Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Totheground


Totheground
addikt

Szép szám. Holnap már biztosat tudunk.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#2) akishamis


akishamis
csendes tag

Nem semmi szám. Én nem vagyok egy Apple fan, de gratula nekik, h így összehozták.

Nokia 3210+Windows 95

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Hja kérem, a művelt és gazdag Nyugaton - ahol nem egy átlagember kéthavi fizetésébe kerül - ott könnyű. :DD

(Egyébként valamit tényleg tud a marketingrészlegük.)

B.Cs.

(#4) jacis válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez már nem csak a marketingnek köszönhető, hanem maguk a készülékek is nagyon jól sikerültek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

A kiszállítás egyenlő azzal, hogy el is adták azokat?

(#6) Gilthanas válasza jacis (#4) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Egyetértek a kollégával itt nem szimplán "marketing" van, hanem egy piszkosul erős brand (jó termékkel társítva) ami önmagát adja el. Ez a level 90-es kategória.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#7) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Egyértelmű miért vettek ennyien: szalámira lehet cserélni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8) Elpresidente válasza Fr0z3n (#5) üzenetére


Elpresidente
tag

Szerintem a nagy részére ez igaz. A T-mobile-nál pl. most sincs 6-os 64 GB verzió. Azért az durva, hogy több hónappal a megjelenés után sincs készleten.

Xbox gamertag: goserHU

(#9) Matada2.3 válasza Oppenheimer (#7) üzenetére


Matada2.3
veterán

:C

Finn the human

(#10) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Más gyártó örülne, ha ekkora lenne az éves eladása. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) s4tch


s4tch
veterán

A marketing diadala. Biztos velem van a baj, de annak ellenére, hogy szerencsére megengedhetném magamnak, sosem fizetnék annyit telefonért, mint amennyibe ezek kerülnek.

(#12) Gilthanas válasza s4tch (#11) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Az egész attól függ mire vágyik az adott ember.
Nyilván te más dolgot veszel meg drágábban amit meg más nem.

Azzal a részével, hogy "túlárazott" viszont egyetértek :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#13) Lirion


Lirion
addikt

Nagyon szép számok, de most már annyiféle iphone van a listában, hogy nem lehet kijelenteni, hogy az apple egy féle telefonból ad el ennyit, hisz a listában is már 5 féle iphone szerepel.

(#14) s4tch válasza Gilthanas (#12) üzenetére


s4tch
veterán

Na ja. 40 felé közeledve valahogy nem a telefon a prioritás az életemben. Nem gondolom, hogy akár ettől lenne egyéniségem, akár teljessé tenné az életem, és alapvetően le is tojom, mit gondol rólam valaki, ha ránéz a telefonomra. Persze nekem is volt hasonló időszakom, nem is ítélem el azokat, akik bármire szórják a pénzt, de valahogy leszoktam a drága holmikról. Egy órát és egy gitárt tartottam meg, nem vagyok rabja a tárgyaknak.

Egyébként volt itthon iPhone (i4), használtan vettem a barátnőmnek, tökéletesen működött, most öcsém használja (mármint a telefont :DDD), és ő is csípi. Egyszer majdnem vettem én is magamnak bizonyos kiegészítők miatt: gitározom, és az otthoni csöndes prüntyögést egy ilyen bizbasz jelentősen megkönnyíti. Ilyen sajnos nincs androidra. Az iPhone-ok tényleg minőségi kütyük, szó se róla, de az ilyen speciális kiegészítőket leszámítva sem üzemidőben, sem funkcióban, sem dizájnban, sem anyaghasználatban nem hoz egy iPhone annyit, hogy az ártöbbletet indokolva látnám. Persze a prémium cuccok sosem az ár-érték arányról szóltak.

(#15) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szerintem a számok magukért beszélnek a főnökömnek is mindig ezt mondom. (értékesítésben dolgozok)

A másik része, hogy mi drága és mi nem az nézőpont kérdése... az előző hozzászóló azt írta, ő csak egy gitárt tart meg, nekem az méregdrága lenne, mert konkrétan ingyen sem kellene... szerintem nem volt drága az I6-om... nekem minden fillért megért... :)

(#16) Lirion válasza INGJOKE (#15) üzenetére


Lirion
addikt

A másik része, hogy mi drága és mi nem az nézőpont kérdése...

Nem egészen, telefonok esetében lehet objektíven mérni ezt a kérdést. Az iphone igenis drága, mint ahogy egy note4, g3 vagy z3 is drága.

(#17) janeszgol válasza s4tch (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem már csak egy Ipod touch 2G van a fiókomban. A mai napig hozza a 6-7 órás böngészési időt. Pedig már végtelen éves.
Amúgy szép számok ezek. Nálunk is, hiába drága, csak az nem rohangál iPhone-nal, aki nem akar. Jó ötlet volt ezek szerint megnövelni a képméretet.
A következő lépés majd a 2 giga ramos i6, na majd azok is csúcsot dönthetnek majd. Jól ki van ez találva kérem.

Lirion: tényleg nézőpont kérdése, hogy mi drága. Függ az anyagi helyzettől, függ a gondolkodástól (ha nincs rá szükségem, akkor egy 60 ezres Lumia is drága).

[ Szerkesztve ]

(#18) s4tch válasza janeszgol (#17) üzenetére


s4tch
veterán

iPod rulez, a kocsiban egy 30GB-s 5.5g-ről megy a zene.

"Jó ötlet volt ezek szerint megnövelni a képméretet."

Na ja. Mondjuk ha valami, ez mutatja, mennyire képlékeny iparág ez, és mennyire hamar lesz egy gyártó trendsetterből follower.

(#19) joey04 válasza Lirion (#13) üzenetére


joey04
titán

ok akkor vegyünk 58 milliót és mérjük az egyetlen konkurenciához a note 4 s5 duóhoz. az összehasonlítás már valós képet ad, hogy mit érnek a számok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Hát... Ez annak függvényében baromi durva, hogy nemrég volt egy hír pont itt, MA-n, hogy eddig, mióta létezik a brand, 55-60 millió Lumiát adtak el. Ez meg... három hónap.

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#21) SpongyaBob válasza HaJózsi (#20) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Pont ezt akartam írni.. WP-ből összesen nem ment el ennyi készülék idáig. Nem semmi.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#22) Jeanne d'Arc válasza SpongyaBob (#21) üzenetére

Nagyon durva! Jól megy az almanal a szekér, az egyszer biztos!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#23) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Nem semmi számok és ezek általában az aktivált (tehát a valóban megvásárolt) készülékeket szokták tartalmazni, nem a berendelt, tárolt, leszállított, raktárakban csücsülő darabokat.

Mondjuk a Bendgate tükrében is elég szép siker, a kijelzőméret megnövelése tényleg jó ötlet volt (ez biza trendkövetés), magam is imádom az i6 dimenzióit. Nem tudom meddig lehet még ezt az érdeklődést fenntartani, de egyelőre elég profin művelik. :D

(#24) jacis válasza SpongyaBob (#21) üzenetére


jacis
nagyúr

Az sem a véletlen műve :K

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#25) kolosanyi válasza INGJOKE (#15) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyáltalán nem nézőpont kérdése, sokkal inkább fizetésé. Ebből kiindulva pedig itthon kb megfizethetetlen kategória. Kíváncsi lennék, hogy amikor 10-ből 3/4 fiatal almás cuccal villog a metrón/villamoson, akkor ők hogy ítélik meg a szüleik hitelvállalását a sz@ros telefonért. Nagyon okos dolognak tartom a divatolás miatt felvett hitelt, tényleg. Azt meg valahogy nem tudom elhinni, hogy mindenki top menedszer, ügyvéd, orvos, bankár stb családból származik.

Még arra lennék kíváncsi, hogy ha Amerikában 3000 $ lenne ez a cucc, akkor ott hányan vennék. Gyanítom már lehúzták volna a rolót epülék...

(#26) Fr0z3n válasza kolosanyi (#25) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Hidd el, lennének akkor is rengetegen. Meglátja a beleharapott almát és már rohan is a boltba. Ha a tehéntrágya lenne almás zacsiba és úgy árulnák mint a légfrissítőt, azért is adnának vagy 150 dolcsit.

[ Szerkesztve ]

(#27) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Döbbenetes számok. Jövő ilyenkor kiderül majd, hogy mekkora részben volt ez köszönhető a kijelzőméret növelésének. Ami igazán durva, az az i5S eladási adata. Mondjuk kb. az utolsó emberi mérettel rendelkező csúcskészülék a piacon.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) hdanit610 válasza kolosanyi (#25) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Szerintem mindenki maga dönti el, hogy mennyire veri magát "adósságba" egy telefonért. A szolgáltatóknál elég jó, általában 0%-os részletfizetési lehetőségek vannak, azok kihasználása szerintem nem elítélendő. Amíg nem kenyérre kell az a pénz, vagy nem kosztpénzből veszik el, addig nincs gond.

Vannak persze szélsőségek, akik valóban akár 35-45%-os thm-es személyi kölcsönt vesznek fel rá, csakhogy villoghassanak vele, de közben már pl. mobilinternetre nincs pénze. Az almalogó valamiért kishazánkban valamiféle izgalmat vált ki olyanokból, akiknek nincs pénze rá, vagy egyszerűen csak sznobságnak tartja azon termékek birtoklását, így automatikusan melegnek, pénzes cserépedénynek, vagy csak simán ruppótlan cserépedénynek tartják a tulajukat. Azért ez nem normális dolog...

Viszont van az a réteg, akik tényleg használják/kihasználják a tudását, és amit nyújtani tud almalogótól függetlenül. Itt általában a pénz csak egy eszköz, mert ha jó a cucc, akkor nem sajnálja rá, sőt, ha még meg is keresi vele a többszörösét akár, akkor csak simán befektetés.

Viszont azért egy kérdésem lenne: miért érdekel, hogy valaki milyen módon jutott hozzá?

(#29) Elpresidente válasza kolosanyi (#25) üzenetére


Elpresidente
tag

A megfizethetetlen kb. a legújabb modellekre igaz és ott van még a használtpiac is. Tegyük hozzá, hogy a gyerek lehet Samsung, LG, Sony fan is, ott is vannak drága darabok.
Ha a fiatalnak kell megitélnie a szüleik hitelvállalását az már régen rossz, mivel a szülőnek kellene okosan eldőnteni, hogy mire vesz fel hitelt. A gyerek telefonja nem lehetne hitel tárgya. Szerintem...

Xbox gamertag: goserHU

(#30) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Nem rosszak a szamok. Multheten megjelentek az elso elemzoi szamok, akkor mar lehetett sejteni, hogy valami hatalmas szamorol beszelunk.
Meg is erdemlik, az iPhone6 nagyon jo lett..
Arrol, hogy az iPhone 2 havi fizetes valahol, arrol nem az Apple tehet, hanem elsosorban a szolgaltatok. A szolgaltatok Mo-n Nagyon lehuzzak a vasarlokat..
Az arakrol annyit, hogy a magyar arat atszamitottam valutara es onnan tudtam, hogy mennyivel dragabbak a magyar elofizetessel megvasarolhato telefonok. Az eredmeny: a magyar szolgaltatok 4.3X dragabban aruljak mint nalunk. Nemtalaltam hasonlo elofizetest, mert nem volt olyan, hogy 3GB-nel tobb adatforgalom valasztasi lehetoseg..(megalabbis vodafone es Tmobile nem arulja, vagy en nem talaltam). Tehat nagyon draga, ha azt vesszuk, hogy az atlagfizetes allitolag 150K...

Az eladasok nagyon szep szamokat hoztak, csak igy tovabb!!!!

(#31) kolosanyi válasza hdanit610 (#28) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akinek tényleg ez kell, nyilván vegye. De akármilyen okostelefon felhasználók közül mekkora arányban használják ezt munkaeszköznek szerinted és hányan játszanak csak bugyuta, faék egyszerűségű játékokkal rajta? Mert én igencsak azt látom, hogy fészbúk meg kendikrás az összes felhasználási területe ezeknek az eszközöknek az átlagember kezében. És akkor ehhez társul az a mentalitás, hogy ezt a tevékenységet csak a legdrágább eszközön lehet ám megcsinálni, erre nem jó egy 30-40 ezres alaptelefon, pluszban még az itthon jellemző elitszektás viselkedés (érdekes, ezen nyugatabbra már régen túlérzékenység és baromira tesznek arra, hogy milyen telefont veszel elő a zsebedből) és máris megkaptuk a konzumidiotizmus magasiskoláját. Természetesen minden tiszteletem a kivételé.

De igazad van, tényleg nem mozgat, hogy ki mire költi a pénzét.

(#29) Elpresidente
Persze, ugyanolyan marhaság az is.

[ Szerkesztve ]

(#32) Touch-ko válasza kolosanyi (#31) üzenetére


Touch-ko
őstag

Azert mert te akkor a vonaton vagy buszon vagy barhol azt latod, hogy FB-zik, vagy Candtcrush-t jatszik az meg nem feltetlenul jelenti azt, hogy masra nem hasznalja. En is szoktam jatszani a telefonommal, am mellette masra is hasznalom, foleg iCloud-on keresztul ha epp nincs nalam semmi mas, akkor Pages-t hasznalok tobbek kozott..

Amugy meg szerintem mindenki arra kolti a penzet amire akarja.

Amugy mar regota meg akarom kerdezni azt, hogy te tuzolto vagy?

(#33) fi:zi'k válasza hdanit610 (#28) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Telefonnal pénzt keresni? Hogy?

(#32) Touch-ko
Pedig sokan nem használják másra a (csúcs)telefonjukat. Legalábbis nekem is ez a tapasztalatom.

Sanyi nem tűzoltó.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34) kolosanyi válasza Touch-ko (#32) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mondom, tisztelet a kivételnek.

Nem tűzoltó, katasztrófavédelmet tanulok, nyáron diplomázok és rögtön utána állományba vesznek (van szerződésünk). Valószínűleg a - többek között - tűzmegelőzési ügyekkel foglalkozó hatósági osztályra kerülök majd, tipikus kezdő beosztás.

(#35) catroot válasza fi:zi'k (#33) üzenetére


catroot
veterán

06-90/.... ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#36) trachemysss válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


trachemysss
csendes tag

Magyarországon az Apple-nek milyen marketinges tevékenysége érhető tetten??
Ezt már rég meg akarom kérdezni azoktól, akik mindig jönnek, hogy az iphone-t az Apple marketingje adja el, magyarul szólva kimossák az emberek agyát...

(#37) Lirion válasza trachemysss (#36) üzenetére


Lirion
addikt

Ha már kérdések, szerinted ebbe a 73 millió eladásba mekkora részt vett ki vajon a magyar eladás, hogy ennyire firtatod ezt a témát? Talán még 0.5%-ot se. Szóval mit is akarsz bizonyítani?

(#38) #92253184 válasza kolosanyi (#25) üzenetére


#92253184
törölt tag

Ezen logika mentén, akkor a Suzuki meg egy drága autó? Mert, ha a fizetéshez nézed, akkor a millió egy autóért több, mint a százezer egy telefonért. (Nem egy millió és nem egy százezer, csak nagyságrendileg.)

Amúgy meg nem értem, kifizetek havi hétezer forintot, két évig (Ez a nagy T, de előfizetéstől függően kevesebb is lehet.) aztán telefont váltok. Havi hétezer is sok, ha rossz helyzetben vagy, de messze nem jelent gondot egy normális anyagi helyzetű átlag magyar családnak.
Két évente telefont váltani sem ördögtől való, ha van igényed rá. (Én se szoktam, csak elméletben mondom.)

Mind a mellet, hogy én felnőttem telefon nélkül, szerintem ez mindenkinek sikerülhet. bízom a modern ifijusságban. :D

(#39) E770 válasza trachemysss (#36) üzenetére


E770
senior tag

itthon nem a marketing, hanem az ára adja el - azaz itthon pláne azért veszik, mert drága
mindig is az adta el a divat mellett, azaz fordítva itthon az árától lett divat

mindig ledöbbenek, ha látok autón vagy bármilyen más tárgyon apple jelképes matricát - döbbenet, hogy ezt még vállalják is az emberek, pont olyan mint a hitgyülekezete :(((

(#40) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kolosanyi:

Soha nem értem az itt fröcsögő arcokat miért akarnak meggyőzni, hogy vegyek 30-40 e ft-os eldobható telefont? Ennyi erővel ne legyen mindenből csak egy és mindenki vegye azt. Mi a tökömnek keresek én Toyota Avensist a Suzuki is japán meg megbízható és még 10-ede annyiba sem kerül...
Lehet venni tescos kenyeret is nem kell normális pékségben készült... sőt most már az összes okos eszközöm teszkósra cserélhetem... igazad van rohanok is a tecskóba... :DD

te úr isten....

[ Szerkesztve ]

(#41) trachemysss válasza Lirion (#37) üzenetére


trachemysss
csendes tag

Én semmit nem akarok bizonyítani. Azért kérdeztem, mert annak kéne bizonyítani, aki állít valamit.
De ha valaki beposztol egy olyan Apple reklámot, amibe pl. a Ronaoldo ollózik egyet egy űrállomáson 1 millió dollárért (vagy valami hasonló) és ezért kéne vennem pl. x készüléket, azt megköszönöm. Nem muszáj hogy magyar reklám legyen, ha már megint egyből kiforgatás van.

(#42) SpongyaBob válasza INGJOKE (#40) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Na pont az ilyen vélemények miatt alakult ki az iphone tulajokkal szembeni "előítélet".

40 ezres eldobható telefon.. Ezzel mindent elmondtál. Ez, a 40 ezres eldobós kategória (nálad) bizonyos helyeken fél havi fizu. De igazad van csak egy iPhone a telefon :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#43) zuioch


zuioch
aktív tag

Ismerősöm vett egy pecabotot 800.ezerért. Fog vele egy halat, amit vissza kell dobnia.
Drága :F

(#44) avlisz80


avlisz80
tag

Aki kap egyet apucitól vagy épp nem sajnálja rá a pénzt és megveheti vegye csak nincs ezzel baj!Ahogy a 30-40 ezres telóval sem!Facebookozni meg selfizni mind2vel lehet!Asus padfone 2-öm van biztos van ennél olcsóbb-drágább szar is(70ért vettem nagyduzzogva)!!!De egy 8-10ezres csomagba 190ezer Ft nálam sajnos eldönti hogy lesz-e valaha almám!De azért ha adnak egyet kipróbálom majd olyan rossz csak nem lehet! :DD

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#45) Lirion válasza trachemysss (#41) üzenetére


Lirion
addikt

A forum szabályai miatt feltételezem, hogy elég nagy vagy már, hogy rákeress a gugliban, de segítek neked, leveszem a válladról ezt a hatalmas és megterhelő feladatot.
KATT

(#46) janeszgol válasza SpongyaBob (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

zuioch: Gondolom verseny horgász. Én bicajozom (hobbi szinten) és egy olcsóbb, 89 ezres MTB kerékpárom van. Drága? Aki a boltba teker csak, annak igen. Aki kirándul, annak is. Nekem nem volt drága. És ez a minőségi bicajok legalja. Majd idővel veszek egy jobbat.
Ezzel szemben telefonra sajnálnám a 100-200 ezret. Miért? Mert egy: nem érezném biztonságban, félteném és csak a fiókban lenne. Kettő: amire használom, arra bőven elég az pár tízezres, sőt egy kivételével az összes telefonom használtan van megvéve, 6-18 ezer fornt között. (Csak az M2 volt drágább.)

[ Szerkesztve ]

(#47) Janesz1981 válasza joey04 (#19) üzenetére


Janesz1981
tag

Hogyan akarsz ütköztetni 2 gyártót mikor az egyiknek az ellenfele csak saját maga (ios)?

(#48) kolosanyi válasza #92253184 (#38) üzenetére


kolosanyi
veterán

Pontosan.

(#40) INGJOKE
Én nem fröcsögök, egész egyszerűen nem tudom felfogni ép ésszel, hogy miért vesznek olyanok is drága telefont (tök mindegy, hogy alma, vagy körte, vagy banán), akiknek nyilvánvalóan nem telik rá és bevállalják a hitelt miatta. Ellenben te jössz az elitszektás sznob szöveggel, ami oly annyira jellemző. Na akkor most úristenezz...

(#49) irgum válasza kolosanyi (#48) üzenetére


irgum
addikt

Én azért vettem iPhone-t, mert számomra ez a megfelelő okostelefon. Ezzel a legtöbben így vagyunk, főleg akik a PH! oldalait olvassák. Akikről írsz, azok nem járnak ide, ezért fölöslegesen pörögsz és kelted a feszültséget!

(#50) joey04 válasza Janesz1981 (#47) üzenetére


joey04
titán

szerintem alapvetően kurva jó számok. de önmagában nehéz megítélni, valamihez mérni kell. tudsz jobbat mint a legnagyobb és egyben egyetlen konkurens 2 zászlóshajójához való hasonlítás?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.