Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mzso


mzso
veterán

"A rendszer legfőbb előnye, hogy az SD, MMC és eMMC szabványú memóriakártyákat kezeli, vagyis elsődlegesen a költséghatékonyság volt a tervezés fő szempontja"

Mi van egy szokványos SSD-ben. És ezek mitől olcsóbbak?

"A Sage szerint optimális választás lehet egy csatornára négy darab 128 GB-os eMMC BGA modult kötni, ami tíz csatornával 5 TB-os kapacitást eredményez. Ráadásul az eMMC BGA modulok relatíve olcsó megoldásnak tekinthetők, vagyis a készülő termékek is még megfizethető kategóriába eshetnek."

Ez vajon mit jelent? Elég relatív 50k Ft? 500k Ft?
Vagy egy mostani 100k Ft-os 1 terás Samsung helyett 5 terás?

(#2) bbrain


bbrain
tag

SATA II?

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#3) Gergosz2 válasza bbrain (#2) üzenetére


Gergosz2
veterán

nekem is ez szúrt szemet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4) lexandro


lexandro
tag

Irto olcso, lassucska de jo keresesi ideju, razkodasra es magneses terre nem tul erzekeny wincsi... lajk.

Robi

(#5) duke


duke
aktív tag

Ha az 5 TB a sebesegre vonatkozna, az mar valami lenne.

(#6) #10691584 válasza duke (#5) üzenetére


#10691584
törölt tag

Igen és akkor mondhatnád, hogy "5 gigás a gípem"

(#7) #97716736 válasza #10691584 (#6) üzenetére


#97716736
törölt tag

:K ;]

(#8) #10691584 válasza #97716736 (#7) üzenetére


#10691584
törölt tag

Terás akart lenni, csak qrvára fogy a kávé.. de legalább nem hat.. Terás a gépem

(#9) Popalcsek


Popalcsek
tag

Bőven elég terület, HDD-nél messze gyorsabb (teljesen mindegy hogy sataII, akkor is sokkal gyorsabb), nem melegszik, nem zabál, és kedvező ár? Erre a kedvezőre azért kiváncsi leszek, de nekifutásból lájkolom :DD

(#10) Taranti


Taranti
senior tag

Igen, ha az árakat jól lövik be (gondolom lesz 1-5TB-ig minden...) és a megbízhatóság+élettartam is jól alakul, valóban leáldozhat a HDD-knek.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#11) bteebi


bteebi
veterán

Reméljük jó lesz :). Az a baj, hogy elsődlegesen nem a vezérlő, hanem maga a flash chip drága. Azt nem lehet kispórolni. Arra nagyon kíváncsi lennék, hogy egy ilyen vezérlővel szerelt, 1-5 TB-os SSD mennyit fogyasztana.

"Ráadásul az eMMC BGA modulok relatíve olcsó megoldásnak tekinthetők, vagyis a készülő termékek is még megfizethető kategóriába eshetnek."

Ez nagyjából mekkora csökkenést jelenthet? Az a baj, hogyha sokkal kisebb is lenne az előállítási költség, akkor se lenne a gyártóknak érdeke, hogy sokkal olcsóbban adják az SSD-ket. Majd szépen lassan csökkentik az árakat, nehogy az emberek túlságosan belelkesedjenek már az elején :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) haxiboy


haxiboy
veterán

SSD és az olcsóság valahogy nem fér össze :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13) bkercso válasza Popalcsek (#9) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen ám, de az élettartam csak pár év, és adatmentésre se sok esélyed van. Én azért még nem temetném a winyókat. Bár elsősorban szerverekben fontos a biztonság, az átlagember ezt már felhővel oldja meg.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14) stutga


stutga
tag

Nekem kicsit az a fura, hogy húúú mekkora dolog hogy 10 csatornát kezel...

Azért ezt ugy képzelném el hardverleiro nyelvben, hogy
#define CHANNEL_COUNT=10

oszt ha 20 akkor 20, ha 100 akkor 100.

Retró szóhasználattal élve Skáláz-hatóság.

(#15) Popalcsek válasza bkercso (#13) üzenetére


Popalcsek
tag

Háááááááááát.... :) az én SSDm több mint 4 éve muzsikál és kutya baja.. ellenben a mostani HDD-kel már nem mertem lehúzni soha 2 évnél többet, inkább csere. :D De nyilván eltűnik majd a mosoly az arcomról ha egyszercsak "hopp" megáll majd a menet. A néhány éves élettartam ha kimerül 4-5 évben az bőven elég.. addigra úgy is elavúlt lesz a bazár. Akinek meg olyan fontos adatai vannak, az mentsen, felhőzzön, tükrözzön, trükközzön. Itt szerintem a lényeg az, hogy legyen már végre egy elfogadható méretű / árú háttértár, ami gyorsabb az őskövület HDD-knél.

(#16) Gergosz2 válasza Popalcsek (#15) üzenetére


Gergosz2
veterán

árú háttértár, ami gyorsabb az őskövület HDD-knél.

Nem értek veled egyet. Én is szívesebben használom a HDD-t adatárólasra mint az SSD-t. Ennek igen egyszerű oka van: egyszer a HDD olcsóbb egységnyi kapacitásara vetítve .

Nálam a rendszer úgy van kialakítva, hogy a rendszer egy 120 GB-s SSDn csücsül az adataim pedig egy 1 TB-os HDD-n . A legjobb ez egészben, hogy HDD tényleg csak akkor megy ha szükség van rá azaz ha átvándorlok a D meghajtóra. Ilyenkor 1 Sec-et várni is kell és az ember hallja is ahogy felpörög a lemez mert ha nincs használatban akkor lekapcsolják.

Vállaltai szinten kicsit más kérdés, hogy melyik a jobb, de ott nem a mezei SSD-kkel találkozik az ember.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#17) nemlehet válasza Gergosz2 (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Jó, de ha ugyan annyiért lenne neked 1TB SSD mint HDD akkor nem azt választanád? Persze, hogy azt választanád, mert egyrészt az elérési ideje sokkal jobb másrészt a párhuzamos műveleteket is jobban bírja plusz ami mondjuk laptopoknál elég fontos szempont, hogy mechanikai behatásra sem érzékeny. A sebesség sem másodlagos főleg nagy méretű tárolóknál, bár napi szinten kevesen mozgatnak több TB-t.

Mondjuk a HDD még sokáig velünk lesz, mert sok flash tárolónál gond az, ha sokáig áll használaton kívül akkor elvesznek róla adatok. Az SSD nem tudom hogy áll vele, de nekem pl több USB-vel és memkártyával volt az, hogy elhagytam 6-10 hónap múlva meglett és bár működött a rajta lévő adatok nem voltak meg vagy csak részben.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) bkercso válasza Gergosz2 (#16) üzenetére


bkercso
nagyúr

A HDD bekapcsolása/felpörgetése jobban öregíti, mintha menne folyamatosan. De az enyém is ilyen, nem tudok vele mit csinálni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#19) Gergosz2 válasza nemlehet (#17) üzenetére


Gergosz2
veterán

de ha ugyan annyiért lenne neked 1TB SSD mint HDD akkor nem azt választanád? /I]

Van annyiért? Nem .

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#20) Popalcsek válasza Gergosz2 (#16) üzenetére


Popalcsek
tag

Nos.. nálam is így van, ahogy nálad.. de csak mert nem telik 2 terrás SSDre :D
De ha ár / tárolókapacítás hasonló / alig magasabb lenne, akkor nem gondolkodnék egy percet sem hogy cserélem SSD-re a HDD-t ... többszörös sebességgel, zaj nélkül, minimális hőtermeléssel, kissebb fizikai mérettel, mindezt mozgó alkatrészek nélkül, és gyakorlatilag érzéketlenül a fizikai behatásokra... Hozzáteszem, elég maradi vagyok, és nehezen váltok a jól bevált dolgokról újabb mókákra, de a zakatoló, kattogó, badsectoros ócskavasaktól szívesen megszabadulnék örökre :D
De persze ha neked a HDD áll közelebb a szívedhez, megértem... :R

(#21) mzso válasza Taranti (#10) üzenetére


mzso
veterán

Jó is lenne. Már kezdenek az agyamra menni ezek a kerregők. (Az ODD már nem mert már jóformán nem is használok.)

(#22) nemlehet válasza Gergosz2 (#19) üzenetére


nemlehet
őstag

Te azt írtad szivesebben használsz HDD-t mint SSD-t adattárolásra, mert olcsóbb. De ha nem olcsóbb? Érted... ez a bejelentés pont arról szól az én olvasatomban, hogy egy "hagyományos" SSD sebességét el nem érő, de a HDD-nél gyorsabb és nem sokkal drágább megoldás jön. Azért az 5 TB-s HDD-k sem olcsók épp és ebből sem muszáj a legnagyobbat megvenni. Ha 1-2 TB mondjuk 30-40k körül van az már bőven elfogadható tekintve az előnyeit.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) djculture


djculture
félisten

Ha megnézitek ez egy koncepció arra hogy a memória kártyákban található flash chipeket hogy lehet raid üzemmódszerűen egymásba kapcsolni. De ezek a kártyákban a legalja máshova már nem beépithető chippek található. Olcsó de szr is. Aki erre a koncepcióra meg a benne található chippekre adatot merne bizni az meg is érdemli ha elveszik minden cucca.

[ Szerkesztve ]

(#24) nemlehet válasza djculture (#23) üzenetére


nemlehet
őstag

A poresznek meg a torrentnek jó lesz. A fontos adatok biztonságos tárolása ma is költséges.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#25) #90933760 válasza nemlehet (#24) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pont a két legfontosabb dolgot hoztad fel amiről KELL biztonsági mentés. ;] Pláne az első.

(#26) mzso válasza nemlehet (#22) üzenetére


mzso
veterán

"SSD sebességét el nem érő, de a HDD-nél gyorsabb és nem sokkal drágább megoldás jön"

Ez meg hogy? szerinted a memória kártyák amikben ezek vannak "nem sokkal" drágábbak fajlagosan a merevlemeznél? Mert nekem nem úgy tűnik...

(#27) mzso válasza djculture (#23) üzenetére


mzso
veterán

És hányszor párolgot el az adat neked memóriakártyáról? Vagy hányszor romlott el memória kártya?

(#28) Gergosz2 válasza Popalcsek (#20) üzenetére


Gergosz2
veterán

a HDD olcsóbb egységnyi kapacitásara vetítve .

én is csak azért használom mert olcsóbb.

(#22) nemlehet
Értem mit mondasz, de akkor is azt mondom, hogy még drágább. Oké van ez a bejelentés, de kész termék ebből még soká lesz.

30-40 K-t meg nem nagyon adnék ki 1 TB-os SSD-re tárolás céljából, tekintve, hogy fele annyiért megkapom a HDD-t . Persze valakinek megérné de én nem másolok napi szinten terrabájtokat ide oda.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#29) djculture válasza mzso (#27) üzenetére


djculture
félisten

Elromlani már egy nagy karton doboznyi romlott el. Pedig nem bóvlikat vettem legtöbb kingston volt.

[ Szerkesztve ]

(#30) *Ropi* válasza djculture (#29) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor szerencséd volt, mert az utóbbi 5 évben elég sok baj volt a Kingston kártyákkal. Jellemzően pont a nagyobb kapacitásúakkal, amikben már RAID tömbbe szervezve működnek a memóriamodulok. Könnyen haltak és legalább addig is üzembizonytalanul működtek. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31) Kékes525


Kékes525
félisten

Mikor fognak megjelenni az 5 TB-és SSD-k és milyen áron?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32) #10691584 válasza Kékes525 (#31) üzenetére


#10691584
törölt tag

Csillagidő 2323 és Gábor

(#33) djculture válasza Kékes525 (#31) üzenetére


djculture
félisten

Ha kapható is lesz... beszorzod a memóra chippek árával már akkor is ilyen 500 dollár jön ki és még nincsen benne a vezérlés meg a gyátó haszna.

[ Szerkesztve ]

(#34) nemlehet válasza djculture (#33) üzenetére


nemlehet
őstag

Ott a cikkbe. Ez a vezérlő 5 dollár vagy kevesebb. Amúgy rohamosan fejlődik a gyártástechnológia, évről évre olcsóbb lesz az SSD (eddig kb évi 20%-ot esett végfelhasználói ár). Szerintem a gyártók költségei ennél sokkal jobban csökkennek úgyhogy nem elképzelhetetlen hogy megfizethető áron jöjjenek ki ezek, főleg ha valaki gyorsan akar nagy piacot szerezni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#35) mzso válasza djculture (#33) üzenetére


mzso
veterán

De ha 160k Ft lesz is akkor is már csak 3,5-szer olyan dárga fajlagosan mint a merevlemez 13,5 helyett.

(#36) #10691584 válasza nemlehet (#34) üzenetére


#10691584
törölt tag

Az csak a vezérlő része. Az összeg nagyobbik részét a nand chipek teszik ki redundáns résszel. Egyébként meg nem tudom honnan vetted ezt a "kb. 20%" esés dolgot, emlékeim szerint 2-3 éve ugyanennyibe került mondjuk egy 128-as példány, mint manapság. Legalábbis haloványan rémlenek 3 évvel ezelőttről a 100$/96-120-as SSD-k..

(#37) djculture válasza mzso (#35) üzenetére


djculture
félisten

De annyit is ér, ezek a chippek nem erre valók... Ez csak egy kényszermegoldás, jellemző ezekre a chipekre hogy eleve nagy a késleltetésűk főleg irásban.

[ Szerkesztve ]

(#38) nemlehet válasza #10691584 (#36) üzenetére


nemlehet
őstag

Tudom, én is a vezérlőre értettem. 500 dollár+a vezérlő+ a haszon. Itt tudjuk, hogy a vezérlő 5 dollár vagy kevesebb, szóval nem igazán drágítja meg ezt az SSD-t.
A 20%-ot meg onnan vettem, hogy pl a Kingston HyperX3k 2012-ben (amikor elérhetővé vált) 50k volt dobozosan, OEM-ben 43k, míg most idén emlékeim szerint 22k körül vettem a 120-at. Ez ha megnézed több mint 50% különbség 2 év alatt. És igazából többé kevésbé minden SSD-re igaz.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#39) mzso válasza djculture (#37) üzenetére


mzso
veterán

Dehogynem. Adattárolásra.

Ez az ami hiányzott eddig ami inkább a merevlemezek ár/kapacitás arányát támadják meg.

A gigabites sebességekre meg megmaradnak a szokásos kis kapacitású SSD-k.

(#40) F34R válasza mzso (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

Inkabb utobbi, eMMC meg inkabb szerver fronton volt elerheto es ezt is oda szanjak.

(#41) djculture válasza mzso (#39) üzenetére


djculture
félisten

Addattárolásra ezerszer olcsóbb és stabilabb megoldás a hdd. Mostanában azért megint szépen csökkentek az árak és ha jönnek a 30TB to 60TB for 3.5-inch driveok amik már teszt alatt vannak akkor megint nagy árcsökkenés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42) mzso válasza djculture (#41) üzenetére


mzso
veterán

Nem, 13-szor. Ezek után annyiszor sem. Stabilabb meg sosem volt.

"ha jönnek a 30TB to 60TB for 3.5-inch driveok amik már teszt alatt vannak akkor megint nagy árcsökkenés lesz."
Ha jönnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.