Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:00

LOGOUT.hu

600 Mbps-os tempót ígér 2,4 GHz-en az ASUS RT-N18U High Power routere

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61) adamkovacs86


adamkovacs86
csendes tag

Sziasztok!

Már régebb óta olvasgatok, de lehet ma megveszem ezt!
Kérdés win 8.1 64 pro-val nem lesz baja?!
Tomatos mizéria lenne a cél- otthoni ""MINI""nas

Köszikee
bb

adam

(#62) Tido válasza adamkovacs86 (#61) üzenetére


Tido
aktív tag

Win 8.1 32bittel nem volt, bár tomato nekem nehezebben varázsolódott fel, mint az N66Ura. Mondjuk nálam vissza is került az eredeti firmware, de másnak meg simán megy tomatoval is - monjduk én is 1-2 verzióval később újrapróbálkozom, az biztos :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#63) adamkovacs86 válasza Tido (#62) üzenetére


adamkovacs86
csendes tag

Nagyon jó köszi a választ!

Legalább ez itt pörög, és remélem segítő "eszekre"találok ha elakadok! :C

Sziasztok!

adam

(#64) adamkovacs86


adamkovacs86
csendes tag

:) hát fülig ér a szám:D ez nagyon fain:D

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10492377_881294151898858_8889037990533766574_n.jpg :)) :))

adam

(#65) Intruder2k5 válasza adamkovacs86 (#64) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint mi? A csomagolás? :)

(#66) kisbalazs83 válasza adamkovacs86 (#64) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Nálad nem reagál lassan a gyári felület ha csak LAN-on van csatlakoztatva a számítógéphez?

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#67) adamkovacs86 válasza Intruder2k5 (#65) üzenetére


adamkovacs86
csendes tag

Halli
Az is:D
De amúgy csak kérdezem mert látom itt a hozzászolásokban, hogy te vagy a PRO :)
Nekem ez a gyári felület teljesen bejön, megy a telefonomon is az AiCloud meg a browser stb- szervert is megcsináltam, működik, bár telefonról nem enged elérni még nem merültem bele miért, majd megnézem még ezt a szerveres beállítgatást, hogy elérhető legyen valami más bejeletkezési formával.
Megy a DL master este betettem valami filmet lennt is van látszódik is a complete mappában szóval eddig tök jó! Seed is megy-igaz csak egy file van ott egyenlőre:D
De kérdés1.
Miert tegyem fel a tomato-t? mindenki azt írja, hogy a gyári FW kaksi:/
Vagy mitől leszek előrébb azzal?
Nekem előtte linksys dolgozott itt DD-wrt vel de fogalmam sem volt miket lehetett abban is állítani, na nekem ez magas nem hálózat kezelő vagyok hanem PLC programozó :S
Szóval eddig minden kúúl :C
Üdv

adam

(#68) adamkovacs86 válasza kisbalazs83 (#66) üzenetére


adamkovacs86
csendes tag

Szia!
Nem én este még ki is próbáltam mert nem bírtam magammal:D
Összedugdostam, végigcsináltam a szokásos dolgokat és megy rendesen mámint ki-be jelentkezés, másik géprő, telefonokról elérés és a TV is gyönyörüen látja.
Szóval nem én leszek aki segít rajtad szerintem :F
halli

adam

(#69) Intruder2k5 válasza adamkovacs86 (#67) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"De amúgy csak kérdezem mert látom itt a hozzászolásokban, hogy te vagy a PRO"
Ezt rosszul látod, legalábbis én sosem mondtam, hogy pro lennék!

"Miert tegyem fel a tomato-t? mindenki azt írja, hogy a gyári FW kaksi:/"
Nem muszáj feltenni, ha Te elégedett vagy a gyári fw-vel, nem kötelező a Tomato! Azért az új ASUSWRT fw-t nem lehet hasonlítani sem a régihez, ez már klasszisokkal jobb! Ráadásul erre a routerre a jelenlegi legújabb kiadás az első build, tehát annyira nem kell elkapkodni, nyilván van még benne tökéletesíteni való dolog!

[ Szerkesztve ]

(#70) adamkovacs86 válasza Intruder2k5 (#69) üzenetére


adamkovacs86
csendes tag

Mindig, tudtál segítő hozzászólással előrébb jutni embereknek, nem egy low user vagy szóval többet nyomkodtad mint én.
Én azt sem tudom mi az az ARM- meg még sorolhatnám.
Azt hittem neked is ilyen routered van és valami komolyabb ok miatt tettél fel tomatot.
De a kérdésem máris az lenne, hogy a vinyo a routerre van dugva--> nem tudok törölni meg mappát létrehozni ???
Csak ien megosztott cuccként látom a kinti gépen is meg a sajátomon is :F
üdv

adam

(#71) Intruder2k5 válasza adamkovacs86 (#70) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem ASUS RT-N66U-m van, bár kétségtelen, hogy az utóbbi néhány évben csak ASUS routereim voltak! Ebben akadt vagy 5-6db WL-500gP, aztán ugyanilyenből v2 is, WL-520gC, RT-N16, RT-N10, RT-N12, és RT-N15U is megfordult! Persze nem mind volt tartós használatban, volt amelyiket csak megvettem, eladtam! :)

Sajnos gyári fw-ben sokat nem tudok segíteni, mert azt végképp nem használtam! De ez valami jogosultság probléma, ha a megosztási beállítások közt nem találsz ilyet, akkor passz! Egyébként 100%, hogy nem normális, kellene mennie az írásnak is! FTP-vel sem megy?

[ Szerkesztve ]

(#72) adamkovacs86 válasza Intruder2k5 (#71) üzenetére


adamkovacs86
csendes tag

ŐŐ azt, hogy is érted? :D bocs, mondom low vagyok- mámint a nevemxx.asuscomm.com ról elérés vagy-a ?! :F :R

adam

(#73) adamkovacs86 válasza adamkovacs86 (#72) üzenetére


adamkovacs86
csendes tag

adam

(#74) Intruder2k5 válasza adamkovacs86 (#72) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de akár mehet az is a 192.168.1.1 címen is, csak előtte be kell állítani az admin felületen, felhasználót felvenni, stb...

Már pedig ez így elvileg Read/Write, tehát írhatónak kellene, hogy legyen!

[ Szerkesztve ]

(#75) adamkovacs86 válasza Intruder2k5 (#74) üzenetére


adamkovacs86
csendes tag

Na akkor jó helyen kotorászok:D de még mindig nem értem, mert ha beírom amit mondasz csak a router settings jon ben, nem valamiféle FTP cucc :F vagy nem értem

adam

(#76) adamkovacs86 válasza Intruder2k5 (#74) üzenetére


adamkovacs86
csendes tag

Ja így?!?!
De itt sem tudom mondjuk törölni a mappát,filet

adam

(#77) adamkovacs86 válasza Intruder2k5 (#74) üzenetére


adamkovacs86
csendes tag

adam

(#78) Intruder2k5 válasza adamkovacs86 (#77) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ez lenne az, de ne böngészőből próbáld, mert így nem fog menni az írás, hanem valami ftp kliensből, mint pl. Total Commander, FileZilla, stb...

(a képet meg szerintem töröld le a címeddel innen)

[ Szerkesztve ]

(#79) adamkovacs86 válasza Intruder2k5 (#78) üzenetére


adamkovacs86
csendes tag

:Y :R
így már jobb a dolog, de könyvtárat nem tudok létrehozni, de a törlés meg a rámásolás az OK :O

adam

(#80) kisbalazs83 válasza kisbalazs83 (#60) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Örömmel jelentem hogy nálam volt a probléma, nem az ASUS RT-N18U-ban. Pár órám ráment mire meglett a megoldás. Megosztom veletek, hátha valaki még belefut. Hiába próbáltam másik laptoppal is, mivel azon is ESS volt fent. Annak a tűzfala miatt nem működött rendesen a router felülete és hiába kapcsoltam ki hogy kizárjam mint hiba lehetőséget, valójában nem kapcsolódik ki, csak inaktív lesz ami nem ugyanaz... Ezen a képen látszik hogy valójában 4 állása van a tűzfalnak, nem csak be/ki.

és a tálcán az ESET ikonon jobb gomb->"Tűzfal ideiglenes kikapcsolása" valójában csak "A Személyi Tűzfal inaktív" állapotba teszi és nem kapcsolja ki teljesen. Amikor ez megtaláltam és "A személyi tűzfal ki van kapcsolva" opcióra állítottam, érdekes módon működött rendesen. Egyből reagált a router menüje.
Utána jöhetett a beállítások keresése, hogy mi okozhatja ezt.

A megoldás ez lett:
ESET Smart Security-ban Beállítások->Web és e-mail->Protokollszűrés->Kizárt IP-címek-hez hozzá kell adni a router ip címét, ami alapesetben ugye 192.168.1.1
Innentől kezdve mint a villám, egyből reagál akármire kattintok a router menüjében.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.