Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ők követelik a szabadalmi szisztéma felülvizsgálatát?

De hát olyan jól megélnek belőle... Most savanyú?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) boncser


boncser
aktív tag

"...a szabadalmi rendszert meg kell reformálni."
Igen? Esetleg az adózási szabályokat nem kellene megreformálni hogy ne lehessen alóluk kibújni egyes országokban?

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Az al- és felperes ügyvédei zárt ajtók mögött ünnepelték meg a hét számjegyű munkadíjaikat az ítélethírdetés után.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Az Apple a szabadalmi rendszer reformját sürgeti.
Na ezen felröhögtem. Hogy mit akar? :D

(#5) Syl válasza Graphics (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Érdekes, hogy amikor veszítenek, akkor "meg kell változtatni a szabadalmi rendszert" :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Kasya


Kasya
nagyúr

Amugy igazuk van, tenyleg raferne egy reform a rendszerre. Ugyanakkor szomoru, hogy ezt csak akkor hozzak fel a cegek, ha buknak...

(#7) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...A VirnetX már az évtized elején pert indított az Apple ellen, és 2012-ben a bíróság megállapította, hogy a cupertinóiak több szabadalmukat is sértik, ezért 368 millió dolláros kártérítést szabtak ki rájuk. Ezt az ítéletet a bíróság végül nem hagyta helyben..."

Némi pontosítás itt nem ártana, mert nem világos, hogy a mostani ítélet ebben a perben született, vagy ez egy teljesen másik per. Már csak azért, mert ha ez ugyanaz az ügy, akkor a hossza az ügynek csinos... pláne, mivel a kukacos fellebbezni fog.

A szabadalmi rendszerről: akkor is visítottak, mint a vert malac, amikor a Samsung ellen nyertek? Oh wait...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#8) Prof


Prof
addikt

Aki azt hiszi az Apple 1 centet valaha is ki fog fizetni amitja magat ;]

(#9) vodkaboy22 válasza Prof (#8) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Pedig már többet is kifizettek és ki is fognak még. Eddig azt hitték akkora kutyák, hogy csak ők b@...hatnak, de vakok voltak.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#10) Youri


Youri
veterán

Az Apple a szabadalmi rendszer reformját sürgeti.

Érdekes ezt pont tőlük hallani, de ki tudja milyen irányba szeretnék megreformálni :)

RTX ON

(#11) Wesder válasza Youri (#10) üzenetére


Wesder
félisten

Ugye ez csak költői volt, mert szerintem egyértelmű.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) blueMerle


blueMerle
veterán

Azzzztak....ez mennyi lóvé :Y :Y

(#13) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Az Apple a szabadalmi rendszer reformját sürgeti.

Gyorsan ránéztem a naptárra, de nem április 1. van. ;] Egyébként igazuk van, de eddig ők is vastagon szivattak másokat.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) janos68 válasza Graphics (#1) üzenetére


janos68
aktív tag

Pofájukon vastagbőr az van dögivel. Sajnos ezen már semmi meglepő nincs. :(

(#15) #92253184 válasza boncser (#2) üzenetére


#92253184
törölt tag

Tökéletesen igazad van, az Apple Írországban parkoltatja a pénzeit, hogy ne keljen vissza vinni Amerikába és mert ott jobbak az adózási feltételek.
Ez ugyan nem adócsalás szemben azzal mikor az átlag magyar nem kér számlát és persze nem is lopás, mint amikor filmeket és programokat tölt le, de halálos bűn, mert ő az Apple.
Végülis, hogy ez az óriási tőke most európai bankokban van és ezáltal europai adó, munkahely és befektetés lesz belőle az mit számít, mert szemét Apple.

(#16) Aron1988 válasza blueMerle (#12) üzenetére


Aron1988
tag

Kb ennyit költenek pogácsára meg üdítőre évente a céges rendezvényeiken. Nekik ez annyi pénz arányaiban, mint egy viszonylag jólmenő magyar kisvállalatnak kifizetni egy 6200ft-os büntetést.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#17) Béééla


Béééla
őstag

Az Apple a szabadalmi rendszer reformját sürgeti.

Betiltanak telefon alakú telefonokat, ráragasztanak egy almalogót az alsós geometriakönyvre és beadják mint találmányt, majd pattognak ha más szellemi tulajdonát használják. Nincs az apokalipszisnek nulladik lovasa?

@Nilnarunion
Tökéletesen igazad van, az Apple Írországban parkoltatja a pénzeit, hogy ne keljen vissza vinni Amerikába és mert ott jobbak az adózási feltételek.
Másként mondva: azt az országot köpik arcon, amelyik anno az indulásukkor adta az alapot, az "idejétmúlt" "hazáról" mint elvről nem is beszélve.

Ez ugyan nem adócsalás szemben azzal mikor az átlag magyar nem kér számlát és persze nem is lopás, mint amikor filmeket és programokat tölt le, de halálos bűn, mert ő az Apple.
Lassan az "almát tankerhajóval" hasonlathoz érünk.

Végülis, hogy ez az óriási tőke most európai bankokban van és ezáltal europai adó, munkahely és befektetés lesz belőle az mit számít, mert szemét Apple.
Az adó mióta landol bankokban? Mutass kérlek egy pozitív mérlegű államot, ami bankokba rakja a "felesleget"!
Az adóból munkahely legfeljebb (a sokat szidott és ekézett) közmunka keretében lesz, befektetés helyett működési költségre megy a pénz.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#18) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Meg is érdemlik. Ők a legnagyobb szabadalmi trollok, most meg húzzák a szájukat. Szánalmasak.

Megyen!

(#19) ntomka


ntomka
nagyúr

Van úgy, hogy néha visszanyal a fagyi.

ツ Headphones on - World off

(#20) Csapoati válasza #92253184 (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azért büszkén hangsúlyozzák, hogy Designed in California. ;] Pont ugyanaz, mint Hamiltonnal az F1-ben: ment a duma, hogy büszke brit stb, aztán csodálkozott, hogy kifütyülték a hazai nagydíján, mert Svájcba menekült az adók elől...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) #79335424


#79335424
törölt tag

Ennek az oda-vissza pereskedésnek semmi értelme. Sztem úgy kéne ezt megreformálni, hogy két, X nyereség feletti cég peres ügye kapcsán kiszabott büntetés egy alapba follyon be, amiből nyílt forráskódú, szabadon felhasználható szoftverek fejlesztését támogatják.

(#22) Potrien válasza Graphics (#1) üzenetére


Potrien
senior tag

Na most azt kell mondjam neked!
Tökéletesen igazad van!
Gusztustalan az egész ügy!
Végre valamiben tökéletesen azonos a véleményünk. :C

(#23) Dawkins


Dawkins
tag

Na visszaharapott a pirítós? :))
Nem szoktam kárörvendő lenni és az almás termékekkel sincs bajom, de ezt igazán megérdemlik végre

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#24) BoC1ka válasza boncser (#2) üzenetére


BoC1ka
senior tag

De azt hogy? Minden orszagban elteroek a szabalyok..

YNWA

(#25) BoC1ka válasza #92253184 (#15) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ha verbeli ciganykodas lenne azert irorszagnal is van jobb eus orszag allam ahova vihetne..ez egyfajts koztes megoldas. Amit nem tudok, hogy most csak az eus bevetelek vannak e ott

YNWA

(#26) judas13


judas13
addikt

(Alma tulajként mondom, hogy)
először talán a dinoszauruszoknak kellene követelni, hogy miként is tett szert ilyen vastag arcbőrre a Cupertinói csapat....utána meg minden másra ott a mastercard.....

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#27) alkatraz3000 válasza Béééla (#17) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Elolvastam Jobs Könyvet, ők az országtól alapot nem kaptak egyáltalán. Más befektetők jöttek valóban. Azt hogy designed in california mi a probléma? Tényleg ott teszik es a 13.000 alkalmazott utan szerintem bőséges járulékot fizetnek, emellett az oktatást is erősen támogatják USA-ban.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyből jönnek a kárörvendő emberek, mintha ők bármit is nyernének ezen. Epic :DDD

(#29) Csapoati válasza hemaka (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyből jönnek az ezen pattogó emberek, mintha érintené őket. Epic. ;]

alcatraz3000: Ja, akkor ha fizetem itthon a TB-t, de a többi pénzt kimenekítem a Kajmán-szigetekre akkor tulajdonképp én egy rendes ember vagyok?

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#30) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

Az USA-ban lévő szabadalmi rendszer a XIX. sz. vége óta nem sokat változott és tényleg ráférne egy masszív reformálás, mert a patent trollok miatt a fogyasztók szívnak közvetett módon... :(

Mivel Obama is az utolsó hivatali évét tapossa és alapból kampányidőszakban nagy reformokat nem lehet végig erőszakolni az USA-ban, majd a kövi elnök feladata lenne az adóelkerülés rendezése is. Pl. felmerültek ötletek, hogy az egyszeri pénzbevitel után 30%-os !!! adót mérsékeljék 3-5%-ra és a későbbiekben legyen adott országba leadózva a árbevétel. Ameddig a mostani rendszer megy az USA-ba semelyik nagy USA multi nem fogja visszavinni a pénzt és adózni az Egyesült Államokba. Egy cég (pláne tech cég) nem rendelkezik nemzeti öntudattal, és nem is kell neki. Egy cég számára egy a fontos a profit termelése és a növekedés. A társadalmi felelősségvállalás és egyéb szoc dolgok már csak a külső reprezentáció ami a megítélését befolyásolja, de ez is csak üzletpolitika.

(#31) Lord Sidious válasza Csapoati (#29) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ezek szerint Te sem nagyon látod át egy cég belső működését :N tippelhetek? IT? :)

[ Szerkesztve ]

(#32) vodkaboy22 válasza alkatraz3000 (#27) üzenetére


vodkaboy22
addikt

fizetnek, emellett az oktatást is erősen támogatják USA-ban.

Persze a kötelező adóban leírható mennyiséggel.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#33) Hunt3r22 válasza vodkaboy22 (#32) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Szerinted az itthon eladott autók 80%-a miért cég autó? Mert ugyanezt csinálják a cégek is itthon, mint az Apple az Usa-ba.

[ Szerkesztve ]

Xr

(#34) Béééla válasza alkatraz3000 (#27) üzenetére


Béééla
őstag

Tehát akkor fiatalon nem tanult az USA egyik intézményében sem, nem járt az utakon, attól kellett félnie, hogy tetszőleges aktuális diktátor lefejezteti mert úgy tartja úri kedve, és mindent önállóan biztosított neki a családja.
Az ország nem úgy ad alapot, hogy "nesze, itt van egy adag mani".

Bélabá

(#35) UnA válasza Hunt3r22 (#33) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez persze hülyeség volt, de jól hangzik.

(#36) alkatraz3000 válasza Csapoati (#29) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az üzleti életben kit érdekel, hogy rendes ember vagy? Ha neked lenne sokk milliárd forintod, inkább hazahoznad hogy majdnem a felet dobd is be a közösbe? Hagyjuk már az álszent dumát, mindenki próbálja minimalizálni a veszteségeket. En inkább kézzel mosom az autómat, mint elmenjek egy IMO-ba, vagy OMV-re. Egyrészt szebb munkát végzek, másrészt feleannyi, harmadrészt örömet okozok magamnak.

Béééla:

A közép es általános szintű oktatás tényleg elég dolgot ad ahhoz, hogy a világ legnagyobb vállalatát letrehozd. Az egyetem ott kint meg rettentő "olcsó" ha jól tudom es ráadásul el sem végezte. Egyszerűen ez az ember erre született, talált egy másik zsenit aki megalkotta Jobs elképzeléseit es ketten megindultak a csúcsra. Amikor jobsot 84-ben kirugtak az Apple meredeken zuhanni kezdett. 97-ben mikor visszakerült, 2 hétre voltak a teljes csődtől. Jobs kihúzta őket a szarbol, mert tudta hogy az összes addigi projekt pénznyelő, es ujra adott egy irányvonalat ami mai napig (bár ma mar annyira nem) tolja a csúcson az applet.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#37) Lord Sidious válasza Béééla (#34) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

"Tehát akkor fiatalon nem tanult az USA egyik intézményében sem, nem járt az utakon, attól kellett félnie, hogy tetszőleges aktuális diktátor lefejezteti mert úgy tartja úri kedve, és mindent önállóan biztosított neki a családja.
Az ország nem úgy ad alapot, hogy "nesze, itt van egy adag mani"."

Érdemes lenne "egy kicsit" még tájékozódnod szociológiai, politológiai és társadalom történeti területeken, mert amit írtál az nagyon populista és demagóg... kb. 1+1=2 ilyen egyszerű a társadalmak, állami berendezkedések és az egyén viszonya egymáshoz. :N

Az egyént és a céget pedig az államhoz egyenértékűen vagy moralizálva viszonyítani meg bullshit.

[ Szerkesztve ]

(#38) Matada2.3 válasza Lord Sidious (#30) üzenetére


Matada2.3
veterán

Szerintem volt azért egy cég, a Motorolának az amerikai gyártásával (ami persze már le is épült) azért volt valamennyi nemzeti öntudata :)

Finn the human

(#39) t72killer válasza Béééla (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Almáék is egy hülye rendszer részei. Eddig ügyesen csinálták a trollkodást (másképp egy ilyen rendszerben nem lehet életben maradni), és ők húztak le sokakat. SzVSz az egész iparágnak jót tenne egy alapos reform és megszüntetnék a cégek közötti atomháborút. Igaz, kb többszázezres létszámú amcsi szabadalmi jogász állhatna sorba levesért a vasútállomás mellett...

#40: akkor vedd egyetértő HSZ-nek :DDD.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Béééla válasza alkatraz3000 (#36) üzenetére


Béééla
őstag

Igen, és akkor kapaszkodj abba, hogy egy posztban nem lehet kifejteni, hogy mi mindent ad egy ország. Velős.
Lásd a Docleres magyar milliárdost, akit elüldözött a kedves magyar állam, mert ahelyett, hogy hagyták volna tovább fejlődni és lassan adózott volna, ráugrottak és fejőstehénnek nézték. (miközben masszív adókedvezménnyel indít minden multi) Aztán csodálkoznak, ha megpattannak és komplett céget visznek át.
Vagy hogy egyáltalán olyan adózási környezet volt, hogy tudtak garázsprojektet indítani.

Ez oda is szól, kedves Lord Sidious. Ekkora arccal csak nem szociológus?

@t72killer
És ez miért nekem lett címezve? Nagyon jól tudom, hogy be kéne hinteni sóval a jelenlegi rendszert.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#42) Béééla válasza #20749568 (#41) üzenetére


Béééla
őstag

Persze, azért van a német gyárban német gyártmányú robot, német beszállítóval. Csupán a véletlen műve.

Bélabá

(#43) gyurkikrisz válasza #79335424 (#21) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Megkárosítanak, és még nem is kapod meg a kártérítés összegét :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#44) alkatraz3000 válasza Béééla (#42) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Azért van, mert jo minőséget kapnak, mert lehet országon belül állami támogatás jár. Hidd el nem azért, mert ő is nemet, akkor tőlük rendelünk.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#45) Lord Sidious válasza Matada2.3 (#38) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

1928-ban, amikor megalapították még lehet és a II. VH alatt, igen, volt egy masszív "patriótai", kép tudatosan felépítve. (rádiók gyártása állami megrendelésre, stb., de abban az időszakban a GE is ezt nyomta.) Néz meg egy két korabeli reklámot, amivel a társadalom számára önös érdekből és állami kényszerre is (kb. a 43 végétől a HÜ minisztérium "félig államosította" is ezeket a cégeket ill. szabályozta a gyártási kapacitás célpiaci irányát.) mit kommunikáltak azok az amerikai cégek, akik kiszolgálták a hadsereget. :) Erre van hazai példa is elég korán az első VH alatt.: Pl.. Csonka János Gépgyár, vagy a II. VH Magyar Optikai Művek (ekkor még más néven futott :) )

[ Szerkesztve ]

(#46) t72killer válasza Béééla (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+44: pontosan, max nem a gép beszerzési ára volt az egyetlen üzleti szempont, hanem a support megbízhatósága, gép minősége. Egy BMW cseszheti a pármilliócska EUR-val olcsóbban beszerzett gyártórobotot, ha a Tokióból érkező javítóbrigádra 3 napot kell várni és így 300db-al kevesebb kocsi gördül le a gyártószalagról.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) Csapoati válasza Lord Sidious (#31) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Totális mellé, semmi közöm az IT-hez az érdeklődésen kívül. Én csak egy példát hoztam, az adókerülés soha nem lehet rendben. Az meg külön cink, hogy az Apple hangsúlyozza amerikai mivoltát, miközben máshová menekítik a pénzt. Lásd Hamilton példáját, amit korábban említettem. Értem én, hogy a profit a cél, de attól ez még nekem nem kell, hogy tetsszen.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#50) Lord Sidious válasza Béééla (#42) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Nálunk pedig azért váltotta a galambpostát a turulposta, mert a Csíky család egyenesági élő leszármazottja ezt gondolta hazafiasnak és ha hazafias, akkor gazdaságos és az versenyképes a piackínálattal :D

A saját ipar és gyártól pártolása, akkor működik egy országba, ha rendelkezésre áll a kellő szaktudás, infrastruktúra. Német o-t példának felhozni pont a gépgyártás területén elég rossz példa... A robotika fejlesztésében élen járnak a Japánok, USA, Hollandok, Norvégok, stb mellett. Hajógyártás is elég magas szinten van űzve a németeknél, mégis vásárolnak külföldi gyártótól hajókat (hadi és kereskedelmi célokra is) (a kereskedelmi hajókat a "hazafias" német cégek is panamába és egyéb adóparadicsomba jegyzik be. :) )

Ez kb. olyan, mint, mi miért Siemens CT gépeket használunk az egészségügyben? Miért nem valami magyar megoldást? (költői kérdés)

#40: hál' Istennek nem szociológus vagyok :D van humán és reál is van végzettségem, amivel üzleti IT/AV/VC területem melózom. Nem "fölényeskedve kioktatni" akartalak, csak rávilágítani arra, hogy ezek sokkal összetettebb és mélyebben taglalható témák annál, hogy pár mondatba egy egyént és egy céget, egy teljesen más társadalmi, jogi berendezkedésbe, "fekete-fehér" populista érvekkel el lehessen rendezni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.