Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chp


Chp
őstag

Minden tápos cikk láttán felcsillan a szemem, aztán mikor meglátom a teljesítményét, annyi jut eszembe, hogy tölcsért a kézből és üvöltve; Unalmaaas! Meg lehet kövezni, de ami engem illet nem értem a tendenciát mikor a processzorok és grafikus kártyák fogyasztása csökkenő félben van, táp újdonságokat meg alig látni 500W alatt. Lehetne vitatkozni a hatásfokról meg a szent 50%-ról, de egyszerűen nem vesz rá a lélek arra, hogy 5-6.000 Ft - tal többet fizessek a nagyobb teljesítményért(legjobb esetben), s mindezt számomra teljesen feleslegesen. Jah, némi szerkesztés: a modularitásról most nem szólnék, a hangsúly a wattokon van.

[ Szerkesztve ]

(#2) zooliii válasza Chp (#1) üzenetére


zooliii
tag

Én úgy tudom, a kisebb tápok előállítása nem kerül sokkal kevesebb pénzébe a gyártónak, lényegében csak néhány kondenzátor méretezése, meg a kábelek száma a különbség. (Ez a végfelhasználói áron is sokszor megfigyelhető, van olyan, hogy egy széria két modellje közül a nagyobb teljesítményű nem számottevően drágább vagy konkrétan még olcsóbb is.)
Abban igazad van, hogy kis terhelésen nem épp a legkedvezőbb a hatásfok, ezért rossz ötlet extrém módon túlméretezni. Lényeg, vannak számodra is nagyon jó minőségű 500w alatti tápok, pl. BQ straight Power 11, Bitfenix Whisper stb.
Viszont megvan a célcsoportja ezeknek is, mondjuk aki 250-300w VGA-t használ meg 130w processzort, oda nem feltétlenül 500w alatt ajánlanék tápegységet.

(#3) Cingáriusz válasza Chp (#1) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Tele a piac 450-550wattos 80+ tápokkal. Nem hiszem el, hogy nem találsz számodra megfelelőt. 400w alatt meg semmilyen gépet nem szabad hajtani, amiben tápcsatis a vga.

(#4) dagonya válasza Cingáriusz (#3) üzenetére


dagonya
aktív tag

ez igaz, de egy csomó gépbe full fölösleges bármilyen vga

(#5) Cingáriusz válasza dagonya (#4) üzenetére


Cingáriusz
őstag

300-350-es táp is van bőven minőségi, bár ártani nem fog ha egy keveset fogyasztó gépbe is belerak az ember egy 400-450-es tápot. Később eladhatóbb lesz.

(#6) dabadab válasza Cingáriusz (#5) üzenetére


dabadab
titán

A mostani gépemet egy 160 wattos táp viszi (az idő nagy részében 30 watt alatt eszik a konnektorból) és kb. ez az, ami a legtöbb embernek simán elég lenne, ehhez képest kb. senki sem célozza ezt a piacot, meg mindenki be van hülyítve azzal, hogy már a 300 watt is kevés.

Kevés a fenét.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#7) dagonya válasza dabadab (#6) üzenetére


dagonya
aktív tag

szerintem is, aki normális célokra használ egy pécét és nincs képben gaymer majomkodás, az manapság mesésen alacsony fogyasztással kap nagyon-nagyon kellemes teljesítményt gyakorlatilag mindenre, abszolút feleslegesek a fél kilowattos kockák is.

az tény hogy más dolog a gaymer piaci trend, meg hogy a kilowattos atomsuperRGBpowersupply jobban tartja az értékét, meg piacképesebb használtan, de ez szerintem nem sokat változtat az előbbi gondolataimaon.

(#8) bot1978 válasza dabadab (#6) üzenetére


bot1978
senior tag

A Brand gépek közül rengeteg készül erre a piacra. Építéssel sem kell vacakolni, a hűtés átgondolt és hangtalan szevasz megfelelő táp van benne, egyáltalán nincs feleslegesen túlméretezve. Rámutatsz "azt a DELL-t kérem" megveszed, örülsz. Ha árérzékeny vagy megveszed a német használt import DELL-t töredék áron. Tökugyanazt kapod csak lesz 5 éves, de 5 évesen ezek a desktop brand gépek teljesen hibátlanok. Max a HDD-t kell cserélni, de úgy is teszel bele egy új SSD-t ha kemény 6k az ára és sokkal gyorsabb vele nem?

(#9) Chp


Chp
őstag

"Viszont megvan a célcsoportja ezeknek is, mondjuk aki 250-300w VGA-t használ meg 130w processzort, oda nem feltétlenül 500w alatt ajánlanék tápegységet."

Igen ám, csak, hogy én ennek az ellenkezőjéről beszéltem. Nem állítottam, hogy nincs meg a célcsoportja, de kitartok amellett, hogy a másik oldalnak - a kis fogyasztású konfigurációk tulajdonosainak - is elég nagy a bázisa, s mégis jelentősen kisebb figyelmet kapunk az elmúlt években. ATX esetében ez hagyján, de SFX és TFX tápok is mikor úgy mennek felfelé teljesítményben mintha kötelező lenne, számomra nonszensz.

"Tele a piac 450-550wattos 80+ tápokkal. Nem hiszem el, hogy nem találsz számodra megfelelőt. 400w alatt meg semmilyen gépet nem szabad hajtani, amiben tápcsatis a vga."

El lett mondva, hogy a kis fogyasztású gépek rohamosan terjednek, ezért az elégedetlenségem. A tápcsatis dVGA-tól nekem az a véleményem, hogy 350W-ig tökéletesek hozzá a tápok, amennyiben normális elektronikával vannak ellátva. Én magam is használtam 350W-os tápegységet egy tápcsatis videókártyával, melegedésnek nyoma sem volt, még legnagyobb terhelés alatt sem.

Végül pedig: engem nem érdekel az eladhatóság. Ha van egy érdeklődőm aki a wattok hatására esetlegesen magához nyúl - mert milyen sok van belőle -, az nem engem fog minősíteni, mindemellett teljen el plusz 2 - 3 nap, lesz majd olyan érdeklődő aki tudni fogja mi fán terem a téma.


(#10) dabadab válasza bot1978 (#8) üzenetére


dabadab
titán

"A Brand gépek közül rengeteg készül erre a piacra."

Azoktól se vagyok elragadtatva, custom megoldások, erősen csökkentett alkatrészválaszték (hol látsz pl. egy Ryzen 3600-as alapú gépet?) és annyira nem is hangtalanok.

DRM is theft

(#11) Cingáriusz válasza dabadab (#6) üzenetére


Cingáriusz
őstag

160watt alatti fogyasztás? Igen, azt úgy hívják hogy laptop. Az extrémen kicsi táp, a userek nagyon minimális része használ ilyen pici fogyasztású gépet. Az, hogy egy 300-as táp van a gépben, attól még nem fog többet fogyasztani, csak magasabb a maximum amit le tudna adni. Én nem mernék olyan picike tápot használni, mert egyszer legyen egy pillanatnyi fogyasztási megugrás és a 160-as táp hamar elfogy.

[ Szerkesztve ]

(#12) Cingáriusz válasza dagonya (#7) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Normális cél? Akkor a videószerkesztés, vágás és konvertálás az ezek szerint nem számít annak 😁

(#13) dabadab válasza Cingáriusz (#11) üzenetére


dabadab
titán

"160watt alatti fogyasztás? Igen, azt úgy hívják hogy laptop"

Vagy úgy, hogy Ryzen 3600 + GeF 1650.

"Az, hogy egy 300-as táp van a gépben, attól még nem fog többet fogyasztani"

De. A tápok hatékonysága nagyon csökken alacsony kihasználtságnál.

DRM is theft

(#14) Cingáriusz válasza dabadab (#13) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Te egy 160-as tápon tartasz egy Ryzen 3600-ast és egy 1650-est? Oké, hogy 65+75W TDP a két cucc, de ott van még az alaplap, a ram és az ssd/hdd. Ne haragudj, de hatalmas butasagot csinálsz, ha ezt 160-as táppal hajtod,de mivel ekkora szakember vagy, inkább csak sok sikert kívánok ehhez a projekthez 😁 Nem tudom honnan szedted össze ezt a fantasztikus tudást, de van baj, nem kicsi 😉

[ Szerkesztve ]

(#15) dagonya válasza Cingáriusz (#12) üzenetére


dagonya
aktív tag

nyilván sarkítottam, és persze a normális egy idézőjeles kifejezés.

de egyébként úgy gondolom hogy többségben vannak azon felhasználók akiket pusztán azzal zavarba tudsz hozni ha egy videót át kell konvertálniuk, vagy megvágni. el se jutnak oda soha, hogy ebben a hardver jelentsen nekik szűk keresztmetszetet.

az ügyfeleim között naponta szembesülök azzal, hogy egy kép átméretezése, vagy egyáltalán ennek a fogalomnak az értelmezése is gondot okoz. és nem szeretnék senkit degradálni, teljesen normálisnak tartom, hogy a számítógéphasználat sokaknak csak a megszokott kerékvágásban megy; facebookozik, netezik, jutyúbon hallgat zenét 96kbps minőségben, ha muszáj a munkájához megtanul wordözniexcelezni és kész. ilyen körülmények között a büdös életben nem fog a látókörébe kerülni az hogy integrált, vagy külön vga-kártya számolja neki a képkockákat. és ez szerintem teljesen rendben van így. erre utalok amikor gaymer majmokat emlegetek, mert az egy külön állatfaj, nekik nyilván prioritás az NvidiAMD, meg a superCPU, meg az ergébé, meg a kiloWattos táp.

autót is tök sokan vezetnek úgy, hogy fingjuk sincs mi a tökömet csinálnak a szelepek a motorban. és jogosan mondhatod ez micsoda pongyolaság, ilyen tudással soha nem mehetnének versenypályára, mert ott aztán kiderülne hogy a pici dízelük nem oda való, dehát nagyon sokan nem is mennek soha.

bocs a hosszú prédikációért.

(#16) dagonya válasza Cingáriusz (#14) üzenetére


dagonya
aktív tag

ez nem szakemberség meg tudás kérdése, hanem annak józan mérlegelése hogy miből jön kifelé az a 160W. seasonicból vagy a vargánéból. a papíron feltüntetett wattmennyiség-fetisiszták gyakran megfeledkeznek a wattok minőségéról. igaz az egy nehezebben definiálható paraméter, sokkal egyszerűbb rányomtatni a kartondobozra nagy piros betűkkel hogy 650W és már nyugodt is a lelkiismerete minden tuning gaymernek.

(szerinted hány megawattos fogyasztást produkál egy alaplap+ram+ssd?)

(#17) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

"Az árával sem szálltak el túlságosan". Lesz az 130€, mire a boltok polcaira kerül és arra már nem mondanám ezt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.