Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) ArN! válasza oldman96 (#500) üzenetére


ArN!
csendes tag

Igen, ma végre fel is adták! :R

(#502) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Üdv mindenkinek
Megérkezett egy csodaszép 47mm acél verzió nekem is. Egyszerűen gyönyörű az óra.
Frissítés után minden gond nélkül megy a gps 10-20mp alatt talál jelet.
A másik hogy annyi számlap van már hozzá hogy azt sem tudom melyiket tegyem fel és az appnak köszönhető ez 2 gombnyomás.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#503) Victoryus94 válasza oldman96 (#500) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az cool. Gearvita tegnapra ígérte... még mindig semmi.
Én meg 3 hete próbálom lemondani az egészet.
Jövőhéten írok a banknak (refund), ha addig se pénzt, se követhető csomagszámot nem látok.

(#504) brainticket válasza GuruZone (#496) üzenetére


brainticket
aktív tag

"valószínűleg GPS szolgáltatót fognak váltani"
ez mégis mit jelent? Fent vannak a GPS műholdak csak venni kéne a jelét, ez nem egy mobil szolgáltató hogy lehetne váltogatni.

(#505) Kutykurutty7


Kutykurutty7
aktív tag

Korábban említettem, hogy az én órám szerintem gyorsabban merül, mint kellene.

Az egyik leírás ezt javasolja:
"... fully charge your watch, turn on Do Not Disturb mode, set the brightness of the watch to the lowest level, turn off the Bluetooth, set your watch to the default watch face, and then observe the power consumption after placing it still for 24 hours.

If the power consumption is over 2% (Amazfit GTR 47 mm), 5% (Amazfit GTR 42 mm), please submit your feedback to help us analyze and locate the issue."

A bluetooth kikapcsolásánál egy kicsit zavarban vagyok, nem találok ilyet az órán. Mit gondoltok? Az órával összekapcsolt telefonon lévő bluetooth kikapcsolását várhatja a leírás?

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#506) szkorhetz válasza brainticket (#504) üzenetére


szkorhetz
őstag

Inkább a GPS modul beszállítójának lecserélésére gondolok.

(#507) borix válasza brainticket (#504) üzenetére


borix
őstag

(GPS, USA) (GLONASS, Orosz) (BeiDou, Kínai) SBAS,(Galileo, Európai)

pl BEiDou+ GLONASS párosról válthatnak BeiDou+ Galileo párosra mehetnek egyszerre mind a háromra is vagy csak az egyikre a sajátjukra ami gázzab lenne szóval lehet variálni.
pl az A-GPS azért felel, hogy wifi-n folyamatosan frissül 7-10 napra, megkapja a műholdak helyzetét és ez idő alatt hamarabb talál műholdat (tudja az óra?)
Idő kell, hogy az óra kiforrja magát szoftveresen hónapok is eltelhetnek, csak az ostobák hiszik azt, hogy úgy vannak a dolgok ahogy ők azt szeretnék, vagy képzelik vélik.

Pl a Polar Vantage sportórái már egy éve megjelentek lassan és szoftveresen most lesznek ott ahol lennie kellett volna megjelenését követően ami ultra gáz. (szabadultak is sokan emiatt az óráktól)

(#508) veressjanos válasza oldman96 (#500) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Az én pinkemet is feladták. Van tracking szám. 😀

(#509) Brekecs válasza Brekecs (#484) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Elvitték az órát , remélem nem bánom meg ! most várom a huawei watch GT 2-öt ,lehet az lesz helyette !

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#510) belashx válasza Kutykurutty7 (#505) üzenetére


belashx
senior tag

Szerintem iis arra gondolnak, hogy ne legyen összekapscolva a telefonnal, szóval legyen offline, mert ilyen beállítást én se láttam az órában.
Ami eszembe jutott: Nem lehetséges, hogy a telefonod nem támogatja a Low Energy szabványt(Bluetotth 4,2; ill. 5 azt hiszem), és kevésbé energiahatékony a kapcsolat, azért merül jobban?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#511) veressjanos


veressjanos
aktív tag

A helyadatok az időjárásnál nem frissülnek automatikusan. Van valami beállítási lehetőség, amit nem vettem észre?

(#512) Kutykurutty7 válasza belashx (#510) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ!

Valóban! 4.1-es bluetooth-ot tud max a telefonom. Ez a dolog nekem is bevillant már korábban, de nem gondoltam végig, illetve nem tudtam erről a Low Energy szabványról.

Örök hála Neked! :R

Akkor feltöltöm teljesen az órát és kipróbálom, hogy az ajánlott beállításokkal (telefonon kikapcsolt bluetooth-tal) mennyit merül egy nap alatt. Hiányozni fog főleg az értesítések jelzése, de hétvégén megpróbálom ezt kibírni! :) Elképzelhető, hogy semmi gond nincs az órával, csak a telefon régi bluetooth szabványa meríti.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#513) belashx válasza Kutykurutty7 (#512) üzenetére


belashx
senior tag

Szívesen!
Azért nézz utána, mert nem biztos, hogy jól tudom, de valóban egy lehetséges magyarázat. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#514) Kutykurutty7 válasza belashx (#513) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Első körben megnézem, hogy mennyit merül 24 óra alatt a GTR-em a korábban írt beállításokkal és az nagy valószínűséggel választ fog adni arra is, hogy okozhatja-e a merülést a telefonom régi bluetooth verziója (is).

Kicsit rákeresve azt találtam, hogy a 4.0 bluetooth verzióban már megjelent a "low energy" mód, tehát ez alapján tudhatja a telefonom 4.1-es verziója... viszont a 4.2-ben sokat javítottak a sebességen és az energiagazdálkodáson is (ezt pedig már nem tudja a telefonom).

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#515) Dadpool válasza Kutykurutty7 (#514) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Azt meg lehet kérdezni hogy most mennyire merül az óra? Ma kaptam kézhez és most merült 64 ről 57 re
10 óra alatt. Mondjunk volt gps bringázás egy fél órát meg az újdonság varázsa állandóan ébresztem 😃

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#516) veressjanos válasza Dadpool (#515) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Én hétfőn ilyentájt töltöttem fel, most 88%-on van. Állandó bluetooth kapcsolat, naponta több értesítés. Sport, gps nem.

[ Szerkesztve ]

(#517) Kutykurutty7 válasza Dadpool (#515) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Persze, de az ilyen eszközöknél azt nagyon nehéz megítélni, hogy az adott fogyasztás (merülés) normális-e. A használati mód és a bekapcsolt funkciók száma nagyon különbözhet tulajdonosonként, az pedig nehezen összehasonlíthatóvá teszi a fogyasztásokat.

Nálam átlagban 10%-ot merült az óra, percentkénti pulzusméréssel, állandó bluetooth kapcsolattal, napi 10-20 üzenetmegjelenítéssel, ébresztés, alvásfigyeléssel (itt be volt kapcsolva az alvásfigyeléssel kapcsolatos legenergiaigényesebb mód), +napi kb. 20 perc edzéskövetés GPS-szel. Ez elég sok dolog, de így ugye 10 napot bír ki egy feltöltéssel és ha jól értem a leírásokat, akkor ezekkel a beállításokkal ígérik a 24 nap készenléti időt, amitől a 10 nap elég messze van.

Szerintem az első napi használatra ez nem tűnik nagyon rossz értéknek... :)

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#518) GuruZone


GuruZone
őstag

Stratos3 -on van ilyen is:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#519) Kutykurutty7 válasza GuruZone (#518) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

És ez jó? :)

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#520) GuruZone válasza Kutykurutty7 (#519) üzenetére


GuruZone
őstag

Hát, érdekes megoldás, hogy választhatsz a műholdrendszerek között

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#521) GuruZone


GuruZone
őstag

A frissítés elhozott egy olyan watchface-t amin látható az aktuális hőmérséklet.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#522) veressjanos válasza GuruZone (#521) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Csak kissé pontatlan. A telefonon 13, az órán 22 fok van.

(#523) Kutykurutty7 válasza GuruZone (#520) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Értem, ez nem 'esett le' a képről, hogy itt választani lehet a rendszerek között. :R

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#524) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A Lurdy-ba már lehet kapni...49990 ft

(#525) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A Mi fit applikációnál kiírja a hívó nevét?
Elég csak a mi fit-tet feltenni vagy kell egy másik app is?
Mint Pl a bip-nél az Amazfit tools.

(#526) -B-


-B-
senior tag

A Speedshop milyen garanciával árulja az órát, szabad tőluk rendelni?

(#527) Kutykurutty7 válasza -B- (#526) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

1 év garanciával árulják az órát.

Szerintem normális bolt, normális üzlettel. Én 10 éve vettem tőlük az üzletben (személyesen) egy bluetooth fülhallgatót, (ami egyébként ma is működik) de azóta nem volt velük kapcsolatom. Szóval, én úgy gondolom, nyugodtan lehet tőlük rendelni.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#528) jozsi252 válasza -B- (#526) üzenetére


jozsi252
veterán

Alza-nál 2 év gari van rá, én ezért is ott vásároltam.

iPhone 13 Pro Max

(#529) Kutykurutty7 válasza jozsi252 (#528) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Igen, a plusz 1 év garancia sokat ér.

Kérdés, hogy mennyire korrekt az Alza a garanciális esetekben (nincs velük tapasztalatom), de ahogy írtam a Speedshop-pal sincs.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#530) -B- válasza Kutykurutty7 (#527) üzenetére


-B-
senior tag

Igen, azt látom, hogy 1 év garival adják, csak azt nem tudom, hogy az milyen? Gyári garancia vagy bolti?
Azt sem tudom, alapból mennyi garancia jár a xiaomi cuccokra.
A xiaomi.hu-n nem találtam infót arról, hogy mennyi garanciát adnak az órákra.

(#531) gyuri2008 válasza -B- (#530) üzenetére


gyuri2008
veterán

A xiaomi.hu-n 1 évet adnak sajnos ,a telefonokra adnak 2 évet.
Bent voltam megkérdeztem.

(#532) -B- válasza gyuri2008 (#531) üzenetére


-B-
senior tag

Ezt jó tudni, köszi!

(#533) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Érdemes lecserélni a Bip-et erre a típusra?
Gmail fiókkal is be lehet jelentkezni?

[ Szerkesztve ]

(#534) farena


farena
tag

Ezen gondolkodom én is erősen. Bip után szintet ugranék biztosan.

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#535) zodo válasza gyuri2008 (#533) üzenetére


zodo
nagyúr

Amazfit alkalmazásba: Gmail, Mail, Facebook, WeChat, Line, MI Account-al biztosan be lehet jelentkezni.

(#536) bucsupeti válasza gyuri2008 (#533) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Igen be lehet jelentkezni google fiókkal. Én is azzal használom.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#537) gyuri2008 válasza bucsupeti (#536) üzenetére


gyuri2008
veterán

Akkor az Amazfit applikáció is jó?
Ha jól értem akkor nem a Mi fit applikációval kell használni.
Az amazfit leszinkronizálja a mi fitten levő régi adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#538) gyuri2008 válasza gyuri2008 (#537) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen leszinkronizálja.
Töröltem a mi fit-tet,felraktam az amazfit-tet.
Az amazfit tools is fent van mellette,csak a bluetooth címet kellett átírni és működik együtt a kettő.
Az Amazfit tools azért van fent mert ott tudom a számlapokat is cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#539) veressjanos válasza GuruZone (#521) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Nekem ez azóta 15 fokot és esőt mutat. Reggel este.

(#540) Kutykurutty7 válasza veressjanos (#539) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Folyamatos bluetooth kapcsolatban van az óra a telefonoddal?
Az időjárásadatokat a telefonról kapja és ha nincs folyamato kapcsolat, akkor nem is tudja frissíteni. Egyébként nekem is volt ilyen, hogy hosszabb ideig nem változott az aktuális hőmérséklet, aztán valahogyan frissült.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#541) veressjanos válasza Kutykurutty7 (#540) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Igen, folyamatos a kapcsolat. Remélhetőleg észheztér, a helyadat is magyar lett kínaiból egy idő után, igaz az sem frissül sutomatikusan.

(#542) M0RGI válasza gyuri2008 (#533) üzenetére


M0RGI
őstag

Én bip-ről váltottam nem bántam meg. Azt, hogy nincs folyamatos kijelzés szokni kell, de már van AOD amit ha kell be tudok kapcsolni (igaz meríti nagyon az órát).

(#543) M0RGI válasza bucsupeti (#536) üzenetére


M0RGI
őstag

Miben más gmail fiókkal használni, mint MI accounttal?

(#544) gyuri2008 válasza M0RGI (#543) üzenetére


gyuri2008
veterán

Én pl.gmail fiókkal használtam eddig minden applikációt,és az visszamenőleg elmenti a mért adatokat,és ha újra gmail fiókkal lépsz be visszamenőleg leszinkronizál mindent.

(#545) Victoryus94 válasza M0RGI (#543) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha esetleg custom appot használnál, akkor gmaillel nem tudsz belépni.
Mi Band 3-nál én "hackelt" mifitet használok, mert csak úgy működött a híváskijelzés, és a hosszú ékezeteket is megjeleníti.

Én még mindig nem kaptam meg az órám, szóval azt nem tudom, ennél van-e bármi előnye/hátránya.

A szinkronizálás megy rendben mi fiókkal is. Tehát ez nem eltérés. Én nem is tudok egyébről.

(#546) M0RGI válasza Victoryus94 (#545) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi, nem custom, sima.
Most néztem, hogy mégis google-vel vagyok belépve. Így akkor megoldódott a rejtély, hogy miért nem hozta át amazfit app a korábbi bipes adataimat, amikor is mifit bejelentkezésem volt. Na mindegy, már marad így. :B

(#550) Smeló


Smeló
tag

Az XDA-n olvasható az alábbi válasz a GPS problémára az Amazfit-től:
"Hi there,

Thank you for contacting Amazfit Customer Support. Sorry again about all the trouble caused!

But version 1.3.4.11 doesn't fix the GPS issue. It will be fixed in a future update, but no firm date has been fixed yet. We appreciate your patience!

Regards,
Seven
Amazfit Support"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.