Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7600 GS


7600 GS
addikt

A téma adott, várnám a ti tanácsaitokat! :R

(#2) baluka26


baluka26
veterán

Érdemes németet tanulni.

Nyugodtan átgondolni mióta nem tudsz tanulni, ha rájössz ezt a hibát elhárítani.

Ha nem, akkor hazamész, lenyugszol, zene, és tiszta fejjel nekiállsz. Csak te tudod mi okozza a zavart, és hogy hogyan tudod leküzdeni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#3) Löncsi


Löncsi
őstag

Nem tudok egyszerűen odafigyelni a tanulnivalóra hosszabb ideig

Ez azért van mert valószínűleg nem érdekel az anyag. Ez természetes, érdemes valamivel feldobni a tanulást/motivációt keresni.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#4) 7600 GS válasza baluka26 (#2) üzenetére


7600 GS
addikt

Valószinűleg nekem a német tanulás lesz talán az utolsó mentsváram.

Hát a fejemet "kitisztitani" nem ártana. Bár sajnos belátom, hogy egyik hibám az, hogy "kampánytanuló" vagyok, és amikor már ég a ház akkor késő. Csak néha annyira nehezemre esik magamat leültetni egy 30 percet tanulni. Pedig tuti hogy sokkal jobb lenne minden. De valahogy nincsen meg az akaraterőm hozzá. :( Ezt kéne valahogy erősitenem.

Löncsi: Igen-igen, általában nem érdekel és azért vagyok ilyen helyzetben. Meg kéne találni a szépséget benne (még akkor is, ha tudom hogy szinte sohasem fogom használni az életben amit épp tanulok).

[ Szerkesztve ]

(#5) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Velem is ez van.
Előző félévben a téli fáradtságra fogtam, most foghatnám a nyár jóidő, kerhelység-sörözés csábító hatására :). De nem tudom nekem sem megy.
Most is ide írok, ahelyett, hogy tanulnék. :(

De egyébént a német amennyire én látom keresett, még itthon is.
nekem is fel kellene hoznom a németemet. De az is plusz idő és tanulnivaló...

Egyébként az okosak biztos megmondják, erre is biztos van valami divatos szakkifejezés.
Én maradok annál, hogy szimplán k*rva lusta vagyok :D

(#4) 7600 GS:
Én látom a szépséget a matekban pl. csak úgy vagyok vele, hogy miért pont nekem kell művelni? :D

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#6) albert8


albert8
addikt

Nálam is ez a helyzet, nem tudom mitől van.
Van ami engem pl egyáltalán nem érdekel az még nehezebb.

Simán megéri legalább később nem kellesz vele foglalkoznod.
Én is most Németet tanulok eddig több mint 8 évig angolt és most a nyelvvizsgát kellene letenni angolból.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#7) Löncsi válasza 7600 GS (#4) üzenetére


Löncsi
őstag

Nem a szépséget kell keresni, hanem szépen átmenni rajta. ;)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8) 7600 GS válasza PazsitZ (#5) üzenetére


7600 GS
addikt

Hamarosan itt a nyári szünet, szerintem én rá fogok feküdni, mert muszáj lesz. Igazából már a 2 nyelvet várják el, azon felül már örülnek neki ha tudsz valami másikat is.

A matekkal én is igy vagyok. :D Nekem ugyanis a négy alapműveleten kivül az életben másra egészen biztos hogy nem lesz szükségem.

Löncsi: De nagyon nehéz anélkül átmenni rajta, hogy nem érdekel. :(

(#9) baluka26 válasza 7600 GS (#8) üzenetére


baluka26
veterán

Halkan jegyzem meg, hogy az összes művelet levezethető a négy alapművelettel, a számológéped is ezt csinálja :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10) 7600 GS válasza baluka26 (#9) üzenetére


7600 GS
addikt

Én a "klasszikus módon" értettem. :D Amúgy tuti igazad van, nem vagyok egy nagy spiler matekból.

(#11) Löncsi válasza 7600 GS (#8) üzenetére


Löncsi
őstag

Akkor nem marad más mint a bukás. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#12) 7600 GS válasza Löncsi (#11) üzenetére


7600 GS
addikt

Cöhh, azt inkább kihagynám. :U Nekem is vannak céljaim az életben, amiket többé-kevésbé szeretnék megvalósitani.

(#13) Kiki18


Kiki18
őstag

Szerintem mindannyian így (vagy hasonlóan) vagyunk ezzel a témával.Én most érettségizem,egy szót sem tanultam rá.kb minden 60-70% körüli lesz. De mivel mindigis 5-ös tanuló voltam,lehetett volna sokkal de sokkal jobb is.

A véleményem annyi,hogy sokan azért nem tanulnak,mert nem éri meg.Szerzek egy diplomát,majd egyszer...és?mit érek majd vele? :F
Semmit...és mindenhonnan ezt hallja az ember,nem csoda,hogy mindenki "feladja".

(#14) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez korral jár, ahogy idősödsz, annál kevésbé fűlik hozzá a fogad :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) 7600 GS válasza Kiki18 (#13) üzenetére


7600 GS
addikt

Igen, sajnos ez is benne van. De az érettségi az a minimum, az alfája és omegája mindennek, arra lehet épitkezni, és sajnos tartok tőle, hogy mire én odakerülök (2 év) addigra eszméletlenül meg fogják neheziteni. De ne legyen igazam. Egyébként a mostani érettségi milyen volt?

hoffman: Nálam ez hatványozottan igaz. :D De annyira birom amikor azt mondják a szüleim hogy "nekem csak tanulnom kell". Hát ja, csak tanulnom. :U

[ Szerkesztve ]

(#16) Löncsi válasza hoffman_ (#14) üzenetére


Löncsi
őstag

Lásd: Schmitt Pál és Gyurcsány Ferencek elnök urak. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#17) hoffman_ válasza 7600 GS (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát mert alapvetően tényleg csak tanulnod kell :) És ha olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy államin tudsz tanulni és/vagy tudjátok nehézség nélkül finanszírozni az egyetemi éveket, akkor bizony igen, 24-26 éves korodig csak tanulnod kell. És ezért legyél is hálás, tanulni mérföldekkel jobb, mint dolgozni, mondom ezt úgy, hogy én se szeretek tanulni, csak nagyon kevés dolgot.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) 7600 GS válasza Löncsi (#16) üzenetére


7600 GS
addikt

Látod, ennek ellenére milyen sokra vitték. :DDD

hoffman: Igen, alapvetően tényleg csak tanulnom kéne, de sajnos a mi iskolánkban minden tanár azt hiszi hogy csak az ő tárgya létezik, továbbá tévúton járnak ami a helyes tanitást illeti. Plusz még néha irreálisan nehéz dolgozatokat iratnak velünk. De sajnos ezen hiába bánkódom, nem lesz jobb sehogy se, egyszerűen meg kell tenni minden tőlem telhetőt és akkor úgy fogom otthagyni az iskolát, hogy nem lesz lelkiismeret-furdalásom, hogy többet is tehettem volna.

Egyébként már várom a munkát, kiváncsi leszek hogy melyik "izlik" majd jobban, ez vagy a tanulás.

[ Szerkesztve ]

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

"Leülök tanulni, és azon kapom magam, hogy vagy teljesen máshol jár az agyam vagy pedig elkezdek valami mást csinálni. Nem tudok egyszerűen odafigyelni a tanulnivalóra hosszabb ideig. Az a bosszantóbb hogy nem tudom hogy ez mitől van."

A tanulás 3 akadályából az egyiket tökéletesen leírtad.
Itt az ingyenes online tanfolyam amivel megoldhatod a gondot:[link]

(#20) 7600 GS válasza D1Rect (#19) üzenetére


7600 GS
addikt

Köszi, a hétvégén el fogom olvasni! :R

(#21) Anubiss


Anubiss
tag

Nekem is kellene irodalom kis érettségire tanulnom tételeket, de inkább csak ülök a gép előtt görnyedve és négyzeteket húzgálva az asztalon az egérrel mintsem, hogy rávegyem magamat a tanulására...

Mellesleg egy szólás: "Az élet túl rövid ahhoz, hogy megtanuljunk németül."
Nekem nagyon nem fekszik a nyelv meg nem is szeretem, de az angol az még este felébresztve is megy. Máshogy vagyunk bekalibrálva. Nem szerethet mindenki mindent.

(#22) hoffman_ válasza 7600 GS (#18) üzenetére


hoffman_
nagyúr

de sajnos a mi iskolánkban minden tanár azt hiszi hogy csak az ő tárgya létezik

Ohh, lesz ez még így se, te nem fogod komázni az egyetemet :D A munka annyival ad többet, hogy amit leteszel az asztalra, azt kapod vissza(jó esetben), és az önellátás és teljes függetlenség alapjában véve egy rohadt jó dolog. Csak sajnos ez sem ilyen egyszerű, pláne ma és itt.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#23) 7600 GS válasza Anubiss (#21) üzenetére


7600 GS
addikt

Nekem is az angol az erősségem, nekem is megy álmomból felébresztve, de muszáj lesz a németet is felturbózni legalább alap szintre. Pedig a sok hülye igealak meg névelő nekem sem tetszik, de például már elég sok dolgot megértek, csak a grammar rész a gázos.

(#24) Kiki18 válasza 7600 GS (#15) üzenetére


Kiki18
őstag

Abszolút normális kategória.Átlagosnak mondható.Még a matek is meglehetősen könnyű volt (mondta ezt egy 2-es átlagú tanuló...bocs,nem is egy :D )

Az emeltszintűek viszont nagyon nnehezek lettek.Ott tényleg tudni kell mindet,különben bukta.

(#25) Anubiss válasza 7600 GS (#23) üzenetére


Anubiss
tag

Én el tudom mondani, hogy kérek egy sört németül, a többit mutogatom. Egész jól haladok!

(#26) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Egyáltalán nem egyedi eset, sőt, teljesen normális. A középiskolát egyébként ki lehet húzni így. Szerintem ne órákra ülj le egyhuzamban, hanem többször, kisebb intervallumokban tanulj.

Ha mész egyetemre és olyan választasz, amit szeretsz, akkor talán egy fokkal jobban leköt majd a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) 7600 GS válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


7600 GS
addikt

Örülök hogy nem csak nekem vannak ilyen gondjaim. Azt hiszem hogy be kell vezetnem azt, hogy minden nap csak mondjuk 30 percet-1 órát tanulok, de akkor mindig naprakész leszek, ahelyett hogy kampányszerűen tanulok és akkor minden a nyakamba szakad egyszerre. És tényleg nem jó órákat tanulni, mert akkor általában csak ülök a könyv fölött.

Anubiss: Hát akkor kérj egyet nekem is. :D Viccet félretéve én ahhoz képest állok jól, amilyen szintű nálunk a német oktatás. Bár most új, sokkal jobbnak tűnő könyvet kezdtünk, hátha más felfogásban fognak tanitani is. :U

[ Szerkesztve ]

(#28) PazsitZ válasza 7600 GS (#18) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mondjuk ha azt nézzük, hogy panaszkodjak én is egy kicsit :). Én most munka után este ültem/ülök neki tanulni.
Szóval neked most tényleg csak tanulnod kell. :U

(#30) 7600 GS:
Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor nem dolgoztam és sok időm volt, akkor is ugyanúgy lusta voltam. :B
Hacsak nem konkrétan tényleg azzal kellett foglalkozom, amit tényleg szeretek.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#29) Gyusz válasza Anubiss (#25) üzenetére


Gyusz
őstag

Nekem az egyik német könyvem első mondata pont az volt, hogy "egy sört kérek". Szóval jó úton haladsz. :DDD

(#30) 7600 GS válasza PazsitZ (#28) üzenetére


7600 GS
addikt

Igen, tisztában vagyok vele, hogy nálam sokkal rosszabb vagy kevésbé kényelmes helyzetben levő emberek is tanulnak, viszont emellett dolgoznak vagy csak szimplán "harcolnak az elemekkel". Szóval nekem tényleg fene jó dolgom van, mert a szüleim tényleg mindent megadnak, ami a tanulásomhoz szükséges, és ezt szeretném nekik egyszer meghálálni, ha aktiv kereső leszek.

Az az igazság hogy sokkal szorgalmasabb kéne hogy legyek.

(#31) albert8 válasza Anubiss (#25) üzenetére


albert8
addikt

Ich möchte ein Bier. :D ;]

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#32) 7600 GS válasza albert8 (#31) üzenetére


7600 GS
addikt

Ich auch. :DDD

(#33) Anubiss válasza albert8 (#31) üzenetére


Anubiss
tag

Én úgy tudom, hogy "Noch einmal!" Teljesen függetlenül a helyzettől.

(#34) albert8 válasza 7600 GS (#32) üzenetére


albert8
addikt

Aber ich schreibe ein Test morgen. Ich muss lerne . :U

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#35) DeFranco válasza albert8 (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És hogy a klasszikust idézzük: Ich bin LADEN!!!

[ Szerkesztve ]

(#36) Kiki18 válasza DeFranco (#35) üzenetére


Kiki18
őstag

ezen jót röhögtem,köszi a videót. :D

(#37) Löncsi válasza DeFranco (#35) üzenetére


Löncsi
őstag

7600 GS, 5 év múlva. ;] :DDD

Bár az is lehet ez én leszek, diplomaosztó után :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#38) 7600 GS válasza Löncsi (#37) üzenetére


7600 GS
addikt

Majd teszek fel videót srácok. :D (De te is tedd meg Löncsi ;] )

(#39) total90


total90
veterán

Nekem is ilyen bajom volt középsuliba. Nálam a megoldás az volt, hogy hamar lefeküdtem és az éjszaka közepén keltem fel, majd azonnal nekiláttam tanulni. Akkor még semmin nem járt a fejem, csend volt, nyugalom és pikk-pakk ment a tanulás.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#40) Valty


Valty
aktív tag

Ez azért van, mert elméletileg az emberi agy csak 20 percig képes erősen koncentrálni :)

Próbáld ki, hogy 20 perc tanulás, utána 5-10 perc szünet (de tartsd is be).

Annak idején, mikor 15-16 ültem könyvek fölött pihenésként szoktam szudokut is fejteni :)

(#41) 7600 GS válasza total90 (#39) üzenetére


7600 GS
addikt

Egy próbát megér. Ha lesz kevésbé sok tanulni valóm, akkor valószinűleg ki is próbálom! :R

Valty: Ez számomra hasznos infó, nem tudtam eddig róla. A végén csak sikerül valahogy "megtanulnom tanulni". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) Valty válasza 7600 GS (#41) üzenetére


Valty
aktív tag

Ha van időm sokszor ki is szokom írni a dolgokat, na nem úgy hogy az egész anyagot egy az egyben lemásolom, de pl. minden vizsgatételhez néhány szavat, ami megragadja a lényeget :)

(#43) D1Rect válasza Valty (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Gyakorlatilag ez nem igaz. Én is képes vagyok tanulni 3-4-5 órát egyhuzamban.

A koncentrálásról kb. mindenki meggyőződött aki játszott multiplayer FPS-t.
Akár pörgősebb RTS-t.

[ Szerkesztve ]

(#44) 7600 GS válasza D1Rect (#43) üzenetére


7600 GS
addikt

Annyiban más a helyzet, hogy amikor FPS-t játszok, akkor érdekel a dolog, tehát könnyebb fenntartani a koncentrációmat.

(#45) D1Rect válasza 7600 GS (#44) üzenetére


D1Rect
félisten

De máris megdőlt a "20 percig képes koncentrálni" kijelentés.
Ez nem igaz.

Teljesen más téma, hogy miért nem érdekli az embert és arra miért nem képes figyelni.

(#46) 7600 GS válasza D1Rect (#45) üzenetére


7600 GS
addikt

Lehet, de ott sem árt szünetet tartani.

(#47) Jhonny06 válasza Valty (#40) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez az állítás szerintem annyiban módosul, hogy ami érdekel, arra tudsz sokáig koncentrálni, a tanulásra nyilván azért nem, mert leszarod.

(#48) baluka26 válasza D1Rect (#45) üzenetére


baluka26
veterán

Játszani elég interaktív és intenzív dolog.

Tanulni monoton és unalmas.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49) Valty


Valty
aktív tag

Sorry, rosszul fogalmaztam... maga az agy 20 percig képes befogadni motorikus olvasással új információt egyhuzomban, és azt is csak olyan gyorsasággal, amilyen gyorsan képes vagy a szavakat értelmezni, utána az agy elfárad és lankad a figyelem :)

Szóval teljesen felesleges 5 órát egyhúzomban magolni, mert semmi értelme. Sokkal hasznosabb, ha az új információt valamilyen képekhez, eseményekhez, érzésekhez kötjük, mert hamarabb eszünkbe fog jutni :)

[ Szerkesztve ]

(#50) D1Rect válasza baluka26 (#48) üzenetére


D1Rect
félisten

"Játszani elég interaktív és intenzív dolog."
Akkor is tud az ember több mint 20 percig koncentrálni, tehát a kijelentés nem igaz.

"Tanulni monoton és unalmas."
Rosszul tanulsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.