Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ebben az 5K felbontásban is megállapodhatnának már tényleg,
most vagy 5x1024=5120, 5120x2880
[Dell monitor 5K felbontással és 27"-es képátlóval még az idén]
vagy ez a mostani fura 5760x3240 felbontás, ez már inkább 6K (3x1920, 3x1080)

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Már árulnak hozzá kamerát is:[Kinefinity KineMAX 6K Camera]
Potom 10.900$ a starter kit :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) Goblin12 válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


Goblin12
őstag

Szerintem ne keress megoldást mert nem fogsz találni. :D

Am.: WiKi

UHD 5K (5120x2880)

5760x3240 <-- ennek nincs neve

(#4) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

szerk

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Photoshopra jo lesz. :)

(#6) TESCO-Zsömle válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az 5k-nak jelenleg ugyanaz a feltétele, mint a 4k-nak. A horizontális felbontás legyen 5000 illetve 4000 felett.

Ha csinálnál egy 5120*320-as kijelzőt, az is 5k lenne...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) jerry311 válasza Goblin12 (#3) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gyártónként változik sajnos. :(((
Apple 3x 1920x1080-at csinált, amit te írsz az meg a 2x 2560x1440.

(#8) -=MrLF=- válasza TESCO-Zsömle (#6) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Fogadni mernék rá, hogy ezt a 6K jelölést felfedezi magának az Apple marketingcsapata.
Úgy is szeretnek különcködni, meg mindenki előtt járni felbontásban.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#9) M@trixfan


M@trixfan
addikt

2560x1440 lesz retinában, azaz 5120x2880. Fantasztikusan jó lesz, de egyébként is ez a jövő egyszerűen. Ez nem a játékról fog szólni, azt még az amúgy nagyon ütős 980m sem hajtaná kellően meg. Én az ártól félek nagyon, egyelőre a Dell hasonló felbontású monitora sem kapható még ha jól tudom. Azért ezen a szinten jó lenne már egy rendes általános külső bemeneti funkció az iMac-en, mert egy ilyen drága cuccot nem biztos, hogy lecserél az ember csak a benne levő gép avulása miatt. De mindegy, úgyis az ár lesz a döntő.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#10) .mf válasza -=MrLF=- (#1) üzenetére


.mf
veterán

Sajnos ez teljesen össze-vissza van. Mint ahogy a régi (broadcast) 4k is 4096 × 2160 px volt, ez az UHD-4k meg 3840 × 2160, mivel ez 1920 és 1080 duplája. De már az 1920 × 1080 fHD előtt és vele párhuzamosan is volt 2048 × 1080 px...

Mindegy. Csak hozzon ki valaki jó árban egy korrekt 32"-es 4k monitort IPS, AHVA, IGZO vagy más rendes panellel. Meg a MS is végre kezdjen el normális felskálázást használni, mert hogy 95-ben ragadtak a felbontással, az botrány.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) #19617792 válasza .mf (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

és a laptopgyártók még mindig 1366x768 TN+film fényes paneleket raknak a gépeikbe. ;] ez komolyan sokkal durvább mint egy darabolós horrorfilm. sírjunk vagy nevessünk?

(#10) .mf: előbb lesz Győzike katolikus reaktor technikus pápa, aki újraépíti a Chernobyli reaktort, mint hogy ez megvalósuljon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) churchill0


churchill0
csendes tag

Szinte hihetetlen hogy a többi monitor képe mennyivel rosszabb egy iMac mellet, laptopokról nem is beszélve. ..

A géped olyan gyors amilyen gyors a leglasabb alkatrész.

(#13) ledgeri válasza TESCO-Zsömle (#6) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kiegészíteném azzal, hogy a kerek K-sok (1024-es szorzójuak) 17:9-es arányuak, míg magasságot tarva a 16:9 a "HD sorozat", fár ott is baj lesz, mert van a Full, jön a U, de mi lesz az 5-nek megfelelő?? eUHD

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) F34R válasza #19617792 (#11) üzenetére


F34R
nagyúr

Eleg sajnos, ami meg jobb pedig nem vaskos hardverrel van ellatva meg marha draga. [link]

(#15) Ijk


Ijk
nagyúr

Most belegondoltam hogy a 16MP-es fényképezőmmel lőtt képeimet csak felskálázva tudnám megjeleníteni ilyen felbontáson. Nekem kellene, csak nem LCD-ben hanem OLED-ben. Jó a nagy felbontás, de az 1000:1-es kontraszt agyonvágja az egészet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16) big-J válasza Goblin12 (#3) üzenetére


big-J
őstag

Érdekes, a kameránál ugyanez a felbontás 6K nevű volt, szerintem almás "barátaink" is megfogják a marketinget és felkerekítik azt. ;]

(#17) arn válasza churchill0 (#12) üzenetére


arn
félisten

jah, foleg, hogy magamat latom elsosorban... nezz meg azert par normalis monitort is :)

ipadnel pl gyakran azert tunik jobbnak, mert nagyobb a fenyero. kicsit feltekerem pl a filleres nexus 7 kijelzojet, nyugodtan odateheted az ipad melle.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Blum1866_2 válasza arn (#17) üzenetére


Blum1866_2
tag

Én a Nexus 7 és egy retina iPad kijelzőjét nem merném egy lapon említeni.

(#19) arn válasza Blum1866_2 (#18) üzenetére


arn
félisten

Egymas mellett hasznalom a kettot fejlesztesnel (ipad 3, nexus 7-2)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) Cloud


Cloud
tag

Pedig hogy bíztam benne, hogy az új iMac-ek Maxwell refresh-sel (970M, 980M) jönnek. Persze a Mac Pro-ban lévő FirePro kártyák megmagyarázzák a dolgot, de akkor is, jól jött volna a Maxwell 'minimalizált' hőtermelése.

Rá is nézek az AMD aktuális mobil Radeon felhozatalára.

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#21) Cloud


Cloud
tag

A notebookcheck.net-ről idézve:

"As mentioned before, the M290X is just a rebrand of the HD 8970M with identical performance. When compared to mobile Nvidia GPUs, the M290X performs a bit below the GeForce GTX 780M and slightly above the Nvidia GeForce GTX 680M. Therefore, almost all demanding games of 2013 will run fluently on very high details and 1080p resolution."

Ja és még ez:

"Power consumption of the M290X is in the same ballpark as the GeForce GTX 780M. The subsequently large heat output suits the GPU as an option only for large laptops or DTRs (desktop replacements) equipped with relatively powerful cooling solutions."

Különösebben nem vagyok lenyűgözve. :(

There is no difference between eternal birth, restoration from the fall and the finding of the philosopher's stone.

(#22) ivana válasza Ijk (#15) üzenetére


ivana
Ármester

Ha olyan jó lenne az OLED már rég az lenne a profi monitorokban, de a szín vissza adása katasztrófa. Az ips sokkal jobb.

(#23) emvy válasza ivana (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, ez nem igaz. A gyartasi koltsegei dragabbak, a szinvisszadasa legalabb olyan jo (sot, jobb).

while (!sleep) sheep++;

(#24) SellSword


SellSword
csendes tag

Nekem nagyon tetszenek a tervek. Remélem kevesebb hibát vétenek majd, mint az új iPhone 6-oknál és az iOS 8-nál.

Igazából már a mostani iMac-ek is lenyűgöznek. Hogy képesek egy 5 mm élű dologba belepréselni a technológiát? Na majd, ha gazdag leszek :>

(#25) Ijk válasza SellSword (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

A mai procik azért nem fűtenek olyan borzasztóan a teljesítményükhöz képest. A videokártyák már problémásabbak közép-felső kategóriában. Baromi kíváncsi leszek milyen grafikus egységgel szolgálnak ki ekkora felbontást, úgy hogy ne melegedjen és csendesen működjön egyszerre.
Azt viszont sajnálatosnak találom hogy miközben kezdik a piacot elárasztani az UHD televíziók, monitorokból leginkább néhány TN panaeles újoncon kívül nem nagyon jönnek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26) Alchemist válasza Ijk (#15) üzenetére


Alchemist
addikt

Közelről és nagyítóval láthatnál olyan részleteket, amit egy FHD-s monitoron nem... de sima képnézegetésen nem vennéd észre a különbséget ekkora méretnél.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#27) 15115


15115
tag

...nem a felbontás, hanem az ára 5k... persze dollárban... :U

(#28) arn válasza Ijk (#25) üzenetére


arn
félisten

Maxwell

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) .mf válasza Alchemist (#26) üzenetére


.mf
veterán

Hát... nem.
Simán el tudnék képzelni, sőt, várok egy 32"-es UHD-s monitort fényképekhez. Hiába számított pár évvel ezelőttig egy 24"-es monitor nagynak, azért utómunkázni a program kezelőfelülete és paneljei elfoglalják a kép felét-harmadát, tehát mindig jól jön egy nagyobb monitor. 27" és afölött bő kartávolságban pedig már azért kijönnek a fHD pixelei is. Ha szerinted ehhez nagyító kell, akkor látogasd meg a szemészed.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) Alchemist válasza .mf (#29) üzenetére


Alchemist
addikt

A 32" már jobban hangzik UHD-ra... a fotón egy nem éles felületnél (pl. mező nagytotál) nem olyan egyszerű a pixeleket meglátni egymás mellett. Egy filmet nézve még kevésbé jellemző...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#31) arn válasza .mf (#29) üzenetére


arn
félisten

egy gorbitett ultraszelesvasznu kene :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.