érzek, hogy egy szervert nem wifi-n keresztül kell üzemeltetni, szóval az az 1 LAN port édes kevés, nálam még a nyomtató is LAN kábelen van, illetve a média lejátszók is, mert egy FHD anyagot wifi-n nem mindig fog stabilan áttolni több beton falon keresztül pláne nem társasházi környezetben.

Biztos sok mindenre elég a wifi, de hogy média lejátszásra és játékokra és szerver üzemeltetésre nem az biztos, arra hogy böngészgessünk és kisebb anyagokkal dolgozgassunk (ahol nem lényeges a gyors és stabil adatátvitel) ott biztos elég és még sokáig elég is lehet, de az is biztos hogy már most is észrevehető problémát tud okozni az ha a környezetünkben nagy és sok a wifi forgalom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Lehet e már tudni, hogy Magyarországon mikortól lehet kapni ezt a routert, mert keresgéltem, de csak külföldi boltokat találtam, de kintről nem szívesen venném a routert a garancia miatt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#50) Gubek-Einste válasza zsolt501 (#49) üzenetére

Van valamilyen különösebb okod ennek az eszköznek a beszerzésére?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.