Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem olcsó, de remek gép lesz! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra lennék kíváncsi, h mennyi lesz a rolling shutter ennyi rengeteg pixelnél... (ill ha nincs komoly rs, mennyi pixelt hagy ki a kép számításából)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

MP háború volt, van, lesz...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#4) arn


arn
félisten

Nah ez kene... de igazabol a73al is ellennek :)

A megjeleno 35 1.8 amugy az 50es vagy az 55os tipustarsa?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) Amacs válasza arn (#4) üzenetére


Amacs
aktív tag

50-es, 85 f1.8, 28 f2. Ezek a közvetlen családtagjai. Az 55, az Sony-Zeiss.

(#6) 80hun válasza Amacs (#5) üzenetére


80hun
addikt

Nem. Az fe50/1.8 az egyetlben olyan obi amilyen.
A 35/1.8 szerencsére 28/2, 85/1.8 tesója sztem :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Amacs válasza Vitamincsiga (#3) üzenetére


Amacs
aktív tag

Semmi baj a Mpix háborúval, ha az nem megy a minőség rovására, és van mellette alacsonyabb felbontású alternatívát kínáló gép.

(#8) t72killer válasza Amacs (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, de vhogy nehéz elképzelni, hogy a dinamikatartomány eléri az azonos szenzortechnológiával de harmadannyi pixellel keszült érzékelőét. Anno amikor az a7r2-t bsi szenzorral bemutatták, hogy húdemilyen jó a dinamikája, hááát én elég sok beégett képet láttam. Azóta nemigen követem a történéseket, de kíváncsi lennék egy komolyabb dinamikájú (pl erdős sötétebb alj+napsütötte bárányfelhők) témán a7III vs a7rIV összehasonlításra.

Azt is érdemes végiggondolni, hogy 1milyen felbontásra van az embernek ténylegesen szüksége (max 4k kijelzőink vannak ugyebár) 2a valóságban milyen felbontású optikával szaladgál az ember/hány autó árába is kerül egy komolyabb teleobi rá?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) 80hun válasza t72killer (#8) üzenetére


80hun
addikt

Bezzeg az mftnél nem aggódsz a 20Mp-es szenzorok miatt.
Ami ugye jelenleg egy 80Mp-es FF-mnek felel meg pikszelsűrűségben :)

(#10) konyi79 válasza t72killer (#2) üzenetére


konyi79
addikt

Ha videóra gondolsz Super35mm-ből csinál 4k-t, 6k pixelösszevonásból, mint a 6300 óta a Sony vázak.

(#11) #56474624


#56474624
törölt tag

A lényeg az, hogy nagyobb számot tudjanak odaírni a felbontáshoz, ez kell a népnek. Hogy mi van mögötte, az mindegy.

(#12) dansun válasza 80hun (#9) üzenetére


dansun
csendes tag

...ott, a pont! Szimpla matek az egész: ha a Fujifilm a GFX100-nál rápakolt 102 milliónyi pixelt 43,8mm x 32,9 mm felületre, akkor a Sony kb. azonos pixelsűrűséggel, 61 milliót tud 35,8 mm x 23,8 mm-re.

Nem is ez a baj, inkább az árázás, mert ennyi pénzért fotózáshoz már kapni MediumFormat-ot, és a videósok sem ezt veszik majd tonna számra.

...lassan 20 év, csendes tag.

(#13) t72killer válasza 80hun (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:P , de az anno 350EUR-ért vett gx80-amnak megbocsátom, hogy nincs akkora dinamikája, mint egy 10x annyiba kerülő, 2x olyan nehéz rendszernek.

#10: uezt csinálta a 7rII is, horribilis rolling shutter volt a végeredmény. Itt ugye másfélX annyi pixel van az s35 területen is, mint az elődnél, azaz több idő ezeket mind kiolvasni, hacsak a kiolvasás nem lett másfélx gyorsabb. És ez is csak a nem túl rózsás régi szitu.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) 80hun válasza t72killer (#13) üzenetére


80hun
addikt

De ugye az R széria nem is videóra készült, csak te akarsz mindent arra használni :D
Egyébként dúskálhatszva dinamikávan ennél az új szenzornál is az adatok szerint

[ Szerkesztve ]

(#15) t72killer válasza 80hun (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

noigen, átálltam a sötét oldalra;]

Azt a dinamikát meg majd a valóságban meglássuk. Nekem valahogy nem világos, hogy miért jobb 8 beégett pixel, mint 1.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) 80hun válasza t72killer (#15) üzenetére


80hun
addikt

Igazából nincs gond az a7rii-iii dinamikával, sztem vmit benéztél v. user error lehetett.
De ugye bsi szenzor ha jól emlékszem csak e-m1mk2-ben van ami igen jól teljesít.
Én pl ha fogtam az e-m10-et , gx80-at , gf7 , 80d-t és úgy fényképeztem hogy a gyerek mögött volt az ablak telibe és besütött a nap bizony az a7ii csúnyán lealázta mindet.
A a7ii dinamikáját meg simán tudja az a7rii is. :)

(#17) konyi79 válasza t72killer (#15) üzenetére


konyi79
addikt

Videóra meg ott a speckók között az üzenet a Sonytól, ez a gép nem oda való. Maradt 4k30p, maradt 100Mbps. Azaz ezt a vázat nem videóra szánják, ez műtermekbe meg tájfotóra való, ahol a felbontás tud profitálni.

Maga a szenzor dinamikájával kapcsolatban meg nem értem az aggodalmad, eddig is a Sony szenzorok voltak a legjobbak. Ez is a legjobbak között lesz, ha nem jobb azoknál.

(#18) t72killer válasza 80hun (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráálltam a bracketelésre és a szolid hdr-re posztban, ahol kell. Így már nincs gond.

#17: valóban, a 100mbps már történelmi speckó:R
Nincs bajom a sonyval, hirtelen a zajtenger foveonok és 1-2 szintén nem túl csúcs Pana szenzor kivételével kb mindent sony szenzorral szerelnek. Csakhát a 7s széria azért nem uaz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) TheSpy


TheSpy
csendes tag

ugy tudom a fuji is sony szenzoros, szerintem ezért a hasonló sűrűség

ami szomorú mèg mindig az a 3500$ = 4000€

tetszik, hogy végre hallgatnak kicsit a visszajelzésekre és ismét nagyobb és ergonomikussabb lett. szvsz kéne még kicsit reszelni rajta azért

(#20) t72killer válasza TheSpy (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hátigen, ez még az eu-s tréfák mellett is morbid :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) p_adam válasza t72killer (#20) üzenetére


p_adam
addikt

Ez alapján akkor az A7IV ára is jelentősen emelkedni fog.

(#22) kovsol válasza dansun (#12) üzenetére


kovsol
titán

Valószínűleg ugyan az a szenzor különböző méretei vannak most a piacon. Mindet a Sony gyártja.

GFX100 - 102Mpixel
A7R4 - 61Mpixel
XT-3 - 26Mpixel

May the Force be with you!

(#23) arn válasza 80hun (#6) üzenetére


arn
félisten

Hat meglatjuk... mert az 55os bejon, de egy konnyebb, relativ fenyeros 35os 1.8-2 korul hianyzott nekem a rendszerbol. Viszont ranezesre nem tunik tul exkluziv obinak, az ara meg nem alacsony.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.