Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mzso


mzso
veterán

UHD nélkül hülyeség is lenne ilyen nagy méregdrága panelt gyártani.

(#2) Möhe


Möhe
addikt

...a legoptimálisabb becslések szerint is legalább 2014 első félévéig kell arra várni, hogy a boltokba kerüljenek

mióta szajkózzák...,ez is olyan mint a diéta,az is mindig holnap kezdődik... :(((

(#3) #72042496 válasza Möhe (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jövőre, de ja. :)

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Ezt a lábat nem értem, nélküle felszegelhetném a cuccot a falra. Bár elnézve lehet a tapétaragasztó hatékonyabb lenne.

(#5) rii


rii
nagyúr

sima LCD mennyi ekkora méretben? :D
nem kell se smart, se semmi, csak 1 HDMI meg VGA bemenet oszt'csókolom

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6) bteebi


bteebi
veterán

A specifikáció mellett majd az árakat is jó lenne tudni... amúgy jó lesz ez :). Valamikor, sokára.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nem lehetne inkább 40 collosat, de megfizethető áron, valamint a boltba és nem a kiállításokra?! :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8) M@trixfan


M@trixfan
addikt

De lassan akaródzik a házimozi élményt nyújtó TV méret elérkezni! Értelmes UHD-nek ráadásul nagyon az alsó határa, az is inkább 84". Akiknek annyi helyük van, hogy 1,5-2 méterről nézzék azoknak nem biztos, hogy ilyet kéne venni első körben. Persze lényegében tökmindegy, a tudatos vásárlás és a hozzáértés legtöbb esetben úgysincs meg.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9) ViiiiktorOC válasza rii (#5) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

:R Szeretnék én is egy buta, de FullHD, vagy akár 4K Tv-nek. Nem kell semmiféle kamera, vagy 3d vagy akármi más .......
álmodok, álmodunk :B

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#10) Segal


Segal
veterán

Konkrétan elképzelhetetlennek tartom hogy 4K felbontású lesz mert elképzelhetetlenül drága lenne.
Szerintem bejelentik majd ezt a FullHD-s OLED-es 75-öst meg az 55 és 65 colos 4K felbontású LED tv-t.
Aztán el lehet egyelőre dönteni kinek mi a fontosabb.
Leghamarabb jövőre tudom elképzelni hogy bemutatnak valami 4K felbontású OLED tv-t. Ja igen így a végére a Samsungról írtam a dolgokat.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) neshacin


neshacin
csendes tag

Egyetértek. Erre még igen csak várni kell, bár kecsegtető. Plusz amire olyan árba kerül ami a többségnek elérhető az is beletelik pár hónapba s évbe.

De amúgy nagyon várós! (:

(#12) DEJVID válasza rii (#5) üzenetére


DEJVID
őstag

VGA bemenet? Komolyan?

(#13) rii válasza DEJVID (#12) üzenetére


rii
nagyúr

laptophoz - D-Sub
most arról hajtom a 46"-os, mert HDMI nincs a laptop-on, de nem is kell ....

de akkor nem kell VGA se.
van olyan 70"-os LCD, ami "csak" bemenettel rendelkezik, és "csak" megjenelít?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#14) gianni85 válasza rii (#13) üzenetére


gianni85
veterán

Ha van is, valami üzleti monitor cucc horror áron. Akkor már inkább tv-t vesz az ember és nem használja a felesleges dolgokat.

(#15) dabadab válasza Bogyó bá' (#7) üzenetére


dabadab
titán

Az majd akkor lesz, ha normalisan mukodo, kiforrott gyartastechnologia. Jelenleg meg nincs, azert csinalnak ilyeneket (viszont nem lehetnek tole olyan nagyon messze, ha mar legalabb addig eljutottak, hogy valamit kiadjanak).

DRM is theft

(#16) bteebi válasza rii (#5) üzenetére


bteebi
veterán

#5, #7 :R Van benne igazság.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) dabadab válasza rii (#13) üzenetére


dabadab
titán

Ami a legkozelebb van ahhoz, amit szeretnel, azok a direkt kijelzonek gyartott ... ize... kijelzok :), pl az ilyenek: [link], [link]

DRM is theft

(#18) danikollar


danikollar
őstag

Gyönyörű TV meg kell hagyni milyen vékony!

(#19) DEJVID válasza rii (#13) üzenetére


DEJVID
őstag

Normális laptopot kéne venni, nem elvárni, hogy egy jövőre megjelenő csúcskészüléken olyan csatlakozó legyen, aminek már legalább 5 éve el kellett volna tűnnie mindenhonnan.

(#20) Vikthor


Vikthor
nagyúr

naja 75 inch mi és vagy 30.000 dollárér majd vagy többért... kösszépe'

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21) brumi1024 válasza #06658560 (#4) üzenetére


brumi1024
veterán

Valószínű, hogy a lábban elektronika van.

(#22) rii válasza dabadab (#17) üzenetére


rii
nagyúr

wufffff ..... ennek aztán durva ára van ....

(#19) DEJVID:
én a jelenleg piacon levőkre kérdeztem ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23) vinibali


vinibali
őstag

egy ilyenen, milyen facepalm lehet a pixelhiba :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#24) McSico


McSico
senior tag

77 meg 75 hüvelyk.... Én már annak is örülnék, ha egy 22-24 hüvelykes OLED monitort lehetne kapni. Nem tudom minek húzzák halasszák, csak el kéne kezdeni valahol a tömeggyártást, tuti lenne rá kereslet ilyen kicsiben is. Nem egyből ilyen nagy mérettel indítani amihez már külön szoba kell.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#25) vinibali válasza McSico (#24) üzenetére


vinibali
őstag

csak fajlagosan drágább gyártani. vagy adnál egy LCD monitorhoz képest legalább 5x-ös árat érte?
arról nem beszélve, hogy egy jó IPS/PLS-nél szerintem nincs jobb alternatíva a csöves monitorra :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#26) rootry


rootry
tag

Ki fogja tudni megfizetni ezt?

(#27) McSico válasza vinibali (#25) üzenetére


McSico
senior tag

De ha nem kezdenek el lépni akkor az életbe nem fog elterjedni, és lemenni az ára. Az LCD-k felett meg már rég elszállt az idő.
Ha már az áránál tartunk akkor inkább kifizetem a felárat, de akkor tudom, hogy normális képet nézek. Nem csak valami dinamikus kontraszttal megtuningolt valamit, ami csak a színhűséget rontja. Szóval mindenre jó, csak arra nem amire kitalálták.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#28) brumi1024 válasza McSico (#27) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért az OLED sem tökéletes, és a kontraszton kívül elég sok mindenben rosszabb egy IPS-nél.

(#29) kolmi93


kolmi93
tag

komolyab gyártók, mint Panasonic vagy Sony esetleg?

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#30) dabadab válasza McSico (#27) üzenetére


dabadab
titán

"De ha nem kezdenek el lépni akkor az életbe nem fog elterjedni"

De hat eppen most jelentettek be, hogy lesz kereskedelemben is kaphato modelljuk.

"Ha már az áránál tartunk akkor inkább kifizetem a felárat, de akkor tudom, hogy normális képet nézek. Nem csak valami dinamikus kontraszttal megtuningolt valamit, ami csak a színhűséget rontja."

Hat, akkor semmi sem tart vissza attol hogy rendelj egyet. (Na jo, van olcsobb modell is.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) McSico válasza brumi1024 (#28) üzenetére


McSico
senior tag

Azért válaszidőben is odaver keményen. Mondjuk pontos adatot még nem láttam, de kétségtelen, hogy nem mosódik a kép.
Bár mondjuk jó lenne egy összehasonlító teszt majd egyszer egy Pana csúcs plazma aminek 0,001ms a válaszideje a beérkező jeltől számítva, meg egy oled kijelző között.

LCD meg átlag 5ms a jobbak meg 2ms.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#32) McSico válasza dabadab (#30) üzenetére


McSico
senior tag

Karácsonyra talán meglesz. :D

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#33) brumi1024 válasza McSico (#31) üzenetére


brumi1024
veterán

Cserébe beég, fárad, a színtérrel problémák lehetnek... szóval nem tökéletes ez sem.

(#34) McSico válasza brumi1024 (#33) üzenetére


McSico
senior tag

Szerintem összekevered a plazmával. Egy LED nem tud beégni. A színtérrel max annyi probléma lehet, hogy a kék led begajdul. De amúgy már ezt kiküszöbölték.
Na de mindegy. A lényeg, hogy ideje lenne már valami kézen fogható terméket produkálni. És nem a telefon kijelzőkre gondolok.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#35) dabadab válasza McSico (#34) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem összekevered a plazmával. Egy LED nem tud beégni."

De, az OLED-nek hatarozottan problamai vannak a beegessel (ahogy minden olyan technologianak, ahol az egyes pixelek fenygeneralasa a terheles fuggvenyeben kulonbozo utemben valtozik).

DRM is theft

(#36) mzso válasza McSico (#34) üzenetére


mzso
veterán

Az OLED igen, mivel az is használódik. Az organikus dolgok nem igazán időtállóak.

(#37) dabadab válasza mzso (#36) üzenetére


dabadab
titán

Ez nem organikussag kerdese, a sima LED fenyereje is csokken a hasznalattal, ez a LED falaknal (ahol minden egyes pixel kulon LED-ekbol all) hatarozottan problemat jelent.

DRM is theft

(#38) mzso válasza dabadab (#37) üzenetére


mzso
veterán

Nem igazán. Vagy csak nagyon kevéssé. Inkább csak a fehéreké mert azokban "foszfor" réteg van.

(#39) kromatika


kromatika
veterán

Szerintem ez még nagyon a jövő zenéje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.