Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Land válasza balpeter04 (#80) üzenetére


Land
veterán

Másra vágyom. Ennyi. Folyamatosan cserélem a dolgaimat.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#102) Gengi válasza frescho (#100) üzenetére


Gengi
senior tag

Iphone OS 4.0 ? (ma debütál a telóba)... Ami neked kell olyan ebben az árkategóriában nincs és bőven sokáig nem is lesz. (esetleg Asus eeePAD ,de több mint a duplája). A Computexen elég sok tábla ki volt rakva.

Egyébként ez a cucc tévedtem a 2-3 órával. Megkérdeztem az egyik haverom ő mondta ,hogy 5 órát vígan elment neki. Erről tanult.

StandBy funkció ? Mert gondolom te is olyan felületese voltál mint én. Az aksija 4-5 órát úgy bír ki hogy aktívan használod. Legalábbis nekem ez az új infom ,én még nem próbáltam ki...

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#103) kenand


kenand
veterán

Én egy 7" aPAD (iRonot, Moonse 7001 stb) táblával eszemezek
150-230 USD között lehet beszerezni, (nem tudom mi a különbség igazából közöttük nem látam összehesonlátást, ránézésre kb. ugyan azok)
Rockchip 2808-ra épülnek.
720p-ig HD videot is tudnak, bár HDMI kimenetet laspórolták róla.
Wif,i usb-n kersztül 3g támogatás van, android 1.6
Ha nem lenne ilyen hihetetlenül gyenge a forint....ezt köszönhetjük újdonsült kormányunknak 2 sikeres beszéd 20%-os gyengülés az USD-hez képest

Ha normalizálódik az árfolyam, (vagy megszokjuk ezt :( ) majd bevállalok egyet és írok róla

(#104) Probber


Probber
őstag

Érdekesnek érdekes, de hogy mit kezdenék vele azt nem tudom.
Ingyen elfogadnám, de én pénzt nem adnék ki érte. :N

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#105) frescho válasza Gengi (#102) üzenetére


frescho
addikt

Nem eri meg az arat. Az a baj, hogy ezek a mai vackok nem nyujtanak lenyegi elorelepest egy tobb eves N800-hoz kepest.

https://frescho.hu

(#106) rtom


rtom
senior tag

Szép, olcsó, meg jó is lenne persze ezen az áron. De ha már olvasni szeretnék, akkor kéne a kikapcsolható backlight, ha TV-re akarom kirakni, akkor erősebb vas, ha böngészni, akkor nagyobb kijelző. Szal várok még, hátha lesz 400$-ért Notion Ink Adam. Igaz, nem egy kategória, de az Eken túl sok kompromisszumot kíván.

(#107) Komplikato


Komplikato
veterán

Akinek meg a fentiek (erős proci, tuti kijelző, HD video, HDMI, 3D, sok ram) kell, az vegyen 550USD-ért 10"-os ODROID-T developper cuccott. ;)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#108) balpeter04 válasza kenand (#103) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Én is ezzel az aPaddal szemezek. Én is csak a gyenge USD miatt nem rendelek, de amíg nem rendelem meg minél több infót próbálok összegyűjteni. eBay-en kb. 6 emberrel levelezek, akik ezt az aPadot (én így hívom inkább) árusítják. Közülük kettő válaszolt és mindegyik azt írta, hogy nem is Rockchip 2808 de nem is VIA WM8505. Arra még várom a választ, hogy milyen proci is van benne, de annyi biztos, hogy a terméknek nagy sikere van világszerte, ugyanis az egyik srác azt írta vissza, hogy elfogyott a gyártónak az összes készüléke. Én mindenféleképpen szeretnék egy tabletet, szerintem sokkal használhatóbb mint egy netbook.

(#109) Vamp


Vamp
senior tag

No hát... Megérkezett hozzám is a cuccos. Úgy kezdtem, hogy feltettem a custom romot, amivel sokat javult a kezelhetőség, és a sebesség is. Bár a kijelző rezisztív (kapacitívnak tűnt), jól kezelhető, és a görgetés is egész pofás. A wi-fit maximális erősséggel veszi 2 fallal arrébb, és a szomszédéba is belekóstol. Nezetni kiváló, szerintem a keypad is pontos, és gyors, gépelni is alkalmas. Persze nem írógép sebességgel.

Megyek vele a kínaira, illetve, ha kellene valakinek, dobjon privit. Nálam nem 100 dollár, hanem valamivel több.

(#110) kaller1 válasza Vamp (#109) üzenetére


kaller1
veterán

Megyek vele a kínaira

Hova?! :F :DDD

.::> <::.

(#111) balpeter04 válasza Vamp (#109) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Te is EKEN-t rendeltél?
A sebességbeli gyorsulás nagy mértékű lett a frissítés után? Esetleg egy videót feltennél a sebességéről a YouTube-ra. Tudom, hogy van már fent ilyen videó, de kíváncsi lennék a te készüléked sebességére is.
Üdv.: balpeter

(#112) gege997


gege997
csendes tag

Sokan kérdezték hogy mire használom:
Azért vettem hogy kipróbáljam az Androidot, erre tökéletesen megfelelt.
BKV-n könyvet olvasni is jó, ha nem tűz rá direktbe a nap.
Netezni is jöbb rajta mint egy 2.8"-os HTC Trinity-n, szóval arra is inkább ezt használom.

Úgy általában referenciapontnak jó, +30$ért kapsz egy videózásra is alkalmas procit, +80-ért még 6 óra akksiidőt meg egy Archos logót, aztán mindenki döntse el, hogy az adott feature megér-e neki annyit.

Nekem amúgy az ideális tablet 9-10", fél kiló, fémház, Win7, 8-10 óra üzemidő, 100k körül, majd ha ilyet láttok szóljatok ;)

(#113) Vamp válasza balpeter04 (#111) üzenetére


Vamp
senior tag

Igen, Eken modell. Illetve az van rásütve, de a saját nevemet is ráírhatom nagyobb tételnél:D. Videót sajnos nem tudok mivel felvenni olyan minőségben, hogy látni lehessen a sebességét. Nagyon picit laggol csak a gép, és csak bizonyos menükben.

(#114) Magnum_ válasza Vamp (#113) üzenetére


Magnum_
nagyúr

te amúgy pécsi vagy, nem? nem mutatnád meg alkalomadtán az egyik cuccost? egy pár percre azért megfogdoznám :B

I humbly and respectfully decline™

(#115) balpeter04


balpeter04
aktív tag

EMBEREK!

Aki esetleg érdeklődik ilyesfajta készülék iránt, kérem olvassa el ezt alaposan.
A mai napon kaptam az egyik aPad forgalmazótól, egy nagyon előnyös ajánlatot. Azt írta, hogyha több mint 10db-ot rendelek akkor 125$-os áron tudja leszállítani.
Ez, a jelenlegi USD árfolyammal számolva, kb. 30.000 Ft.

Specifikáció:
CPU: Rockchip RK2808 600MHz + 600MHz DSP
RAM: 128MB
Tárhely: Beépített 2Gb
Bővíthetőség: Igen, SDHC kártyával 32Gb-ig
Kijelző: 7 colos TFT érintőképernyő
Felbontás: 800 × 480px
Kommunikáció: WIFI b/g
USB 2.0 csatlakozók száma: 2
Audio: 2db Beépített sztereo hangszóró + 3.5mm Jack csatlakozó
Webkamera: Igen
Akkumulátor: 3000mAH, 7.4V Li-ion akkumulátor
Áramellátás: 110 or 240V Input, 9V DC Output, 2A
A készülék méretei: 190mm × 118.5mm × 14.7mm
Operációs rendszer: Android 1.5 (idővel frissíthető lesz 2.1-re, még dolgoznak rajta)
Alkalmazások: Több ezer letölthető az Android Market-ből ingyen

Egyéb: A készülék támogat szinte minden USB-s eszközt, még a mobilnetes USB Modemeket is (bár ez nem 100%, de külföldi fórumokon ezt írják).
Ha valakit érdekel, kérem írjon itt vagy küldjön PÜ-t. :)
Csatolok egy képet, hogyan is néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#116) S.J.M. válasza Magnum_ (#114) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Lehet, hogy csatlakoznék én is. :D

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#117) tjb007 válasza gege997 (#112) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kellett vámot,áfát fizetned rá ?

(#118) Kobaljov válasza balpeter04 (#115) üzenetére


Kobaljov
senior tag

"Webkamera: Igen"

Androidon egyelőre nem nagyon van program hozzá ill. a CPU is kérdéses, hogy mit bír, nagy reményeket nem érdemes hozzáfűzni

"A készülék támogat szinte minden USB-s eszközt, még a mobilnetes USB Modemeket is (bár ez nem 100%, de külföldi fórumokon ezt írják)."

Ez tényleg nem biztos, hogy menni fog, mert oké, hogy van rajta csatlakozó, de még driver is kellhet, azt pedig Androidhoz eddig ritkán írtak a gyártók (ergo pár egyszerűbb, egységes vezérlőt használó dologhoz megcsinálhatták már házilag, de közel sem a szinte mindenhez)

"Alkalmazások: Több ezer letölthető az Android Market-ből"

Ha jól tippelek akkor ez már "gyárilag" buherált ROM lesz

(Garancia gondolom nincs hozzá)

(#119) doc válasza balpeter04 (#115) üzenetére


doc
nagyúr

ki kene nyomozni hogy milyen modemet kezel, ha megy a mostani x200-asommal, vagy olyannal amire el tdnam cserelni, akkor gondolkodas nelkul beszallok

a vam meg az afa szinte biztos hogy rajon, hacsak ra nem irja az elado hogy ajandek, de akkor is kerdeses, ha a vamtiszt felbontja akkor azonnal rajon az AFA (+25%) meg a vam (az nem olyan sok)

(#120) z0d1AK válasza balpeter04 (#115) üzenetére


z0d1AK
veterán

Még én is elgondolkoznék rajta.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#121) balpeter04 válasza Kobaljov (#118) üzenetére


balpeter04
aktív tag

A webkamera működéséről nincs információm, de gondolom működik az Androidos MSN-el.
Az Android teljesen ingyenes operációs rendszer, így semmit nem kell buherálni, hogy működjön a market is. Semmi licence, semmi jogvásárlás.
Ha esetleg nem így van és tudsz valamit amit én nem, javíts ki nyugodtan.
A készülék megtekinthető, és egyénileg is megvásárolható az eBay-en itt.
Garanciánál az eladónál tudsz érdeklődni, de ha valami elromlik az első 1-2 hétben biztosan refund-ot vagyis pénzvisszafizetést kapsz.
A CPU-ról meg annyit, hogy rendesen odaveri ezt az EKEN Tablet PC-t. De ha nemhiszed íme egy videó: YouTube videó

[ Szerkesztve ]

(#122) Kobaljov válasza balpeter04 (#121) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Az Androidos MSN-ben tudomásom szerint nincs videofunkció, a Market pedig a többi hasonló táblagépen(!, nem telefonon) alapból nem volt elérhető (lásd pl. az Archos 7 tesztjében is), csak némi buherálással.

"A készülék megtekinthető [..] az eBay-en itt." Ez ebben a formában kicsit viccesen hangzik (lehetne úgy folytatni, hogy és kipróbálható az alábbi emulátor programmal..) :)

"Garanciánál az eladónál tudsz érdeklődni, de ha valami elromlik az első 1-2 hétben biztosan refund-ot vagyis pénzvisszafizetést kapsz."

Ez a kínaiaknál nem túl bíztató, bár volt már néhány pozitív példa is ilyesmire, mindenesetre ez nem a normál értelemben vett garancia (mondjuk 100 dodónál érthető).

(Félreértés ne essék, nem elriasztani akarok bárkit is a géptől, csak reális elvárásokkal vágjanak bele, hogy ne legyen belőle csalódás)

(#123) Kobaljov válasza rtom (#106) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Sajnos a friss hírek szerint eléggé bizonytalan még, hogy mikor dobják piacra, júliustól novemberig mondanak mindent (és remélem ez nem komoly műszaki vagy pénzügyi gondok púderezése, ha jól emlékszem sem a múlt heti Computexen sem a februári MWC-n nem nagyon mutogatták már a gépet)

Viszont a többi gyártó is jön már a Tegra 2-vel, meg Pixel Qi kijelzőkkel így talán közvetlen konkurenciája is lehet

(#124) balpeter04 válasza Kobaljov (#122) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Nem mondtam, hogy kötelező megvenni a készüléket, csak gondoltam megosztom ezt az infót más emberekkel is. Természetesen én sem gondolom azt, hogy ez a gép a legszuperebb hájgtek cuccos és hogy örökké fog tartani, de valamilyen szinten az eBay megköti a kínaiak kezét is.
A fogalmazási furcsaságok, úgy gondolom szépséghibák csupán. :DDD

(#125) Vamp válasza Magnum_ (#114) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem, Tahiban lakom, BP felett:D

(#126) Magnum_ válasza Vamp (#125) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nincs is pécsi vonatkozásod? :D

I humbly and respectfully decline™

(#127) gege997 válasza tjb007 (#117) üzenetére


gege997
csendes tag

Nem kellett, a szokásos módon gift-ként jött, 20$ és electronics volt ráirva. Egy kb A4-es boritékban volt, doboz nélkül, de rendesen becsomagolva.

(#128) tjb007 válasza gege997 (#127) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi.
Lehet, hogy ennek tudatában én is beruházok egyre.

(#129) ivana


ivana
Ármester

Ennek az aPad nevezetű cucnak az USB-je miket tud, valaki tud linkelni egy listát?

(#130) rtom


rtom
senior tag

Aki kevesli az üzemidőt és van kedve barkácsolni: link

Így már nem is olyan rossz :DDD

(#131) gulupeti válasza rtom (#130) üzenetére


gulupeti
senior tag

Üzemidőben biztosan jobb, de olyan lett mint egy tégla, számomra így már elveszítené az egész a varázsát. :D

(#132) Land


Land
veterán

Apad-ról: Ha megnézitek az Eken honlapját, akkor ott is van teljesen olyan kinézetű kütyü. Szóval nem vennék rá mérget, hogy nem az a formaterv van több gyártónak és hazudnak. Szerintem hardveresen dettó az M001-gyel.. Csak picit drágább, mert mégis IPad koppintás...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#133) ivana


ivana
Ármester

Szerintem néz meg egy-egy filmnézéses videót az ekennel és az aPaddal és rájösz, hogy más a hardver.

(#134) Land válasza ivana (#133) üzenetére


Land
veterán

Igen abból kiderül..

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#135) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Nem csak a Google a YouTube is a barátod:
Filmnézés az aPaddal
:C

(#136) Land válasza balpeter04 (#135) üzenetére


Land
veterán

Nem rossz, de sok a klón, szóval vigyázni.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#137) balpeter04 válasza Land (#136) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Igen, igen! Tessék nagyon odafigyelni és szó szerint rákérdezni, hogy Rockchip RK2808 (1.2GHz) vagy VIA MW8505(350MHz) processzorral van-e felszerelve.
Ám én tuti nem rendelek addig amíg a dollár le nem egy 160-165 Ft-ra. :Y

(#138) z0d1AK válasza balpeter04 (#137) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az viszont nem most lesz, már ha megérünk olyan középárfolyamot egyáltalán mostanában.
Örülök, hogy 2 hete még 220-as árfolyamon tudtam rendelni a gépet, így csak 22500ft volt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#139) ivana


ivana
Ármester

A Rockchip RK2808 prociról a [gyártó honlapján] azt írják, hogy a két mag közül az egyik CPU, a másik ún. DSP ami egy multimédiára kihegyezett segéd proci. :)

Különben ezekben az android cucokban be lehet állítani a billentyűzetet magyarra?

[ Szerkesztve ]

(#140) pusihusi


pusihusi
addikt

Szevasztok én is ma kaptam a feleségemtöl ezt a síma Ekent, Az Androidrol nem tudok semmit! Ha valaki segítene egy pár linkkel megköszönném! Android Market, Anroid opp. renndszer ami erre jó frissítésként, Magyar nyelv nem jön be pedig rákattintottam a magyar lokalizációra, resetelni mikor kell s mikor szabad, smégszámos dolgot mert én nem ige n ismerem az Androidot! Előre köszönöm mindenkinek aki segít!

Üdv. Feri!!

(#141) ivana válasza pusihusi (#140) üzenetére


ivana
Ármester

Az eken nem tud csatlakozni az android marketre.
[Hackkelt frissítés]
[google csoport]
[ez is érdekelhet]

(#142) pusihusi válasza ivana (#141) üzenetére


pusihusi
addikt

Most ébredtem, látom a sok linket, Köszönöm.....!!!!

Üdv. Feri!!

(#143) ádöcsi válasza frescho (#5) üzenetére


ádöcsi
csendes tag

A multi touch aztán nagyon fontos ... >.<

(#144) ivana


ivana
Ármester

Magyar billentyűzet androidra:[itt] vagy egy másik[itt]

[ Szerkesztve ]

(#145) z0d1AK válasza ivana (#139) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor amolyan 3D-s gyorsító szerűség, nem?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#146) balpeter04 válasza z0d1AK (#145) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Nem hinném, szerintem 150-160$-ba nem fér bele kifejezetten erős 3D-s chip. Ez a chip támogatja a H.264/RMVB/MPEG-4/AVS/WMV9 formátumokat, és akadásmentesen lejátssza a videofájlokat 1280x720-es felbontásban (H.264 szabvány). Ám ennek ellenére, elég sok Android játék elfut rajta szépen. YouTube-on látni pár videót ezzel kapcsolatban. Elvileg Októberre várható 1,5GHz-s készülék 10"-os érintőkijelzővel, 512Mb RAM-mal. A gyártó többet nem közölt. :)

[ Szerkesztve ]

(#147) z0d1AK válasza balpeter04 (#146) üzenetére


z0d1AK
veterán

Úgy értettem, hogy a helyett van, és szimulálja azt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#148) ivana válasza z0d1AK (#147) üzenetére


ivana
Ármester

Az én véleményem szerint ez amolyan grafikus gyorsító+videó dekóder+hang+USB vezérlő+net segítő. A CPU pedig a többi feladetot csinálja pl.: az op. rendszer alapvető támogatása+meghajtók kezelése. Egy ilyen cuccot nem neveznék tablet pc-nek max. tabletnek.

(#149) frescho válasza ivana (#148) üzenetére


frescho
addikt

A DSP neveben benne van, hogy mire valo. A tabletem omap2420-as procijaban is van. MP3 es mpeg dekodolasra hasznalja a rendszer, de megfelelo programmal barmilyen streambe be tud segiteni. Ez lehet hang vagy video, de a grafikat nem gyorsitja.

Leginkabb arra jo, hogy a hatterben futo mp3 ne akadozzon.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#150) pusihusi


pusihusi
addikt

Köszönöm az eddigi linkeket! Ha valaki tudna konkrét frissítési linket (opp. r.) adni, megköszönném! Kérdés hogy kell az Android Markettről letőlteni? Köszönöm!!

Üdv. Feri!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.