Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Smeló válasza Kutykurutty7 (#300) üzenetére


Smeló
tag

Sajnos igen. Szabadtéren. Csináltam factory reset-et is. Semmi. Egy nyavalyás pozíciót nem tud fogni. Melette a telefonom (ami azért szintén tud gps terén huncutkodni) vidáman mutatja a koordinátákat. Az óra A-GPS adatai is frissültek. Majd 1 órán át próbálkoztam. Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#302) Kutykurutty7 válasza Smeló (#301) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Sajnos nincs egyéb ötletem, én eddig nem használtam az óra GPS-ét.

Esetleg ezt érdemes lehet átfutni: link

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#303) Brekecs válasza netcore (#295) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia!
Nekem sajna nem működik, ki jelölöm melyik számlap tetszik, majd letöltés, akkor be adja hogy a mi-fit vagy az Amazfit alkalmazás töltse le, Amazfitet választom, be is adja az óra verziókat de nincs közte amit szeretnék! ?
Ötlet?

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#304) GuruZone


GuruZone
őstag

Kedves topiktársaim!

Kérlek, írjatok nekem pár adatot lehetőleg privát üzenetben (de az sem baj, ha a fórumba)! Összegyűjteném a GPS problémás történeteket, mert most úgy néz ki, akad pár.

- órátok verziója (42/47 mm acél/alu/titán)
- hány mp kell a GPS jelhez az iránytű (compass) alatt
- hány mp kell a GPS jelhez tevékenység (activity) indítása előtt

példa üzenet: 47 acél, 10, 20

5 perc után az óra nem keresi tovább a jelet és kiírja, hogy frissítsd az A-GPS adatokat valamint menj ki szabad ég alá.

Tudom, hogy a 42 mm-esek csak szeptemberben érnek ide, de ha későbbiekben olvasod ezt a hozzászólásomat, kérlek, akkor is küldd el az adatokat)

Köszönöm!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#305) Smeló


Smeló
tag

Szisztok! Sajna aluvázas az óra, és a GPS pozíció halvány jelét se adja az órám eddig. Szeretnék még vele küzdeni egy picit, és a Mi-Fit app-hoz kapcsolni. (Eddig az Amazfit-el használtam). De az app-ba csak a Verge és a Bip van felájánljva az órák közül. Egyiket választva se akar párosodni. Nektek hogy sikerült? (Egyébként az Amazfit esetén már egy gyári Reset után ott a QR kód, amivel egyből párosodik.) Szóval hogy kell a Mi-Fit-el összekapcsolni az órát? Előre is köszönöm!

(#306) qgevic válasza Smeló (#305) üzenetére


qgevic
csendes tag

Ha amazfittel már párosítottad és mi fitnél is ugyanazt a fiókot használod akkor látni fogja.
Nekem is csak Mi Fittel való összekapcsolása után működött a GPS. Először factory reset csináltam majd beléptem a Mi Fit fiókomba ott már láttam az órát, frissült az A-GPS majd teszteltem szabadtéren, de nem talált jelet, így mikor hazaértem kiraktam az ablakba az órát :DDD kb 15 percet vártam megnéztem és talált jelet :D . Persze előtte telefonon GPS testtel megnéztem mennyit lát ott az app, mivel 30-nál többet látott megpróbáltam.
Utána már helyszíntől függ, hogy milyen gyorsan talál jelet. Ahogy eddig megfigyeltem 5-30 sec alatt talál jelet, bár nekem acél verzió van.

(#307) esox válasza GuruZone (#304) üzenetére


esox
senior tag

:(
47,alu, 40, 60
De már dolgoznak a problémán.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#308) GuruZone válasza esox (#307) üzenetére


GuruZone
őstag

Én a második nap jeleztem Pavel Zeldin-nek (Huami Global Community Manager and Developer), az ő kérésére küldtem amazfit appos ripirtot is, emailt is.

Szerinted kaptam választ? Ez lassan másféle hete volt.

Email cím: Az úriember nevei közé tessék egy pontocskát beilleszteni, a vége pedig @huami-usa.com

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#309) juhasz406


juhasz406
tag

47 acél, 10, 20
Nem szakadozik a gps kerékpározás közben 5 és 15km-eken tesztelve. Valamint az időjárásnál a városokat eddig kínaiul most már rendesen írja bárhol is vagyok Pl: Tiszanána, Kisköre, Hatvan.
Valamint van egy 5km -es fűnyírás 2,5 óra . A lépést valószínűleg a fűnyíró rezgése végett nem számolta. Egyébként azt is remekül számolja.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#310) GuruZone válasza juhasz406 (#309) üzenetére


GuruZone
őstag

Akkor kaphattál valami update-et, nézzetek fw verziót az órán.

Eddig 1.3.4.06 volt

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#311) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Ezt a választ kaptam a nappali alvással kapcsolatban az Amazfit supporttól !

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#312) M0RGI válasza Brekecs (#311) üzenetére


M0RGI
őstag

Én mondjuk örülök, hogy napközben nem rögzít, mert akkor egy esetleges mozdulatlanságot nem vesz alvásnak. Ami viszont jó lenne az az, hogy manuálisan be lehetne kapcsolni, hogy lefekszel aludni. Nem kell, hogy magától érzékelje, hadd döntsem el én (is).

(#313) Kutykurutty7 válasza GuruZone (#310) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Nálam is ugyanez a fw verzió van és az időjárás az én órámon is átváltott magyar karakterekre ma reggel óta.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#314) Kutykurutty7 válasza Brekecs (#311) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Tehát valamennyire tervben van, hogy nappali alvást is jelezzen.

Bár ritkán alszom nappal, de ha igen, akkor nekem hiányzik a nappali alvás megjelenítése az órán. Tudomásom szerint az összes Xiaomi (Huami) óra és okoskarkötő ugyanígy működik, én legalábbis eddig Mi Band-eket használtam és azok sosem érzékeltek nappali alvást.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#315) Brekecs válasza Kutykurutty7 (#314) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Huawei honor watch magic-ról váltottam,
és az nagyon pontosan mutatta a napközbeni alvást, pihenő időnek írta, ebben hiányzik ez a funkció ! De remélem pótolják.

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#316) < CyberBob > válasza Kutykurutty7 (#313) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Üzeneteknél minden magyar karaktert megjelenít már az óra?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#317) Brekecs válasza < CyberBob > (#316) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Nálam mindent jól helyesen, ékezetekkel mutat.

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#318) Kutykurutty7 válasza < CyberBob > (#316) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Az őŐ és űŰ betűk kivételével úgy látom, hogy mindet jól mutatja.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#319) M0RGI


M0RGI
őstag

Valaki még az elején írta, hogy ha két kézzel gépel a billentyűzeten, akkor is állandóan felvillan az óra ami nagyon zavaró (emiatt is jobb a transzreflektív kijelző ugye...).
Ez a dolog szerintetek is fennáll, tényleg zavaró?

(#320) Kutykurutty7 válasza M0RGI (#319) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Én egész nap gépelek a billentyűzeten és ezt még egyszer sem vettem észre, hogy ilyenkor felvillana a kijelző. Természetesen be van kapcsolva ez a funkció és érzékenyre van állítva az óra. De gondolom az akaratlanas felvillanás attól is függhet, hogy valaki mennyire "rángatja" a kezét akár gépelés közben... :)

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#321) M0RGI válasza Kutykurutty7 (#320) üzenetére


M0RGI
őstag

Ez igaz.
Plusz ha lehet állítani az érzékenységet, az is jó. ;)

(#322) szkorhetz


szkorhetz
őstag

A lünettámon már 5 nap után van két elég durva karc, pedig mindennél jobban vigyázok rá...

(#323) M0RGI válasza szkorhetz (#322) üzenetére


M0RGI
őstag

Melyik anyag?

(#324) szkorhetz válasza M0RGI (#323) üzenetére


szkorhetz
őstag

Alumínium, de a lünetta mindkettőn ugyanaz.

(#325) M0RGI válasza szkorhetz (#324) üzenetére


M0RGI
őstag

Ja látom, hát ez nem jó hír...

(#326) brainticket válasza GuruZone (#308) üzenetére


brainticket
aktív tag

ezt a facebook csoportot ismeritek?
https://www.facebook.com/groups/HuamiAmazfit.Pace.Smartwarch/
Global Huami Amazfit Smartwatches Group

ez a Pavel is szokott ott okoskodni
Sokan panaszkodnak amúgy hogy tré a GPS

[ Szerkesztve ]

(#327) GuruZone válasza brainticket (#326) üzenetére


GuruZone
őstag

:DD igen, érdemes amúgy csatlakozni

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#328) juhasz406 válasza GuruZone (#310) üzenetére


juhasz406
tag

Nekem is ez a verzió van.
Az időjárást és a tartózkodást mi alapján frissíti? Tudja esetleg valaki.
Billentyűzet gépelésnél tényleg felvillan de 5 nap intenzív használat (gps napi több óra, stopper, üzenetek.) mellett 74-ről 53-ra merült csak.

Ryzen 5 2600, Asus TUF B450M, 16GB, Sapphire rx580 nitro+ 8GB

(#329) M0RGI válasza juhasz406 (#328) üzenetére


M0RGI
őstag

Engem nem a merülés miatt aggaszt, hanem hogy bután néz ki, ha magától felvillan ha kell ha nem. És ez nem csak gépelésnél, hanem bármilyen helyzetben így lehet.
Kár, hogy a transzreflektívből nincsen még fejlettebb, jó volt, hogy a bipnél nem feltűnően, a kezemet meg sem mozdítva, vagy víz alatt is rá tudtam nézni az időre.
Legalább AOD lenne, dehát egyelőre az sincsen....
No majd ha megjön a GTR kiderül, mennyire lesz ez az én órám.

[ Szerkesztve ]

(#330) zodo válasza M0RGI (#329) üzenetére


zodo
nagyúr

Gondolom ez "csukló emelésre mutasd az időt" kikapcsolható vagy nem?

Kutykurutty7

Köszi!
Enyém még mindig sehol 42mm de már kezdek parázni hogy "mindenkinek" (van hogy a gps-el sincs baja) valami gondja van az órával.

[ Szerkesztve ]

(#331) Kutykurutty7 válasza zodo (#330) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Igen, kikapcsolható.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#332) Viper26


Viper26
nagyúr

Nagyon gondolkozom egy ilyen órán, de még nem rendeltem meg. :)

Pixel 7 | FR955

(#333) brainticket


brainticket
aktív tag

bemutattak ma amúgy több új Huami órát is

(#334) M0RGI


M0RGI
őstag

Én meg lassan két hete, hogy megrendeltem és még fel sem adták. :(

(#335) Victoryus94 válasza M0RGI (#334) üzenetére


Victoryus94
őstag

Honnan, melyiket?
A 42mm-es még gyakorlatilag nincs sehol. Kb 1 hét kell mire megkapják a boltok.

(#336) brainticket válasza Victoryus94 (#335) üzenetére


brainticket
aktív tag

én is 20 napja (elő)rendeltem a 42mm-est gearbestről, még semmi nyoma nincs szállítanák végre.

(#337) Smeló válasza brainticket (#333) üzenetére


Smeló
tag

Valahogy ez a hír csak elszomorít. A meglévők hibáit javítanák ki inkább...

(#338) GuruZone válasza brainticket (#333) üzenetére


GuruZone
őstag

Ezeken kívül még lesz egy Amazfit X aktivitásmérő.

A Stratos 3/3+ amúgy always on kijelzős

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#339) zodo válasza brainticket (#336) üzenetére


zodo
nagyúr

Red-ben vagyok érdekelt és tuti hogy tegnapra vártak 500 db-ot, jó kérdés persze hogy megkapták vagy sem.
08.06.-án rendeltem amit akkor 08.21. -i szállításra írtak szóval jókora a csúszás és csak remélem hogy a héten már feladják.

(#340) M0RGI válasza Victoryus94 (#335) üzenetére


M0RGI
őstag

Gearbest, 47 mm

Nem értem a stratos 3 létjogosultságát a gtr mellett. Mivel több? Plusz azokban miért van aod, utóbbiban miért nincs?

[ Szerkesztve ]

(#341) esox


esox
senior tag

Akinek már kezén van és használja, rájött mér, hogy miért csak egy watchface tölthető fel pluszban az órára?
Az Amazfit appból kiválsztok egyet, tök lassan leszediiiiii....szinkronizáljaaaaaaaaaa...és még utána is várni kell egy kcisit, majd hopp rajta lesz az órán, de ha felrakok egy másikat, akkor csak az lesz rajta. Ha visszarakom az előzőt, akkor semmi cache-elés...újra megint hosszú folyamat.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#342) rolywrx válasza esox (#341) üzenetére


rolywrx
tag

Nekem tegnap jött meg.

Azt látom, hogy a két gyári mindig rajta marad by default és 3. face-nek rakja fel amit kiválasztok.
Igen lassú és mindig csak az utolsó 3. cserélődik.
(ha visszafele lapozol az órán a watchface választáskor, akkor látszik a másik két gyári)

@(#340) vzaza
A Stratos 3-ban nem AMOLED, hanem transzflektív kijelző van. Az más technológiával tud AOD lenni. Volt Stratos-om, nagyon más nappal és nagyon más sötétben is.

[ Szerkesztve ]

RolyWRX

(#343) Victoryus94 válasza esox (#341) üzenetére


Victoryus94
őstag

Spóroltak a tárhellyel.
Ha lenne + 10 mega tárhely, akkor ráférne még kb 5 másik.
Viszont ha jól tudom, 64 mega ROM-ja van összesen, amit jól kicentiztek. Szóval duplázniuk kellene, hogy ráférjenek a sajátok.

[ Szerkesztve ]

(#344) Terka0812


Terka0812
csendes tag

Megvan az első sérülés az órán. :W
Nem tudom mikor és hogy sikerült összehozni, apró de mély sérülés és nagyon bosszantó. :O
Ok, hogy alumínium váz, de azért ettől többet vártam. :((

@(#340) vzaza
Amikor megjelent a Huawei Watch GT, abban sem volt AOD funkció, csak hónapokkal később került bele egy szoftverfrissítéssel.
Szóval még van esély rá hogy ebbe is belekerül, mert a hardver alkalmas rá.
Persze lehet, hogy az Amazfit máshogy gondolkodik mint a Huawei.

(#345) Kutykurutty7 válasza Terka0812 (#344) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Az alumínium alapesetben nagyon puha. Abban bíztam, hogy mivel ötvözik valamivel, ezért nem lesz nagyon sérülékeny. Nálam még nincs sérülés az órán, de ezek szerint ez csak idő kérdése és mégiscsak jobb lett volna a rozsdamentes acél, vagy a titánium verziót választani... :-(

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#346) Terka0812 válasza Kutykurutty7 (#345) üzenetére


Terka0812
csendes tag

Igen, a rozsdamentes acél biztos strapabíróbb, de nem mindenkinek jön be a dizájnja, ahogy nekem se. Ez az alumínium változat egyszerűen gyönyörű, szerintem.
De ha annyival sérülékenyebb, akkor adhatnák olcsóbban. A titán vázas meg hiába strapabíróbb, szerintem nem éri meg azt a plusz felárat.

(#347) Kutykurutty7 válasza Terka0812 (#346) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Pontosan így gondolom én is, ahogyan leírtad. Képeken is és élőben is nagyon szép az alumínium változat. Az előző órám teljesen titánium tokos volt és nagyon szerettem! Ha itt is lehetne már rendelni titániumot én azt vettem volna, csak nem bírtam kivárni... :) Mondjuk az előzetes képeken nekem nagyon nem tetszik a titánium verziónak ez a zöldes-barnás (nem tudom milyen, de inkább csúnya) színe, úgyhogy ezért is lett alumínium.

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#348) tib78 válasza Smeló (#301) üzenetére


tib78
tag

Nálam sem megy sajnos 😔. Tegnap sem tudtam futást és ma sem megy se bringa, se futás se semmi. Ez rohadt idegesítő. Ezért rendeltem ezt és adtam el a stratost amin pöpecül működött minden.

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#349) GuruZone válasza tib78 (#348) üzenetére


GuruZone
őstag

Hát ez az, azt mondom 1-2 hét várakozás belefér, elnézem a Xiaomi bénázását (már ha szoftveres a gond), de én már a 10. napnál tartok...

Ráadásul pár napja már órám sincs, az acélt félék újrarendelni, az alumíniumról meg ott van #344-ben a kép, bakker 1 hét után ekkora sérülés...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#350) oldman96


oldman96
csendes tag

/Gearbestről rendelt 42mm fekete/

Akinek mostanáig nem indult el a csomag, csak szeptember 15 után fog. Ekkor jön szállítmányuk.:(
Nagyon nem ezt írták eleinte, preorder ide vagy oda.
Próbálom a jó oldalát nézni, mire ideér talán reszelnek a sw-en.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.