Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) User64476


User64476
őstag

A Bose mitől akkora név? Hallottam párat, hangra szódával elmegy, de mi az extra benne?

(#2) paperboy válasza User64476 (#1) üzenetére


paperboy
senior tag

Talán mert 1964 óta vannak, mert jó cuccokat csinálnak... Nemtudom.

(#3) B1-66ER válasza paperboy (#2) üzenetére


B1-66ER
csendes tag

Attól hogy régi a cég még nem lesz automatikusan jó a terméke. ;)

(#4) Picco válasza B1-66ER (#3) üzenetére


Picco
addikt

jo hangcucc, megjobb marketing.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5) #16939776 válasza User64476 (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Eredetileg a katonaságnak fejlesztettek harctérre hangosbeszélőket, amivel az embereket lehetett irányítani, ott nem a hang minőség volt a szempont hanem, hogy messzire és érthetően elszóljon a beszéd a puskaropogás közepette.
Javítottam párat az elmúlt 30-40 évben elkövetett termékpalettájukról, inkább egy kellemes életérzést hoz azzal, hogy betölti a teret. Egy darab hangszer, egy darab ének/beszéd élvezhetően, hihetően szól rajta, de nem tud kiegyensúlyozott hangminőséget produkálni széles sávú jellel (pl.: zene), mert felépítéséből adódóan nagy az intermodulációs torzítása, nincs értelmezhető mély közép tartomány a sub+sok kis hangszóró között.
Mint érdekességet tudom csak megemlíteni, de van aki meg van győződve róla hogy ez nagyon jó, hiszi hogy ez a szent grál, egészségükre. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) User64476 válasza #16939776 (#5) üzenetére


User64476
őstag

Akkor ezek szerint nem állok egyedül picit értetlenül a nagy hype előtt :) A marketing csodákra képes!

(#7) Picco válasza User64476 (#6) üzenetére


Picco
addikt

En ajandekba kaptam egy 2.1-es szettet par eve munkahelyemrol, azota is jo szolgalatot tesz. Pici, meretehez kepest viszont meglepoen jol szol.
Ami meglepo hogy szerintem eleg randa :DDD (companion 2)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#8) #16939776 válasza User64476 (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Annyi még árnyalja a dolgot, hogy az összeszerelés minősége, strapabírósága kiemelkedő a többi versenytárshoz képest, ha nem is 100%-ban, de a fontosabb helyeken mai napig megmaradt a Made in USA érzés használat közben, ők még mindig nem spórolják ki belőle az anyagot. Egy másik amcsi céggel együtt ő is próbál a consumer vonalra koncentrálni, hogy fenntartsák az amerikai lakosság előtt kialakított becsületüket a kínai szeméttel szemben.
Ezért bíznak benne az emberek, és tudott fennmaradni a cég, most ezt a lelkesedést/bizalmat csak hype-nak hívják :)

[ Szerkesztve ]

(#9) kromatika


kromatika
veterán

700 dollár :C Még jó hgy lehet kapni.DD

(#10) megarambo válasza kromatika (#9) üzenetére


megarambo
tag

Én úgy értelmezem, hogy 700-700-300-300, azaz 2000. Legalább 2-őt szeretnék belőle.......

(#11) #72042496 válasza megarambo (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

A surround dobozoknak a párja 300 dollár (fennvan a honlapjukon). Így is jó drága persze.

(#12) User64476 válasza #16939776 (#8) üzenetére


User64476
őstag

Értem, ez még nem teljesen szar :D Köszi a felvilágosítást :)

(#13) Duree


Duree
veterán

Egy soundbar-ért semennyi pénzt sem szabad adni.Akárki is gyártja az sajnos nem jó.

duree54

(#14) Lacok válasza megarambo (#10) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#15) megarambo válasza Lacok (#14) üzenetére


megarambo
tag

Köszi,látom már.

(#16) _Atesz válasza Duree (#13) üzenetére


_Atesz
addikt

Amire tervezve van, arra jó. Én vettem egy samsung 2.1-es sound bar-t, mert a tv hangja kuka és amire kell teljesen megfelel.
Szerk: az árhoz annyit, hogy aki ilyet vesz, az jó eséllyel a kinézete alapján választ és / vagy mert az eladó is nyomja a hype-ot. Nyilván az ilyen ember pénztárcája bőven elbírja ezt az árat is. Manapság a száraz specifikáció, a valós szakvélemény szinte a kutyát sem érdekli.

[ Szerkesztve ]

(#17) Dedicted válasza Picco (#4) üzenetére


Dedicted
tag

Es a JBL ?

(#18) Dedicted válasza B1-66ER (#3) üzenetére


Dedicted
tag

Van régebbről lévő cég is amelyik már az I-II világháború kozti időre tehető sony-t és philips-et is jó pár évvel előtte megelőzte mint például az Edifier (1908)

[ Szerkesztve ]

(#19) Duree válasza _Atesz (#16) üzenetére


Duree
veterán

Nekem is van mert a tévé hangja valóban nagyon fos,de a térhatása egyenlö a nullával,viszont nagyon szépen szól, eröteljes basszus és szép magasak, de ennyi,még a sztereo is karcsú.

duree54

(#20) _Atesz válasza Duree (#19) üzenetére


_Atesz
addikt

A térhatás surround sugárzók nélkül csak gagyi lehet, vagy nagyon be kell lőni a szobához, de olyat kb. senki se csinál. Ezért írtam, hogy 2.1-es az enyém. A sztereót egész jól leadja és jól is szól. Nekem ilyen van: link

[ Szerkesztve ]

(#21) Duree válasza _Atesz (#20) üzenetére


Duree
veterán

Nekem pont ugyanilyen a felépítése csak LG vettem.

duree54

(#22) Picco válasza Dedicted (#17) üzenetére


Picco
addikt

olyat meg nem kaptam ajandekba :DDD

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#23) B1-66ER válasza Dedicted (#18) üzenetére


B1-66ER
csendes tag

Ok, de ezzel most mire szerettél volna kilyukadni ? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.