Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csirkés11


csirkés11
tag

Remélem lesznek 1 Terrás ssd-k is, winchester áron.

(#2) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Én meg telitalálatost a lottón.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#3) atus72


atus72
senior tag

Merjünk nagyot álmodni! MIt nekünk terabyte, petabyte!!!!

(#4) Tikakukac


Tikakukac
titán

Én meg egy jó nagy alvást. Sajnos az Intelnek és nekem is most nem adatik meg amit szeretnénk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Valamiért olyan Vissza a jövőben érzésem van! ;]

(#6) #31766272


#31766272
törölt tag

Lehet nem kéne feleslegesen bonyolítani, drágítani az ultrabookok felépítését új hdd-vel. Minek kéne extrém "nyomorgatott" 1TB+-os winchester? Ott a felhő, építsenek jó hálózatot, jobban jár mindenki.

(#7) macilaci78 válasza csirkés11 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lesz. :K Lesz olyan olcsó 1 terrás SSD, mint amilyen drága 1 terrás HDD volt... ;]

Valakinek bilibe lóg a keze. A WD megvette a Hitachit a maga 6,8mm-es HDD-jével. Jelenleg itt tart a sorozatgyártásra kész HDD.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) #56573440


#56573440
törölt tag

az ötlet jó, csak azt nem értem hogy miért kell. mármint ennek a fejlesztése is egy valag lóvé, az ára megintcsak csillagászati lesz, így a gép végső ára is horror. szerintem olcsóbb lenne valami normális ssd-t ráhergelni a lapra aztán csók. ahogy látom úgyis a laptopokba is bekúszik a "ha elromlik dobd el aztán vegyél újat" mentalitás, abba meg pont beleillene...

nem feltétlenül értek egyet hogy ilyen vastagságba tényleg szükség lenne merevlemezre... főleg hogy ennek valószínűleg a sebességre is kihatása lenne...

(#9) lujó55 válasza #31766272 (#6) üzenetére


lujó55
őstag

+1
én sem értem ezt az irányt. Régen mindenféle vackot rakosgattam a gépemre a netről, nehogy már nekem ne legyen meg. Aztán egy idő múlva rájöttem, hogy ugyanazt több helyen is fellelhetem. Csak a saját családi multimédia tartalom van archiválva, a többi felesleges.

(#10) wetomi


wetomi
aktív tag

Miért nyomatja a hdd-ket? Van saját ssd-jük. Miért nem azzal adják. Még ha olcsóbb is, akkor a nagyobb forgalom majd visszahozza a pénzt. Tán valamelyik hdd gyártóban lenne némi részesedése? ;]

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Én meg olcsóbb ssd-ket szeretnék... :D

(#12) #95904256


#95904256
törölt tag

Hm... a Microdrive is 5mm vastag.

(#13) bteebi


bteebi
veterán

1,5 centis vastagság? Mi a fa fenének? Remélem 20 év múlva majd figyelnek arra is, hogy a max. papírvastag net/notebookok, tabletek és tabletpótlékok, okos- és nemokostelefonok élei ne vághassák meg az emberi ujjat... Komolyan nem értem, hogy ez egy bizonyos szint után miért jó. Biztos maradi vagyok :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) stranger28


stranger28
addikt

Én meg 1,5%-ot szeretnék a cég bevételéből, adómentesen, utalva.

(#15) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ezt a miniatűrizálási mániát sose fogom valószínűleg felfogni. Oké hogy fejlődik a technika, meg minden denevérfüle, de ez már túlzás.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) lujó55 válasza bteebi (#13) üzenetére


lujó55
őstag

20 év múlva már nem szeretnék külön winyót venni.
Legyen az adattár a megjelenítő pixeleibe integrálva. 1 pixel legyen mondjuk 1 TB. És mindez kerüljön 1000Ft-ba. (1Ft=1000USD), na akkor majd nem hőbörgök tovább, hanem békésen pipázok.

[ Szerkesztve ]

(#17) capulet75 válasza #31766272 (#6) üzenetére


capulet75
addikt

Biztos hogy annyira akarod a Cloudot? Onnantól fizetni fogsz mindenért. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#18) stranger28 válasza lujó55 (#16) üzenetére


stranger28
addikt

Hinnye. :DDD

(#19) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Tetszik az elgondolás, és akkor felújíthatják az ipod classicot. :)

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#20) bteebi válasza lujó55 (#16) üzenetére


bteebi
veterán

Merjünk nagyok lenni :DDD. Btw, nem rossz ötletek, én mindegyiket támogatom :).

Ugyanakkor ezek közül egyedül egyetlen dolog elképzelhetetlen elvi síkon is, az pedig sajnos az 1Ft=1000USD. Fordítva még csak-csak, bár ha 20 év múlva lesz még HUF és Magyarisztán, akkor szerintem többe fog fájni az usadollár, legalábbis ha ilyen ütemben fog tovább dübörögni a gazdaság... :(

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Inkább ssd-t kéne szélesebb körben terjeszteni. A gyártási költségek biztosan csökkennének.

(#22) TK36


TK36
aktív tag

Ha 2015-re még lesz SSD. Mivel ha jól értem/olvastam már az SSD-k fizikai határainál vannak miniatürizálás terén.

Meg miből gondolják, hogy 2015-re még lesz Ultrabook? ;] Annyira viszik őket?

(#23) djculture válasza lujó55 (#9) üzenetére


djculture
félisten

Jó neked én meg már pl azt tapasztalom hogy megnézek egy vidit a neten másnap megnézném megint, hát sehol sincs. Kitörölte ilyen meg olyan szervezet vagy csak a hangját. Ilyen olyan beadványok, reklámcégek acta jónyavaja adott be ellene kifogást blabla
Zenékkel ugyanez van, sokszor a előadó tölti fel promóként de a jogvédők egyböl elkezdik törölgetni. Sokszor még a google kessböl is eltüntetik.

[ Szerkesztve ]

(#24) LordX válasza TK36 (#22) üzenetére


LordX
veterán

Nem tudom ezt hol olvastad, de jó nagy hülyeség.

(#25) dahneey


dahneey
tag

a vastagsággal összefügg a hdd-knél valahogy a sebesség? csak mert a délelőtti hírnél sem láttam hogy milyen fordulatszámon megy a scorpio blue.

egyébként valaki meg tudja magyarázni hogy SSD-nél az újabb gyártástechnológiák miért vannak rossz hatással a tűrőképességre?

(#26) djculture válasza dahneey (#25) üzenetére


djculture
félisten

1.8"-as vinyók is már 4200rpm fordulatszámmal bírnak nem igazán a gyorsaságukról híresek.

(#27) djculture


djculture
félisten

A wd re 5400rpm et írnak.

(#28) Angel1981


Angel1981
veterán

"a széles körben alkalmazott MLC NAND flash lapkák tűrőképessége egyre gyengébb, ami rendkívül kellemetlen jelenség"

De még így is tovább működnek, mint ameddig az átlag user használja őket, ebben biztos vagyok.

(#29) djculture válasza Angel1981 (#28) üzenetére


djculture
félisten

Ja de év végén jönnek a még gyengébb chipek.. Mondom lassan feltalálják az egyszer írható ssd-t is ha így haladunk.

(#30) Ł-IceRocK-Ł válasza Angel1981 (#28) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az igaz, csak pl mért nem lehetett megmaradni a 35 vagy a nagyobb nm es technológiánál? Szerintem mindenki kibékült volna vele, hogy tudja azt, sokkal többet bír, mint a kisebb nm csíkszélességű chip. Aminek max az az előnye, higy tudod ról ahogy újabb technológia, de gyakorlatilag rosszabb. A régebbi technológia kellene, alá egy faszántos kis vezérlő, tökéletesíteni a chipeket, aztán uccu neki. Szvsz sokkal többen vennének ssd-t.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#31) ViZion


ViZion
félisten

Hááát az elmúlt hónapokban a fórumok nem a "marha vastag a merevlemez, legyen má' vékony" típusú hsz-ekkel volt tele... Inkább jobb, olcsóbb hibrid megoldásokon agyalnának...

#30 +1
Ez olyan, mint a 5200000× -es CD olvasó volt... visszasírtam a régi, hangtalan DVD írómat. Aki stúdiózik az vegyen ilyen rakéta hangút, otthonra kivárom, ha pár percel lassabban telepíti ajátékot. Persze kapni sem lehet, SW "lassítás" vagy működik vagy nem. Inkább nem használok (pár éve) korongot.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) djculture


djculture
félisten

Én különben elve meglepődtem. Az intel is az ssd-t nyomatja mindenhol most meg előjött a hdd-vel amit már párszor temetett. Nem tán látják már ők is hogy az ssd visszafele fejlődik, egyre több technológiát kell beépiteni hogy az élettartamot normalizálja.

[ Szerkesztve ]

(#33) Csaber válasza djculture (#32) üzenetére


Csaber
senior tag

Miért adja olcsóbban az SSD-ét , ha van helyette olcsó vincsi , akinek meg kell a plusz sebesség meg a csend a jelenlegi minőségebe és árba is megveszi ...

(#34) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Már a Intel is a külső design-nak akarja alárendelni a belső tartalmat, mint a Apple?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) djculture válasza Csaber (#33) üzenetére


djculture
félisten

Vagy az hogy hiába gyors egy kisméretű ssd amire ráfér az oprendszer meg egy két dolog még. Mikor a lassú hdd-n lévő adatokkal kell dolgozni meg odaveszik az egész előny. Nekem csak egy hdd-s raid köteten van az oprendszer de így se mindegy hogy az azon lévő adattal kel dolgozni vagy a lassú 2T hhd-röl.

(#36) Puma K válasza fondorlatos (#21) üzenetére


Puma K
veterán

Remélhetőleg lesz árverseny. Legalábbis jó lenne :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37) Chiller


Chiller
őstag

Én meg azt szeretném, ha az intel végre csődbe menne :((

Egyszer írható SSD-k, megbízhatatlan és kisméretű HDD-k.
Vissza a nagylemezes korszakba!

Persze gondolom a warez miatt van, ha nincs tárhely, nincs min tárolni a cuccost.

(#38) shteer válasza Chiller (#37) üzenetére


shteer
titán

:DDD

..szerintem jónak tűnik

(#39) Puma K válasza Chiller (#37) üzenetére


Puma K
veterán

Lázad, lázad, lázad, lázad, lázad, lázad, lázad, lázad, lázad, lázad, lázad... :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) Ł-IceRocK-Ł válasza Chiller (#37) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Aztán a CPU szegmenssel mi lesz?

Okos...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#41) Chiller válasza Ł-IceRocK-Ł (#40) üzenetére


Chiller
őstag

CPU szegmens már nem nagyon van. APU szegmens van, és oda sem nagyon kell az intel (jelenlegi formájában nekem személy szerint egyáltalán nem).

És akkor az "ultrabook"-okról nem is beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#42) djculture válasza Chiller (#41) üzenetére


djculture
félisten

Apu se nagyon van legalább is asztali fronton. fm1 épp megszünőben fm2 termékek sehol, Így aztán mindenki kivár.

[ Szerkesztve ]

(#43) Ł-IceRocK-Ł válasza Chiller (#41) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az még mindig inkább cpu mint apu.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#44) atok666 válasza djculture (#29) üzenetére


atok666
őstag

Azert nem olyan veszes a dolog

Atok

[ Szerkesztve ]

(#45) shabbarulez válasza djculture (#32) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az Intel nem HDD-t nyomatja, hanem komplexen egészében nézi a notebook-ot mint rendszert és annak minden komponensét fejleszteti a gyártókkal, hogy azokból lehessen olyan egészet összerakni, ami majd eladható termék lesz. A jövőbeli koncepciók kitalálásában, a komponens gyártók fejlesztéseinek terelésében az Intelnek nagy szerepe van. És hosszú távon minden komponens gyártónak jó irányba kell vinnie a fejlesztéseket, hogy évekkel később abból egy egységes, jó komplex rendszer jöhessen létre.

Az a PH-s cikk hiányossága, hogy ebből csak HDD-t emeli ki. Tessék itt az egész slide, el lehet olvasni: [link] Vagy ezen az oldalon lehet találni több tucat slideot az IDF-es prezentációkból: [link]

Ebben szó esik minden notebook komponens jövőbeli fejlődéséről: ház, aksi, billentyűzet, képernyő panel, touch panel, hdd, odd, kamera, szenzorok, alaplap, cpu integráltság, stb. Szóval nemcsak a HDD körül forognak az Intel elképzelései, hanem minden komponens körül ami egy notebookot elemeit képezi.

Természetesen az egyes méret kategóriáknak megvannak a maga fizikai határai. Pl. egy 7mm-es ODD-t még be lehet majd rakni egy mai magasságú ultrabookba is, de a magasság csökkenésével előbb utóbb végső korlát lesz az ODD magassága és pl. egy tablet-be aminek a magassága jóval kisebb már kivitelezhetetlen az ODD.

Ez a HDD-re is ugyanígy igaz. Van olyan eszköz kategória ahol csak az SSD ad kivitelezhető alternatívát, de van olyan ahol lehet SSD+HDD párost használni vagy opcionálisan SSD-t vagy HDD-t, attól függően hogy mik a választási kritériumok. Ha a méret lehetővé teszi a HDD alkalmazását akkor attól még nem érdemes végérvényesen kizárni, mert SSD is létezik a piacon és az ultrabook méret kategória pl. ilyen. De egy tablet vagy mobil esetén értelemszerűen már csak az SSD jöhet számításba.

(#46) Lenry


Lenry
félisten

amúgy kérdezte valaki a népet, hogy "nektek egyébként kell az egyre vékonyabb laptop?"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) rii válasza Lenry (#46) üzenetére


rii
nagyúr

jaja ... nagyon régóta nem vágom, miért jó ha már kartonlapvastagságú a gép :U
dehát, az a májer .... az a feltűnő ... az a menő
mac book pro és mac book air közül se kellene soha az air.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#48) Chiller válasza Lenry (#46) üzenetére


Chiller
őstag

A tükröződő kijelzőt se kérdezték.
Ezzel is ugyanaz lesz majd.

Csak púp a hátunkra.

(#49) shteer válasza Lenry (#46) üzenetére


shteer
titán

engem kérdeztek. igaz én arra gondoltam, ajándék lesz :))

..szerintem jónak tűnik

(#50) Puma K válasza Lenry (#46) üzenetére


Puma K
veterán

Múltkor elgondolkoztam azon, hogy vennék egy gamer laptopot és alumíniumból csináltatnék egy "házat" hozzá. Pontosabban ugyan az a háza/váza lenne mint amivel kiadták gyárilag (és feltételezhetően full műanyag az egész...) csak lenne egy alus változata :))
Na meg persze a hűtéséhez is hozzányúlnék, úgy hogy azt még jobbá alakítsam.

De jó is lenne :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.