Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolik


Zolik
senior tag

"az elektronikus továbbításra vonatkozó vámok végleges eltörlése"

Nevetséges hogy ha bármit amit eu-n kívülről rendelek nagyobb összegnél annyi vámot és extra terhet ver az állam, hogy nem éri megvenni. Az usa-ból hiába rendelek valamit ami 20-30%-al olcsóbb mint itt, a vám+áfa+adók miatt dupla áron ér ide majdnem.
Még a külföldről behozott kocsik esetében megértem, hisz sokan kereskednek vele, de 100.000-es határig nem értem miért nem lehet valami vám és adó mentes? Nyilván fent tömni akarják a zsebüket, de ezzel csak az illegális forgalmazást és hamis termékeknek adnak még nagyobb teret.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#2) gabor7th válasza Zolik (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

A vámoknak a belső piac védelme a feladata, azt akarják vegyél EU-s alternatívát. Azért, hogy megmaradjanak az európai munkahelyek. Persze vannak esetek amikor nincs EU-s alternatíva.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) Zolik válasza gabor7th (#2) üzenetére


Zolik
senior tag

Hajjaj de még hogy vannak... nem IT termék, de ott a mogyoróvajas (nem a mogyorókrémes) csoki amit eu-ban sem nem gyártanak, se nem lehet kapni (pl mogyoróvajas snickers, vagy a resseses csokik) de beszélhetnék akár különböző ruházati termékekről is. Az eu-ban tudtommal nem sok helyen gyártanak alaplapot vagy ramot, hogy a tv-ről stb nem is beszéljek. Az nekem nem alternatíva hogy ahhoz hasonló valamit vegyek ami akár minőségben, kinézetben is gyengébb. Az élelmiszerek és pár egyedi termék kivételével szinte minden ázsiából kerül be hozzánk.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#4) gabor7th válasza Zolik (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Elvileg akartak vámmentességet az USA-val legalább, Kanadával meg össze is jött.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) CsodaPOK válasza gabor7th (#2) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Elméletben lehet, hogy ez a feladata. A gyakorlatban viszont ez csak az emberek újabb lehúzása...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.