Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tjb007


tjb007
nagyúr

Pár kisebb(nek nevezhető, kevésbé ismert) B-brand is fog bemutatni 64 bites modelleket (Snapdragon 410-zel) most az IFA-n, szóval biztosan nem a HTC lesz az egyetlen gyártó, aki ilyen modellt fog bemutatni.

(#2) AS


AS
félisten

De mit ér a 64 bit ha nincs alatta 64 bites rendszer????

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) Segal válasza AS (#2) üzenetére


Segal
veterán

Az nem baj ha bennevan a telefonba a 64 bit.
Ha majd megkapja az L frissítést akkor profitál is belőle. Az meg jelen pillanatba másodlagos hogy mikor kapja meg mert ha eleve nem lenne benne a 64 bit akkor semmi előnye nem származna belőle.
Összefoglalva a lényeget az csak előny lehet hogy ha belekerülhet akkor bele is kerül.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) Ali G. válasza AS (#2) üzenetére


Ali G.
senior tag

egyenlőre jó marketing szövegnek , majd később meg mire használható lesz kimegy a divatból a telefon :D

(#5) vicze válasza tjb007 (#1) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy kifejezetten jóra sikeredett az A53 ahogy nézem, és ez még csak a 1,2GHz, ezek alapján ha tényleg S615-ös a D820 az elég ütős lehet.

(#6) saelin


saelin
veterán

Örülök, hogy terjed. Már csak az appok kellenek.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#7) vicze válasza saelin (#6) üzenetére


vicze
félisten

Appok? :D
Tudod te hogy működik az Android? (Speciel előbb egy OS se ártana...)

(#8) haddent válasza AS (#2) üzenetére


haddent
addikt

Továbbá mit ér a 64 bites architektúra a 64 bites rendszerrel 4GB RAM alatt? :DD :W

(#9) vicze válasza AS (#2) üzenetére


vicze
félisten

Ott a linkem, amúgy meg "felette" van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10) C$abi


C$abi
aktív tag

Nem vágom, mi olyan nagy cucc abban, hogy az Alpha kerete fémből van, mert ha jól tudom, akkor az S4, S4 mini, S5, S5 mini, Note 3 és Note 3 Neo is fémkeretes így szinte teljesen értelmetlen az újabb termékcsoportja a Samsungnak, mégha nagyon is szimpatikus a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#11) myckie2 válasza C$abi (#10) üzenetére


myckie2
őstag

Rosszul tudod.

(#12) AS válasza C$abi (#10) üzenetére


AS
félisten

Csak az Alpha fémkeretes.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#13) dsr válasza C$abi (#10) üzenetére


dsr
senior tag

A felsoroltak nem fémkeretesek :)

(#14) LordX válasza haddent (#8) üzenetére


LordX
veterán

Az akkor neked kimaradt, hogy nem csak a 64 bites memóriacímek az újdonság a Cortex A53/57 magokban?

(#15) vicze válasza LordX (#14) üzenetére


vicze
félisten

Amíg nem lesz az OS is ARMv8-as addig sokat nem érnek azok az újítások és a dedikált HW részek se. Ennek ellenére elég jó teljesítményt mutat ARMv7 alatt is az S410.

(#16) etohun


etohun
aktív tag

Nem tudom hogyan muzsikál de szép.

(#17) azopi74 válasza vicze (#15) üzenetére


azopi74
addikt

De az eredeti roppant okos kérdés így szólt:
"Továbbá mit ér a 64 bites architektúra a 64 bites rendszerrel 4GB RAM alatt? :DD :W "

(#18) haddent válasza LordX (#14) üzenetére


haddent
addikt

Akkor reklámozzák azokat, nem? :F

Mellesleg LordX, valamint roppant okos és mélyentisztelt azopi74: ARM Specs.

Vannak optimalizációk, de még maga az ARM is úgy specifikálja, hogy főleg szerver és desktop környezetben fontos a mobilról szó sem esik. Ebből (nekem) az jött le, hogy ez egyelőre elég durván parasztvakítás. Főleg, hogy ehhez kellene az a szerver/desktop OS, api, rétegek meg programok is. (De ez csak egy vélemény, ebbe nyilván szabadon köthettek ahogy teszitek is :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#19) vicze válasza haddent (#18) üzenetére


vicze
félisten

Az ugye megvan, hogy a Cortex-A5x az elsősorban szerver oldalra tervezte az ARM?
Az hogy nem akarod megérteni, mert nem olvasol utána (ott a Google keresd ki az Annand-os cikkeket), hogy az ARMv8 (NEM, nem a 64bit...) milyen újításokat hoz, arról nem mi tehetünk.
Maga a SoC még ARMv7-es módban is hoz + teljesítményt kisebb fogyasztás mellett. Nem egy szerencsétlen számnál kéne leragadni, ami kb. semmit nem mond el valójában rendszerről, hanem az egészet nézni...
Igen az egység sugarú user pont ennél az 1 számnál ragad le lassan 1éve... (Néha azért elég fárasztó, és kap most kezdenek jönni a SoC-ok. :U )

A 64bit szajkózását a Apple kezdte el, most mindenki meg utánuk, mert muszáj! Teljesen érdektelen, hogy jó-e valamire vagy nem. A 3GB 8magos telók se jók semmire mégis mindenki olyanokkal rohangál és FB-t néznek rajta max, mint legmegterhelőbb tevékenység. Sőt egyesek azon sírnak, mikor nem egy S805 van egy új telóban, az nem parasztvakítás?

(#20) Luck Dragon

Jó hogy lesz 64bit soc mert így a Google neki eshet az új op rendszernek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) LordX válasza vicze (#15) üzenetére


LordX
veterán

.. és még csak nem is az ARMv8 az egyedüli újítás a Cortex A53/57-ben.

[ Szerkesztve ]

(#22) haddent válasza vicze (#19) üzenetére


haddent
addikt

Te most miről beszélsz? Megnézted amit linkeltem egyáltalán? Csak mert pontosan szórul szóra azt írtad le, amit linkeltem, az ARM oldaláról ... Vagy akkor gondoltad felolvasod nekem magyarul mert csak belinkeltem nem olvastam el? :F Nem értem, na mindegy, hanyagoljuk...

De, az is parasztvakítás. Nem is mondtam, hogy nem. Egyáltalán nem értjük meg egymást. Felolvasod nekem magyarul amit belinkeltem a hivatalos oldalról majd még egy ilyen pontosan az én mondandómmal egybevágó dologgal akarsz ellentmondani? :F

(#23) azopi74 válasza haddent (#22) üzenetére


azopi74
addikt

Ne már kezdem érteni, tehát te akkor nem azt kérdőjelezed meg, hogy minek az ARMv8, hoigy minek az új utasítás architektúra, hanem csak azt, hogy minek bele a 64 bit támogatása, hiszen a telefonok többsége 4 GB-nál kevesebb RAM-ot tartalmaz. Logikus.
Tehát szerinted kellett volna külön egy 64 bites (szerverekbe, desktop-ba, tabletekbe, phabletekbe) és egy 32 bites (alsó és középkategóriás telefonokba) ISA-t is fejlesztenie az ARM-nak, és azokra külön CPU-magokat építeni, és külön OS-támogatást írni, stb....
Hát annak rendkívül sok értelme lett volna, mit mondjak. És a piac is nagy lelkesedéssel fogadta volna :) És mindezt csak azért, hogy néhány tranzisztort meglehessen spórolni a kevesebb memóriával rendelkező vasakon. Ez nagyon racionális döntés lett volna. Vagy mire is gondolsz pontosan?
Egyébként meg több, mint 11 éve, amikor az x86-64 bemutatkozott (Apple/IBM fronton pedig PowerPC 970 alias G5) , egy átlagos PC-ben 128 MB RAM volt, a csúcsteljesítményű, 3000 USD-s grafikus munkaállomásokban volt 512 MB. (Sőt, még ma sincs 4 GB-nál a notebookok/ultrabookok többségében, sőt az olcsóbb nettopokban és netbookokban 1GB, jó esetben 2GB figyel. Akkor minek ezekre a 64 bit?
Ugyanakkor viszont a hamarosan bemutatandó csúcsphabletekben és csúcstabletekben 4 GB RAM van.
Akkor miről is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

(#24) vicze válasza haddent (#22) üzenetére


vicze
félisten

Tisztában vagyok vele mi van a linken ez van ott 2éve... Csak éppen azóta megváltozott a világ mert Apple beletette mobilba, és most fejvesztve fejleszt mindenki. Szóval innentől kb. ami ott áll 2éve az ARM oldalon egy hibás marketing szöveg, mert simán tudnának sok más okot írni "Why 64bit?" mobilba.
Azért írtam le, mert gondoltam leesik, hogy a körülmények és a piac egy csöppet megváltozott ahhoz képest, ahova az CA-5x tervezve lett. Igen most olyan piacon fogják használni, ahova egyáltalán nem való.
DE ez nem azt jelenti, hogy a mobil szegmens nem profitál belőle. Az A53 egy kifejezetten jó választásnak tűnik a közép alsó kategóriába és egy nagyon jó alacsony fogyasztású SoC tök mindegy hogy 32bit vagy 64bit. Egyszerűen mindenki a 64bit-en lovagol mikor az tök lényegtelen lesz még hónapokig, de ettől a SoC még sokkal jobb mint egy A7-es vagy egy A9-es. Magát a SoC-ot nézve NEM parasztvakítás, hanem egy jó választás.
De mindenki leragad ott, hogy "minek 64bit"... Így érted?

(#25) haddent válasza azopi74 (#23) üzenetére


haddent
addikt

Valami olyasmi bár eléggé sikerült kitekerned. És nem, nyilván nem kétfelé kéne osztani a már ígyis szerteágazó fejlesztéseket. Egyszerűen nem úgy kéne reklámozni, hogy "64 bit. 10x olyan gyors mint az elődje" meg társai, mert ez így magában érdektelen információ szerintem. :B

vicze1 "Egyszerűen mindenki a 64bit-en lovagol mikor az tök lényegtelen"
Ennyit mondtam. A legelső hsz. -emtől az utolsóig ebben a topikban erről beszéltem, és most is. Minden reklám, minden cikk, minden telefon minden a szerencsétlen "64bit" körül forog. Magában az, hogy 64 bit semmit nem mond és egyelőre felesleges és kihasználatlan.
Nem tudom honnan szedted te is meg a többiek, hogy én az architektúra/chipset ellen vagyok ami most fog bemutatkozni ÉS ráadásul 64 bites :F

[ Szerkesztve ]

(#26) vicze válasza haddent (#25) üzenetére


vicze
félisten

"Továbbá mit ér a 64 bites architektúra a 64 bites rendszerrel 4GB RAM alatt?"
Emiatt az ironikusnak szánt mondat miatt, ami azt hiszem félrement sokunknál.

(#27) azopi74 válasza haddent (#25) üzenetére


azopi74
addikt

Na ebben egyetértünk, dehát ez kell a népnek nincs mese. Számháború ment mindig is az ilyen eszközöknek a marketingjében, mert az olyan egyszerűen mérhető, hasonlítható és mindenki által felmérhető.
Olyan ez, mint a magok háborúja, 8 mag kétszer olyan jó, mint négy mag (hogy milyen mag, az lényegtelen) a megapixel a háború a kameráknál, (16 megapixel kétszer olyan jó, mint a 8 Megapixel, hogy milyen kamera, az lényegtelen) a kijelzőknél a PPI háború és sorolhatnánk hosszasan. Most meg a 64 bit biztos kétszer olyan jó, mint a 32 bit. Nem kell fennakadni az ilyeneken, aki ért hozzá, az ezeket a marketing bullshiteket úgyis egyszerűen figyelmen kívül hagyja, mert tudja, hogy nem neki szól :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.