Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Kivancsi vagyok hol az a hely ahova ezt be lehet rakni de a thin-miniITX mar nem fer be.

(#2) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nekem tetszik, hogy még tovább csökken a méret.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3) #65675776


#65675776
törölt tag

(#4) leviske válasza flashpointer (#1) üzenetére


leviske
veterán

Ritka esetek egyike, mikor valaki nem látja kisebbnek a 14cm-t a 17cm-nél. ;]

Egyébként én csak azt nem értem, hogy ott, ahol ennyire a méret a lényeg, miért fontos a variálhatóság. Média PC-t nem kihalásos alapon szokás cserélni?

(#5) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6) anaqer


anaqer
veterán

Úgy hiányzott már, mint egy falat kenyér.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Legalább DC a bemenet, így a tápegység is az alaplapon van. Nem rosz, szerintem simán használható cuccok jöhetnek a platformra épülve.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) Syl


Syl
nagyúr

Most már az Intel nem csak a foglalatokat, az alaplapokat is variálja. Éljen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) YM


YM
senior tag

Hol találok listát passzív hűtésű Intel NUC-okró? :F

(#10) szabi__memo válasza #65675776 (#3) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kellett új :D

(#11) Yutani


Yutani
nagyúr

6x6 ez a kerekítés szabályainak megfelelően. :U

#tarcsad

(#12) #59982336


#59982336
törölt tag

Tetszik, de nem értem miért nem nano-ITXes lapot csinàlnak

(#13) Cifu válasza Blindmouse (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Javíts ki, ha tévednék, de a DC a Direct Current (magyarosan: Egyenáram) rövidítése, tehát a tápegység nem az alaplapon van, hanem külső (ie.: laptop) tápegységről beszélünk.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) radi8tor válasza YM (#9) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sehol, mert a ház olyan. Arra keress rá.

⭐ Stella

(#16) Ł-IceRocK-Ł válasza Syl (#8) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

És ez még csak a kezdet! :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#17) MineFox54 válasza Cifu (#13) üzenetére


MineFox54
őstag

De, a tápegység a lapon van, pontosabban a külső táp 1 fix feszültségéből csinál 5v-t, 3.3-t, stb.

(#18) Cifu válasza MineFox54 (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ohhh, értem, helyre lettem rakva.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) ROBOTER válasza MineFox54 (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ettől még amit leírt teljesen jogos, az eredeti hozzászólásban (#7) a DC hangsúlyozásának nincs értelme, és kimaradt belőle az "egyetlen", vagy valami erre utaló szó.

Cifu: nem írtál semmi rosszat.

(#20) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Ki más mint az Intel... :)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#21) Polllen


Polllen
nagyúr

Erre pontosan mi szükség volt így ebben a formában?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) Reggie0


Reggie0
félisten

Azert egy fekvo PCIe csati nem artott volna.

(#23) HookR válasza Reggie0 (#22) üzenetére


HookR
addikt

Nekem is szimpatikusabb a fekvő PCIe csatlakozó által megtestesített irányzat: #29090

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24) Psych0


Psych0
őstag

itt is hamarabb talaltak ki a nevet mint a technikai parametereket.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#25) andropov


andropov
csendes tag

A NUC sockettel. Nekem tetszik a cucc, mivel egy ideje már nem játszok így a desktopra is elég lenne. Végre nem foglalná a helyet az asztal alatt a retro-PC ház.

Egy fontos részlet ami nekem tetszik az a socket fix helye. Így lehet a ház része a hűtés is. (Nem tudom, hogy a korábbi szabványokban ez így van-e.)

andropov

(#26) Fecogame válasza Psych0 (#24) üzenetére


Fecogame
veterán

+1

Ráadásul kerülhetett volna rá még SATA port, ahhoz még van szabad hely.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#27) Blindmouse válasza MineFox54 (#17) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Pontosan. Mennyi értelme van a bejövő ~20Vból 12-t csinálni, amit aztán motorokon kívül semmi nem használ, és tovább konvertálgatni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) Viktor81 válasza andropov (#25) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ez furcsa, mert velemenyem szerint a CPU foglalat helye minden szabvanyban fix volt eddig is...
Mar a Mini-ITX szabvanynal is kihasznalatak ezt es sok haz ugy van kialakitva, hogy maga huti a CPU-t.
Nehany honapja epitettem egy ilyet es ebben is maga a haz a hutes.

(#29) nyunyu
Na ja...
Csak eppen nem kell helyet talalni egy "boszme" nagy "kockanak" (raadasul foglalatban) es a tapellatasanak.

[ Szerkesztve ]

(#29) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem ertem, mi igenyel ezen ennyi helyet.

Ipari gyartok 146x104mm-bol kihoznak egy hasonlo kaliberu lapot :DDD

Jo, mondjuk azon nincs foglalat, hanem fixen ra van forrasztva a proci.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) anaqer válasza Blindmouse (#27) üzenetére


anaqer
veterán

Te hol látsz itt 20V AC-t...? :F

Tök vicces amúgy, hogy az AMD is bebukott egy form factorral (DTX), az Intel is kukázta a teljes BTX vonalat amint a Conroe kijött - a rég halott VIA által anno kitalált Mini-ITX meg köszöni, egész jól megvan...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#31) HookR válasza Viktor81 (#28) üzenetére


HookR
addikt

A Thin Mini-ITX szabványnál valóban fix, de a Mini-ITX-nél és a nagyobbaknál nem.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#32) nyunyu válasza Viktor81 (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez furcsa, mert velemenyem szerint a CPU foglalat helye minden szabvanyban fix volt eddig is...

Talan az ATX 1.0-ban volt egyedul fix a processzor helye, de mar az ATX 1.1 kornyeken eltoroltek azt, akkor rajottek arra, hogy hibas a koncepcio, procira szerelt bordarol levegot elszivo tapventi nem fog tudni megbirkozni az egyre nagyobb hot leado processzorokkal.

Mini ITXben meg sosem volt egyseges:
Via Epia 5000
Via Epia M6000
Intel D945GCLF2

ATX hulyesegeit orvoslo BTXet meg mar reg elfelejtettem, tizeneve csufosan megbukott.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33) HookR válasza anaqer (#30) üzenetére


HookR
addikt

Bár a Mini-DTX féle 203x170mm-es méret valóban ritkaság számba megy, a szintén 2 slot-nak helyet biztosító, 190x170mm-es, kurtított 'microATX' elég gyakori az alacsonyabb árkategóriában. Pl: [kép]
A teljes méretű DTX-hez (203x244mm) hasonló pedig a Shuttle barebone-jaira jellemző: [kép]

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#34) flashpointer válasza anaqer (#30) üzenetére


flashpointer
őstag

Annyira belebukott az AMD hogy a jelenlegi inteles foglalatokra (50,55) is lehet venni, több félét is.

(#35) Viktor81 válasza nyunyu (#32) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ezekkel valoban nem szamoltam, mert adott foglalat tipuson belul gondolkoztam. Meg nem lattam olyat, hogy egy LGA775, vagy 1150 mashol helyezkedne el egy masik gyartonal. (ettol meg boven megeshet).
(a csatolt kepeid az okfejtesedben szamomra irrelevansak, mert foglalatrol volt szo es szamomra a raforrasztott CPU, APU, SoC nem foglalat...) Ettol meg koszonom a helyreigazitas, megtudtam, hogy csak a Thin Mini-ITX-nel rogzitett 100%-ban a pozicio.

V.

(#36) anaqer válasza HookR (#33) üzenetére


anaqer
veterán

Bocs, hogy nem vettem figyelembe a szintén régóta irreleváns, niche Shuttle-t meg a "gyártok mindenféle fiszfaszt - proci a bővítőkártyára? hogyne, gyere tesó!" ASRock*-ot... :U

A kurtított mATX az nem DTX. Hasonlít rá kicsit - de gyártanak hozzá olyan házakat (mint ahogy ez a mITX esetében történik), amikbe csak ez fér be, de mondjuk egy sztenderd mATX lap már nem? Nem. Akkor meg miről beszélünk?

(*Mondom ezt úgy, hogy teljes megelégedéssel hajtok 24/7 egy mATX ASRock lapot, meg vetettem és helyeztem üzembe másoknál a cuccaikat - ettől még az, hogy az ASRock kínál mindenféle furcsaságot is, nem lesz indikatív arra nézvést, hogy egy adott szabvány mennyire releváns mostanság.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#37) flashpointer válasza anaqer (#36) üzenetére


flashpointer
őstag

(#38) HookR válasza anaqer (#36) üzenetére


HookR
addikt

"A kurtított mATX az nem DTX. Hasonlít rá kicsit - de gyártanak hozzá olyan házakat (mint ahogy ez a mITX esetében történik), amikbe csak ez fér be, de mondjuk egy sztenderd mATX lap már nem? Nem."
A mini-ITX-hez való házak jelentős hányada dual slot-os. Azaz a 190x170mm-es lapok beleférnek, míg a microATX szabvány maximális méretével (244x244mm) rendelkező alaplapok nem. (Sőt, olyan is akad pár, amibe még a 3 slot-os kurtított microATX-ek nyákja is befér). Itt tudsz nézelődni: [link]

"Akkor meg miről beszélünk?"
Magam részéről a tényekre igyekszem rávilágítani. A te nevedben persze nem beszélhetek.

"...az, hogy az ASRock kínál mindenféle furcsaságot is, nem lesz indikatív arra nézvést, hogy egy adott szabvány mennyire releváns mostanság."
Az, hogy történetesen az ASRock-tól linkeltem egy példát nem indikatív arra nézvést, hogy más gyártónál ne találnál ilyen méretű alaplapot, illetve a minőséggel kapcsolatos személyes prekoncepcióid pláne nem indikatívak az elterjedtségre vonatkozóan, ami mennyiségi kérdés. Mint említettem, a 190x170mm eredendően az alacsonyabb árfekvésű alaplapokra jellemző méret, így olyan gyártóknál fordul elő, amik lefedik a piac ezen szegmensét.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#39) Gaga válasza anaqer (#30) üzenetére


Gaga
tag

Szerintem a ~ ott nem AC-t akar jelenteni, hanem kb.-t. 19-20 voltot (kb.) adnak általában a laptoptéglák, és abból kell az alaplapi tápoknak előállítani a szükséges 3-4 feszültséget.

(#40) Blindmouse válasza anaqer (#30) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Jó kérdés, te hol láttál AC-t az én hozzászólásomban?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#41) BatchMan


BatchMan
senior tag

Itt talán nem is méret a lényeg, mert abban nem újít nagyot, hanem a felszereltség: M.2, SoDIMM, DC táp.
Normál processzor, de csak IGP-vel használható 65W TDP-ig. Laptop rendszerű hűtés. Ráadásul DC táp, ami nem egy erőbajnok. Tápnál nem látok csatlakozó/feszkó szabványt.
Nem túl bővíthető.
"Hot air exaust away from user" - ??? Hova tervezte a usert ???
Az ára adhat majd irányt, amúgy felejtős.

(#42) Viktor81 válasza BatchMan (#41) üzenetére


Viktor81
senior tag

Minek erobajnok tap 65W-hoz ? (amugy 150-200W-osak siman vannak)
Felszereltsegben semmit nem ujit, mert a Thin Mini-ITX ugynezeket tudta...
Boviteni ? Minek ? Mit szeretnel benne boviteni ? Osszeraktam egy ilyet par honapja. A konfig: i7-4785T (35W), 16GB DDR3L, 2*512GB mSATA es 2,5" SATA SSD RAID0-ban, mPCI Wifi+BT modul es ami a lapon van: Dual Gigabit LAN, 6*USB3, HDMI, DP, stb. Szerinted keves ? Ha ebbe beleteheto egy Iris Pro-s Broadwell meg a VGA limit is jelentosen emelkedik. Es mindez egy 23*20 cm-es hazban mozgo alkatresz nelkul. Baromira nem felejtos. Ez a jovo.

V.

[ Szerkesztve ]

(#43) anaqer válasza Blindmouse (#40) üzenetére


anaqer
veterán

Nem kell vele foglalkozni, a "~"-re gondoltam.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#44) tatararpad


tatararpad
őstag

Cserélhető RAM, proci, háttértár, ház és kötelező DC tápcsati kicsi méretben. Engem megvettek ezzel kilóra.

(#45) Reggie0 válasza tatararpad (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat attol fugg. En jobban orulnek egy olyan 2011-es foglalattal ellatott lapnak, amire 10 darab pcie x4 csatit raknak...

(#46) HookR válasza Reggie0 (#45) üzenetére


HookR
addikt

10db PCIe 3.0 x8-as és 1db 2.0 X4-es csati lett, maradhat? - Supermicro X10DRX

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Minél újabb a technológia, annál inkább egyenesen arányos visszafele a méret a teljesítménnyel :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#48) Reggie0 válasza HookR (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem jo, egy procival kene. Pont ez lenne a lenyeg, hogy a 40 pcie lanet(ennyit tud a 2011-es cpu) 10 fele osztja szet. 5x8 -as konfigok vannak, de azzal nem vagyok kisegitve.

[ Szerkesztve ]

(#49) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem tudom az a 3-3cm a mini-itxhez kepest megeri-e a kompromisszumot.

Inkabb legyen nagyobb, de ne ennyire kotott

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.