Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vince


vince
őstag

Átérzem emberünk fájdalmát. Én a freemailes fiókom jelszavát felejtettem el :O

;] :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szerintem kb bármely hacker feltörné a pénz feléért, legalábbis kétlem hogy egyikkel sem tudna megegyezni, hogyha sikerül akkor övé a fele, ha nem, akkor meg hát, isznak valamit

Vagy tévedek?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez kellett az embereknek. Bankok, tobbszorosen vedett kozponti rendszerek, szakemberek nelkuli penzugyi rendszer, raadasul virtualis fizetoeszkozzel, ahol senkinek nincs semmi felelossege, kotelezettsege. A liberalizmusnak is megvan az esszeru hatara. Foleg hogy az mar regen ismert, hogy az IT vilagaban meg sose vontak senkit se komolyan felelossegre, mert elcseszett valamit. Bocs, bugos volt, bocs, a hackerek betortek, shit happens, bye-bye.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Gdi


Gdi
senior tag

Van baj ^

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) Viktor0610 válasza vince (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt én is elfelejtettem. :(
És mivel nincs beállítva hozzá jelszó-emlékeztető, lehetetlenség visszaszerezni. :O
Már kerestem a Freemailt is, de nem segítettek. :((

Samsung Galaxy A54

(#6) Viktor0610 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi köze a bitcoinhoz a liberalizmusnak? 🤔

Samsung Galaxy A54

(#7) 8th


8th
addikt

Ez a méreg nem a cián. :DD

(#8) Tigerclaw válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt szerintem meg tudnak hardveresen akadalyozni hogy letorlodjon a memoriachipek tartalma tobb hibas probalkozas eseten, sot ki is masolhatnak egy virtualis drive-ra a nyers tartalmat, hogy azon korlat nelkul probalkozhassanak. Nemi social engineeringel talan eleg hamar megfejthetnek, hacsak nem volt olyan idiota az illeto hogy egy hosszu random jelszot adott meg amit eleve nem jegyez meg senki, csak felirja valahova.

Itt egyebkent meg az is problema, hogy kvazi nem bizhat meg senkiben, mert nyugodtan mondhatja az illeto, hogy bocs, nem sikerult meg, de kozben mar reg az o tarcajaban van a le.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Tigerclaw válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az hogy pont azt tartjak elonyenek, hogy bankoktol, hatosagoktol, kormanyoktol fuggetlen fizetoeszkoz. Nincs szabalyozva, es ez a liberalizmus ebben a kontextusban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) gyuszaa válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


gyuszaa
őstag

Hát igen, mit is várunk egyszeri felhasználóktól ha egy programozó is balfasz, hogy egy jelszókezelőt használjon aminek az adatbázisát függetlenül és redundásan tárolja. ;]

(#11) Exodius


Exodius
őstag

Aki ennyire droid programozó létére, hogy nem képes csak egy papírra kiírni az egyik legfontosabb jelszót az életében, az meg is érdemli.

Nem tudom sajnálni.

(#12) cof válasza Exodius (#11) üzenetére


cof
veterán

A cikk ugyan nem tér ki rá, de ne gondoljuk azt, hogy ezt hetekkel hónapokkal ezelőtt vásárolta valakitől.

Valószínű inkább az, hogy egy korai bányász volt, amikor még nulla értéke volt a BTC-nek, így hiába írta fel valahova 10 évvel ezelőtt, nem tulajdonított neki nagy ügyet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#13) Viktor0610 válasza cof (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A végeredmény ugyanaz. ;]

Samsung Galaxy A54

(#14) elfelejtette válasza cof (#12) üzenetére


elfelejtette
veterán

"A német programozó 2011-ben ajándékba kapta a bitcoint"

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#15) cof válasza elfelejtette (#14) üzenetére


cof
veterán

Valóban. Én máshol olvastam róla tegnap, ott nem volt benne az eredete.

De a lényegen nem változtat, abban az időben még nem volt akkora értéke mint ma. Szóval kár felróni neki. Az meg, hogy nincs rá ideje foglalkozni vele, azt jelenti, hogy jól áll anyagilag minden bizonnyal.

A The Indepentent viszont úgy tudja, a tetemes vagyon elvesztése ellenére nem kell sajnálni Thomast, mert máshol is van bitcoinja (jelszóval együtt), méghozzá annyi, hogy nem is tudja, mihez kezdhetne annyi pénzzel.

Erről van szó. Szóval minden bizonnyal ez a 7200 BTC csak apró.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#16) atike


atike
nagyúr

....és ő ezt a BTC-t (persze gondolom nem egyben, részletekben) foghatta volna és simán átválthatta volna "normál" pénzre bármikor...? :U (oké, a mennyisége miatt gondolom kicsit bajos, de elviekben)

(#17) Exodius válasza cof (#15) üzenetére


Exodius
őstag

"Az meg, hogy nincs rá ideje foglalkozni vele, azt jelenti, hogy jól áll anyagilag minden bizonnyal."

Bocs, de 80 millárd forint mellett ez azért elég vicces kijelentés. Hovatovább egyenesen abszurd. :D

- Mennyi van a wallet-ban, amihez nem férsz hozzá?
- 80 milliárd.
- Jah...az semmi! Sza*d is le... :D

(#18) cskamacska válasza cof (#12) üzenetére


cskamacska
addikt

Pedig nagy ügyet mindenképp tulajdonított neki, mert pont egy titkosított USB flash meghajtó jelszavát felejtette el amin a tárcája volt.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#19) cof válasza Exodius (#17) üzenetére


cof
veterán

:D

Ja, hát kicsit alálőttem a "jól áll anyagilag" kifejezéssel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#20) pachito válasza cskamacska (#18) üzenetére


pachito
őstag

Ezeken a pénztárcákon nem ilyen 10-12 totál random szavas jelszók vannak? Tehát nem olyasmi ami majd holnap "beugrik".

(#21) Krix válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


Krix
őstag

Tévedsz, ez tényleg nem a hétvégi hacker szakkör szintje: [link] Ha sikerülne valahogy szétszedni és a chipről lemásolni az adatokat, akkor lenne egy durván titkosított karakter halmazod, amit jelenleg nem tunánk visszafejteni. De tudtommal még a szétszedés sem sikerült senkinek.

If it is not broken then don't fix it!

(#22) -FreaK- válasza atike (#16) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez engem is érdekelne, mit tudsz kezdeni ilyen összeggel? Létezik, hogy ezt bárki hagyományos valutára váltja neked?

(#23) sutyesz96 válasza vince (#1) üzenetére


sutyesz96
őstag

:C
Apropó, nem akarnak reakciógombokat bevezetni ph lapcsaládra? Vagy nagyon b.zis social médiás lenne?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#24) vince válasza Viktor0610 (#5) üzenetére


vince
őstag

dettó :(

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#25) cof válasza pachito (#20) üzenetére


cof
veterán

A seed szavakra gondolsz? Ennek az ironkey-nek semmi köze a Bitcoinhoz igazából, csak egy ilyenen tárolják vagy a seed szavakat egy txt-be vagy a wallet.dat-ot egy tárcához. Szóval az ironkey jelszót nem tudja, nem a Bitcoin privát kulcsot, ahhoz szeretne hozzáférni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#26) dajkopali válasza Viktor0610 (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

én felelőtlenül egy freemail-es e-mailt állítottam be a feleségem iPadjére - azt, amit spamre használtam
aztán ezt a fiókot a freemail felfüggesztette, törölte - azóta nem lehet frissíteni az iPadet :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) Tigerclaw válasza dajkopali (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nincs olyan opcio, a belepesnel, hogy nem fersz hozza mar az e-mail cimhez? Csak van masfele authentikacios megoldas is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) dajkopali válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


dajkopali
addikt

próbáltam sok mindent, de eddig nem találtam megoldást

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#29) Ciccuka válasza dajkopali (#26) üzenetére


Ciccuka
veterán

Állítsd alaphelyzetbe. Aztán újra be tudsz majd állítani rajta mindent.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#30) dajkopali válasza Ciccuka (#29) üzenetére


dajkopali
addikt

köszi, megpróbálom :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#31) atike válasza Krix (#21) üzenetére


atike
nagyúr

Itt ezt írják:

"Alex Stamos A Facebook korábbi biztonsági szakértője később a Twitteren felajánlotta Thomasnak, hogy az összeg tíz százalékáért cserébe feltöri a merevlemezt."

[link]

Jujj, mi van még a cikkben:
"...egyik kollégája újraformatázta a laptopját..." :DDD Áááá.... :)

(#32) pilóta


pilóta
nagyúr

Kb. mint az Agymenőkben, amikor Sheldon ellopja a bitcoinjukat :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33) DoxaM válasza Exodius (#17) üzenetére


DoxaM
aktív tag

NA JA, azért 270 millió $ még amcsiban sem aprópénz...§7000 btc-ről van szó, lehet van azért pénze, de kétlem, hogy 10-20 ezer btc-k állnának sorba az accján.....

Egy átlagjózsi keres amcsiban kb 30-35k $ / év...egy átlagmérnök 100-150k $ / év...szóval 270 millió azért az combos, nem lenne hír belőle, ha le se tojná

(#34) Robitrix válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Robitrix
senior tag

Ha valami nincsen szabályozva az a káosz, nem a liberalizmus. Megtanulhatnád, hogy mi mit jelent...

(#35) Robitrix válasza DoxaM (#33) üzenetére


Robitrix
senior tag

lehet, hogy vigasztalja az a tudat már, hogy a múlt heti 270 millió dollárja ma már csak 210 millió ... :) úgy talán már nem fog fájni a bukta annyira... :) Ha elég türelmes lehet hogy a 7000 btc csak 7000 dollárt fog érni egyszer. Akkor is anyázni fog...... az első BTC vásárlás ha jól tudom hamburgert vettek. persze egy hamburger menű több, mint 1 dollár. Így az lesz az anyázás tárgya, hogy akkor nem váltotta be még hamburgerre, mikor egy BTC ért egy hamburger menüt... :)

(#36) Elk_hound válasza vince (#1) üzenetére


Elk_hound
tag

Én meg a prohardvereset...ami freemail-el volt regisztrálva, ezért nem is lehetett visszaállítani. :DDD

(#37) Robitrix


Robitrix
senior tag

Na ezért jobb a bank...... lehet, hogy elfelejtem a netbankom jelszavát és mindent, ami a jelszó pótláshoz kell. de ettől még nem szűnik meg a tulajdon jogom a számlámon levő pénzemhez. Végül is csak be kell mennem egy bankfiókba és az irataimmal igazolva vissza szerzem a hozzáférésemet a pénzemhez.

(#38) Robitrix válasza Elk_hound (#36) üzenetére


Robitrix
senior tag

Számos helyen van olyan email regisztrációm,a mi mondjuk 10-15 éve és olyan emaillel vagyok regisztrálva, ami már sok éve nem létezik. Mondjuk akkoriban datanetes net előfizetésem volt. aztán felvásárolta a lakossági üzlet ágat x cég. aztán akkor kaptam @x.hu emailt a régi megszűnt. majd rövid időn belül azt a céget is felvásárolta egy másik y cég és akkor @y.hu lett a címem stb. volt amikor én váltottam szolgáltatót. Hiába akrnék jelszót váltani küldeni akar a régi emailra valamit... persze baxhatom, mert az már nem létezik egy évtizede. :) Ja sok éve már gmailles fiókkal regisztrálok sok helyre az talán megmarad. :)

(#39) Soulles válasza Robitrix (#37) üzenetére


Soulles
tag

Egészen addig amíg egyszer csak majd a "hatalom" ellensége leszel és egy gombnyomásra nulláznak. :))

(#40) aujjobba


aujjobba
addikt

Ez mind semmi, nekem 20ezer BTC van egy titkositott pendrive-on, aminek elfelejtettem a jelszavat.
A macskam meg egy dobozban van, amit nem nyithatok fel hogy megnezzem, mert akkor lehet mar megdoglott.

[ Szerkesztve ]

(#41) kurta9999


kurta9999
tag

Ezeket a PGP kulcsokat vagy a bitcoin fiók jelszavát ha ennyi pénz van rajta illő lenne kinyomtatni és CD-re kiírni aztán elszúrni, belfalazni több helyre.

(#42) pilóta válasza kurta9999 (#41) üzenetére


pilóta
nagyúr

De amikor rámásolta, még nem volt ennyi pénz rajta. Senki nem gondolta akkor, hogy ez ennyit fog érni.
Lehet, hogy neked is van egy bélyeged, vagy papírszalvétád, ami 20 év múlva milliókat fog érni egy gyűjtőnek, te meg ma reggel kidobtad. 20 év múlva foghatod majd a fejed, hogy miért dobtad ki, de azért dobtad ki, mert nem tudtad, hogy (majd 20 év múlva) nem szemét, hanem érték...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) petymeg


petymeg
addikt

A hülyéje még nem hallott wallet alkalmazásról, ami meg újjlenyomattal feloldható? Én se bírnám megjegyezni a több tucat jelszavamat, ezért használok ilyet.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#44) Elk_hound válasza kurta9999 (#41) üzenetére


Elk_hound
tag

Ha ennyi pénzem lenne bitcoinban, megfontolnám hogy olyan helyre tetováltassam a kulcsot, ahol csak vasalással válik olvashatóvá...
Na az lenne az ironing wallet. :B

[ Szerkesztve ]

(#45) Robitrix válasza Elk_hound (#44) üzenetére


Robitrix
senior tag

Erről eszembe jut egy régi angol film. Van két csaló, akik átvernek angol lordot kicsalva tőle pár millió fontot. A kicsalt pénzt az egyik beteszi egy bankba, miközben a másik lebukik valami apró stiklin és sittre kerül pár hétre. aztán mikor szabadul a haverja éppen el akarja mondani neki, hogy milyen bankszámlán van a közös pénzük, amikor közben kinyírják a csávot. annyit tud csak meg, hogy a haverja karjára van tetoválva 4 csaj telefon száma. És rátetoválta a 4 csaj seggére a bankszámla 1-1 részletét. Vagyis kell a 4 csaj segge, hogy összeálljon a számla szám. Na megy a fickó a temetkezési vállakozóhoz, hogy kikérje a haverja holtestét, mind kamu családtag. Kiderül a barátját elhamvasztották és oda is adják neki az urnát. :) Végül nagy nehezen egy 5. barátnőnél talál egy képet, ahol le van fotózva a haverja félmeztelen és látszik a 4 csaj telefonszáma. Így elindul, hogy a 4 csaj seggéről megszerezze a bankszámla részeit. Apróbb gond, hogy a maffia őt is folymatosan meg akarja gyilkolni. (a haverja megkefélte egy maffiafőnők csaját ezért nyírták ki bosszúból)De közben lesz két testőre(a lord emberi, aki vissza akrja szerezni a kicsalt pénzt) így azok minden elkövetnek, hogy kinyírják a csávot kinyirni akaró bérgyilkosokat. Mind ez 1,5 óra tömény angol vígjátékba ágyazva. Azt hiszem az volt a film címe, hogy "Óh maga rettenetes!"
Na szóval csak vigyáz, hogy milyen jelszót hová tetováltatsz, mert igen kínos dolgok lehetnek belőle. :)
A vasalásról még egy eszembe jutott... mit szólsz a here zacskóra tetováláshoz, ami kivasalva válna olvashatóvá? :)

(#46) atike válasza Elk_hound (#44) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem hosszabb a kulcs mint 3-4 karakter... :U

;] :P ;] ;]

(#47) vmarci21 válasza cof (#25) üzenetére


vmarci21
tag

valószínűleg a Bitcoin privát kulcsot sem tudja, különben nem lenne probléma az, hogy a ironkey jelszavát nem tudja. :D :DD

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#48) Elk_hound válasza Robitrix (#45) üzenetére


Elk_hound
tag

A mi vagyonunk úgy látom elméletben biztonságban van. :DD

(#49) janos1988


janos1988
addikt

Csak nekem bűzlik ez az egész történet? Nem lehet, hogy csak egy kísérlet az árfolyam feljebb tornászására?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#50) butch3r válasza -FreaK- (#22) üzenetére


butch3r
senior tag

bitstamp tőzsdén csak ma 18.000db bitcoin cserélt gazdát.
(btc/usd és BTC/eur párokon)
és van még pár nagyobb tőzsde. ha egyszerre önti a piacra leütheti az árfolyamot de ha szépen elcsepegteti akkor bőven van olyan aki hagyományos valutára váltja neked :)

(#51) devast válasza butch3r (#50) üzenetére


devast
addikt

Ekkora mennyiséget mindig otc-n fognak eladni, az meg nem mozgatja az árfolyamot.
Ha igaz, akkor a többi hodler nevében is köszönöm az illetőnek :)

(#52) butch3r válasza devast (#51) üzenetére


butch3r
senior tag

persze, de ha azt írom, akkor az nem kézzel fogható.
egy tőzsde 24h-s forgalma igen amiből a kétkedők, akik nem tudják elképzelni hogy ennyi btc-t át lehet váltani "simán" láthatják hogy igen

(#53) McNamara válasza Viktor0610 (#5) üzenetére


McNamara
Ármester

Én is elküldtem őket a ****************csába már emiatt ;]

(#54) Dißnäëß válasza petymeg (#43) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Keepass2, az adatbázist és a key fájlokat meg tárolom több helyen is, online is, offline is, nagyjából negyedévente ha bekerül 1 új tétel, vagy változik meglévő, körbefrissítek, de amúgy viszonylag statikus. Az offline tárolt motyó titkosított, a gépem, amin az élest használom, LUKS2-es titkosított linux, külön usb-n lévő header fájllal. Régen Truecrypt, ma Veracrypt konténerbe tettem az egész motyót, majd integritás végett zip-eltem a felhőbe tolt példányokat, oszt csók. Ebben a Keepass DB-ben van a 2 seed-em is a 2 tárcámhoz (key nincs), key csak a papír alapúmé van meg (ott meg seed nincs), de szerintem ez elég. Talán. Régen generáltam őket, még zöldfülű koromban, de szépen műxik a 12-szavasokkal az import bármilyen tárcába. Szóljatok, ha lehet ezt még "értelmes keretek között" fokozni.

Azon agyalok közben, anonim módon hogyan lehet venni.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#55) Reggie0 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert a te lakasodhoz ad kulcsot az allam vagy epitoipari egyesulet, ha elveszted? Na az mekkora liberalizmus, hogy sajat zarat rakhatsz a lakasodra es azt csinalsz a kulccsal amit akarsz. Hat kell ez nekunk?

[ Szerkesztve ]

(#56) kk75


kk75
tag

A Bitcoin-ról a ~200 évvel korábbi Holland Tulipán Őrület jutott eszembe, amikor néhány speciálisan kinéző tulipánért szó szerint vagyonokat fizettek ki az emberek.
Csak két dolog végtelen...

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#57) SteveAd válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


SteveAd
tag

Csak a tisztanlatas kedveert:
[link]

(#58) butch3r válasza kk75 (#56) üzenetére


butch3r
senior tag

ezt már 2017-ben és 2013-ban is mondták többször. (nem mindig vastag betűvel szedve) :(

(#59) kilua válasza kk75 (#56) üzenetére


kilua
senior tag

Tulipánt lehet termelni korlátlan mennyiségben ha sokat ér, de a bitcoin hiába ér sokat, mindig fix mennyiség jön létre belőle, ilyen szempontból a nemesfémekhez hasonlít.

Ő meg úgy járt mint aki elásott pár kiló aranyat csak elfelejtette hogy hova. Szerintem a bitcoin market cap hamis, a legtöbb bitcoin egy elfelejtett tárcában van örökre elveszve.

[ Szerkesztve ]

(#60) Schuler888 válasza kk75 (#56) üzenetére


Schuler888
senior tag

Tozsdecapak 2 :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#61) atike válasza kilua (#59) üzenetére


atike
nagyúr

"mindig fix mennyiség jön létre belőle, ilyen szempontból a nemesfémekhez hasonlít."

Hogy mi van a nemesfémekkel? :F

(#62) koko52 válasza atike (#61) üzenetére


koko52
veterán

Nem egészen jól írta. Fix mennyiségű BTC van, ha mindet kinyerték nincs több. Jelentős része már elveszett.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#63) pilóta válasza koko52 (#62) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tényleg, ha majd kibányászták az összeset, akkor ki fogja csinálni a tranzakciókat és miért cserébe? Mert most bitcoint kapnak érte, de ha nem lehet több, akkor mit?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#64) koko52 válasza pilóta (#63) üzenetére


koko52
veterán

Altcoint. ETH, LTC stb...ugyan úgy FIAT-ra váltható. Sőt az ETH is átáll nem bányászhatóvá, jön az ETH 2.0.
Most se BTC-t bányászol hanem ETH-t és ETH-t váltod FIAT-ra vagy BTC-re vagy valamelyik altcoinra.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65) atike válasza koko52 (#62) üzenetére


atike
nagyúr

A nemesfém - ha jól tudom - nem fix mennyiségű... "Csak" ritka... :)

(#66) butch3r válasza pilóta (#63) üzenetére


butch3r
senior tag

A tranzakciokert is fizetni kell, azt fognak kapni (ahogy most is megkapjak)

(#67) pilóta válasza butch3r (#66) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mármint mit fognak kapni? Tranzakciót? Mit ér egy tranzakció?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#68) koko52 válasza pilóta (#67) üzenetére


koko52
veterán

[link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#69) pilóta válasza koko52 (#68) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi!

Viszont az még mindig nem világos, hogy akkor most ha jól bányászok, kapok mondjuk 73 tranzakciót. Ezt el tudom adni másnak? Egy tranzakcióval egy bitcoint lehet tranzaktálni, akkor én 73-ra valóval rendelkezem. Értelemszerűen ennek többet kell érnie mint az áram, amivel megtermeltem, meg a befektetett kártyák ára leosztva (ugyanúgy, mint most a bitcoinnál). Nagyon drága nem lehet a tranzakció, mert akkor nem versenyképes a sima pénzzel, aminek ugye elég kicsi a költsége (1-2%). Megéri majd bányászni tovább? Hiszen ha a tranzakció drágább, mint maga a bitcoin, akkor nem sok értelme van...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#70) devast válasza pilóta (#69) üzenetére


devast
addikt

Nagyon leegyszerűsíted.... a "tranzakció" nem egyenlő azzal hogy egy bitcoint átadsz másnak. Főleg ha belekeverjük lightning networköt, meghogy merre mennek jelenleg a fejlesztések, signature aggregation, schnorr és taproot meg a többi.... Ebből te semmit nem értesz, de egy bitcoin tranzakció az már régóta lehet több is mint amit hiszel. Ha minden úgy maradna, ahogy régen volt, akkor tényleg ilyen probléma lenne, hogy nagyon drága lenne egy tranzakció. De gondolom elfogadod azt, hogy a világ néhány legnagyobb blockhain koponyája meg matematikusa dolgozik azon, hogy fejlődjön a cucc.

(#71) pilóta válasza devast (#70) üzenetére


pilóta
nagyúr

Értem, szóval reméljük, hogy majd megoldják.

Amúgy lehet tudni, hogy miért ennyire kevés a kibányászható bitcoin? Tudom, hogy mesterségesen így lett létrehozva, hogy ne tölthesse be a fizetőeszköz szerepét, de miért?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#72) kilua válasza pilóta (#71) üzenetére


kilua
senior tag

Erről azt kéne megkérdezni aki feldobta 2009ben a githubra ennek a nyílt forráskódú szoftvernek első alfáját, de az egy álnév mögé bújt aztán eltűnt.

Az is lehet hogy nem gondolta át, elég titokzatos történet...

(#73) kk75


kk75
tag

Én úgy gondolom hogy a Bitcoin, az ezt kitaláló és máig "ismeretlen" személyt vagy személyeket és a hozzájuk kapcsolódó tőzsde - spekuláns cégeket (akik folyamatosan manipulálják az árfolyamát) tette igazán gazdaggá.
Az egész egy nagy svindli, a könnyű pénzkereset (hamis) ígérete mindig sok embert vonz, erre épül a Bitcoin is.
:(

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#74) koko52 válasza kk75 (#73) üzenetére


koko52
veterán

Ha hamis ígéret akkor miért keresnek most jól vele a kis emberek? Nem úgy kéne lennie, hogy a kicsik szívnak a nagyok meg eltűnnek a nagy pénzzel?
Én annyit látok, hogy egy riggel amit mondjuk 2-3 hónapja vettél kis pénzért most jobban keresel mint a munkahelyeden. És azonnal a zsebedben van ha karod, nem kell várni semmire.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#75) atike válasza koko52 (#74) üzenetére


atike
nagyúr

"Én annyit látok, hogy egy riggel amit mondjuk 2-3 hónapja vettél kis pénzért most jobban keresel mint a munkahelyeden"

Hogy tessék? Mennyi az a kis pénz...? És mennyit hoz most...? :F

(#76) kk75 válasza koko52 (#74) üzenetére


kk75
tag

A Nagy Aranylázak idején sem elsősorban az aranyásók gazdagodtak meg, hanem a kupleráj tulajdonosok, a szerencsejáték barlangok, vagy éppen a szerszámokat aranyásóknak eladó boltosok.
Az alapelv nem sokat változott az évszázadok során, az ilyen rendszerek működéséhez (szerencsejáték, tőzsde, bitcoin stb.) állandóan kellenek a hiszékeny emberek (a balekok), akik valójában másokat tesznek tudtukon kívül gazdaggá.

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#77) koko52 válasza atike (#75) üzenetére


koko52
veterán

3 hónapja 700k-ba került (netto) egy 6*5700 rig. Mára 640k-t megtermelt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#78) atike


atike
nagyúr

Azaz 900 befektetéssel havi 200 felett termel? Nem semmi. Miért nem csinálja ezt mindenki akkor? :) Gondolom az árfolyam ugrálása miatt holnap lett az a 640 "csak" 320 lesz... :U

(#79) koko52 válasza atike (#78) üzenetére


koko52
veterán

Hogy mennyi az attól függ mikor adod el. Én húztam egy határt. 25-től felfelé váltom folyamatosan. Ha tartogatod járhatsz nagyon jól és eshetsz pofára is. De ez sem feltétlen igaz a hullám miatt. Ha lemaradsz most a beváltásról tartogatod a következő hullámra.
Azért nem csinálja mindenki, mert ehez jókor kellett beszállni. Most biztosan nem vennék már hardvert dupla-tripla áron. Megtérülési idő 250 nap ilyen árak mellett.
Ja és a villanyszámla is ott van, csak nekem ingyen van (napelem)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#80) zone válasza pilóta (#42) üzenetére


zone
őstag

2011 December végén 5 dollárt ért egy bitcoin, vagyis 7002 BTC már akkor sem egy eldobott szalvéta vagy bélyeg szintjén állt.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#81) Dißnäëß válasza koko52 (#64) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A BTC lényegében a kripto piac "dollárja", nem ? :U :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#82) genlog válasza Gdi (#4) üzenetére


genlog
junior tag

Informatikus, aki olyan hanyag volt, hogy nem rögzítette a jelszavát különböző helyeken...

(#83) Reggie0 válasza atike (#78) üzenetére


Reggie0
félisten

Csaloka, mert csak a pump miatt termelt meg annyit. Ha abbol a 900-bol btc-t vett volna 3 honapja, akkor most 3600-ja lenne.

(#84) genlog válasza Robitrix (#34) üzenetére


genlog
junior tag

Már nem sok kell, hogy a világ rájöjjön, a kettő végső soron ugyanaz.

(#85) genlog válasza pilóta (#32) üzenetére


genlog
junior tag

Az hogy volt?

(#86) pilóta válasza genlog (#85) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bányásztak egy csomó bitcoint, aztán elfelejtették. Amikor felment az ára eszükbe jutott, és keresni kezdték, hogy hol lehet. A végén megtalálták a régi laptopot, de üres volt a könyvtár, mert Sheldon feltörte a laptopot és lementette róla Leonard pendrivejára, hogy megleckéztesse őket, amiért kihagyták a bányászásból. Csakhogy azt Leonard elhagyta a képregényboltban, Stewart meg megtalálta és leformázta :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#87) ddekany válasza Dißnäëß (#54) üzenetére


ddekany
veterán

Simán törhető, mert van 20 ujjad, és valószínűleg már az első lenyisszantása után magadnád a Keepass2 jelszavadat. ;] (Csak vicceltem. Mielőtt még bekopog a rendőrség...)

[ Szerkesztve ]

(#88) Schuler888 válasza ddekany (#87) üzenetére


Schuler888
senior tag

Meg van a 21. nyisszanthato... ujjak nelkul meg ugy ahogy megvagy.. :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#89) Reggie0 válasza ddekany (#87) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, az nem igazan tores. Nyilvan a rablas ellen ez nem ved, de az altalad felvazolt problema akkor is felmerul ha bankban vagy szefben van a penzed. Ha mar van vagyonod akkor a szemelyi vedelem egy kulon dolog.

(#90) Dißnäëß válasza ddekany (#87) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Naiv vagy :D ;)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.