Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GSPLR


GSPLR
senior tag

;)

Huawei

(#2) REXIS


REXIS
tag

1-2 éve még a kínai telefonokról szólt a Logout, hát tessék, most már nincs miről beszélni. :D

Egyébként a Huawei készülékei milyenek támogatottság szempontjából? Gondolok itt a frissítésekre, szoftveres módosításokra. Egyre jobban tetszenek, de nem szeretnék csak a frissítések miatt Nexus után nézni.

(#3) Emtra


Emtra
tag

Tavaly nagyon innovatív volt a huawei sok jó ajánlata volt a honor 6 is az egyik legjobb áru cucc lett a piacon

(#4) Lecs@


Lecs@
addikt

Lesz az még több is ! Megbízhatóbb, mint bármelyik a piacon most ! Nem hiába van már most az első háromban.

512 GB

(#5) Lecs@ válasza REXIS (#2) üzenetére


Lecs@
addikt

Frissítést nem nagyon kell várni. De amivel kijön, nincs semmi gond. Stabil, szép UI is van alapból. Harmadik Huaweiem. G750, G7, Mate7. Fura volt, hogy nincs folyton frissítés. Aztán most meg élvezem a stabil rendszert, egy minőségi házban.

512 GB

(#6) REXIS válasza Lecs@ (#5) üzenetére


REXIS
tag

Igazából nekem sem a papíron lévő, leírt adatok a fontosak.
Így vagyok jelenleg az LG F6-tal. Kiadták rá a frissítést, amiben sok fontos újítás volt, viszont a hibák miatt kompromisszumot kellett kötni. Hónapok óta így van, javító frissítést meg természetesen b@sznak kiadni.
Ha ilyen szempontból jó, akkor érdekel a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#7) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Nagyon odatették magukat mostanában, a Honor 6 volt nekem a az abszolút favorit tavaly, persze a Mate7 sem volt piskóta. :N
Egyszóval megérdemlik. :C

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#8) Csapoati válasza REXIS (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ami még viccesebb, az a 7-8 évvel ezelőtti echte kínai telefonok (illetve másolatok) tesztjei voltak. Most meg tessék, hol tartunk. Kb ugyanaz megy végbe, mint a japán autóiparral.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Bevallom az egyik kedvenc márkám lett a Huawei. A 2013-as és 2014-es évei fergetegesen jók voltak, gyakorlatilag nem hibáztak.

Amelyik cég még javulást hozott, az a Sony. Jó irányba kezdenek menni. (M, M2, T2 Ultra, T3 Ultra volt a kezemben, az alapszoftverük hibátlan).

A Nokiát is szeretném dicsérni, mert jó termékeik vannak, de sajnos magas a selejtarányuk. A Samsung becsületesen hozza a szokásos minőséget (én mindig szerettem a Samu termékeit). Igaz kicsit túlárazottak nálunk, de néha bedobnak egy év ajánlata díjast (2013-ban a Ace 3, 2014-ben Ace 4).

(#10) Márko88 válasza janeszgol (#9) üzenetére


Márko88
aktív tag

Ki mit szeret.. Szerintem a Sony borzalmas, nem ilyen volt régen.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#11) janeszgol válasza Márko88 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát szoftvert 2011-ben és 2012-ben sem tudtak írni. Ott voltak az amúgy helyén való telefonjaik és a rajtuk lévő szoftver nem volt okés. (De ez igaz más szoftverükre is, lásd PS3 és PS4.)

(#12) Márko88 válasza janeszgol (#9) üzenetére


Márko88
aktív tag

Az M az aztàn a csoda, mèg jó hogy nem az SP-t hoztad fel amit sokan kidobtak a kukàba. A Sonyt sokan elkerülik..

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#13) tonerz


tonerz
aktív tag

Nagyon összeszedte magát a cég, mind sw (emui), mind hw (kirin) szempontjából.
Még emlékszem az X5-re 2011-ből pár hónapig nyúztam, korrekt kis készülék volt de sw szempontjából (stock 2.2) elég lightos volt, most meg kollégám honor 6 telóját nyomkodva csak ámulok.

(#14) b.


b.
félisten

Példaértékű gyártó. Minőségi és strapa készülékeket gyárt, amiket nem kell állandóan szervizbe hordani. Számomra N1 jelenleg.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) janeszgol válasza Márko88 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Xperia M? Az egyik legnormálisabb telefon. Az SP-nél érdekes módon csak a Telekomosok voltak szarok szoftveresen.

De akkor beszélgessünk! Tudod mit kerülnek el sokan? A kedvencedet, a HTC-t. Ma már gáznak számít ez a márka. A Flagship ahogy rendben van, de ennyi. 2013-ból és 2014-ből az M7 és M8 (melyek nem hibátlanok) kívül egy normális HTC-t nem tudok mondani. Az összes Desire háromjegyű (3xx,4xx,5xx,6xx,7xx,8xx) szar. Versenyképtelen, vacak minőségű, ZTE szintű.

Régen egy HTC egyenlő volt a minőséggel. Ez kb 2011-ig tartott. Onnantól lejtő. (A HTC 8S is kikapott az L520-tól, pedig előbbi fél év előnnyel indult.)

(#16) kibergx


kibergx
csendes tag

Nekem ascend Y330 telóm van, kemény 20-ért vettem, teljesen elégedett vagyok vele. 512 MB ram miatt alkalmazásváltásnál néha elgondolkodik persze, de ettől függetlenül nem nagyon lehet rá panaszom, főleg nem 20-ért. Egyszer meghülyült pár napig nem érzékelte az SD kártyát, de ennyi igazából megbízható, strapabíró készülékeket gyárt a huawei (mostmár).

(#17) Márko88 válasza janeszgol (#15) üzenetére


Márko88
aktív tag

Na most jön a szokàsos HTC fikàzàsod ? Legjobb telefonok..ennyi. No lag, no bug, csak működik. ;) de gyenge vagy ès làtom rajtad èletedben nem volt..

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#18) Flind válasza Márko88 (#10) üzenetére


Flind
senior tag

Hát még a HTC.

(#19) janeszgol válasza Márko88 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Persze hogy fikázom a HTC-t. Tettek valami ellene, hogy ne így legyen? Nem! Mert látom te a Sonyt nagyon szereted fikázni. Erről már sok hírnél olvastam. Tedd fel a kérdést. Tett valamit a sony annak érdekében, hogy ne fikázzuk szét?

Nem sokat, de többet, mint a HTC. Csak a korrektség kedvéért.

No lag, no bug? Persze, ott a boltban, ahol vannak (mivel a kutya se veszi őket) persze hogy nem lagolnak. :D

Megkérdezhetem neked menyi HTC-d volt? És mennyit láttál mostanában? Bolti megnézés is ér.
Én egy márkát utálok az ismertebbek közül és az a ZTE, nem a HTC. Én még az ultrapixelt sem látom annyira gáznak (pláne elnézve a sony kameraszoftvereit), mint maguk a HTC tulajok. :R

[ Szerkesztve ]

(#20) F34R


F34R
nagyúr

Mate7 utan en is azt mondanam, hogy megerdemlik ezeket a szamokat :K

(#21) janeszgol válasza kibergx (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Ahhoz képest jobban tetszett maga a telefon, mint az Alcatel Pop C3, melyet 35 ezerért vettem. Hogy száradjon le a kezem, ha még egyszer ilyet teszek. Pedig a hardver ua mindkettőben.

De azért régebbről voltak tévedései a cégnek. ilyenekre gondolok, mint az U8500 akksi szűkre szabása (sima ágyra ejtéstől(!) is kikapcsolt) vagy a P6 gyenge hardvere és wifije.

(#22) etohun


etohun
aktív tag

Énnekem a friss hardverekről tapasztalatom(sajnos) nincs túl sok de azt tudomhogy egy újkorában 18 rúgóért vett 2éves y300 ha lassúcska is, nem recseg,nem ropog, vem kopik a burkolat, leejthetem bárhonnan, és még csak nem is karcos a kijelzője mint a gorilla glasses csodáknak

(#23) davis999sola


davis999sola
tag

Kíváncsi vagyok hogy idén 2014-ben hány készüléket szállított le a hüavej

Lg g2 < iphone 5s< Lg g2<

(#24) arminlok


arminlok
senior tag

P8-rol nincs hír ? lesz nem lesz?

(#25) johnny500 válasza etohun (#22) üzenetére


johnny500
tag

Fél évvel ezelőttig Y200-am volt. Az "okos" részét kb. nem lehetett kihasználni 256 Mb ram asszem :D. Összeszerelésre viszont én is csak jót tudok mondani, különösen a hátlapjára.

(#26) RaveForce


RaveForce
veterán

hát nem tudom, nekem a huawei sose volt szimpi, ma sem, nem mert kínai, hanem mert nem tudom, ahhoz képest amilyen felárral működnek, nem nagyon éri meg, egyre több kínai telefonunk van, de egy lenovo, egy xiaomi sokkal inkább mozgatja a fantáziám, és inkább időzök el velük, mint egy huaweiel, ami még drágább is ezeknél, egyetlen egy rácsodálkozásom volt, h a mate7 ujjlenyomatolvasója olyan mint az apple-é elég hozzáérni, pedig állítólag ezt a technológiát birtokolja kizárólagossággal az alma, v vmi ilyesmi.. nameg a mate7 kijelzője is tetszett, pedig abban elég kukacos vagyok :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#27) #86973952 válasza davis999sola (#23) üzenetére


#86973952
törölt tag

"75 millió készüléket szállított le tavaly a Huawei"
"Írta: Bone123 | 2015-01-02 16:18 | Forrás: Reuters"
"Mindez 40 százalékos növekedést jelent a 2013-as szállításokhoz képest,..."

RaveForce:
Ilyen a szolgáltatós árazás. ÉS megint más a szolgáltatón kívüli. Nem véletlenül van máshogy árazva Honor zászló alatt.

(#28) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon nem örülök, hogy jönnek fel a kínai márkák...
Azt is megmondom miért: innováció semmi nincs bennük, mindent a nagyokról másolnak, az ár már nem kínai rég, a felületek amit használnak hányás, kínának adatgyüjtésre tökéletes eszközök.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#29) arminlok válasza jacis (#28) üzenetére


arminlok
senior tag

Amíg ugy merítenek ichletet hogy jobbat csinálnak addig simán oké de ha ugy csinálják hogy szarabb lesz mint az eredeti ott énis felmérgesedek vagy ha nagyon arcátlanul másolnak mint pl a lenovo na attól hányni tudnék. Azért a huaweibe van innovácio szeritnem .

(#30) #86973952 válasza jacis (#28) üzenetére


#86973952
törölt tag

"Nagyon nem örülök, hogy jönnek fel a kínai márkák"
"innováció semmi nincs bennük, mindent a nagyokról másolnak"
"az ár már nem kínai rég, a felületek amit használnak hányás"

Ez így ellentmondás, több ponton is. :)

Az információszerzés korában meg érdekes dolog kiemelni csak egy országot. Mert gondolom az USA bérenc Dél-Korea tiszta, mint egy fehér lap. Vagy bármelyik más márka/ország terméke... Valaki vagy elfogadja, vagy rágódik rajta. Előrébb nem lesz tőle. Google -t már felesleges is lenne említeni.

(#31) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

És mennyit adtak el? :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#32) Cyberpunk válasza jacis (#28) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Butaság! Már rég nem másolnak, legalább is a nagyok. A másolást legfeljebb annyira lehet rájuk húzni, mint a HTC-re, az Apple-re, vagy épp a Samsungra. Vivo XPlay például az első QHD kijelzős mobil, és ez csak egy példa.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) RaveForce válasza #86973952 (#27) üzenetére


RaveForce
veterán

a szolgáltatói árazásról fogalmam sincs, így nem is értem,h jön ide :) mi független árakkal operálunk :) és pl a P6 ajánlott hazai független hivatalos ára durván el volt szállva... pl egy samsung s-száriához képest is...és még a samsungra mondják sokszor, hogy túlárazott :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#34) #86973952 válasza RaveForce (#33) üzenetére


#86973952
törölt tag

Úgy jön ide, hogy a szolgáltatók megtehetik, hogy magasan áraznak. A mobil gyártónak pedig igen fontosak a szolgáltatói kapcsolatok. Ráadásul a boltok nem fogják olyan olcsón kapni a készüléket, hogy mélyen beverjenek annak az árnak.

Mellesleg szolgáltatónál nincs komoly árverseny sem. Nem véletlenül.

Honor márkának pedig nem titkolt szándéka ezt kiküszöbölni. Pl. Honor 6, és árazása.

(#35) RaveForce válasza Cyberpunk (#32) üzenetére


RaveForce
veterán

Vivo XPlay például az első QHD kijelzős mobil, és ez csak egy példa.

nem bántásból, de ez mire példa? :DDD esetleg ellenpélda, de egy felület,megoldás,funkció-másolási dologgal kapcsolatban, hogy először használnak egy szabványos felbontást, még csak ellenpéldának is gyenge :DDD

egyébként tényleg egyre inkább kezdik levetkőzni a copyzást, designt tekintve meg már designer legyen a talpán aki vmi újat tud csinálni, ami radikálisan eltér, mégis praktikus marad, az egy nagy kijelző elől_és_semmi_más témájára.. :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#36) Lecs@ válasza jacis (#28) üzenetére


Lecs@
addikt

Nehari, de szerintem nem tudod mit beszélsz.

512 GB

(#37) Cyberpunk válasza RaveForce (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Példa arra, hogy van amit először alkalmaznak, és egy kínai gyártó. Tehát ezzel szemléltetem, hogy nem csak futnak a nagyok után tetszik érteni?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) RaveForce válasza Cyberpunk (#37) üzenetére


RaveForce
veterán

érteni értettem, h mire gondolsz. de példának nem áll meg a témára továbbra sem :) abban semmi egyedi nincs, h belevágnak egy megvásárolt, más által gyártott nagyfelbontású panelt :)

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#39) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Kínai márkák közül a Huawei-t preferálom, de sajnos még mindig túlságosan érződik a másolgatás.
Túl sok modelljük van a végleten.
Nagyon semmilyen forma, vagy nagyon is hasonló más márka modelljeire.

Ezeket leszámítva inkább Huawei, mint mondjuk Xiaomi.

Tényleg, ZTE-vel mivan?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#40) Cyberpunk válasza RaveForce (#38) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Innovációra valóban nem példa, de a nem másolásra igen. Most komolyan olyanba kötsz bele, hogy nem úgy fogalmaztam, hogy ellenpélda? :D :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#41) etohun


etohun
aktív tag

Énnekem a "másolásokkal" kapcsolatban az a véleményem hogy amíg nem hírdetik csuda nagy innovációnak, addig elmegy, ma már tényleg nehéz egyedit alkotni, ezért pl a jiayu-t sem kell feltétlen elítélni formatervei miatt. Nade az 1:1másolatokat(akár a goophone és társai, akár az eredeti márkajellel ellátott variánsok) én is elítélem, bár ha egyszer ott kínában ezzt "törvényes" keretek közt lehet űzni akkor nyilván csinálni is fogják rengetegen.

(#42) RaveForce válasza Cyberpunk (#40) üzenetére


RaveForce
veterán

nem, az csak apró helyreigazítás volt :) amit az előzőben fejtettem ki, abba kötöttem bele, h ez kb más tollával ékeskedés, és az amúgy is eljövő dolog gyors felhasználása. nálam az ellenpélda, pl egy egyedi design, vagy egy unique felhasználói felület, pl a flyme OS, azt már nem hoznám fel, h egy erősen kezdetek óta iphone koppincs házban :DDD de ott van pl, a jiayu akinek a htc nyulta a kinézetét, igaz volt ott hasonló BB is akkoriban, meg iP5 hátlap... :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#43) b. válasza jacis (#28) üzenetére


b.
félisten

Pont ezt a sületlenséget leírnia Huawie -nél. saját SOC -ot gyártanak és használnak több telefonban,világ egyik legnagyobb telekommunikációs cége.Milliárdokat költenek fejlesztésbe és kutatásba. Saját socjaik is jók és gyorsak , amiket felhasználnak azok is megegyeznek a Sony, Samu hypeolt márkákéval.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) RaveForce válasza b. (#43) üzenetére


RaveForce
veterán

azért spec designban tényleg nem igazán egyedi a huvi, és még finom voltam :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#45) janeszgol válasza RaveForce (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

De akkor mi számít egyedinek? Egy példával ha illusztrálnád.

Ahogy elnézem a telefonok tulajait, a nők bebugyolálják színes tokokba, szóval ott tökre mindegy a formaterv. A férfiaknál meg detto, mivel nézd meg mennyien teszik bele ilyen fliptokba a telefonjaikat.
A kedvencem a Z tpikok olvasgatása. Fólia elöl-hátul, plusz egy bumszli tokba. Nesze neked formaterv.

Most külsőbeni innovációra csak a BB.t tudom felhozni (Passport), illetve a Samsung Edge-et. Mindkettőben látok nem csak fantáziát, hanem használhatóságot is. A többi telefon újdonságai vagy látványos vagy használható. :)

(#46) Ricardo válasza RaveForce (#38) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt a gondolatmenetet követve szinte minden gyártó ezt teszi. Hány telefonban van Sony optika?
Hány gyártó alkalmaz saját maga által gyártott Chipset-et? Hányan gyártanak kijelzőt?

(#47) Lecs@ válasza Ricardo (#46) üzenetére


Lecs@
addikt

+1

hozzárakom, huawei álltal fejlesztett Kirin 925 tökéletes.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#48) kokyt válasza RaveForce (#44) üzenetére


kokyt
senior tag

Vannak jobb és kevésbé sikerült formaterveik, próbálkoznak. A mate7 és g7 például szerintem jó irány lenne. Inkább azt lehetne mondani, hogy nem egységes a paletta. Ez szerintem nem feltétlen baj addig, amíg van olyan gyártó, akinél csak a kijelző körüli káva vastagságáról, vagy a kamera hangszóró villanó jármas elhelyezéséről lehet megmondani, hogy mit is látunk :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Paul119 válasza Lecs@ (#47) üzenetére


Paul119
addikt

Azert attol messze van :) majd ha hozza az s800at :)(nem antutu pontokra gondolok)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#50) b. válasza RaveForce (#44) üzenetére


b.
félisten

Ezzel pont nem értek egyet. Semmivel nem rosszabb mint a többi gyártó. Főleg hogy egy ideig ők birtokolták a legvékonyabb mobil titulust. Elfogultság nélkül állíthatom, hogy a felsőbb kategóriában nagyon szép telefonokat gyárt. Persze az y sorozat az árához mérten szürke eminenciás. A huawei pedig talán az egyik olyan gyártó, ami a legjobban nyúl hozzá az Androidhoz, értelmes appokat pakolnak fel gyárilag és szép a felület design és kialakítás. Vannak hibák persze itt is , mint bármely gyártónál.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.