Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#1) zzola

zzola
(félisten)

Durva!

(#2) ncc1701

ncc1701
(addikt)

De gondolom a kissebbek árát nem viszik le, jó kis kartell...

(#3) Pekkk

Pekkk
(aktív tag)

Ennyi "támadás" szerintem összesen nem volt a földön, mint itt a PH-n. Mikor meglátom az ilyen címet, már lassan nincs kedvem megnyitni, pedig általában jó cikkről van szó, mert tudom ki írta. Picit változtatni kellene szerintem, annyi féle szó létezik a magyar nyelvben. Nem kötekedni akarok, félre értés ne essék.

[ Szerkesztve ]

(#4) DrojDtroll válasza Pekkk (#3) üzenetére

DrojDtroll
(addikt)

A cím alatt ott van az író is.

(#5) DFlash

DFlash
(tag)

Szép "kis" tárhely, meddig bővíthető ez még? :Y

(#6) orion1025 válasza Pekkk (#3) üzenetére

orion1025
(őstag)

Ez legyen a legnagyobb gondod, még mindig színvonalasabb a lapcsalád, mint egyéb töltelék "nagynevű" oldalak. Számomra a logout csúszott le színvonalban, mert kezd picit szánalmas méreteket ölteni a kocka és PC fan bejegyzések mértéke, az elmúlt egy év átlagát nézve.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#7) szucsati válasza Pekkk (#3) üzenetére

szucsati
(senior tag)

Pont ezen puffogtam én is már mióta magamban. Ez a támad / robbantott / villantott stb. valami borzasztó idegesítő!

(#8) hemaka

hemaka
(nagyúr)

Nem rossz, jöhetne 2db.

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️

(#9) devast

devast
(addikt)

Mivan??? illetve 6 Gbps-os SATA ???
Szerverekbe sas-t meg nearline sas-t rakunk, nem satát :N
enterprise class != szerverekbe szánt ... ha viszont tényleg így kommunikálták... gratulálok nekik :D

[ Szerkesztve ]

(#10) Normi™

Normi™
(őstag)

Komoly darab :Y

[ Szerkesztve ]

(#11) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

Azt írja a manual 5-55C° üzemeltethető, nem kell 23.5C°-ra behűteni... jöhetne 4db minta, szívesen elhallgatnám a szekrényből kiszűrődő seekelését ;]

(#9) devast: :Manual Van egy csomó hasonlóan "lényegtelen" részlet, amit szintén nem sikerült bele írni ebbe a "nagyon rövid hírbe"

[ Szerkesztve ]

(#12) alevan válasza orion1025 (#6) üzenetére

alevan
(őstag)

Én is így érzek a Logout-al kapcsolatban.

Mondjuk mostanában Mobilarénát sem olvasgatok, de az nem az oldal, hanem a mai mobiloknak köszönhető. Egyszerűen annyira nincs újdonság és fejlődés, hogy nem érdekelnek manapság.

(#2) ncc1701 Mivel ez vállalati, a magánfelhasználásba kerülő tipusokra nincs hatással a megjelenése.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#13) devast válasza Duracellm... (#11) üzenetére

devast
(addikt)

Manual-ba azt irjak sas 3.0 , meg error rate-je is jo... szoval nem rossz cucc ez :) Bár itt is a puding próbája az evés. Szórtam már ki elég 15k-s seagate vinyót...

[ Szerkesztve ]

(#14) KAMELOT válasza DFlash (#5) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Már van 8TB seagate 280euro! :)

V1200 - 8CORE - SLI - 4K

(#15) Kékes525 válasza KAMELOT (#14) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Most már az áraknak kellene lejjebb mennie.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#16) BlackSoft válasza devast (#9) üzenetére

BlackSoft
(addikt)

+1, Soha az életben nem raktam ilyen desktop marhaságokat komolyabb WS-be sem. SATA-t tudod mikor használtam? Most a cégnél, ahol storage servert csináltam, és nagy sebesség kellett, kihasználtam a 10G sfp+ tudását azzal, hogy raid 6+0-ba telepakoltam a gépet 48db ssd-vel. Erre jó volt a sata a belső hálózati adat szerverre, hogy gyors legyen.

---------> HardverGURU https://www.hardverguru.com/ <---------

(#17) IgnisFatuus

IgnisFatuus
(aktív tag)

Nem érzem akkora durranásnak, hiszen az 5TB-os HDD-k elérhetőek manapság bárki számára.

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, 2TB Intel 660p M2, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, Asus PG279Q, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro

(#18) liksoft válasza DFlash (#5) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

3,5" esetén szerintem a mai technológiák ötvözésével a felső határ valahol 50TB körül lehet. Persze ez csak megérzés. (Anno a perpendikulárist 5TB-ra lőttem be, így remélem ez is bejön.)

MINDENKINEK:
Mindig az áron lovagolnak egyesek. Mások meg a megbízhatóságon. Megint mások a sebességen. Üzenem Mindenkinek, hogy a technológia és a hozzá tartozó fejlesztés ismeretében kéretik pöfögni!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19) Kékes525 válasza liksoft (#18) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Én voltam az egyik...

Alapvetően igazad van. :K De azért mindenki szeret olcsóban vásárolni. ;)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#20) ChRiS_RS válasza Kékes525 (#19) üzenetére

ChRiS_RS
(aktív tag)

Új dolog bevezetésénél ne akarj olcsóbban vásárolni. Majd ha megint valami újat, jobbat, szebbet, stb. fognak kihozni, akkor már lehet alacsonyabb árra számítani.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#21) orion1025 válasza ChRiS_RS (#20) üzenetére

orion1025
(őstag)

Ezzel azért nem teljesen értek egyet. Nézz csak meg, egy LCD TV-ét, belépőszinteset még mindig ugyanazon az áron kapsz, mint 2-3 éve, pedig nem mai technológia. De ide sorolhatnám az SSD szánalmas árait, mert az is csak egy helyben toporog évek óta.

(#22) Kékes525 válasza orion1025 (#21) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Ebbe viszont belejátszik az is, hogy a forint egyre csak romlik a dollárhoz, az euróhoz, és persze a legtöbb fejlettebb ország valutájához képest.

[ Szerkesztve ]

(#23) ChRiS_RS válasza orion1025 (#21) üzenetére

ChRiS_RS
(aktív tag)

Itt most nem a belépő szintről van szó.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#24) KAMELOT válasza Kékes525 (#15) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Árak okésak! Azért 280euroért 8Tb nem sok!
Ahogy a kolléga is írja azért az árhoz hozzátartozik a megbízhatóság és a garncia!

V1200 - 8CORE - SLI - 4K

(#25) Kékes525 válasza KAMELOT (#24) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Ezt el is ismertem, de mindenki szeret olcsóbban vásárolni!

[ Szerkesztve ]

(#26) DFlash válasza KAMELOT (#14) üzenetére

DFlash
(tag)

Későn vettem észre, az sem csúnya darab :K

(#27) DFlash válasza liksoft (#18) üzenetére

DFlash
(tag)

Ez az 50TB egy darab 3,5"-re értendő, mármint egy lemezbe sűríthető bele ? :F

(#28) bteebi

bteebi
(addikt)

Azért nem lényegtelen az ára, mert pusztán fogyasztásban nem feltétlenül hozzák vissza a felárat a gagyibb társaikhoz képest. A tartósságuk már más - és rendkívül lényeges - kérdés, egyúttal a hűtésre is kell gondolni, szóval nagyban minden bizonnyal jobban megérik az enterprise HDD-k.

#3: "Ennyi "támadás" szerintem összesen nem volt a földön, mint itt a PH-n."
:DDD :R

#5: "Szép "kis" tárhely, meddig bővíthető ez még?"
8 terás HDD már vagy fél éve van. HAMR-rel meg 10-20 terákról beszélnek, de 2025-re 100 terás HDD-t is prognosztizálnak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) ncc1701 válasza orion1025 (#21) üzenetére

ncc1701
(addikt)

No, azért egy ssd lehet ugyanannyi, mint anno, de ugyanannyiért egyre nagyobb kapacitást kapsz. Lemeznél ez nincs meg.

(#30) orion1025 válasza ncc1701 (#29) üzenetére

orion1025
(őstag)

Egy 60-64GB-os példány ára is elég jól stagnál.

(#31) KAMELOT válasza Kékes525 (#25) üzenetére

KAMELOT
(nagyúr)

Az árakat az átalaghoz igazítják és az átlagot a nyugati/USA/ más allamok képezik!

V1200 - 8CORE - SLI - 4K

(#32) devast válasza Kékes525 (#22) üzenetére

devast
(addikt)

Ha úgy nézzük, én 5 éve vettem 1,5TB-os hdd-ket 20k pénzért.
Ma 20k körül kapsz 2TB-os darabokat.
Gyakorlatilag 5 éve be vannak fagyva a hdd árak, amik jönnek újabb/nagyobb példányok és fejlesztések folyamatosan egyre többe kerülnek (hint: kartell).
Remélem valami versenyügyi szervezet kegyetlenül megbünteti őket amikor kiderül, mert ki fog derülni, csak az a kérdés mikor.

(#33) Kékes525 válasza KAMELOT (#31) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Keményen megmondtad! :C :D

Az árakat nem az állam, nem az államok alakítják, legalábbis szabad országokban nem, azt a piac alakítja. Legfeljebb itthon lehetséges másképp (rezsicsökkentés)...

(#34) liksoft válasza devast (#32) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

Tökéletesen igazad van! Megérdemlik azok a roh... moc... kap.... !!! Tutira disznóság van a dologban! A régi egy öntvény + motor + fejszerelvény + 3 lemez (1,5TB) ugyanannyiba kerül mint az új 1 öntvény + motor + fejszerelvény + 3 (vagy 2) lemez! A brutális különbség miatt és a pénz romlása miatt meg a drágább munkaerő miatt igazán adhatnák féláron, hiszen még akkor is qrv. nagy a haszon rajta. Az azonos súly mellett meg nehogy már a kereskedelmi út szállítási költségek, adók (szerény becslésem szerint a végár kétharmada is lehet) annyit emeljen rajta! Sőt, nekik kéne fizetni, mert használjuk, de ha elvész adat a huszonéves darabról, akkor meg aztán még moc.... kap.... !!! Ugye? ;] ;] ;]

Ha iróniának szántad a hsz-t, akkor ezt mellékelem kiegészítésként az előző hozzászólónak címezve. ;)

[ Szerkesztve ]

(#35) Neovenator válasza DFlash (#26) üzenetére

Neovenator
(aktív tag)

Döglassú és traktor, kéretik figyelembe venni...azért a poharat nem rázza le az asztalomról, de eléggé...hm...hangsúlyos a jelenléte. :)

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#36) Seregély válasza BlackSoft (#16) üzenetére

Seregély
(tag)

A nagy felhős cégek (FB, Google, Amazon) ezresével, tízezresével veszik a HDD-ket és nagyrészt SATA-t használnak. Náluk elsődleges az ár, a megbizhatóság 2., hiszen ua. az adatot a világ sok helyén tükrözik az adatközpontokban.

(#37) DFlash válasza Neovenator (#35) üzenetére

DFlash
(tag)

Hangos nem kéne :)

(#38) bteebi válasza orion1025 (#30) üzenetére

bteebi
(addikt)

Na ja. Ahhoz képest, hogy az USAdollár 1 év alatt 230 Ft-ról 280-ra drágult... az önmagában +20%. Ráadásul 64 gigás SSD-t szerintem már nem is nagyon gyártanak, így inkább beragadt raktárkészletről beszélhetünk, annak meg kevésbé fog csökkenni az ára. Valamivel relevánsabb lenne a 120-250 GB-os példányokat összevetni (pláne $-ban), reálisabb képet kapnánk az árcsökkenésről.

(#39) Neovenator válasza DFlash (#37) üzenetére

Neovenator
(aktív tag)

Már kezdem megszokni. :D
Visszatérnek a 8.4 gigás meghajtóikkal kapcsolatos szép (?) emlékeim...

(#40) DFlash válasza Neovenator (#39) üzenetére

DFlash
(tag)

amikor "kávédaráló" töltés közben :DD

(#41) Neovenator válasza DFlash (#40) üzenetére

Neovenator
(aktív tag)

És a kávédaráló még hagyján, de mivel az egység SMR megvalósítása "drive managed", ezért egy SSD Trim-hez hasonlóan a legváratlanabb pillanatokban kezdi fellapozi a cache-ből az adatokat a végleges, félig átfedett helyükre és a frászt hozza rám éjjel kettőkor egy weboldal nézése közben például... :DDD

(#42) devast válasza liksoft (#34) üzenetére

devast
(addikt)

[link] Érezhetően törés van a trendben 2010-nél.... és nem, nem iróniának szántam. '90 és '10 között nem ehhez voltam hozzászokva. pont.

[ Szerkesztve ]

(#43) liksoft válasza devast (#42) üzenetére

liksoft
(nagyúr)

Egy technológia beérik, kiforr a mechanika, addig iszonyatos optimalizálás, árcsökkenés van. Ahogy ennek vége, mert nincs tovább mit egyszerűsíteni, megáll a folyamat. Utána egyre bonyolultabbá válik, és drágul. A fejszerelvény csapágya már nem tud sávra állni, mert az annyira vékony. Így a fejen található piezzo rész, mely a finomhangolást végzi a sávra állásban. Ez 2-3 éve jelent meg. Vagyis bonyolultabb a fejszerelvény (mechanika) mint régebben, és új szabályzás is kell hozzá. Emiatt NEM tud beesni az ár, mint régen. Sőt, adatmentés esetén ezek a fejek már nem úgy viselkednek, mint az egyszerű 5-6 évvel ezelőttiek. Mi is megszenvedünk egy-egy mentéssel sokszor pont emiatt. Az, hogy melyik évben milyen törés volt, az előzőekből levezethető. Le kell fényképeznem, közel 100 drive lesz a honlapomon egészben, és boncolva közel 90-től napjainkig. Időm nincs rá sajnos. Na ott lehet látni majd a változásokat, egyszerűsítéseket, és érthető lesz amit itt írtam.

(#44) bteebi válasza liksoft (#43) üzenetére

bteebi
(addikt)

Informatív hsz :R.

Részben lehet magyarázat az, amit írtál, de tegyük hozzá, hogy nyilván van annak jelentősége, hogy nincs igazi verseny. Ha hirtelen a nagy semmiből feltűnne 2 erős gyártó, akkor azért szerintem jócskán tudna a WD és a Seagate is árat csökkenteni anélkül, hogy veszteségesek lennének, sőt "tisztességes" hasznuk lenne (ez de szép volt :U). Persze tényleg lehetséges az is - amit sokunknak nehéz elhinni -, hogy minden rendben van, csak egyelőre megállt a tudomány, ennyire futotta, ezért az új csodafegyverekig (pl. HAMR) nagyjából stagnáló kapacitás és ár lesz...

Arról ne is beszéljünk, hogy 4 éve 180 Ft volt a dollár, most meg 280 Ft (+55%). Meg ugye volt olyan is hajdanán, hogy 20% volt az ÁFA, azóta az is 35%-kal több...

(#45) core2trio válasza bteebi (#44) üzenetére

core2trio
(tag)

Illetve eltűnt még 1-2 gyártó a felvásárolásoknak köszönhetően. (Az eredeti kb csillió cég közül maradt a mostani 3-4) És persze ha megjelenne egy újabb akkor lehet őt is felfalnák a régiek reggelire.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.